13 sierpnia 2020 Diany, Hipolita, Poncjana

Wyróżnienia dla wolontariuszy

dodał 2019-12-20
Wyróżnienia dla wolontariuszy

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wręczył wyróżnienia wolontariuszom działającym na terenie miasta i gminy w roku 2019. Podziękowania i gratulacje skierowane były do wolontariuszy, którzy w sposób szczególny podejmowali działania na rzecz innych. Oto lista osób wyróżnionych.

jp

 1. Zarudzka Barbara jest prezesem Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu. Od lat dba o bezdomne zwierzęta z Pasłęka i okolic. Stowarzyszenie działa od 2008 roku. Bardzo szybko po zawiązaniu stowarzyszenia, powstało przytulisko dla zwierząt w miejscowości Lepno. Trudne początki, szukanie sponsorów, brak pieniędzy. Nie zniechęciło to Pani Barbary i dzięki jej determinacji po około trzech latach przytulisko przeniesiono na teren Pasłęka. Stało się to również dzięki pomocy władz Miasta i Gminy Pasłęk. Od lat dba o bezdomne zwierzęta z Pasłęka i okolic. Jej działania zostały docenione przez kapitułę X edycji konkursu "Godni Naśladowania". Od lat niesie pomoc całkowicie bezinteresowną pomoc bezdomnym zwierzętom. Życiowa postawa Pani Barbary Zarudzkiej, zaangażowanie i miłość do bezbronnych istot żywych,może być dla wielu wzorem. Pani Basia niesie pomoc zawsze tym, którzy jej potrzebują, a dbanie o to, aby każda żywa istota miała godny byt w życiu stało się nadrzędnym celem Stowarzyszenia i Schroniska „Psi Raj”, które z ogromną pasją prowadzi.

 2. Anna Semeniuk

  i

 3. Katarzyna Przybysz-Lachowicz – obie Panie są inspektorami w Warmińsko - Mazurskim Stowarzyszeniu Obrońców Praw Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu. Związane ze Schroniskiem od początku istnienia. Jako inspektor uczestniczą w interwencjach dotyczących znęcania nad zwierzętami. Zajmuje się egzekwowaniem przestrzegania Ustawy o Ochronie Zwierząt, podejmują liczne interwencje, ale również zajmują się szerzeniem edukacji humanitarnej we współpracy ze szkołami, przedszkolami, także opieką nad zwierzętami przebywającymi w Schronisku.

 4. Wojczys Włodzimierz - Prezes Związku Sybiraków w Pasłęku. Jest inicjatorem i pomysłodawcą powstania pomnika, poświęconego obywatelom polskim masowo deportowanych na Sybir, ofiarom zbrodni katyńskiej oraz pomordowanym w łagrach. Pomnik stoi przy głównej alejce na cmentarzu komunalnym. Związek Sybiraków swoją działalnością utrwala pamięć tych tragicznych zsyłek, przekazuje prawdę historyczną młodemu pokoleniu, kształtując postawy umiłowania ojczyzny i patriotycznego wychowania.

 5. Makarewicz Adam - jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska”. Od kilku lat jest organizatorem „Jarmarku Św. Bartłomieja” oraz „Spotkań z historią” w naszym mieście, są to wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz i imprez w naszej Gminie. Wydarzenia te przyczyniają się do promocji naszego regionu. Dotychczasowa działalność Pana Adama Makarewicza przyczynia się do rozwój wspólnot i społeczności lokalnych i propaguje historię i tradycje kulturowe na terenie Miasta i Gminy Pasłęk.

 6. Tuniewicz Tomasz - prezes Rowerowej Grupy Mustang TEAM, dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu, od kilku lat organizuje wspaniała imprezę sportową w naszym mieście - Pasłęcki MTB Maraton rajd rowerowy. Impreza dzięki bardzo wysokiemu poziomowi jest niewątpliwie wspaniałą promocją naszego miasta. Rokrocznie bierze w niej udział około 200 zawodników.

 7. Tomaszewski Tomasz – nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w SP nr 1 w Pasłęku, 33 lata stażu aktywnej pracy zawodowej. Członek Szkolnego Związku Sportowego. Wieloletni współorganizator imprez sportowo - rekreacyjnym oraz kulturalnych w naszej gminie. Prowadzą wiele z tych wydarzeń jako konferansjer przyczynia się do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery, którą mieszkańcy Gminy oraz przybyli goście mogą długo spominać.

 8. Barbara Nowak i Jerzy Miąskowski - Przygodę z filmowaniem rozpoczęli jak siebie nazywają „filmowcy amatorzy” w 2011 roku dokumentując działalność Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W latach 2015 – 2017 zrealizowali kilka filmowych wywiadów min.: wspomnienia Elzy Strzeleckiej, Zygmunta Rekucia, Czesława Frączka, Celestyna Toruckiego czy ks Romana Żendarskiego. Niektóre z tych filmów wyświetlono w pasłęckim kinie. Łącznie od stycznia 2016 roku wykonali i opublikowali w serwisie You Tube około 110 filmów, w tym na kanale Urzędu Miejskiego 77 pozycji, w tym 43 w roku 2018 roku. Są to relacje z ważniejszych wydarzeń z życia Pasłęka, w tym rocznice uzyskania praw miejskich, imprezy związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koncerty organizowane przez Pasłęcki Ośrodek Kultury.

 9. Pliszka Jolanta - sołtys wsi Kupin i wiceprezes Polskiego Związku Pszczelarzy Koło Terenowe Bartnik w Pasłęku. Jest sołtysem od 2007 roku i jako sołtys z poświęceniem i skutecznością realizuje wszelkie inicjatywy mające na celu rozwój sołectwa, a tym samym całej naszej gminy, a praca na rzecz tak ważnej dziedziny życia społecznego, jaką jest pszczelarstwo jest jej pasją i tradycją kontynuowaną od pokoleń. Jako sołtys jest pośrednikiem między mieszkańcami a władzami gminy Pasłęk. Dba o sprawy lokalnej społeczności.

   

 10. Bielawski Kamil – mieszkaniec Rogajn. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 300 ha o profilu roślinnym. Podejmuje wiele cennych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Zawsze chętny i gotowy do działania, dzięki swojemu zapałowi i motywacji staje się motorem napędowy wielu działań integrujących środowisko wiejskie. Współpracował przy budowie placu zabaw w Zielnie oraz remontach drogi w Zielni i Rogajnach.

 11. Kupryjaniuk Beata - mieszkanka Rogajn. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha, prowadzi hodowlę bydła. Zawsze chętna i gotowa do pomocy i działania, dzięki swojemu zapałowi i motywacji Przyczynia się Pani do aktywizacji mieszkańców oraz budowania więzi społecznych i tożsamości lokalnej. Współpracowała przy remoncie drogi w Rogajnach.

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2019-12-20

Jestem zaskoczony nagrodami dla opiekunów zwierząt wszelakich i to pod tak szczytnymi nazwami, związanymi ze świętościami. Wszak zwierzęta duszy nie posiadają i żaden święty nie zalecał szczególnej opieki nad nimi ("Żywoty Świętych"). Zaczyna się większe dbanie o zwierzęta (zapewne chodzi o psy i inne koty), niż o człowieka. Zwierzęta powinny umierać (zdychać) śmiercią naturalną, od wieków przez Boga i innych bogów ustaloną. Zatem wskutek głodu, mrozu, ataku ze strony innych zwierzą, a nawet człowieka. Czemu brak zaangażowania w obronie dzików, zajęcy, czy innych much? Nie szalejemy zbytnio, przypadkiem?


#Ewangelia#Roman  2019-12-21

„Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” - Jakoś nie powiedział „ ludziom” prawda? Napisz to sobie dużymi literami i naklej na lustro, może zmądrzejesz.


#Zajac pagadi#Roman  2019-12-21

Etot Raman to nastajaszczaja sabaka.


#Bogdan dziaslo #Roman  2019-12-20

Romanie , myśmy te zwierzeta udomowili dlatego teraz musimy sie nimi opiekowac


#Ja#Roman  2019-12-20

Romanie, ciekawy temat na który by można podyskutować, lecz tylko w gronie ludzi z otwartymi umysłami. Niestety tu zostaniesz przez psiarzy zlinczowany, znam kilku osobiście i bez złosliwości napiszę że do końca normalni nie są


#Ktoś #Ja  2019-12-20

Dziwi mnie wogule że w tej sytuacji podjeles dyskusje na tym forum, skoro masz się za mądrzejszego od wszystkich prócz Romana oczywiście. Że zechciałaś poswiecic swoj cenny czas i ludziom o ,,nieotwartych,,umyslach poswiecic czas i nspisac co o nich myslisz... doprawdy zaszczyt..


#Pasłęcki obserwator #Ja  2019-12-20

To prawda, że do końca normalni nie są. Ale co się dziwić pasłęckim nie do końca normalnym psiarzom, którzy w zasadzie nikomu nie szkodzą. Co innego inni nienormalni, którzy chcą nam narzucać swoje chore wizje przyszłości, a to przyrodnicze, a to seksualne, nie przystające do żadnych naturalnych, przedwiecznych praw przyrody. Mało tego, chcą nas karać, jeśli nie zaakceptujemy tych zboczonych pomysłów.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator   2019-12-20

Pasłęccy miłośnicy psów nikomu nie szkodzą ale ich podopieczni często brudzą miejsca publiczne swoimi odchodami. Pieski oczywiście nie są temu winni ale ich posiadacze w tym wypadku już tak, bo powinni sprzątać po nich natychmiast.


#Też dziadek#Roman  2019-12-20

Dziadku Romanie jesteś zwierzem.


#Żenada #Roman  2019-12-20

Jprdl. Aż mi się flaki przywracają jak to czytam! Sam zdychaj,z głodu , z mrozu ,i co tam jeszcze wymieniłeś! Zwierzę to również stworzenie Boże które jest zupełnie zależne od człowieka w pewnych sytuacjach , a naszym obowiązkiem jest o nie zadbać A nie patrzeć jak zdychaja! Nie wiem w jakiego ty Boga wierzysz ale napewno nie w tego samego!


