13 lipca 2020 Henryka, Kingi, Andrzeja

Wyjątkowe pożegnanie Dowódcy

dodał 2020-02-01
Wyjątkowe pożegnanie Dowódcy

Tomasz Marcinkowski młodszy brygadier pożarnictwa, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Pasłęku przeszedł wczoraj na emeryturę. Niby nic nadzwyczajnego, jednak pożegnanie jakie przygotowali dla swojego dowódcy strażacy z Pasłęka i goście było wyjątkowe. Świadczy to o ogromnym szacunku i zaufaniu jakim darzyli Pana Tomka podwładni i współpracownicy. Tomasz Marcinkowski przepracował w straży pożarnej 26 lat, z tego 13 w Pasłęku. Ostatnie trzy lata dowodził JRG przy ul. Boh. Westerplatte. W ostatnim dniu swojej służby Pan Tomasz mógł się wykazać profesjonalnym przygotowaniem do zawodu i wyjątkową kondycją fizyczną. Niżej podpisany miał wczoraj okazję, żeby podziękować Panu Tomaszowi za współpracę i życzliwość w stosunku do naszej gazety. Panie Tomku dużo zdrowia i pogody ducha.

jp

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Andrzej   2020-02-03

Życzę udanej konsumpcyji.Czyli Anka się paliła,a pożar to pies kiełbasę,żaden horror jednak.


#Andrzej   2020-02-01

A gdzie komentarz Ogniomistrza Ochotniczej Straży Ogniowej Pana Romana?


#Roman#Andrzej  2020-02-02

Piorun ognisty wie, czy o mnie Ci chodziło. W Ochotniczych strażach nigdy stopni nie było. U nas był jedynie komendant Ogniowej Straży, który przesłużył 46 lat w onej. Po reformach obecnej władzy, powstała OSP, która nie dostałaby żadnej dotacji, gdyby nie przyłączyła się do wykonywania Ustawy. Raniej, ostatni pożar był ok. 26,8 roków temu (teraz pisze się np. że w wypadku zginęło ok. 4 osób, zatem naśladuję). Ostatnio paliła się nasza stara Agata, lecz to do młodego (ok. 51 lat) Staśka. Ugasił ją jej wnuczek, odbierając okowitę, nocą pędzoną. Gratulacje dla Tomasza, który już po 26 latach na zasł. emeryturę udał się! Kto z nich jest bardziej?!). Do rozważenia, czyż nie? Nasz ma emeryturę z KRS.


#Andrzej#Roman  2020-02-03

Ogniomistrzu(możesz używać tego tytułu z mego nadania)Romanie.Piszesz o horrorach pożarniczych, ale ,,strażaki to też fajne chłopaki,,.W pożarach nie uczestniczyłem, ale pamiętam remizy z ,,doborową orkiestrą i bufetem obficie zaopatrzonym,,.No i tam były te równie piękne dziewczyny co dziś. -Niech będzie pochwalony Święty Florian! -I dziewczynka z zapałkami!


#Roman#Andrzej  2020-02-03

Nie pisz o horrorach pożarnych u nas chyba, że chodzi Tobie o palenie się Agaty do Staśka. Ty pamiętasz zapewne świetlice w remizach, w których zabawy takowe się odbywały. Różnica między remizą, a świetlicą w nie jest nader istotna. Np. w Pasłęku remiza obejmowała cały budynek, a świetlica jedynie piętro.W niej to odbywały odbywały zabawy taneczne, lecz także spotkania strażaków z młodzieżą młodszą i starszą związane z ochroną p.poż. Uczestniczyłem w takowym, dzięki czemu farbą olejną namalowaliśmy kiedyś napis: "Strażaku, sprzęt p.poż sprawdzaj na 24 godz. przed pożarem!" i to na bramie wyjazdowej! ile larma o to było... . Cie Florek.. .


#Roman#Roman  2020-02-03

Do Andrzej: Wybacz błędy, jakie popełniłem. Związane są z pośpiechem, gdyż na 20-tą umówiony jestem z byłym komendantem ogniowej straży i sołtysem w naszej karczmie, gdzie to, oparci o szynkwas, będziemy konsumowali piwo, podawane przez naszego arendarza, komentując aktualne wydarzenia związane ze zbliżającą się wizytą pomocniczego biskupa w naszej parafii i alarmem proboszcza do parafian skierowanym oraz prezydenta Macrona w Naszym Kraju.


#Koleś#Andrzej  2020-02-01

Zapił.


#Roman#Koleś  2020-02-02

No cóż, świadkiem tego byłeś. Sam pamiętam, jak mówiłem do Ciebie: Koleś, jesteś tak pijany, że ja Ciebie ledwie widzę. Już przez sen, w odzywce, używałem, w stosunku do Ciebie, majuskuł. A tak, poza tym, mógłbyś używać w swych wypowiedziach, stałego nicka? Będziesz bardziej zrozumiały, zapewniam. A tak, hasłowo coś tam wrzucasz i cieszysz się, jak żeś to dopalił, ukrócił, i po co Ci to? Cie Florek... . Może pod trzepakiem nawet rówieśnikom chwaliłeś się przy butelce piwa, jednej na trzech? nie bądź byle kim, zostań internautą! Taka moja rada.


#Stryjek998   2020-02-01

Bądź jak najdłużej beneficjentem ZEMSWiA .Dobrego wypoczynku i teraz Tomku znajdziesz więcej czasu na swoją działeczkę .


#Jan   2020-02-01

Super gość.


#Ratownik medyczny   2020-02-01

Szkoda że odszedł fajny uśmiechnięty chłop.Swojak miłego wypoczynku na emeryturze. Dobrze się współpracowało!!!!!


#Ja   2020-02-01

AMBA na dowódce


#Nick 50#Ja  2020-02-01

Pan biznesmen nie ma czasu


#Też emeryt   2020-02-01

Bardzo porządny obywatel i facet. Szkoda, że tak wcześnie opuszcza szeregi strażaków i nasze miasto.


#Halina   2020-02-01

Tomuś, długich lat w zdrowiu. Dziękujemy Ci za Twoje oddanie i wielkie serce dla naszego miasta. Pozdrawiamy


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności