7 grudnia 2021 Marcina, Ambrożego, Teodora
Reklama Heops

Wyjazd we dwoje bez pieniędzy - czy to realne?

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-10-25
Wyjazd we dwoje bez pieniędzy - czy to realne?

Nawet najbardziej udany związek bywa od czasu do czasu narażony na popadnięcie w rutynę i szarą codzienność. Wiele osób mocno się tego obawia, widząc w takim marazmie pierwszy krok do zerwania miłosnej relacji.

Świetnym rozwiązaniem mógłby się okazać romantyczny wypad we dwoje, choćby na kilka dni. Jak jednak zaplanować go wówczas, gdy brakuje nam funduszy? Czy podróżowanie bez pieniędzy ma w dzisiejszych czasach rację bytu?

Wspólny urlop - szansa na nowy początek?

 

Każdy związek dwojga ludzi miewa okresy lepsze i gorsze. Przyczyny osłabienia więzi mogą być rozmaite, chociaż bardzo często wynikają po prostu ze stagnacji. Para przytłoczona codziennością zapomina o swoich wzajemnych potrzebach i oczekiwaniach. Temperaturę w sypialni podnosi być może na pewien czas nowe dildo, które przy okazji skłania partnerów także do śmielszych rozmów na tematy intymne. Stanowi ono jednak tylko częściowe rozwiązanie problemu. Każda ze stron przeczuwa, że należałoby znaleźć środek działający na dłuższą metę.

Prędzej czy później pojawia się znakomity pomysł: wspólny wyjazd! Trudno sobie wyobrazić lepszą okazję do naprawienia nadwątlonej relacji. Co więcej, projekt kilkudniowego odpoczynku nadaje się do zrealizowania o każdej porze roku. Nieznane otoczenie sprzyja zwierzeniom, ale można je także wykorzystać do przetestowania nowych gadżetów ze sklepu Easytoys. Niezależnie od tego, jakie formy aktywności wybierzemy, cały ten czas będzie należał wyłącznie do nas dwojga.

 

Szybko pojawia się jednak istotny problem: pieniądze. Małżeństwa z długim stażem bywają często dobrze sytuowane, więc mogą sobie pozwolić na nieprzewidziany wydatek w postaci weekendowej eskapady. W przypadku zakochanych studentów nie jest to już jednak takie oczywiste. Oboje zaczynają się w pośpiechu zastanawiać, na czym mogliby zaoszczędzić, aby zebrać fundusze na wyjazd. Tymczasem istnieje przynajmniej kilka metod, dzięki którym koszty podróży spadają (niemal) do zera.

Przejazd, przelot, nocleg - co można dostać za darmo?

 

Podstawą organizacji taniego wyjazdu jest w dzisiejszych czasach umiejętność poruszania się po internecie. Na polskich i zagranicznych stronach znajdziemy bardzo dużo świetnych ofert: loty za złotówkę, gratisowe przejazdy samochodem (np. w zamian za bycie towarzyszem podróży) albo bezpłatne noclegi w prywatnych mieszkaniach, w systemie tzw. couchsurfingu. Wszystkie wymienione udogodnienia są wciąż bardziej popularne na Zachodzie Europy niż w Polsce, ale i u nas z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników.

 

Czy wskazane wyżej propozycje kryją w sobie jakieś wady? Za ich minus uznać można ograniczenie sfery prywatności - chcąc nie chcąc, dzielimy samochód czy mieszkanie z kimś obcym. Owa okoliczność bywa sporym utrudnieniem dla par, które szukają w trakcie urlopu przede wszystkim miłosnego odosobnienia. Jego osiągnięcie jest oczywiście możliwe, aczkolwiek wymaga pewnego obustronnego wysiłku.

 

Za rozwiązanie alternatywne od lat uchodzi zwykły wyjazd pod namiot. Kosztuje również niewiele, zwłaszcza jeśli wypożyczymy potrzebny sprzęt od kogoś z rodziny czy przyjaciół. Urlop na łonie natury gwarantuje zakochanym upragnioną samotność, ofiarowując im cenne godziny z dala od zgiełku miasta. Jeśli nie boicie się ekstremalnych przygód to pod namiotem nocować można także zimą. Na rynku dostępne są różne rodzaje śpiworów, które można dostosować do temperatury. Będzie to wręcz idealny czas na długie rozmowy, miłosne wyznania i zapewnienia. A także na przeprosiny oraz wyjaśnienie źródeł wcześniejszych nieporozumień.


Żwirownia 1140 px
kocham Jarka