#Zniesmaczony#Żenada   2019-12-20

Zacząłeś wulgaryzmem. I to wystarczy, by dalej nie czytać, niezależnie od treści wpisu.


#Swisdek1#Zniesmaczony  2019-12-20

Czasami pierwsze co się ciśnie na usta w takich sytuacjach to właśnie tylko ,,TAKIE SŁOWA,, i proszę nie zgrywaj wielce zniesmaczonego, ponieważ zapewne niejednokrotnie takiej łaciny używałem..


#Ja#Swisdek1  2019-12-20

Mam tak samo jak wdepne w psie g*wno


#Żenada #Zniesmaczony  2019-12-20

Pan chyba nie wie co to wulgaryzmy... wypowiedź Pana Romana zasługuje na bukiet takich słów ze owy komentarz odrazu został by usunięty . Podejście tego Pana do zwierzęt , do ich traktowania,jest CONAJMNIEJ ohydne!


#Zniesmaczony#Swisdek1  2019-12-20

Nie zgrywam się na jakiegoś bardzo delikatnego ale podwórkowa łacina już tak się przesadnie rozpowszechniła, że niektórzy nie są w stanie sklecić zdania, bez k....y, je....a czy p...nia. I to niezależnie, czy przy dzieciach czy nie. To już stanowczo za dużo.


#Swisdek1#Zniesmaczony  2019-12-20

Ja jednak zakładam że na tym forum zabierają głos tylko osoby pełnoletnie których owa łacina Nie gorszy , a to że na blokowiskach czy innych chodnikach głowa boli od tego jak do młodzież porozumiewać to swoją drogą. A poza tym ,,jprdl,, to jakby skrót myślowy tak więc nie jest to moim zdaniem wulgaryzmy. Zresztą nie będę drążyć wokół takiej głupoty. Nie raz spotkałam się z taką łacina z ust wysoko postawionej ,,elity Pasleckiej,, że szkoda gadać , a i jeszcze dodam że Żenada to bardzo inteligentna osoba, wrażliwa na krzywdę nie tylko ludzi ale też zwierząt... z tąd też reakcja na tak prostacki wpis Pana Romana.


#Roman#Żenada   2019-12-21

Co myślisz o tym, co napisałem w swej wypowiedzi także, a chodzi mi o opiekę nad muchami też?


#Kimono   2019-12-21

Od doktora wymagało by się chociaż odrobiny ogaru, bo ta marynarka zapięta na dwa guziki....


#DO MIESZKAŃCA ROGAJN   2019-12-21

A JEŚLI CHODZI O PANA M. TO STAŁ SIE MILIONEREM NA WŁASNE ŻYCZENIE BO POMYLIŁ SIĘ O JEDNO ZERO!!! DOSTAŁ REKLAMÓWKE DWÓDZIESTEK A MYŚLAŁ ŻE DWUSETEK I DALEJ MUSI JEZDZIĆ ROWEREM A TAK BY JEŻDZIŁ MERCEM GLE


#ADAM Z   2019-12-21

ROMUŚ MASZ RACJĘ !!PANI ANIA WIDZI CODZIENNIE ADAMA W ROGAJNACH NAD NIM SIĘ NIE POCHYLI ALE NAD PIESKIEM TAK????? WIESZ DLACZEGO BO TAM SĄ PIENIADZE!!!!!


#Ania   2019-12-20

Roman, musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem.


#Qwerty   2019-12-20

Panie Burmistrzu a pracowników (nie kadra kierownicza) Urzędu Miejskiego nie zaprosił Pan ? To jest prawdziwy wolontariat a nie tłuste pieniążki z budżetu gminy dla organizacji pozarządowych.


#Dr prawa#Qwerty  2019-12-20

Tłuste koty...


#Nick#Qwerty  2019-12-20

dobre! Pozamiatałeś!


#Mieszkaniec Rogajn   2019-12-20

Pam Bielawski ewenement. Uwielbiany przez mieszkańców Rogajn i okolicznych wsi. Brawo panie Kamilu za uczciwość w stosunku do sąsiadów. Mam nadzieję że dostał Pan rózgę. Pozdrowienia od Pana Melnika. Dzięki panu stał się milionerem.


#Kri#Mieszkaniec Rogajn   2019-12-20

No ,ale ktoś go musiał zgłosić i zaakceptowali kandydaturę...


#Xxx#Kri  2019-12-20

To taka sama szopka jak zasłużeni dla rolnictwa. Rozdają podarunki dla rolników i dla osób które opłacają KRUS a do prowadzenia gospodarstwa im daleko.


#Nick   2019-12-20

Pozdrawiam Pana Adama! Brawo!


#Ciekawy   2019-12-20

A kto to jest pan Melnik?


#Zorro   2019-12-20

Brawo szanowni Państwo.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności