18 lutego 2019 Szymona, Konstancji, Flawiana

Zalety i wady podróżowania samolotem

dodał 2018-08-11
Zalety i wady podróżowania samolotem

 

Podróżowanie staje się coraz popularniejszą formą spędzania czasu. Dzieje się tak między innymi dzięki możliwościom łatwego przemieszczania się. Obecnie poza własnym pojazdem, osoby chętnie decydują się na jazdę pociągiem, albo podróże samolotem.

Zalety podróży samolotem

Główną zaletą lotów jest szybkość przemieszczania się, której nie zapewnia żaden inny środek lokomocji. W krótkim czasie można znaleźć się na innym kontynencie. Poza tym, linie lotnicze dokładają wszelkich starań, by podróż był przyjemna i komfortowa. Głównie samoloty liniowe wyposażone są w ekrany umożliwiające oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Dodatkowo, w trakcie podróży można zaopatrzyć się w ciepły posiłek, kawę, albo herbatę. Oczywiście zaletą latania są niezapomniane widoki z okna, które można podziwiać w trakcie podróży. Przeloty stały się tak popularne, że pracownicy lotnisk wprowadzają udogodnienia, ułatwiające pasażerom podróże. Przykładem jest możliwość internetowej odprawy, albo całodobowe, strzeżone parkingi nieopodal terminali. Jedną z firm oferujących miejsca postojowe jest: https://www.odlotowyparking.pl/, która proponuje możliwość pozostawienia pojazdu na cały okres trwania wyjazdu. Przestrzeń jest przez cały czas monitorowana, co pozwala zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Tanie linie lotnicze

Ogromne możliwości latania otworzyły przed podróżnikami tanie linie lotnicze. Zainteresowani mogą przemieszczać się w najdalsze zakątki świata za naprawdę niewielkie pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że okazje cenowe pojawiają się niespodziewanie, dlatego osoby chcące skorzystać z promocji muszą niemal codziennie śledzić zmieniające się oferty linii lotniczych. Dodatkowo, należy uważnie czytać regulaminy i zasady transakcji, bo niejednokrotnie jest tak, że do ceny podstawowej na bilecie doliczane są jeszcze opłaty manipulacyjne, które ostatecznie podwyższają kwotę do zapłaty.  

Wady latania samolotem

Jak każdy środek transportu, również samolot posiada swoje ograniczenia i wady. Jednym z głównych minusów jest konieczność dodatkowej opłaty za przebookowanie biletów. Poza tym, często lotniska znajdują się na obrzeżach miast, co sprawia, że dojazd do nich staje się kłopotliwy. Ponad to, ceny biletów na samoloty liniowe są widocznie droższe niż na tanie linie lotnicze, co w wielu przypadkach skutkuje ograniczeniem podróży w konkretne miejsca. Dodatkowo, niektóre osoby korzystające z tej formy transportu odczuwają lęk przed lataniem, co wpływa na złe samopoczucie w trakcie podróży.

Mimo pojawiających się minusów latania samolotem ten środek lokomocji ma wiele zalet. Nie dziwi więc fakt, że zwolenników latania przybywa. Z tej formy podróżowania mogą korzystać zarówno osoby starsze, jak i rodzice z małymi dziećmi. Poza tym lot można sobie umilić, czytając książkę albo słuchając muzyki.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Chrapan chce latać bez sponsora   2018-08-12

Proponuję Laxigen.To se staruszu polatasz.


#Paralotnik   2018-08-12

Panie Chrapan latam na drzwiach od stodoły i mam jedno miejsce wolne.Bez sponsorów.Dawaj na pastwisko do Robit to nauczę.


#Marek Chrapan   2018-08-11

"Oczywiście zaletą latania są niezapomniane widoki z okna, które można podziwiać w trakcie podróży." - W zdecydowanie większej części lotu "widokami" są chmurki pod spodem jeżeli siedzisz przy oknie lub z boku dla siedzących dalej od okna i nic więcej.


#Zxc#Marek Chrapan  2018-08-11

Chmurki o zachodzie, albo o wschodzie słońca są rewelacyjne. Przelot nad Alpami, gdy szczyty wystają ponad cbmury jest jeszcze lepszy.


#CJ#Marek Chrapan  2018-08-11

Latać źle, nie latać źle...


#Marek Chrapan#  2018-08-11

Każdy według potrzeb - komu trzeba szybkie dotarcie do celu to lot, kto chce oglądać krajobrazy i pejzaże to na pewno nie lot regularnymi liniami - indywidualne mogą zapewnić na pewno widoki nie osiągalne innymi środkami (po za lotniami - mam plany budowy prostej lotni którą można przystosować do motolotni - poszukuję chętnych do współudziału w budowie)


#Twoj wuj#  2018-08-11

Szukasz naiwniaka do naciągnięcia stary dziadu? Kto ci pozwoli latać motolotnią ślepy starcze? Pracowałeś dla matuszki partii od 15go roku życia jako ochotnik czarnosecińskiej armii, utrzymywaleś gomułkowski rezim, awansowałeś i miałeś apanaże a teraz emerytury nie starcza? Skop sąsiadce ogródek, wrzuć węgiel, dorobisz...


#Marek Chrapan#  2018-08-11

Kapusiu WSIarzy i SBcji jak zwykle sądzisz po sobie od czasu kiedy zabrali wam nadpłacane emerytury. Mnie, mimo ograbienia o ok. 1 tyś miesięcznie bandycką ustawą żydokomuny Geremków, Mazowieckich Kuroniów Stolzmanów z 1997 roku, na życie starczy bo ja ciężko pracowałem i wszystkiego nie potrafili zrabować, a buduję lotnię swoim kosztem potrzebując jednak do pomocy kogoś z możliwościami technicznymi.


#Fun chrapcia#  2018-08-11

Masz dwie szprychy i dzwonek i myślisz, że niedlugo będzie cały rower. A zabr kacapom.ali ci preno za wierna slużbę Gomulce i przysięgę na wiernosć


#Obserwator#  2018-08-11

Panie Chrapan, co by Pan nie napisał, zaraz odzywa się jakaś esbecka wsza a raczej gnida, która żyć nie może, dopóki komuś, kto ma inne zdanie nie dogryzie.


#WyNalazek#  2018-08-12

,,Na życie starczy,,.Chciales sierżancie LWP napisac -życie starcze


#Zxc   2018-08-11

Latanie jest dużo tańsze i o wiele fajniejsze, niż podróż samochodem. Strach przed lataniem jest uzasadnjony tylko wtedy, gdy samoloty mijają w takiej odległości, jak na obrazku powyżej.


#Bobi x   2018-08-11

buduj ,buduj ,jednego durnia będzie mniej :)))


#Marek Chrapan   2018-08-11

Kassuje się moje posty na forum:"Antyśmieszku" czyli "wyborco", towarzyszu WSIarzy i zydokomuszrej SBcji, nasze społeczeństwo było od zarania naszych dziejów, jest i będzie w "przestrzeni światowej", a skonflikowane jest bo wprowadzono nam do jednorodności narodowej stalinowską żydomunę pod polskimi nazwiskami - "Zeszyty historyczne" nr 49 z 1979 r art. Ester Rozental-Sznejderman (pracownica KOMINTERNu sekcji polskiej) - której zadaniem było z antogonizawanie polskiej społeczności po likwidacji polskich elit.!


#Wizzryan   2018-08-11

Wady latania samolotem... co za ciemnogród


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało9 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało11 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało20 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...