7 grudnia 2019 Marcina, Ambrożego, Teodora

Zaproszenie na koncert

dodał 2018-12-11
Zaproszenie na koncert
Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na koncert kolęd.

O godz. 17:30 wystąpi  sekcja wokalna POK prowadzona przez Wojciecha Hazę, o godz. 18:00 zespół JAZZ Do It  w składzie: Małgorzata Szarek, Andrzej Zielak, Krzysztof Narodowski, Mariusz Gęgotek.

Wstęp wolny.

 

 JAZZ Do It:
Marcin Gawdzis

dr Marcin Gawdzis – ur. 20.12.1972, trębacz jazzowy, pedagog, kompozytor i aranżer, wykładowca trąbki jazzowej na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W1995 roku ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki prof. Piotra Wojtasika.W 1993 i 1995 wraz z zespołami THE SIMILARS i JOINT VENTURE zdobył 1 miejsca i wyróżnienia indywidualne na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. W 1994 roku zdobył 4 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Podczas studiów nagrywał trąbkowe partie solowe wraz z artystami muzyki pop, m.in. z: KAYAH, RENI JUSIS, NATALIĄ KUKULSKĄ, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, F.N.S , NOCNĄ ZMIANĄ BLUESA oraz KRZYSZTOFEM KRAWCZYKIEM. Koncertował niemal we wszystkich państwach europejskich. Ma w swoim dorobku gościnny udział w nagraniu 28 płyt różnych artystów, tworzących w rozmaitych stylistykach muzyki rozrywkowej. Współtworzył trzy solowe płyty zespołowe oraz wyprodukował autorską płytę swojego kwintetu. Spośród wielu muzyków z którymi współpracował należy wymienić m.in.: Erica Allena, Jerrye’go Goodmana, Marię Schneider, prof. Andrzeja Zubka, prof. Piotra Kusiewicza, Jonatana Rautio, Garrye’go Guthmana, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Henryka Miśkiewicza, Leszka Możdżera, Macieja Sikałę, Piotra Wojtasika, Grzegorza Nagórskiego, Jacka i Wojciecha Niedzielów, Zbigniewa i Jacka Namysłowskich, Krystynę Stańko, Krystynę Prońko, Annę Serafińską, Piotra Lemańczyka, Dominika Bukowskiego, Przemka Dyakowskiego, Emila Kowalskiego, Adama Wendta, Józefa Eliasza, Bohdana Hołownię, Jarosława Śmietanę, Tomka Sowińskiego, Cezarego Konrada, Marka Napiórkowskiego, Karola Szymanowskiego, Piotra Biskupskiego, Krzysztofa Przybyłowicza, Zbigniewa Wrombla, Piotra Olszewskiego, Krzysztofa Herdzina i wielu innych. W 2003 roku uzyskał nagrodę indywidualną dla najlepszego instrumentalisty na Jazz – Rock Festiwal w Olsztynie. Także w tym roku rozpoczął współpracę z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy.W 2012 za współtworzoną płytę Projekt Elbląg, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Elbląga w kategorii wydarzenie roku.W 2014 roku za album solowy Shadows of Autumn, uzyskał nominację do nagrody Fryderyki, w kategorii: Jazzowy debiut roku.

 
Małgorzata Szarek 3Małgorzata Szarek - wokalistka, kompozytorka, muzykolog, absolwentka Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izy Zając oraz muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Edukację muzyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Małgorzaty Miecznikowskiej-Gurgul w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. Następnie swój warsztat wokalny rozwijała w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej prof. Izy Zając. Emisję kształciła również pod kierunkiem Barbary Abramowicz oraz interpretację i dykcję w klasie Jolanty Banak. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych, w których zdobyła I nagrodę, m.in. Pejzaż bez Ciebie w Bydgoszczy, poświęcony twórczości Anny Jantar z 2007 roku, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu z 2008 roku oraz Festiwal Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie z 2010 roku. Uczestniczyła w wielu projektach telewizyjnych, produkowanych przez TVP 1, TVP 2, Polsat, takich jak: Anioły w Stróżach, Festiwal Bożego Narodzenia w Lublinie, koncert w Rzymie z okazji 25 rocznicy Fundacji im. Jana Pawła II, koncert Uwielbienia we Włocławku, a także z okazji ŚDM w Warszawie i wiele innych. Współpracuje z takimi artystami, jak: Halina Frąckowiak, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Krzysztof Herdzin, Bogdan Hołownia, Piotr Baron, Wojciech „Malina” Kowalewski, Marcin Jajkiewicz, Łukasz „Samba” Dmochewicz, Grzegorz Urban.
 
