13 sierpnia 2020 Diany, Hipolita, Poncjana

Zawyją syreny

dodał Ponad tydzień temu, 2020-07-31
Zawyją syreny

W dniu 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17:00 włączone zostaną syreny alarmowe na terenie powiatu elbląskiego (dźwięk ciągły, trwający 1 minutę). Włączenie syren ma charakter honorowy w związku z 76 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Optymista   Ponad tydzień temu, 2020-08-03

"Czekamy ciebie czerwona zarazo ..." - pisał uczestnik PW Józef Szczepański, widząc, że Powstanie przegrane. No i przyszła ta czerwona zaraza, trwała do 1989 r i zostawiła po sobie wielu zarażonych nią Polaków. Potem przyszła następna zaraza z Zachodu, której sprzedawczyki wyprzedali za bezcen narodowy majątek i zostaliśmy dziadami.Teraz dołączyła następna, tęczowa zaraza, która chce wyrwać nas z korzeni naszej narodowej i religijnej tradycji i zamienić nas w bezkształtną masę pochłaniaczy podawanej nam propagandowej papki i od razu znalazła tu zwolenników. Czai się i czwarta, żydowska zaraza, chcąca nas ograbić z naszych narodowych resztek dóbr materialnych, w ramach "mienia bezdziedzicznego". No i na koniec zaraza wirusowa. "Siła złego na jednego" jak mawiali nasi przodkowie. Damy radę?


#Damy radę#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Damy radę. Tylko trzeba przytrzeć rogów lewactwu z LGBT, żydom z USA i złodziejom z PO.


#Myśliwy#Damy radę  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Sobie przytrzyj rogi bo o futrynę zahaczasz.


#Cienki bolek jesteś a nie optymista#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Wszyscy cię okradli tylko tradycja i wiara chleba dała


#Marek Chrapan   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Czy ktoś z Pasłęka lub okolic jedzie do W-wy na obchody rocznicy? - Zabrałbym się po kosztach. Autobusem wyjazd 0 9,55.


#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Jadę! Koszt promocyjnie - 050 PLN paliwo plus 1, 00 PLN amortyzacja auta. Razem 1,50 PLN/km czyli płacisz z góry 8 stówek. Ale za to będziesz jechać testowym BMW8 Gran Coupé z przodu obok kierowcy, z szybkością ponad 200 km/h. Pewno jako patriota odrzucisz ofertę bo to przecież wyrób niemiecki. To jedź sobie polskim, może trochę się przydasz do pchania. Sorry "Optymista", że to pod Twoim tekstem wcześniej się wkleiło!


#Zażenowany#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Zobacz szmaciarzu i tobie podobni pod jakim tekstem piszesz. Więcej szacunku dla ludzi, którzy za ten kraj oddali życie


#Cała kwintesencja#Zażenowany  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Patton /wiesz kto to był?/ mówił, że bohaterem nie jest ten co zginął tylko ten co sprawił, że zginął ten sqrwysyn co był przeciwko niemu. Nie było rozkazu "Ginąć!" Był rozkaz "Zabić wroga!"


#Optymista#Cała kwintesencja  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Przecież to jest wpisane w charakter człowieka, to jest właśnie instynkt samozachowawczy - nie daj się zabić, zabij wroga!!! Patton to tylko przypomniał swoim żołnierzom. Ale co zrobić z przeważającym wrogiem? Od razu się poddać? Czy może było nie zaczynać Powstania? Teraz jest łatwo osądzać ale wtedy ludzie patrzyli inaczej, czuli inaczej ale przede wszystkim - mniej wiedzieli. Nawet sami dowódcy nie wiedzieli, że już zostaliśmy przez Zachód sprzedani Stalinowi i że Powstanie - nawet jak zostanie wygrane, nie będzie przez Stalina honorowane, lecz zniszczone, tak jak zostały zniszczone oddziały AK zdobywające z Armią Czerwoną Wilno. Ale ono i tak by wybuchło - wywołane przez komunistów. A atmosfera była zapalna, wywołana przez okrucieństwa Niemców. Teraz nie wymądrzajmy się.


