19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Zakończenie mega ferii z GOKSiR Godkowo

dodał 2019-02-06
Zakończenie mega ferii z GOKSiR Godkowo
01.02.2019 r. wspólnym wyjazdem do kina Zamkowego zakończyliśmy intensywne ferie na świetlicach wiejskich oraz w GOKSiR Godkowo.

Trochę statystyki: Zorganizowane zostały 2 wyjazdy do kina w Pasłęku na "Królową Śniegu" oraz "Asterixa i Obelixa". W każdym z wyjazdów uczestniczyło ponad 65 dzieci. W świetlicach w: Skowronach, Burdajnach, Podągach, Osieku, Dobrym, Bielicy, Ząbrowcu, Lesiskach, Szymborach, Grądkach oprócz codziennych zajęć i warsztatów opiekunowie zorganizowali zabawy choinkowe, karnawałowe, często połaczone z Dniem Babci i Dziadka. Ze wspólnej zabawy łącznie skorzystała ponad 100 dzieci z Gminy Godkowo.

Dodatkowo ze świetlicy w Bielicy odbył się wyjazd do parku zabaw Meksyk w Elblągu, skorzystaliśmy również z oferty grupy nieformalnej ,,Sokół z Grądek''. Odbyły się 2 treningi strzeleckie w Skowronach oraz jeden w Dobrym. Na każdej ze świetlic podczas 4 godzinnych zajęć trwały twórcze i kreatywne warsztaty dla najmłodszych, nie sposób opisać wszystkich, więcej informacji można uzyskać na stronach profilu społecznościowego fb. Przez 2 tygodnie otwarty był również punkt spotkań w Łępnie, gdzie popołudniami dzieci mogły się spotkać i zmierzyć swoje siły w różnych rozgrywkach sportowych.

Godkowo zaś stało się centrum ferii z Gminnym Ośrodkiem Kultury. W świetlicy wiejskiej w godzinach od 10:00 do 15:30 na najmłodszych czekały przeróżne zajęcia, odbyły się m.in warsztaty plastyczne, Zumba Kids, pokaz iluzjonisty. Do krainy włoskiej pizzy udaliśmy się podczas zajęć kulinarnych, a prawdziwą rewolucję wywołały warsztaty SLIME, z których skorzystało ponad 30 dzieci z całej gminy. Budowanie karmników, szycie serduszek dla babć i dziadków, seanse bajkowe na świetlicy, przeróżne gry i zabawy, a także wspólne ognisko z kiełbaskami, warsztaty wokalne, to pozostała cześć zadań, które przygotowaliśmy dla najmłodszych. Średnio z zajęć korzystało ok 20 - 25 dzieci.

Dzieci podczas spotkań miały zapewniony posiłek w formie kanapek i picia. Bardzo się cieszymy, iż tak duże grupy skorzystały z naszej oferty.

Pragnę serdecznie podziękować  mieszkańcom za zaangażowanie w warsztaty w Godkowie: Barbarze Zadwornej za przeprowadzenie zajęć plastycznych farbami akrylowymi oraz Michałowi Mindzy za nieocenioną pomoc przy budowaniu karmników i w czasie warsztatów kulinarnych. Ponadto spotykały nas miłe gesty w formie przynoszenia przez dorosłych na zajecia owoców, ciast i innych słodkości. To znak, że nasza oferta się spotkała z pozytywnym odbiorem.

W zajęcia na poszczególnych świetlicach również aktywnie włączali się inni mieszkańcy, nie sposób wszystkich wymienić ale bardzo serdecznie i gorąco im wszystkim dziękujemy.

Za nami bardzo intensywny czas, pełen radości, wspólnej zabawy połączonej z nauką, kreatywnych zadań i szaleństw na śniegu połączonych z ogniskami. Wszystkie warsztaty w GOKSiR oraz w świetlicach wiejskich były nieodpłatne, finansowane ze środków GOKSiR w Godkowie. Wyjazdy zostały sfinansowane przez rodziców. Natomiast zabawa choinkowa w Bielicy została częściowo  dofinansowana z nagrody przyznanej przez Fundację dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste oraz z pieniędzy zebranych podczas wcześniejszych imprez organizowanych na świetlicy.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom i firmom, które wsparły nasze działania. Organizowane wydarzenia pokazały, iż nie jesteśmy sami i zawsze możemy liczyć na życzliwość mieszkańców.

Wsparcie zabaw choinkowych w Osieku, Szymborach, Dobrym i Grądkach: radny gminy Godkowo Marcin Złomańczuk, Zakład Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel, Dolina Sadosiów, Bożena Wierzbicka, Adam Świstak, Sklep Groszek z Dobrego.

Jeśli kogoś pominęliśmy przepraszam

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji. To tylko część tego co się działo w czasie ferii zimowych, moc pracy i zaangażowania opiekunów oraz całego zespołu GOKSiR w Godkowie.

Dyrektor GOKSiR Godkowo Magdalena Przybysz-Pietrzak

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2