16 czerwca 2019 Aliny, Benona, Anety

Wyborczy przekop

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-04-23
Wyborczy przekop

Spora część mieszkańców naszego kraju przyjeżdża na święta nad morze. W tym roku pogoda dopisała. Była więc okazja do spacerów po plaży i odwiedzin miejsca, w którym ma powstać kanał łączący morze z Zalewem Wiślanym. Teren przekopu jest wygrodzony, ale nie brakuje chętnych do zwiedzania. Zastanawiam się co tak ciągnie rodaków w to miejsce. Może chodzi o te tony bursztynu ukryte jeszcze pod ziemią, a może chcą zobaczyć dzieło życia naczelnika Jarosława. Jak na razie wycięto wszystkie drzewa. Budowlańców nie widać, bo rozpatrywane są kolejne protesty. Do jesiennych wyborów parlamentarnych jeszcze trochę czasu, będzie więc okazja żeby pochwalić się przed narodem inwestycją na miarę np. Nowej Huty z czasów realnego socjalizmu.

jp

 

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ekonom   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Koszt przekopu ciągle rośnie,ale jeszcze nie znamy - i o tym sie mówi-jakie będą koszta utrzymania kanału żeglownego na zalewie.


#Hehe#Ekonom  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

I tak będzie tańszy niż dwa myśliwce F35 (bez uzbrojenia) a krwi Putinowi wiele ale to wiele bardziej napsuje niż one


#Ekonom#Hehe  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Z myśliwcami to do Antka uderzaj,tego co położył na łopatki naszą armię.


#Porównawca#Ekonom  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Naszą armię na łopatki położył pan dochtór Klich, specjalista od czubków. Pani dochtór Kopacz, specjalistka od kopania na metr w głąb też położyła wiekopomne zasługi w zaglądaniu do talerzy kolejowym konsumentom. A pan - niestety nie dochtór ale za to hrabia - Komorowski też położył na łopatki wyposażenie w sprzęt kuchenny i nie tylko, pałacu prezydenckiego i poniósł oprócz w/w sprzetów, zasługi w zakresie doradztwa - jak żyć To co tam Antek, przy takich wybitnych położnikach.


#Bogdan dziaslo#Porównawca  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

przypomnij sobie co wytwarzał antek , nikt tego nie przebije , zresztą w pisie co drugi to przygłup


#Rekin onucowy#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

A pierwszy z nich - to nasz "Sławula"..........


#Ekonom#Porównawca  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Biegusiem do dochtòra z główką


#Logo#Bogdan dziaslo  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Moglbys przypomniec?


#Nick#Logo  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

blefował


#Porównawca#Ekonom  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

Moja głowa w porządku, za to ciebie prawda w oczy kole, oj kole.


#Niestety#Rekin onucowy  Ponad miesiąc temu, 2019-04-26

Sławula tak pasuje do PiSu, jak piąte koło do wozu.


#Nick#Ekonom  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Pewnie mniejszy na mieszkańca województwa, niż utrzymanie lunaparku już częsciowo zdewastowanego na mieszkańca Pasłęka.


#Ekonom#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Zdewastowałeś i skutki widać.Ale sił natury nie zatrzymasz.Kanał będzie zasypywany przez prądy czy tego chcesz,czy nie chcesz.I tu żadna modlitwa nie pomoże,podobnie jak nie pomogła w sejmie o deszcz.


#Marek Chrapan#Ekonom  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Znawcą od jakichś "prądów" może i jesteś ale na pewno nie morskich - poczytaj sobie kiedy i gdzie mogą występować prądy morskie, a nie słuchaj bajd podobnych sobie znawców. A tymczasem Ruch Narodowy zaprasza do Warszawy 1 Maja na manifestację SUWERENNOŚCI - oprócz polskich flag bierzemy transparenty antyjewrejsojuznicze, jak też "Polexit"


#Przekręty   Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

PO nie tyle przepiło i nakradło że strach mówić co tam w tedy się działo za ich rządów.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Przekręty  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

A co ci zginęło biedny finansowo i ubogi umysłowo wynalazku?


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

ty idioto co nie lubi konkurencji, OFE ukradli, z Amber Gold nakradli, na VAT nakradli, na imporcie paliwa nakradli..... a to tylko mała cząstka. Ile było afer za PO? Sto czy wiecej?


#Nick#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

Afera FOZZ, utajniony aneks do raportu WSI, który Lech Kaczyński chciał upublicznić i to był gwóźdź do trumny 96 osób lecących do smoleńska + kilkunastu niewygodnych świadków. Powiedział L.K dla Olejnik że to zrobi a wiemy co się stało niedługo po tym zdarzeniu. Wiele osób przypłaciło życiem aby te sprawy nie ujrzały światła dziennego. Dziwne samobójstwa gdzie ktoś strzela sobie 2 razy w głowę. Np Lepper, Michał Falzmann, Gen. Petelicki. https://www.tvp.info/38868225/klatwa-fozz-seria-tajemniczych-smierci


#Ab#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

Spójrz troszkę dalej niż własny nochal.


#Do kretyna#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-04-26

Ciulu od "stu afer PO" - to nie Qurwizja i bracia Karnowscy wydają wyroki, lecz sądy (jeszcze) - Ciulu powiedz, kogo skazano z PO za te "afery" ? - Kogo ? - A przecież partia małego prezia rządzi już prawie 4 lata !!!


#Jak ja nie cierpię idiotów#Do kretyna  Ponad miesiąc temu, 2019-04-26

Widzę, że starasz się przymułowi coś tłumaczyć. Szkoda czasu i tak nic nie pojmie. Toż to kolejny dyżurny debil na tej stronce.


#Ab#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad miesiąc temu, 2019-04-26

Twój nick świadczy o Tobie, zero argumentów tylko epitety. Wpisz w google na jakim etapie są śledztwa i nie oszukuj sam siebie. Nie bez powodu minister Budka na koniec kadencji PO-PSL dał podwyżki " nadzwyczajnej kaście ".


#żopa plus   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Idioci z PiS in Einsatz. Mieszkańcy Mierzei tego g***a - przekopu nie chcą. Władze Gdańska nie chcą. Nikt z tych kretynów z PiS nie jest w stanie powiedzieć co będzie transportowane do i z - Elbląga tym przekopem ? - Nawet tysiącom ton rosyjskiego węgla płynącego do PiS-owskiej Polski przekop jest zbędny. "Miliony" z bursztynu to megaa fikcja. Bursztyn jest b. tani i Rosjanie z obwodu kalinigradzkiego przemycają go do Polski wręcz tonami z Jantarnyj (d. niemiecka kopalnia odkrywkowa Palmnicken). Niemcy przed wojną też myśleli o "przekopie" i szybko o nim zapomnieli, gdy sporządzono rachunek kosztów budowy i utrzymania. Ale PiS-owscy debile chcą zrobić płk KGB Putinowi "na złość". To podobna banda kretynów jak ci "przeklęci" co to po 1945 z koniem uwielbiali się kopać.


#Dobra rada#żopa plus  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Jeszcze jesteś w tej pisowskiej Polsce?! Zmywak w "raju " czeka.


#Nick#Dobra rada  Ponad miesiąc temu, 2019-04-25

żopa dostaje tu esbacką emeryturę, po co mu na zmywak


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Raczej podobne do budowy Portu w Gdyni przed wojną. To dpiero był strzał w dzisiątkę! Nowoczesnośc, rozmach, konkurencja dla Gdańska, rozwój Pomorza. Teraz może rozwinie się Warmińsko-Mazurskie, które bez Królewca bieduje gospodarczo.


#Aha#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Dobrze by było, to szansa dla regionu...


#Gienek   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Powiedz kiedy ostatnio była prawdziwa zima i kiedy Zalew był ostatnio zamarznięty? Bo ja nie pamiętam takowego stanu od wielu lat. Poza tym już się tak dogadywali z Ruskimi, że Zalew był blokowany przez Rosję od 1945 do 1990, potem w 2003 i 2004 i potem od 2006 do 2009 roku. Trzeba być niezależnym od Rosji i wtedy można się z nimi dogadać, a nie, że będą nas szantażować i blokować port w Elblągu.


#Bezrobotny szyper   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Energizer dla PiS-owskich durni. Ta tępa, bolszewicka i rydzykowa swołocz nie przyjmuje do wiadomości podstawowych faktów: Zalew Wiślany zamarza podczas normalnej zimy do końca marca. Mierzeja Wiślana jest w woj. gdańskim (pomorskim). Oni - i mieszkańcy Mierzei NIE CHCĄ przekopu. Te tępe gnoje nie dopuszczają myśli, że W. Putin nie jest wieczny. Odejdzie. Trzeba się więc z O. K. (enklawa) dogadać.


#Moko#Bezrobotny szyper  Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Ty naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz ?


#Nick prawda   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Ja z innej beczki chcę żeby to ludzie czytali .Apel kto ma dopłaty do wody blokowej. Czyli wodomierze w domach nie zgrywają się z licznikiem blokowym . Kto ma taki problem musi walczyć od dostawców wody o częstą wymianę tych liczników w bloku nie w lokalach . Ponieważ zamula się dosyć często zwęża średnicę i śmigiełka pracują szybciej i sztucznie nabija licznik i pokazuje większy pobór wody a wcale tak nie jest i zawory zwrotne wszędzie mają być wstawione . To jest zwracanie się do wspólnot mieszkaniowych i di ludzi tego trzeba pilnować żeby nie nabijali nas w butelki bo szukają przecieków złodziei wody a problem tkwi w blokowym liczniku i w zaworach zwrotnych a potem jest dopłata do głównego licznika bo on się zamula szlamem zwęża przekrój i licznik szybciej się obraca i nabija wodę .


#Prawda jest jedna   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Przeciwnicy przekopu byli za długo pod zaborem rosjan że tak ich polubili he he. I bardzo dobrze że jest ten przekop nie będziemy wiecznie płacić za zezwolenia przepłynięcia i robienia 100 kilometrowej trasy. A z tymi prądami to jest śmiech na sali Polska ma się rozwijać a nie jak za PO sprzedawali stocznie i inne strategiczne ważne obiekty. I o czym tu mówić najlepiej słuchać się Brukseli tam to rządzą idealnie Francuz i Niemiec i więcej nikt nie ma nic do powiedzenia he he . Bo nie chcą żeby polska była silniejsza na każdym kroku coś im nie pasuje to transporty firm przewozowych polskich itd. A może jeszcze euro chcecie wprowadzić wtedy byście zobaczyli co by to było zwolennicy PO i komuchów.


#Ślusarz   Ponad miesiąc temu, 2019-04-24

Przekop potrzebny pod GE w Elblągu i odlewnie, bo wożą wodą wielotonowe turbiny i odlewy


#Bogdan dziaslo   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

nowy debil rado maryjny sie pojawil czy stary cap wymyślił sobie nowy nik


#Zz   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Słaby ten tekst.


#Radykał#Zz  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Ten tekst nie jest słaby. Ten tekst jest podły, tak jak cała PO jest podła, jak redaktor, który jest jej zwolennikiem jest podły. Nie ma co owijać g***a w bawełnę.


#Radykał#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Widać, co się dzieje wokół. Rosja nie może przeboleć, że wymknęliśmy się spod jej "opieki". Niemcy systematycznie, choć mało zauważalnie oplatają nas swoimi mackami gospodarczymi i wspólnie z Żydami starają się zwalić na nas winę za holokaust. Żydzi chcą nas wydoić na olbrzymią sumę. Potrzebna nam jest jedność, bo Polska zjednoczona jest silna a rozdarta walkami słaba. Ale dla PO jest ważniejsza władza, niż dobro Polski, czyli nas wszystkich Polaków razem i każdego z osobna. Czy my to widzimy? Czy my to rozumiemy? Czy tylko zajęci swoimi, prywatnymi sprawami, nie widzimy nic poza progiem swego mieszkania?


#Radykał#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Na szczęście widać po wypowiedziach komentatorów, że ludzie w Pasłęku w większości to rozumieją.


#Qwerty#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

No, no, no...Prawie jak trybun ludowy...:)


#Sip   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

bez względu na to kto kryje się pod tymi dwoma literkami jest bliski końca. Władza o to zadba... Może ? przy okazji Przekopują go z przekopem


#Jak   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Czy mi się wydaje, że to wyborcza kiełbasa?


#Fiołek   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Na całej stronie Pasłęka znajdą się tylko artykuły w których oczerniana jest obecna władza. A gdy do władzy z powrotem dojdzie ciemna masa będziemy tu czytać o tym że kwiatki ładnie zakwitły i w Polsce świetnie się żyje. Straszne że urzędy w Pasłęku obejmują starzy wyjadacze których nie da się obalić bo wszystko jest fałszowane


#Pytam   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Temat zastępczy żeby zakryć blamaz i pustogłowie neiktórych nauczycieli ??


#Nick#Pytam  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

ano


#Szkoda życia   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Jeśli przekop ma pomóc w rozwoju regionu to fajnie, jeśli nie uda się to będziemy mieli na co narzekać spokojnie. PO czy PIS to partie które chcą rządzić i niestety dzielą nas Polaków . Dlaczego nie można usiąść porozmawiać i wymyślić coś co da wiarę w drugiego człowieka , pomoże społeczeństwu itd. Polityka to już jedno wielkie dno niestety...a my jako społeczeństwo wpadamy w ich sidła..


#Radykał#Szkoda życia  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Można by i należałoby usiąść i porozmawiać ale nie ma z kim. Opozycja ogłosiła się totalną. Co to jest totalną? Totalną, znaczy że jest przeciwna WSZYSTKIEMU, co rząd robi czy proponuje. Obojętnie, czy to dobre, czy złe, ona to wszystko wyrzuca do śmietnika. Normalna opozycja w każdym państwie krytykuje rząd za złe poczynania a popiera dobre poczynania. Z taką opozycją rządy w innych krajach czasem dogadują się. U nas to jest niemożliwe. Jaki wniosek? Ano taki - zgnieść opozycję bez żadnej litości, jak się zgniata stonkę ziemniaczaną, jak się zgniata szkodnika - nie zważająć na żadne wrzaski, tak krajowe jak i zagraniczne. Dziwię się rządowi, że cacka się z totalniakami jakby byli prawdziwą opozycją, Powinni zdelegalizować PO i wsadzić do mamra jej szkodnicze przywództwo.


#Radykał#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Dlaczego uczepiłem się totalniaków z PO? Bo to PO jest głównym opozycjonistą. Szkoda, że TOTALNYM. Opozycja jest zawsze potrzebna po to by rząd za bardzo się nie rozzuchwalił, by było komu rząd krytykować, gdy coś źle robi. Ale tylko wtedy gdy źle coś robi a nie wszystko. Taka opozycja jest nie tylko nie potrzebna ale wysoce szkodliwa.


#Radykał#Radykał  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Tak jest i z przekopem. Gdyby to PO kopało, nasz Redaktor byłby za, ale że to PiS ma kopać, to zaczął wyśmiewać. Ot, peowska mentalność. Ale co tam Redaktor , on może tylko coś napisać - jest jeszcze gorzej. Otóż marszałek woj. pomorskiego z opozycji jawnie opowiedział się przeciwko przekopowi. Jak Rosjanie. Jak "ekolodzy". Jak niektórzy z Eurokołchozu. A szkoda - gdyby PO zabrało się za ten projekt gdy rządziła, do tej pory byłby już wybudowany a nasz region odczułby namacalne korzyści z tego przekopu. Ale PO miało co innego na głowie - co by tu jeszcze sprzedać, najlepiej Niemcom. Co by tu jeszcze ukraść - najlepiej samemu.


#Nick#Szkoda życia  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

A może lepiej po prostu CZŁONEK?


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Redaktorek, redaktorzyna, cenzor itd. Dajcie spokój z tymi epitetami. Może zwyczajnie Towarzysz, i tego okreslenia się trzymajmy. TOWARZYSZ


#Alicja Ala   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Plebsowy wywód autor nie ujął w jakim urzędzie zatrudniony jest jego krewny naczelnik Jarosław.


#Nick#Alicja Ala  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

który, jaki?


