20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

Zaproszenie na Festyn Ekologiczny

Wydarzenie odbyło się 2019-05-25

dodał 2019-05-15
Zaproszenie na Festyn Ekologiczny

Burmistrz Pasłęka serdecznie zaprasza na"VII Pasłęcki Festyn Ekologiczny", który odbędzie się 25 maja 2019 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku przy ul. Partyzantów, w godzinach od 10:00 do 14:00.

W trakcie trwania festynu, tradycyjnie już, odbędzie się akcja polegający na wymianie odpadów na sadzonki pn. „Sadzonki do rozdania za EKO działania”. W ramach przeprowadzanej akcji w zamian za przyniesione selektywnie zebrane odpady komunalne (np. zużyte baterie, makulatura, puszki aluminiowe, opakowania szklane, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania z tworzyw sztucznych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) można będzie otrzymać drzewka i krzewy owocowe lub ozdobne oraz kwiaty i zioła.

W części artystycznej festynu zaprezentują się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku oraz odbędzie się spektakl ekologiczny „Czarownica Niska Emisja” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Tematem przewodnim tegorocznych występów, będzie propagowanie wszelkich działań ekologicznych sprzyjających ochronie środowiska oraz prawidłowej segregacji odpadów i recyklingu.

Podczas tegorocznego festynu przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami dla mieszkańców Gminy Pasłęk dotyczące zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, ochrony powietrza, niskiej emisji i postępowania z wyrobami zawierającymi azbest.

- dla dorosłych, odbędzie się konkurs pn. „Mistrz Ekologii”, w którym do zdobycia, będą bardzo wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu RTV i AGD: telewizor, robot planetarny oraz odkurzacz.

- dla dzieci w wieku szkolnym odbędzie się konkurs pn. „Ekologiczne koło wiedzy”, gdzie do zdobycia będą, w każdej z grup wiekowych następujące nagrody główne: namiot, plecak turystyczny oraz hulajnoga.

Pozostali uczestnicy konkursów, także zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami pocieszenia.

Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci m.in.:

- warsztaty dotyczące ponownego wykorzystania odpadów, które poprowadzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku,

- ekologiczne gadżety,

- animatorzy zabaw którzy zapewnią malowanie twarzy, robienie tatuaży, skręcanie baloników oraz pokaz wielkich baniek mydlanych,

- żywe maskotki, które będą zabawiać najmłodszych swoimi barwnymi strojami,

- dmuchane zjeżdżalnie.

Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych uwielbianych przez dzieci, tj. lodów, popcornu, waty cukrowej itp.

Organizatorami festynu są: Urząd Miejski w Pasłęku i Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku.

Festyn współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Partnerem tegorocznego Festynu jest firma: VEOLIA Północ, której głównym obszarem działalności jest produkcja i dystrybucja ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz ciepła technologicznego. Zainteresowanych tematem podłączenia nieruchomości do sieci ciepłowniczej gorąco zachęcamy do odwiedzenia stoiska.

Sponsorem Festynu jest firma Baltic Green I, która rozwija projekt budowy farmy elektrowni wiatrowych zlokalizowanej na terenach północnej Polski oraz pozyskuje konieczne finansowanie dla realizacji tej inwestycji. Dzięki swojemu wkładowi finansowemu zapewni uczestnikom festynu większą ilość atrakcji.


 

Serdecznie zapraszamy na kolejny organizowany Festyn Ekologiczny. Zachęcamy do zbierania odpadów, które będzie można wymienić na sadzonki roślin mogących ozdobić nasze ogrody.

Poniżej Zarządzenie i Regulaminy konkursów.

 


 


Załączone pliki

  REGULAMIN festynu

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2019-05-22

"nakrętki z tworzyw sztucznych," Cytat z tekstu. Nie mam pojęcia, kiedy w tekstach zamieszczanych przez Miasto pojawi się pojęcie "zakrętki z tworzyw sztucznych" P. Burmistrzu, apeluję, by Pan skierował uwagę na to, że są zakrętki I o nie chodzi, gdyż się zakręca je na butelkę i odkręca. Nakrętki nakręca się na śrubę i je się wykręca z niej.


#Ehh   2019-05-15

I tradycyjnie przyjedzie pan, który już jak co roku wykosi wszystkie sadzonki za elektrośmieci,które podbiera spod żółtych kontenerów, a biedne dzieci które się skrupulatnie przygotowywały wrócą do domków z pustymi rękoma i łzami w oczach:/


#Jacques#Ehh  2019-05-15

Biedne dzieci, no faktycznie, skoro wiedza ze ktoś ich Moze wykosic to czemu nie postaraja się o więcej elektrosmieci?


#Zezłoszczona#Ehh  2019-05-15

Koniecznie musi być limit do rozsądnej ilości aby cwaniaczki nie żerowały i aby dzieci nie miały złego przykładu do naśladowania.


#Aneta#Zezłoszczona  2019-05-17

Moze cos sie zmieni, regulamin mowi o max 4 roslinach i musza byc zróżnicowanie. Chociaż ja w tym roku odpuszczam nie bede uzerac sie z debilami wole isc do sklepu i kupic za 10 zl roślinke bez kolejek


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...