Reklama Heops

Wotum zaufania i absolutorium

dodał 5 dni temu, 2022-06-23
Wotum zaufania i absolutorium

Najważniejsze punkty wczorajszej sesji rady miejskiej to dyskusja nad Raportem o Stanie Miasta i głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium za wykonanie budżetu z roku 2021. W dyskusji nad Raportem przeważały opinie pozytywne chociaż nie zabrakło uwag krytycznych w wykonaniu jednego z sołtysów. Wszyscy obecni na sali obrad radni (15 osób) głosowali za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania.

Po wysłuchaniu wszystkich niezbędnych opinii, w tym opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej komplet radnych głosował za udzieleniem burmistrzowi Pasłęka absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2021. Stuprocentowe poparcie radnych to komfortowa sytuacji do sprawowania władzy w Mieście i Gminie Pasłęk.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • Pat
   3 dni temu, 2022-06-24

  Następnym burmistrzem (burmistrzynia) zostanę ja. Zrobię porządek. Będzie fajnie w mieście, niektórzy będą stawiali opór ale ja stawiam na dobro ogółu mieszkańców a nie na indywidualizm. Kto będzie na mnie głosował?

  • Mietek Pat
    3 dni temu, 2022-06-24

   Ja bym chciał zostać tylko na jeden dzień. Jedyna decyzja to pościągać wszystkie te dur.ne tablice i kamienie i głęboko zakopać

  • zzamiedzy Pat
    3 dni temu, 2022-06-24

   Do robienia porządku potrzebna jest sprzątaczka a nie burmistrz. Ogarnij się skrzywdzona przez los osobo.

  • pat Pat
    3 dni temu, 2022-06-24

   Oho jakiś frustrat się ujawnił, który nie ma nic ciekawego do powiedzenia dlatego swoją wypowiedz opiera na obraźliwych tekstach które z meritum sprawy nie maja nic wspólnego. Jeżeli myślimy o porządku szerzej, na bardziej abstrakcyjnym poziomie to to nie oznacza to porządku w sensie Sprzątania. Btw dlaczego napisałeś/as „sprzątaczka” a nie osoba/ pracownik sprzątający? Czy ta funkcja już odrazu kojarzy ci się z kobieta? Tylko kobiety z założenia maja sprzątać wiec mamy tylko „sprzątaczki”?

  • zzamiedzy Pat
    Przedwczoraj 07:02

   Posrało was poprawnych politycznie matołków. Też nie powinieneś używać słowa "sprzątaczka" tylko "konserwator powierzchni płaskich" A rzeźnik to byłby zawodowy morderca zwierząt, rozcinający świni gardło przed jej poprzednim ogłuszeniem pałką albo inną siekierą..

  • Roman Pat
    2 dni temu, 2022-06-25

   Zamiast sprzątaczka, sprzątacz, może być pracownik asenizacyjny. Mam inny pomysł na wykorzystanie zbędnych pomników i kamieni, a także tablic: można, celem wykorzystania istniejącego już materiału, utworzyć monument z napisem "Wielbicielom pomników, kamieni i tablic", otoczyć go alejkami spacerowymi, wyposażonymi w ławeczki, na których siadaliby emerytowani inicjatorzy i twórcy tychże.

  niesamowite
   4 dni temu, 2022-06-24

  Zdziwiłabym się, gdyby radni zagłosowali inaczej, mimo że za te wszystkie przekręty z przetargami i podnoszenie podatków mieszkańcom gminy, żeby było za co stawiać kolejne kamienie z tablicami to wotum zaufania nie powinno zostać przyznane. Przydałaby się twarda opozycja w tym Pasłęku, żeby odświeżyć trochę ten zamek

  • ten sam niesamowite
    Przedwczoraj 09:05

   Wiesz coś o tych przekrętach? To czemu nie zgłosisz do prokuratury? Za klawiaturą każda szuja jest odważna.

  • Raczej niesamowite
    Przedwczoraj 08:55

   Pyta uczeń nauczyciela, kiedy ja doczekam że będzie u nas lepiej, nauczyciel odpowiedział, jak będziesz tylko czekał, to nigdy.

  pytam
   4 dni temu, 2022-06-24

  Czy to dziwi? Burmistrz od ponad 40 lat na zamku (od referenta do bieżącej fuchy). Komu trzeba, podliże się zawsze, załatwi synekury itp., a ludzie, poza pyszczeniem i krótkotrwałym wkurzaniem się generalnie mają w czterech literach to, jak burmistrz i rada zarządzają gminą. Kiedy pojawia się zalążek autentycznej opozycji, to tak długo się ją sekuje, aż ludzie odpuszczają.

  nick
   4 dni temu, 2022-06-23

  Wszystkie uchwały Rady Miejskiej w Pasłęku w 2021 roku zostały podjęte z inicjatywy uchwałodawczej Burmistrza Pasłęka a w latach poprzednich pewnie było tak samo ?!

  Zenek
   4 dni temu, 2022-06-23

  Ręka rękę myje . Taka refleksja , słucham właśnie wystąpienia na koniec roku szkolnego burmistrza i jego numer jeden z rady miejskiej dyrektor rolnika , to mam wątpliwości czy rada wie co uchwala i po co . To jakiś matrix co wy wyrabiacie . W naszej gminie potrzebny jest audyt i prokurator.

  podpis
   4 dni temu, 2022-06-23

  Brawo opozycja. Przyklepać takie dziadostwo to jest wyczyn. Brak słów.

  KRYSTYNA
   4 dni temu, 2022-06-23

  WYKONAŁ BUDŻET BO DOWALIŁ NAM POTĘŻNE PODATKI ,MARNY Z NIEGO GOSPODARZ

  • Heniek rolnik KRYSTYNA
    4 dni temu, 2022-06-23

   I znowu Kryśka te duże litery.Nie bądź zacofana, albo zamilcz.

  inspektor
   4 dni temu, 2022-06-23

  Przysłuchując się debacie nasuwa się tylko jeden wniosek jedno słowo "BEZradni".

  zenek
   5 dni temu, 2022-06-23

  Pompa w naprawie.

  Mieszkaniec
   5 dni temu, 2022-06-23

  Panie burmistrzu lub jego zastępco co jest z fontanna na placu zabaw ?

  • Bardzo Mieszkaniec
    4 dni temu, 2022-06-23

   Uruchomią w zimę.....na jesień startuje lodowisko,zaległe z zimy

kocham jarka
Żwirownia 1140 px