Reklama Heops

Wyjazd do Bretanii

dodał 2019-08-08
Wyjazd do Bretanii

W dniach 12-20 sierpnia delegacja: dorosłych i dzieci z Aniołowa, przedstawiciele Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu, przedstawiciele z Rzecznej, Członkowie Zespołu Folklorystycznego "Pasłęczanie", Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Pasłęku oraz aktywni z Zalesia Gm. Milejewo a także Weklic, Myślęcina i Przezmarka w Gminie Elbląg wyjedzie do Bretanii.

W zaprzyjaźnionym merostwie Saint Thelo będzie prowadzić warsztaty i pokazy. Wyjeżdżający zaprezentują aktywność w tworzeniu pamiątek, poprowadzą warsztaty poloneza, zaprezentują fragment "Pana Tadeusza". Będą uczestniczyć w święcie kościelnym. Zaproszą do degustacji polskich lokalnych specjałów, pierników pasłęckich i czarcich napojów. Wszystko odbywać się będzie przy śpiewie, tańcu i przy akompaniamencie muzyki na żywo. Młodzi z teatru ognia "Angels in the fire", spędzą aktywnie czas z rówieśnikami francuskimi. Wioska Smerfów poprowadzi zabawy, Wioska miłośników koni zaprezentuje pomysły na swoją tematyczność, wioska Gotów zaprosi do odwiedzenia średniowiecznej osady. Będzie czas na wymianę doświadczeń w aktywnościach na szlakach turystycznych, na rozmowy o życiu kobiet w obu krajach oraz na zapoznanie sytuacji osób w domu seniora.
Po drodze delegacja odwiedzi Brukselę, gdzie w siedzibie UE zaprezentuje działania związane z 15-leciem przystąpienia Polski do Wspólnoty.


Działania objęli patronatem honorowym Starosta Elbląski i Burmistrz Pasłęka. Patronatu medialnego udzielił Głos Pasłęka.


Zadanie współfinansowane jest przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Gminę Pasłęk. Wsparcia udzielają Zarząd Powiatu Elbląskiego, Gmina Milejewo i Gmina Elbląg a także Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie oraz firmy: Spółdzielnia Mleczarska w Pasłęku, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Stanisław Jasina-Ubezpieczenia Perfect, Sklep Mięsny Ryszard Pielewicz, Ewa Ferek - Apteka Verbena, Cukiernia Hildebrandt i Marian Oskroba - Lecznica wet.

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

kocham jarka
Żwirownia 1140 px