10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

XIV Konferencja Bezpieczna Szkoła

dodał 2019-12-07
XIV Konferencja Bezpieczna Szkoła

W dniu 5 grudnia br. w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się XIV Powiatowa Konferencja „Bezpieczna Szkoła”, którą zorganizowało Starostwo Powiatowe w Elblągu przy współpracy dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęk i dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku.
Problematyka omawiana na tegorocznej konferencji dotyczyła depresji. Temat nie był przypadkowy. Badania pokazują, że 80% Polaków czuje niedosyt wiedzy o depresji, jej objawach i leczeniu.      
Depresja jest obecnie na liście najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, który dotyka nie tylko osoby dorosłe, ale również młodych ludzi, w tym uczniów.
W spotkaniu wzięło udział 128 osób, w tym 60–cio osobowa delegacja uczniów, którzy realizują obowiązek nauki lub obowiązek szkolny w szkołach położonych na terenie powiatu elbląskiego.
Trudne treści związane z tematem konferencji przybliżyli uczestnikom specjaliści – psycholodzy i psycholog – psychoterapeuta. Zajęcia warsztatowe dla uczniów prowadzili terapeuci z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Pasłęku, Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej nr 1 w Elblągu oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Elblągu.
W konferencji uczestniczyli Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Pani Genowefa Kwoczek, Wicestarosta Elbląski Pan Ryszard Zając, Wójt Gminy Markusy Pani Dorota Wasik, Dyrektor Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Pani Małgorzata Adamowicz oraz przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Placówki Straży Granicznej w Elblągu, Komendy Żandarmerii Wojskowej w Elblągu oraz dyrektorzy szkół
i placówek oświatowych, przedstawiciele gminnych ośrodków pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzice uczniów.    
Podczas konferencji wystąpili wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wykonując dramę pt. „Kilka chwil wyrwanych z życia” przybliżyli uczestnikom bardzo trudne problemy, z jakimi borykają się ludzie. Występ młodzieży był niezwykle profesjonalny, a „młodzi aktorzy” ujęli widzów swoją postawą i umiejętnością wczucia się w swoje role.       
Przewodnicząca Rady Powiatu w Elblągu Pani Genowefa Kwoczek rzeczowo oceniła efekty konferencji.       
Pozytywne opinie na temat Spotkania wyrazili również uczniowie i pozostali uczestnicy konferencji.
G. Dawidziak
powiat elbląski

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Xc   2019-12-07

Depresja jedno, a moda wśród młodych na bycie smutnym to drugie. Taki jest trend (Billi Eilish, najmodniejsze słowo 2019 - alternatywka itp).


#AlicjaSzkolnaAla#Xc  2019-12-07

Byliajlesz to taka smutaska, a alternatywka to już passe jak mówi mój młody.


#Xc#AlicjaSzkolnaAla  2019-12-07

Mój młody w ogóle zdziwił się wynikami głosowania na rzekomo najpopularniejsze słowo (w głosowaniu przeważały dziewczyny, może dlatego tak wyszło). Dzban był bardziej przystający do aktualnej rzeczywistości.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności