Wybrano ofertę na remont murów

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-08
Wybrano ofertę na remont murów

Wybrano ofertę firmy, która zajmie się remontem murów obronnych. Informację na temat oceny ofert znajdą Państwo w załączonym pliku.

jp


Załączone pliki

  Mury - oferty

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Strach   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Wszędzie słychać o rozdawaniu za darmo maseczek u nas UM milczy.Co z budynkami gdzie niema firm sprzątających ani sprzątaczek tam nikt niczego nie odkarza chociaż jest takie zarządzenie Sanepidu. Powinne być odkażane klamki poręcze etc. nie robi się nic bo to kosztuje. Mamy życie i zdrowie jedno, nie prosimy a wręcz się domagamy bo inaczej z tego g***a nigdy nie wyjdziemy, powinni się zająć odpowiednie służby bo za to pieniądze biorą.


#Janusz   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Czy mury bendom ocieplane?


#Suv#Janusz   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

To potwierdza że jesteś niedouczony jołop, Tworki ci się kłaniają.


#Lągo   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

paslek potrzebuje tych murów?Rozumiem, ze zabytki ktore przynosza dochody, czy zabytki swiatowego dziedzictwa sa warte takich inwestycji, ale to? Zdaje sobie sprawe ze przyjemnie wydaje sie nieswoje pieniadze, ktore na dodatek beda splacaly nastepne pokolenia z odsetkami, no ale kurde bez przesady...


#Zibi#Lągo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-09

Ja uważam, że potrzebuje, bo Pasłęk słynie z tych murów i są one jednymi z najdłuższych w Polsce i po remoncie nadadzą miastu niesamowity urok i klimat średniowiecznego miasta, powinno się dalej rekonstruować budynki ze średniowiecza.


#Rymło mi się   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Gdy mury runą z tego remontu, to będzie pogłos aż do Giewontu. Stamtąd powróci przez mniejsze góry, do nam najbliższej prokuratury. Z prokuratury zaś według prawa, prosto do sądu trafi ta sprawa. A sąd umorzy, bo jak to bywa, sprawa społecznie mało szkodliwa. Tak to się skończy ta cała heca - niech nikt za bardzo się nie podnieca.


#Roman   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Nie warto zwracać uwagi na "głoszęta" negatywne. Szkoda tylko, że nie doczytałem się, czy niezwykle kulturalny i wicepremier jednocześnie dołoży cegiełkę (najlepiej wartościową) do restauracji MURÓW, nie zwalniając kogoś z posady, przy okazji, co chętnie czyni. Mury są częścią naszej historii. Warto zatrudnić firmę, która da rękojmie na część wyremontowaną na 500 lat i nawet jeden dzień dłużej. Nie warto wobec tego tematu smarkać, pluć I narzekać. Czy warto organizować przetargi w temacie: kto taniej i kto szybciej? Panie Admin, apeluj Pan do Burmistrza, a nawet do p. Wice Sadowskiego! O te mury wszak niejedna się opierała!


#Rr   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Miasto na wykonanie remontu murów przeznaczyło kwotę 15 079 591 zł . Miało możliwość wybrać ofertę firmy, która jako jedyna ma doświadczenie w takich pracach , czyli firme Budkon z Gdanska za kwotę 14 164 065 zł . Czyli zmieścili by sie w kwocie jaką na ten cel przekazało miasto i jeszcze by trochę zostało na waciki. Okazało się , że po raz kolejny chciwość robi różnice i przy oszczędności wybiera sie firme, która nie ma żadnego doświadczenia z takimi pracami za kwotę 12 881 999 zł . Miasto zaoszczędzi 1 282 066 zł. Tylko , czy warto przy takim dużym przedsięwzięciu ? Obym się mylił i ta firma mile mnie zaskoczyła i wykonają remont jak się należy.


#Ll#Rr  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

To się kupy nie trzyma.Wybrana firma do tej pory dała radę wygrać zlecenie na 770 000 tys pln - i pewnie sobie z tym poradziła. Teraz wygrywa na prawie 13 000 000 i nikt się nad tym nie zastanawia czy firma z małej wsi sobie z tym poradzi? Brawo komisja weryfikacyjna.


#STALKER   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Firma która wygrała istnieje na rynku od czerwca 2012 roku. Produkuje jakieś tam prefabrykaty według CEIDG, ale zobaczymy czy to im wypali. Jeśli nie to czuję, że będą dymy na mieście za to :P


#Mury runą   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

No cóż, Jacek Kaczmarski był nie tylko artystą ale i prorokiem - bynajmniej dla Pasłęka... "A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat!"


#XYZ#Mury runą  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Każdy ma prawo do własnej interpretacji, ale tytułowe te mury, to mury występujące między ludźmi, czyli jakiegoś rodzaju waśnie, kłótnie, przeszkody w relacjach, niezgoda. W piosence Jacka Kaczmarskiego, mury są czymś niematerialnym. Natomiast zostały one zinterpretowane inaczej. Ludzie potraktowali je jako ,,ściany'' komunizmu, Żelaznej Kurtyny, systemu, który wkrótce upadnie. Nie pasowała im do ich przekazu tylko ostatnia zwrotka, więc postanowili ją wyrzucić. Pozdrawiam


#Papieżak#Mury runą  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej. Jeśli nie znasz znaczenia danego słowa to go nie używaj. Jest znaczenie w robieniu komuś łaski, a laski.


#Piotr W   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

No to los Burmistrza w rękach wyłonionej Firmy w przetargu. Jak Firma poniesie porażkę to z automatu zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o popełnieniu przestępstwa.


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Oby się udało kryterium znowu cena a nie doświadczenie !


#Odp#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

niestety nie udało się za pierwszym razem. Teraz tez się nie uda bo wybrali firmę bez doświadczenia ,bez przygotowania która nie wybudowała nawet dużej obory.


#Obiektywny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

A ja się pytam: co władze miasta robią dla lokalnych przedsiębiorców? Z gmin i miast dookoła nas słychać o pomocy, zwolnieniach z opłat np. za śmieci. A w Pasłęku? Władza siedzi cicho jak mysz pod miotłą i czeka na rozwój wydarzeń... albo na to, żeby ktoś z przedsiębiorców podsunął gotowy pomysł, bo sami nic nie potrafią wymyśleć...


#Gregory #Obiektywny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Widziały gały co brały zastanówcie się przy kolejnych wyborach nic nie robią ani dla mieszkańców (maseczki,odkazanie miasta)ani dla przedsiębiorców.Pozamykali się i cicho szaaaa gdy by nie epidemia to Napoleon pierwszy by tablice przed szpitalem odsłaniał o czym piszą na kolejnej stronie .


#Ja#Obiektywny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Władze nadają się tylko do stawiania pomników. Ludzie z poprzedniej epoki nie ogarniający rzeczywistości


#Rece opadają   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

bylejakość napoleona po raz kolejny, to kolejny dowód ,ze nie wolno ciągnąć funkcji burmistrza aż do emerytury ,bo to tak później wygląda, zobaczycie przy drugiej odsłonie remontu murów jak to się skończy, tu już nie chodzi o jakość prac a tylko o to żeby w ogóle skończyć


#Logiczny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Brawo urzędnicy.Firma ze wsi zajmująca się tworzywami sztucznymi totalnie bez doświadczenia ,wykształcenia czegokolwiek bierze się za remont takiego zabytku. Ludzie ogarnijcie się.


#SAVAR   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Kolejny wałek, kolejna upadłość firmy. A pieniądze opuszcza nasze miasto. Hahahha


#Pri kaz   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Przetarg wygrała firma krzak ,ciekawe kto z Pasłęka będzie podwykonawcą , chyba wiadomo . Ustawka !!!!


#Marco   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Los murów niepewny - wybrano najtańszą firmę z Gronowa Górnego.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności