3 lipca 2020 Jacka, Anatola, Tomasza

Zawyją syreny

dodał 2018-08-01
Zawyją syreny

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest okazją do złożenia hołdu wszystkim walczącym i poległym. Ofiar tego zrywu było niestety bardzo dużo. Nadal trwają polemiki historyków dotyczące zasadności wywołania powstania. Część z nich twierdzi, że powstanie z góry skazane było na klęskę. Zawsze rocznica Powstania wykorzystywana była do uprawiania polityki. Tak jest też obecnie. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe w Pasłęku i gminie. Uczcijmy chwilą zadumy pamięć bohaterów z Warszawy i okolic.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#LorenHoore   2018-09-02

Wiecej szacunku rodacy, skoro byl tam cmentarz to nalezy ekshumowac. Troche glupio grac w pilke na grobach. Tez bym nie chcial , zeby na grobach moich przodków wybudowali boisko. --- https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzd...


#Marek Chrapan   2018-08-03

Kolejny post kasuje nas forum "wyborca" WSIarzy i SBcji upoważniony przez Admina. Załączam więc tu: PodpiszApel.pl PODPISZ list z żądaniem ukarania Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej urzędników! - http://podpiszapel.pl/petycje/koniechgw/ ‼️ Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz tuż po VII Marszu Powstania Warszawskiego zapowiedział, że organizatorzy zgromadzenia będą skarżyć skandaliczną decyzję warszawskiego ratusza i wszystkich, którzy nie znają definicji słów nazizm i faszyzm! Link do filmu - http://podpiszapel.pl/petycje/koniechgw/ — dumny(a).


#Ciekawy#Marek Chrapan  2018-08-04

No i podpisał ktoś poza sierżancką komunistyczną mendą?


#St Bosm Szt w st spocz#Marek Chrapan  2018-08-03

Panie Chrapanie jesteś emerytowanym sierżantem Ludowego Wojska Polskiego i z tego faktu kasujesz szmal.Pytanie:Czy jesteś wierny przysiędze wojskowej złożonej klęcząc na jednym kolanie?


#Londek   2018-08-02

przez tych pisiorow to wstyd przyznac sie do polski


#Blenston#Londek  2018-08-03

Wolę być za PIS niż Niemcom dawać ładować się w kakao czy amerykańcom robić laskę!


#Mieszkaniec Pasłęka   2018-08-02

To nie są polemiki o zasadności wybuchu powstania, to zwykła demagogia i gadanie bzdur znawców od siedmiu boleści. Zawsze się znajdą popaprańcy, którym wszystko w życiu przeszkadza. Tu nie ma miejsca na długie wywody ale wiem jedno ci co szukają dziury w całym i podważają sens powstania teraz nie ruszyli by tyłka gdyby ich dotknęła trauma wojny. To są zwykli tchórze ukryci za bezimiennym netem.


#WPiS dU#Mieszkaniec Pasłęka  2018-08-03

To rusz duupe i działaj tchórzu.


#Mieszkaniec Pasłęka#Mieszkaniec Pasłęka  2018-08-02

CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM!


#Obłęd 44   2018-08-02

I pomyśleć, że żaden z tych zbrodniarzy którzy wywołali Powstanie Warszawskie - Bór, Monter a zwłaszcza alkoholik Niedźwiadek - nie zginął a nawet nie został ranny.


#Spokojny   2018-08-01

Tym wyjątkiem jest obarczanie dowództwa Powstania wymordowaniem cywili i zburzeniem miasta po kapitulacji. Normą jest na wojnie, że nie morduje się masowo cywili i nie burzy się miast po kapitulacji. To Niemcy zrobili w tym wypadku potworny wyjątek i tylko ich należy obwiniać za te zbrodnie na cywilach i na Warszawie. Dowódcy Powstania mogą być rozliczani jedynie za straty powstałe w czasie walk. Wbijmy to sobie i innym do głów i nie powtarzajmy bezmyślnie bzdur wymyślonych przez komunistów.


#Mieszkaniec Pasłęka#Spokojny  2018-08-02

Brawo! Tylko te bzdury to wiesz, moim zdaniem to nawet nie są komunistyczne, to są typowo trolowe, internetowe wypociny nam współczesnych, chorych ludzi z nienawiści do wszystkiego i wszystkich. Zobacz 20-30 lat temu gdy net nie był dostępny i powszechny nie było takich cwaniaków co "walczyli" z powstańcami. A teraz, wystarczy jeden bzdurę napiszę i już mu wtórują ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia w temacie. Dla nich Powstanie Warszawskie to taki sam temat jak Doda czy inna gwiazdka pomponika.


#Madzia#Spokojny  2018-08-01

A świstak siedział i zawijał w sreberka no nie?


#Powstaniec#Spokojny  2018-08-01

Pięknie wytłumaczone, a kto tego nie wbije sobie do głowy, to wiadomo kim jest. Komuszym psem


#Nick#  2018-08-01

racja!


#Nigdy więcej amatorszczyzny#  2018-08-01

Pewni, że racja. Kilkuset zapaleńców granatem oderwanych od realiów i paru amatorów niby dowódców chciało sobie postrzelać do niemiaszkow wbrew rozkazowi Naczelnego Dowództwa AK. Takich nigdy nie brakowało i nie brakuje. Wszystko można wytłumaczyć tylko niekoniecznie tym co bezsensownie zginęli i ich rodzinom.


#Spokojny   2018-08-01

To oczywiste, że o godzinie "W" należy oddać hołd walczącym i poległym. Dywagacje, czy powstanie było konieczne, czy miało szansę zwycięstwa i kto jest odpowiedzialny za śmierć mieszkańców i potworne zniszczenie Warszawy będą trwały zawsze i nic w tym dziwnego. Z jednym wyjątkiem.


#Mieszkaniec Pasłęka#Spokojny  2018-08-02

Oczywiście tylko jak można takie bzdury ludziom opowiadać, że dowództwo powstania jest winne rzezi mieszkańców Warszawy, To nie powstańcy są odpowiedzialni za ludobójstwo Hitlera!!! Zrównanie Warszawy z ziemią to rozkaz Hitlera nie powstańców. Polaków w czasie II wojny zginęło prawie 6 mln...To byli zbrodniarze, hitlerowcy, naziści i nie tylko, mordercy i ludobójcy - grzechem by było nie przeciwstawiać się temu i próbować walczyć!


#Abc   2018-08-01

Chyba w sąsiedniej gminie


#Tak sobie   2018-08-01

A w Pasłęku cisza o 17


#Fan konia #Tak sobie  2018-08-01

Zawyły te syreny bardzo głośno


#Qaz#  2018-08-01

W którym miejscu słyszałeś?


#Qaz#Tak sobie  2018-08-01

A juz myślałem ze tylko ja nie słyszałem.. na 3-go maja nic nie slyszalem a syrena jest na bloku koło sp3


#Małpa Polak   2018-08-01

Hołd Powstańcom należy jak najbardziej oddać. Należy to robić z pełnym szacunkiem i powagą. Wątpię natomiast, czy używanie syren alarmowych w ramach rocznic (itp.) jest dobrym posunięciem. Syreny powinny być użyte tylko gdy mają ostrzec społeczeństwo. Niestety, w sytuacji gdy są uruchamiane kilka razy do roku, to przestaniemy na nie w ogóle reagować, nawet w sytuacji rzeczywistego zagrożenia.


#Lalamido   2018-08-01

Oho redaktorek czlowiek renesansu. Historyk, zoolog, rybak, lesnik, filantrop.


#Nivea   2018-08-01

nie mogłeś adminie zablokować komentarzy? liczysz na pseudo dyskusje domoroslych historyków?. jesteś tak ciezki jak przejście na drugą stronę wąskiej bez mostków.


#Jasiu#Nivea  2018-08-01

nawołujący do blokady komentarzy pisze komentarz jako pierwszy... Jakbys prezentował jakiś poziom, to byś milczał człowieczku i zadna blokada nie byłaby ci potrzebna


#Nivea#  2018-08-01

Jasiu jakby Edison milczał to do tej pory przy lampie naftowej byś siedzial


#Jasiu#  2018-08-01

no właśnie mądry człowek wie kiedy coś powiedzieć :p ale ty takim nie jestes jak widać po pierwszym komentarzu


#Bolo   2018-08-01

Czego się obawiasz? Prawdy o bohaterach, których posłano na śmierć.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności