25 października 2021 Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Reklama Heops

WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

dodał 2021-03-29
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

Słonko złote świeci, idzie piękna pani. Puk, puk ... chodźcie dzieci na wiosny spotkanie.”

Nasze przedszkolaki nie mogły się doczekać na przyjście wiosny. Wyruszyły więc jej na spotkanie na plac przedszkolny i na osiedlowe trawniki. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale wyprawa poszukiwawcza dość szybko skończyła się sukcesem, gdyż spostrzegawcze przedszkolaki wypatrzyły wiele oznak zbliżającej się wiosny. Natomiast maluszki znalazły swój sposób na przywołanie tej pory roku, a mianowicie zorganizowały wiosenny bal. W bajkowym stroju i przy dźwiękach radosnej muzyki przyjemnie jest rysować i malować wiosenne symbole.

Wraz z nastaniem wiosny-wiadomo-trzeba bardziej zadbać o swoją odporność i zapewnić organizmowi niezbędne witaminy, dlatego w każdej sali przedszkolnej w kącikach przyrody powstały zielone kąciki. Przedszkolaki zasiały w nich rzeżuchę, posadziły cebulkę na szczypiorek oraz pietruszkę na drogocenną natkę. Zrobiły to własnoręcznie i codziennie obserwowały, jakie potrzeby mają rośliny oraz jak rosną przy właściwej pielęgnacji. A gdy już nowalijki nadawały się do zjedzenia, dzieci przygotowały sobie z ich dodatkiem pyszne kanapeczki na śniadanie. Taka praca to doskonała okazja do poznania sposobu uprawiania roślin, uczenia dzieci odpowiedzialności i obowiązkowości a także rozwijanie sprawności małych rączek.

Powszechnie wiadomo, że najszybciej można nauczyć się tego, w czym się bezpośrednio uczestniczy. Ten sposób wykorzystały nauczycielki przy okazji akcji „Góra grosza”, w którą rokrocznie włącza się nasza placówka. Po zebraniu drobnych monet-właśnie groszy, trzeba je dokładnie posegregować i przeliczyć. Pomagały w tym właśnie dzieci, ucząc się przy okazji wyglądu kolejnych nominałów oraz nabierając wprawy w liczeniu do 10 elementów. Okazało się, że nazbieraliśmy wcale pokaźną sumę i przekazaliśmy ją Towarzystwu Nasz Dom.

W czasie pobytu w przedszkolu dzieci uczą się także, jak bezpiecznie korzystać i jak wykorzystywać zasoby internetu. Starsze przedszkolaki nawiązały znajomość z Lwem Lolkiem i wzięły udział w 3-dniowym gimnastycznym wyzwaniu prowadzonym właśnie przez wysportowanego Lwa Lolka. Mali sportowcy spisali się na medal, pomagając szeryfowi odnaleźć zaginioną krowę. Natomiast grupa „Pszczółek” zorganizowała u siebie seans filmowy z pokazem filmu ”Madagaskar”. Starszaki czuły się niemalże jak w prawdziwej sali kinowej - był ekran ciemność i oczywiście popcorn.

 

Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

0
0
0
0
0
0
0
0

Żwirownia 1140 px
nasza2