15 lipca 2019 Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wyniki egzaminu maturalnego w Pasłęku

dodał 5 dni temu, 2019-07-10
Wyniki egzaminu maturalnego w Pasłęku

Na 21 powiatów i miast województwa warmińsko-mazurskiego powiat elbląski zajął V miejsce exequo z miastem Olsztyn. Zdawalność powiatu elbląskiego wyniosła 79%.

Wyniki maturalne w Zespole Szkół w Pasłęku są porównywalne do roku ubiegłego. Najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące – zdawalność wyniosła 86%, taki sam jak w województwie warmińsko-mazurskim. Jak co roku największe problemy maturzystom sprawił obowiązkowy egzamin z matematyki. W LO siedmiu uczniów przystąpi do egzaminu poprawkowego z tego przedmiotu w dniu 20.08.2019 r. Tradycyjnie z maturą lekko gorzej niż absolwenci liceów poradzili sobie absolwenci techników. W województwie warmińsko-mazurskim 64% i w naszej szkole również 64,0%.
Jak wynika z powyższych danych większość uczniów naszej szkoły dobrze wykorzystała czas przeznaczony na przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości i poradziła sobie z nim bez większych problemów.
Gratulujemy wszystkim abiturientom i życzymy uzyskania indeksów wymarzonych uczelni wyższych!

ew

 

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych średnia zdawalność wynosi 73,21 %. W klasach LO wynik jest lepszy i wynosi 84,52 %. Natomiast w klasach Technikum egzamin zdało 68,97 % uczniów.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pola   5 dni temu, 2019-07-10

Szkoda że jeszcze nie podano jaki procent absolwentów podeszzło do matur.Słyszałam że nauczyciele zwłaszcza jednej pasłęckiej szkoły podwyższają wyniki matur zawierając cichy układ ze słabszym uczniem by nie. zdawał matury..Dwa czy rzy lata temu zainteresowało się tym procederem nawet kuratorium


#Absolwent LO#Pola  4 dni temu, 2019-07-11

A ja słyszałem od ucznia że nauczyciel powiedział u mu że jak nie podejdzie do matury to "ma większe szanse ukończyć szkołę". LO


#Oburzona#Pola  5 dni temu, 2019-07-10

Oj, to byłoby naganne i bardzo niepedagogiczne. Uczyć uczniów cwaniactwa i krętactwa? Za takie coś to tylko na zieloną trawkę.


#Japol   5 dni temu, 2019-07-10

Brawo maturzyści, że daliście radę pomimo, że nauczyciele strajkowali i nie przejmowali się waszym stresem przed maturami. Brawo! Mam nadzieję, że wyrosną z was poczciwi obywatele nie ulegający wpływom jakiś oszołomów, którzy waszym kosztem zbijali kapitał polityczny.


#Rodzic#Japol  4 dni temu, 2019-07-11

Tylko dlaczego tyłu maturzystów musiało korzystać z korepetycji?! Są już aż dwie szkoły korepetycji w naszym mieście i mnóstwo prywatnych korepetytorów


#Nick#Rodzic  4 dni temu, 2019-07-11

Widocznie nauczyciele tak sobie to ustawiają.


#Pasłeczanin#Rodzic  4 dni temu, 2019-07-11

To jest chore. W normalnej szkole z korepetycji korzystają tylko ci uczniowie, którzy są naprawdę słabi i nie dają sobie sami rady. Ale to nie tylko wina tych nauczycieli, którzy chcą zarobić na korepetycjach i dlatego specjalnie na lekcjach się nie wysilają. To jest również wina systemu, który po pierwsze powinien wynagradzać nauczycieli w dużej części biorąc pod uwagę wyniki ich uczniów. Wtedy każdy pedagog starałby się aby jego uczniowie mieli dobre wyniki, bo od tego zależałaby jego pensja. Po drugie system oparty na testach nie zostawi w głowach uczniów zbyt dużo wiedzy.Po trzecie uczniowie mają za dużo "praw" a za mało obowiązków. I po czwarte, w szkole powinien być większy rygor. Tak nie jest i dlatego mamy to, co mamy.


#Pasłęczanin#Pasłeczanin  4 dni temu, 2019-07-11

Miałem nadzieję, że po ostatnim strajku, który tak naprawdę - wbrew jego organizatorom - był ostatnim dzwonkiem, by naprawić ten szkolny bajzel, rząd przeprowadzi gruntowną naprawę tego resortu z likwidacją Karty Nauczyciela włącznie. A wczoraj słyszę, że podwyższono nauczycielom pensje, Karta Nauczyciela zostaje. Czyli żadnych zmian.


#Woźny   5 dni temu, 2019-07-10

Strajk strajkiem ale niektorzy uciekli na L4 bo chyba im sie nudzilo w gronie pedagogow.


#Nick#Woźny  4 dni temu, 2019-07-11

Na L4 dostali pieniądze a za strajk nie dostali. No chyba, że im burmistrz za okres strajku wypłacił.


#Pasłęczanin   5 dni temu, 2019-07-10

Ciekawe, czy uczniowie i rodzice należycie uhonorowali Panią Nauczycielkę, która nie przyłączyła się do strajku i trwała na swoim miejscu pracy, mimo presji "koleżeństwa". Nie znam tej Pani i nie wiem w której pasłęckiej szkole pracuje ale podziwiam Ją, bo nie jest łatwo przeciwstawić się niechętnemu tłumowi.


#Również ciekawy#Pasłęczanin  5 dni temu, 2019-07-10

Czy nikt nie piśnie w tej sprawie? Obawiam się, że nikt.


#Rodzic   5 dni temu, 2019-07-10

Może uczniowie Lo raz jeszcze pojadą jako tłum na jakieś nagrania tv, do czego to doszło drodzy pedagodzy, wstydu brak


#Maturzysta#Rodzic   5 dni temu, 2019-07-10

Akurat każdy uczeń miał wybór czy chce pozostać w szkole i się uczyć czy jeden dzień sobie odpuścić i wyjechać za darmo do Warszawy zobaczyć całe studio od środka i mieć okazje wystąpić w telewizji. Sam byłem na jednym z tych wyjazdów, a matura poszła mi bardzo dobrze


#Rodzic#Maturzysta  5 dni temu, 2019-07-10

gratuluję Tobie i Twoim rodzicom, ale tu chodzi o to na co kładą nacisk nasi drodzy pedagodzy, wyjazdy są ważne, ale dlaczego są tylko takie wyjazdy i konkursy o pietruszkę, bo przecież nie kuratoryjne


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

To nie Chicago ani New York

Pozostało6 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało41 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało61 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....