#Traktorzysta   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

A gdzieś ty chciał budowlańców w czasie świąt przy pracy zobaczyć palancie. Już ci zupełnie rozum się zlasował. Nie wszyscy są takimi pacanami jak ty chłopino, święta są od świętowania a nie od jeżdżenia i wypisywania śmiesznych informacji


#Hym   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

To nie przekop wyborczy tylko artykuł wyborczy.


#Kt   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Jurek dawaj pisiorkom dawaj kto jak nie Ty im dolozysz


#Redaktor jest chorągiewką na wietrze   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Redaktorku, ty jesteś za a nawet przeciw, w zależności, kto ci płaci?? Oto co pisałes dobrych kilka miesięcy temu w tej gazetce : ""Dobrych kilka lat temu brałem udział w happeningu organizowanym przez grupę młodych ludzi, którzy łopatami chcieli przekopać Mierzeję. Pomysłodawcą wydarzenia był prof. Krzysztof Luks, ekonomista, zwolennik budowy kanału. ""


#NIck#Redaktor jest chorągiewką na wietrze   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Dobre. Takie jest właśnie PO. Sami nie dawali podwyżek a teraz nawołują rząd o spełnienie postulatów i winą obarczają rząd. Czy wy ludzie nie widzicie jak podłe jest środowisko PO


#Tomek55#NIck  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Podli ze zdradzkimi mordami to są psiory.


#Nick#Redaktor jest chorągiewką na wietrze   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

#Kopacz bez łopaty   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Narazie termin przekopu nieznany,ale termin wykopu znany i jest juz coraz bliżej realizacji.


#Nick#Kopacz bez łopaty  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Jerzy,ty chciałes w Wielkanoc zobaczyć robotników na budowie? Co ty Lenin jesteś, że chcesz likwidowac święta i niedziele wolne?


#Nick#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Hehe Jurek zapomniał że są święta LOL


#POPULISTA   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

TYLE TWOJEGO CO SOBIE NAPISZESZ biedny człowieczku. Warto było głosować na PiS, choćby dlatego, żeby widzieć jak takich pajaców jak ty szlag trafia. WIDŁY I DO GNOJU, A NIE DO KOMENTOWANIA INWESTYCJI PAŃSTWOWYCH


#Prof Luks mówił   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

"Rozwój portu jest jakaś szansą dla miasta. W obecnym kształcie, z tymi obrotami, które ma port generuje według moich obliczeń pośrednio i bezpośrednio około 300 miejsc pracy. A to nie jest mało, jak na miasto, w którym największym pracodawcą jest szpital wojewódzki. Przekop to nie jest zresztą inwestycja typu egipskie piramidy jeśli chodzi o nakłady. To w skali kraju jest drobna inwestycja w porównaniu z tym, co się w Polsce do tej pory zbudowało i buduje w tej chwili. "


#Wp#Prof Luks mówił  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Luks mówił różne dziwne rzeczy


#Jadzia   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

A czy Jurek napisał, że jest przeciw kopaniu? Chyba nie. Ale jedna ciekawa uwaga. Zwolennicy kaczyzmu już mają obawy o wynik jesiennych wyborów.


#Duff#Jadzia  Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

O wyniki jesiennych wyborów to ty sie juz martwisz. Na pewno nie Kaczyński. chcesz sie założyc?


#Niedoszły łapacz kur z Wipaszu   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Jak woda panie Jurku?


#Logo   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Mam nadzieje ze nawet jak wygra PO to prace beda na takim etapie ze beda musieli to dokonczyc.


#Bez złudzeń   Ponad miesiąc temu, 2019-04-23

Widzę że redaktorzyna pracuje dla Putnia. Tamten też nie chce budowy przekopu.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 05:45 

Wędkarzy zapraszamy na zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II. Zawody odbędą się w...


Akademia Pana Kleksa

Pozostało1 dzień

17 czerwca godz. 10:00 w sali widowiskowo-kinowej POK. Przedstawienie w wykonaniu...


Zawody ŚDS

Pozostało3 dni

W środę 19 czerwca planowana jest kolejna impreza o charakterze sportowym. Na stadionie...