 
Andrzej Zielak 2Andrzej Zielak  - kontrabasista, urodzony w Kutnie jest absolwentem tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i IIst. Studia wyższe ukończył na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w Instytucie Jazzu, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meira. W swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w Polsce oraz po za jej granicami m.in.: Jazz Jambore, Bielska Zadymka Jazzowa, Festival Jazz d'Avignon, Jazz Forum Festiwal, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, "Old Jazz Meeting" w Iławie i in. Co było okazją do gry w zespołach: Piotra Wojtasika, Eryka Kulma, Krzysztofa Popka, Włodka Pawlika Anny Serafińskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Wojtka Kamińskiego, Karoliny Glazer, Moniki Borzym, Old Timers.
 
 
Krzysztof NarodowskiKRZYSZTOF NARODOWSKI - Urodzony 14 lipca 1986 roku w Elblągu, ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu: I stopień w klasie fortepianu u mgr. Aleksandry Serockiej, II stopień w klasie perkusji u mgr. Szczepana Polewskiego. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie perkusji u st. wykł. dr Mirosława Adrjanczyka. W 2003 roku laureat III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu oraz uczestnik Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo – Włochy 2008 r. W 2010 roku, jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką wykonując II Koncert Marimbowy N.Rosauro. Na swoim koncie posiada liczne koncerty z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską w takich krajach jak Francja, Anglia, Włochy, Ukraina czy Grecja. Obecnie jest perkusistą Orkiestry Wojskowej w Elblągu, pedagogiem klasy perkusji w MDK w Elblągu, a także występuję w Orkiestrze Symfoników Gdańskich: koncerty z Lady Punk, Coma, Czerwone Gitary, Tymon Tymański, O.S.T.R.
 
 

Mariusz GęgotekMariusz Gęgotek - piano. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Fortepianu. Obecnie pedagog w PSM 2 stopnia i. F. Chopina na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Warszawie, a także na Studium i. H. Majewskiego w Warszawie. Współpraca z teatrami „Roma” i „Buffo” . Współpraca z czołówką polskiej jazzowej sceny muzycznej np. Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Robert Majewski, Kazimierz Jonkisz. Współpraca z zespołem „Róże Europy”.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Oldcopper1952   2018-12-12

To tzw.kultura wyższa,a "wystrój" miasta pod psem/za przeproszeniem piesków/.Od tygodnia patrzę na "cudowną" choinkę przy rondzie B.Stankiewicza-czy tylko ja widzę,że połowa lampek nie świeci się? Ktoś w zamku bierze wypłatę za nic...


#Pierwszy pod lidlem#Oldcopper1952  2018-12-13

Serio nie świecą?? Jak teraz żyć? Jak żyć???


#TooOldcopper#Oldcopper1952  2018-12-12

Pijesz nie do tego skrzydła zamku co trzeba. Patrz w niebo jak Ci źle na ziemi, tam wszystkie gwiazdy świecą i wystrój jak należy, "cudowny".


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Przypominamy o wystawie

Pozostało2 dni

Piotr Adamczyk dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku zaprasza na otwarcie wystawy...


Zbiórka krwi - każdy może wziąć udział

Pozostało2 dni

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia 9 grudnia w godzinach od...


Pierniki i marcepany

Pozostało3 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...