#WyNalazek#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

A masz pampersa dla sierżanta LWP?


#Za nas decydowali inni#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

28 listopada–1 grudnia 1943 – na konferencji w Teheranie wielka trójka po raz pierwszy ustala, że Polska utraci swoje ziemie wschodnie i zyska nowe tereny kosztem Niemiec. Całą resztę tym razem pominę milczeniem


#Za nas decydowali inni#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Jedną z najważniejszych konsekwencji powojennych zmian było stworzenie dwóch przeciwstawnych bloków polityczno-militarnych. Niedawni sojusznicy alianccy stanęli teraz po przeciwnej stronie barykady. Państwa Europy Zachodniej wraz ze Stanami Zjednoczonymi stanowiły opozycję do bloku państw komunistycznych zajętych lub kontrolowanych przez Związek Radziecki. Sprzedali nas , głownie Angole Stalinowi a rząd na uchodźstwie nawet się nie zająknął bo by go z Londynu popędzili. A tak kadłubowi karierowicze długo po wojnie udawali, że coś mogą i wygodnie sobie żyli. Co dobrego zrobił emigracyjny premier czy prezydent dla poszczególnych Polaków. Nawet nie zmusił polskich komunistów do przyjęcia planu Marshalla.


#Optymista#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Zachód a głównie Roosewelt, amerykański prezydent sprzedał nas Stalinowi już pod koniec 1943 roku w Teheranie ale przed polskim, londyńskim rządem trzymali to w tajemnicy, bo polska armia na zachodzie była im jeszcze potrzebna do walki z Niemcami. Dowódcy Powstania Warszawskiego nie wiedzieli o tej zdradzie tak jak i ludność Warszawy. Wzniecając Powstanie liczyli na jakąś pomoc, która wprawdzie nadlatywała z Włoch ale większość zrzutów trafiała w miejsca, gdzie byli Niemcy, mniejszość na tereny powstańcze. Ale taka mizerna pomoc nie mogła przesądzić o losie Powstania, Tym bardziej, że samoloty z pomocą często były zestrzeliwane przez Niemców a Rosjanie nie pozwalali im na lądowanie na swoich lotniskach dla uzupełnienia paliwa. Takich mieliśmy "przyjaciół", takich mamy i teraz.


#Jedna wielka partanina#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Liczyli na ruskich, liczyli na aliantów ale nie umieli policzyć siebie, broń jaka posiadali i Niemców. Upierałbym się, że to Churchill nas sprzedał a nie Roosevelt. Ten był już bardzo chory, nie chlał ze Stalinem i niewiele miał w negocjacjach do powiedzenia. Tak czy siak - jak umiesz liczyć to licz na siebie.


#Optymista#Jedna wielka partanina  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Mylisz się. Roosewelt w Teheranie mieszkał w rosyjskiej ambasadzie i dał się przekabacić Stalinowi. To raczej opcja Churchilla w sprawie otwarcia drugiego frontu była dla nas korzystna, bo chciał go otworzyć na Bałkanach, co pozwoliłoby dość mu do Polski i polska zachodnia armia znalazłaby się w Polsce a nie we Francji, co zmieniłoby diametralnie naszą sytuację. Niestety truchło Roosewelta uparło się przy froncie we Francji i zostaliśmy wystrychnięci na dudków.


#Bliższa ciału koszula zobacz co robi Trump#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Lądowanie w Normandii nastąpiło 6 czerwca. Rosjanie byli już u wrót Polski, 13 lipca odbili Wilno 22 lipca Chełm i powstał PKWN. Czy jeśli Alianci w tym samym czasie wylądowali by na Bałkanach to naparzaliby się z Niemcami czy ruskimi? Lądowanie na południu musiałoby nastąpić w 1943 r a tego nie chciała nawet angielska generalicja. Roosevelt nie chciał zadzierać z ruskimi bo myślał ich o wplątanie w wojnę z Japonią, co zresztą nastąpiło w 1945 r.


# w tym czasie zachód byłby pod okupacją niemiecką#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Niestety, zauważmy ile zmiennych musiałoby zostać spełnionych by ta piękna wizja okazała się prawdą: desant na Bałkany we właściwym czasie, brak znaczących sił niemieckich na tym obszarze, przejście Węgrów na stronę aliantów, zajęcie Polski przed Armią Czerwoną. A wystarczy by na którymś etapie pojawił się jakiś błąd i wszystko runęłoby jak domek z kart. Plan bałkański Churchilla dawał nam niewielką nadzieję na prawdziwe wyzwolenie, lecz nawet, gdyby doszło do jego realizacji, to nadal byłaby to tylko niewielka nadzieja.


#Kosmita#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Zajmij się wspólczesnością zamiast ,, filozofowania " . W ub tygodniu podpisali dyletanci PISowscy bardzo niekorzystne dla Polski umowy o stacjonowaniu u nas US ARMY. 9 sierpnia w Białorusi zostanie wybrany Łukaszenka i nastąpi proces realizacji umów ( są już w Moskwie }o jednoczeniu Rosji i Białorusi. W odpowiedzi na US ARMY w Polsce w Grodnie i Brześciu stanie RUS ARMY . Bezpieczeństwo Polski w powietrzu.


#Ziemianin#Kosmita  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Twój nick pasuje do ciebie. Mówimy o rocznicy Powstania Warszawskiego a ty w tym miejscu majaczysz "zajmij się nowoczesnością". Ni przypiął, ni przyłatał. Z kosmosu.


#Marek Chrapan#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

"Dziadu" - musisz sobie dokładnie zapamiętać, że zachłanny zawsze traci. Chciałeś na pożyczonym samochodzie zarobić, a dostałeś figę. Gdybyś był rozsądny i rozsądną cenę wystawił to może i dałbym ci zarobić abyś mógł utrzymać pożyczony samochód. Jadę też 15.08.2020 możesz jeszcze coś załapać jeżeli taka będzie moja wola. Cześć "Dziadu"


# kto pieniążków nie ma pędzi kłusem za autobusem#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Po pierwsze chrapcio to takich aut nie ma leasingu a po drugie jakby było w leasingu to byś musiał zapłacić za kurs dwa razy tyle. Czemu nie weźmiesz auta z wypożyczalni? Masz za mały limit na karcie czy jak? A prawko chociaż masz?


#Też pasłęczanin   Ponad tydzień temu, 2020-08-01

No i zawyła syrena w Pasłęku, by uczcić Bohaterów Powstania Warszawskiego. Czy jakiś przechodzeń na ulicy zatrzymał się na tę minutę? Czy jakieś auto zatrzymało się na jezdni na tę jedna minutę? Nie zauważyłem. Smutne.


#Kris#Też pasłęczanin  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Trzeba być poważnie stukniętym w głowę , aby kierować pod adresem mieszkańców Pasłęka słowo ,,komuszy ". Polska nigdy nie była państwem komunistycznym w leninowskiej postaci. Polska wśród krajów tzw obozu socjalistycznego była krajem najbardziej tolerancyjnym w ideologii i gospodarce. W Pasłęku większość mieszkańców to pokolenie postsolidarnościowe dominujące we wszystkich instytucjach. Precz z ciemnotą umysłową.


#Rozśmieszony#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Precz z ciemnotą umysłową Krisa.


#Kris#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Z czego się śmiejesz ? Wystarczy abyś uświadomił w swojej mózgownicy , że masz duże braki wiedzy historycznej. Kilka słów napisanych bez sensu uspokoiły twoją głupotę


#Rozśmieszony#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Śmieję się, bo bezmyślnie powtarzasz, to co niektóre komuchy głosiły, by usprawiedliwić swoją podległość Ruskim. "U nas nie było komunizmu" - to co było, kapitalizm? Rządziły komuchy, system gospodarczy jak w komunie, hasła komunistyczne i nie było komunizmu? Nie bądź śmieszny i nie rozśmieszaj mnie bardziej, bo brzuch mnie rozboli.


#Niestety#Też pasłęczanin  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Bo nasz Pasłęk przypomina taki komuszy skansen - mentalny oczywiście. Pochody 1-majowe, przyjaźń z ZSRR, precz z karłami reakcji, bandyci z lasu. Tu wciąż dominuje mentalność minionego okresu.


#Centralizacja#Niestety  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Komuszy skansen to jest wierchuszka w PIS


#Swoje wiem#Centralizacja  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Nie tak wierchuszka personalnie, choć niektórzy w komunie nieźle żyli, jak jej sposób myślenia i działania. Towarzysz Rajmund dobrze przekazał swoje geny.


#Kris#Centralizacja  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Komuszy skansen nie będzie trwał wiecznie. 1O mln przeciwko 10 mln to nie mecz w 2 ognie. To jest prawdziwy katastrofalny podział bez perspektywy pokojowego rozwiązania . Duda nie rozwiąże tego problemu , który przechodzi w stan zjawiska. Bez okrągłego stołu i odsunięcia od władzy Kaczyńskiego porozumienia nie będzie . Do końca tego roku coś się skrystalizuje. Oby tylko górnikom nie puściły nerwy a pandemia wyhamowała.


#Rozśmieszony#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

W tym masz rację, że skansen nie będzie trwał wiecznie. Stare pasłęckie komuchy wymrą śmiercią naturalną, nowy komuszy narybek przejrzy na oczy i skansen się skończy. W tym masz rację i obyś żył wiecznie.


#Pomnik#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Jak wymrą, przecież Kaczyński będzie żył wiecznie, przynajmniej tak się pisokomuchom wydaje.


#Też pasłęczanin#Pomnik  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Ty prawdopodobnie też nie uczciłeś bohaterstwa naszych poległych i zamordowanych rodaków z Powstania Warszawskiego przez tę jedną minutę, co można wnioskować po twoim komentarzu. To też smutne.


#Meandry #Też pasłęczanin  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Mógłbyś jakoś przedstawić ścieżkę twojego rozumowania, wiem że nie dostajesz 2,5 mln rocznie jak Antoni za wygłoszenie raz do roku jakieś elaboratu dla gawiedzi ale mógłbyś spróbować, Antoniemu stan umysłu szybko się pogarsza, będzie fucha do wzięcia.


#Czym to się różni od pobytu wojsk sowieckich   Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Żołnierze USA mają nie podlegać polskiemu prawu, a ich bazy będą eksterytorialne. Policja nie będzie mogła zatrzymać amerykańskich żołnierzy nawet za przestępstwa popełnione poza służbą, a ich bazy będą miały charakter eksterytorialny - na takie warunki pobytu żołnierzy USA miała zgodzić się Polska podczas zakończonych właśnie negocjacji. Na razie wiadomo, że część żołnierzy USA z Niemiec wróci do domu, a część trafi m.in. do Belgii i Rumunii. O Polsce na razi nie było mowy, jednak zaznaczono, że także do nas trafią żołnierze po podpisaniu umowy dotyczącej m.in. partycypowania w kosztach.


#Spokojny#Czym to się różni od pobytu wojsk sowieckich  Ponad tydzień temu, 2020-08-03

Ty chyba nie wiesz, więc wyjaśnię....Jak ktoś ma Internet to poza stroną GP może również odwiedzać inne strony (również GW)i czytać to na co ma ochotę, nie zaśmiecaj Jurkowi strony i DARUJ JUŻ SOBIE TE WKLEJKI


#Oni przyjadą na darmowe wczasy   Ponad tydzień temu, 2020-08-03

"żołnierze amerykańscy zostaną całkowicie wyłączeni spod polskiej jurysdykcji". Nawet za popełnienie przestępstwa poza służbą (za co obecnie odpowiadaliby wg polskiego prawa) nie będą sądzeni w Polsce, a zatrzymani przez amerykańskich żandarmów i odesłani do USA i tam sądzeni. Ponadto same bazy, w których będą stacjonować Amerykanie, mają mieć charakter eksterytorialny. Oznacza to, że byłyby wyłączone spod polskiej jurysdykcji i Polacy - w tym służby - nie będą mogli wejść na ich teren bez zgody. Wiadomo było także, że strona amerykańska i prezydent Trump chcą, by Polska partycypowała w kosztach obecności żołnierzy nad Wisłą. Wg Onetu mamy m.in. pokryć koszty budowy i remontu obiektów, z których Amerykanie będą korzystać.


#Popierają sowietyzację   Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Białorusi: Haniebne milczenie rządu PiS. Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Białorusi w polskim sejmie Robert Tyszkiewicz domaga się, aby w sprawie sytuacji w tym kraju zabrali głos szef polskiego MSZ i polski sejm. - Niezbędna jest wspólna, przyjęta ponad podziałami politycznymi, uchwała sejmu w obronie społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi - apeluje.


#Kosmita#Popierają sowietyzację  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Białoruś ma wytyczoną drogę i nikt jej nie zakłóci. Wybory za granicą utrudnione podobnie jak wybory Dudy. Łukaszenka 9 .08 wybory musi wygrać podobnie jak u nas Duda. Dalej prostą drogą do zjednoczenia Rosji i Bialorusi . Dokumenty ściśle łączą te państwa oczekują na podpisanie od 7 grudnia ub.r. Rosja nigdy nie dopuści aby Białoruś była krajem wolnym. Wtedy wojska TRUMPA przeniosą się z Polski pod mury KREMLA . Tylko naiwniak może mysleć inaczej.


#Rozśmieszony#Popierają sowietyzację  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Chyba zgłupiałeś, jak ten Twój Tyszkiewicz. Baćka wije się jak wąż, by nie zjadł go moskiewski ludojad a Tyszkiewicz martwi się o białoruskie społeczeństwo obywatelskie. Eurokołchoz martwi się o nas, my mamy się martwić o Białorusinów a o kogo mają martwić się ci biedni Białorusini? Żeby kółko się zamknęło, powinni martwić się o obywateli Eurokołchozu, którym grozi islamizacja, pedalizacja i inne zacje.


#Co głupiemu po rozumie#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Wydawało mi się, że jesteś mądrzejszy ale się myliłem


#Rozśmieszony#Co głupiemu po rozumie  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Ty zawsze się mylisz, ale to już Twój problem. Musisz jakoś z tym żyć.


#Kris#Co głupiemu po rozumie  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Ten > rozśmieszony


#Kris#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Cenzor PISowski sądzi , że partia jego będzie rządziła wiecznie i następna władza go nie dosięgnie. Znajdą spokojnie tak jak byłych SBeków. Nie wiesz , że w demokracji treści odnoszące się do problemów nie są poddawane skrótom ani zmiany sensu. Kiedy piszę swój pogląd na powszechnie głoszone publikacje to nie puszczasz ? Pamiętaj , że 10 mln ludzi , którzy nie głosowali na Dudę nie akceptuje PIS . Proponuję uwzględnić w swojej pracy p. CENZORZE


#Rozśmieszony#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Jaki cenzor pisowski, jak niniejsze forum, na którym piszesz jest peowskie. To co, nie wiesz .że nasz Redaktor (oby żył wiecznie), optuje za PO?


#Kris#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Mnie akurat sprawdza dokładnie i wszelkie antyPISowskie wpisy usuwa. A ja nie piszę swoich wymysłów , tylko znajduję relacje innych komentatorów lub powszechnie znanych faktów np Macierewicz ma tyle przestępstw opisanych w wydawnictwach , że powinien być przesłuchany w prokuraturze. Cenzor hamuje . Przecież ja tego nie wymyślam. Takie działanie prowadzi też TVP . Wolność słowa ? Dokąd dalej pójdziemy ?


#Ja#Kris  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

następny psychol na GP


#Optymista   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Sytuacja była patowa. Wśród dowódców AK zdania były podzielone. Jedni chcieli wybuchu, inni nie. Sowieci przez radio nawoływali mieszkańców do powstania, mając na uwadze jedynie swój interes. Gdyby powstanie nie wybuchło, zainicjowaliby je komuniści z AL. Byłoby niezdarne ale AK musiałoby się przyłączyć pod naporem swoich dołów ale zaskoczenia Niemców już by nie było. Wtedy, siłą liczebnej przewagi kierownictwo powstania przeszłoby do AK i Sowieci też nie udzieliliby pomocy, jeśli powstaniem dowodziłoby AK. A nadzieje AK na pomoc ze strony Sowietów to była naiwność. Taki nasz los, będących między młotem i kowadłem. Pozostaje nam tylko czcić pamięć poległych i pomordowanych i pamiętać - NIKT NAM NIGDY NIE POMOŻE, jeśli nie będzie miał w tym swego interesu.


#Optymista#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Dziś też jesteśmy słabi a największą winę naszej słabości jest brak naszej jedności. Podzielenie Polski na dwa wrogie obozy to największe zwycięstwo naszych wrogów. Trzeba być ślepym, by tego nie widzieć. Gryziemy się głupio i osłabiamy się, zamiast zacząć myśleć o przyszłości. Prezydent Andrzej Duda - widać to wyraźnie po jego ponownym wyborze - próbuje wyciągać rękę do PO, by doprowadzić do jakiejś dyskusji, która zastąpiłaby niszczącą nas wojnę a jaka będzie odpowiedź? Wkrótce zobaczymy. A my w Pasłęku przestaniemy obrzucać się wyzwiskami i zaczniemy walczyć na rzeczowe argumenty? Najlepiej byłoby. gdybyśmy dyskutowali podpisują się nazwiskami a nie nickami, wtedy poziom dyskusji na pewno by się podniósł.


#Zacznij od siebie#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Właśnie dałeś przykład i podpisałeś się nazwiskiem


#Bogdan Dziąslo#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Tylko chspan i ja mamy odwage


#Optymista#Zacznij od siebie  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Nie podpisałem się nazwiskiem, tak jak prawie wszyscy tutaj się nie podpisują ale i nie wyzywam przeciwników wulgaryzmami, czy innymi wyzwiskami. Staram się pisać normalnie. Jak tu zapanuje moda na nazwiska to i ja też się przyłączę.


#Optymista#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Co jest ważniejsze, czy to że się nie podpisałem, czy to że namawiam do spokojnej - bez wyzwisk - dyskusji, prowadzącej do jakiejś zgody?


#Youdge#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Ma Pan całkowitą rację, dyskusja przy użyciu argumentów niestety jest obca większości użytkowników tego portalu. Dziwne czasy zapanowały, że prawie wszyscy chcą się popisać swoją głupotą...


#Swoje wiem#Bogdan Dziąslo  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Podejrzewam, że jeszcze przed Chrapanem podpisywałem się na tym FORUM imieniem i nazwiskiem. Niestety miejscowa i nie tylko, żulia zaczęła używać inwektyw i dla rodziny zrezygnowałem. Wtedy jeszcze nawet określenie "hejt" nie było używane. Czy teraz warto do tego wracać? Mógłbym, ale pod warunkiem, że albo na stronie trzeba było by się logować albo przynajmniej tak jak kiedyś to miało tu miejsce wyświetlał się IP osoby piszącej.


#Optymista#Swoje wiem  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Dawniej nazywało się to normalnie - kłamstwo, potwarz. Teraz zastąpiono to obcym słowem hejt, które zaciera prawdziwe znaczenie tych podłych czynów, które zalewają nasz kraj od góry do dołu. Jedno tylko może to zahamować - uchwalenie prawa, które pozwalałoby karać szybko i skutecznie za każde kłamstwo i potwarz. Ale musi być tak precyzyjne, by nie dawało stronom możliwości na mataczenie czy przeciąganie spraw a sędziom na dowolne interpretacje. To sprawa Sejmu, do którego ktoś musi taki wniosek złożyć. Ale czy znajdzie się ktoś taki? Choćby zbiorowy?


#Normalny#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Duda może cały czas trzymać wyciągniętą rękę,jeżeli tak postanowi szeregowy poseł z Żoliborza.


#Optymista#Normalny  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Mylisz się. Duda się uniezależnił - druga,ostatnia kadencja. Każdy jego krok jest samodzielny.


#Normalny#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Jeżeli tylko kroczy do VC to napewno masz rację.


#Kosmita#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Słabość Polski przejawia się w jej całej historii a główną przyczyną tego stanu rzeczy jest mentalność populacji która osiedliła się tutaj . Ciągła rotacja ludzi na tym geograficznie położonym terenie spowodowała , że Naród jako jedność nigdy w historii nie był genetycznie jednolity . Ciągle wojny i jej skutki były katastrofalne. Podział terytorium w okresie zaborów kształtował kolejne społeczeństwa. Ostatnie lata to rezultat szybkiego postępu technologicznego. Będzie tylko gorzej


#Takie sobie#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Podaj aktualne przykłady tej niezależności. Poza drugą kadencją jest jeszcze dalsze życie, które trzeba sobie wygodnie ułożyć.


#Optymista#Kosmita  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

To prawda co piszesz ale to nie jest cała prawda. Wystarczyło 20 lat niepodległości i większość różnic zanikła do tego stopnia, że wszyscy stanęli do obrony w 1939 r. Ale ludzie, którzy rządzili Polską przed 1939 r choć też kłócili się między sobą, działali wspólnie dla kraju. Dziś jest inaczej, w niczym, dosłownie w niczym nie ma jedności, za wyjątkiem wspólnego, przez wszystkie partie odrzucenia kandydatury ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji badającej przypadki pedofilii.


#Kosmita#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Piątek o przekopie Mierzei Wiślanej - Yoy Tube posłuchaj i pisz o jedności NARODU


#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Jadę! Koszt promocyjnie - 050 PLN paliwo plus 1, 00 PLN amortyzacja auta. Razem 1,50 PLN/km czyli płacisz z góry 8 stówek. Ale za to będziesz jechać testowym BMW8 Gran Coupé z przodu obok kierowcy, z szybkością ponad 200 km/h. Pewno jako patriota odrzucisz ofertę bo to przecież wyrób niemiecki. To jedź sobie polskim, może trochę się przydasz do pchania.


#Hehe#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Samodzielnie, to on może ewentualnie śniadanie zjeść, bo obiad i kolację, to tylko jaką mu wybiorą


#Sen o potędze#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Co ty wypisujesz w 1939, to okazało się że Polska była słabą wydmuszką a ludzie karmieni frazesami o potędze zupełnie jak teraz, rządzący i dowódcy armii zwiali jak zające, póki żyli żołnierze z kampanii wrześniowej, trzeba było popytać, chaos, chaos i nieudolni dowódcy, każdy tak mówił.


#Optymista#Sen o potędze  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Nie moja wina, że nie rozumiesz tego co czytasz. Nie pisałem o "potędze" Polski w 1939r, tylko o braku takiego podziału wśród Polaków, jaki jest teraz.


#Optymista#Nie stać dziada na samochód niech łazi piechotą  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Wpis złośliwy i głupi. Nie na temat.


#Raczej#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Tylko ci się tak wydaje że nie było podziału, wynika to z tego że odległe czasy przesadnie wybielamy, prawdy historyczne brane są z opisów prasowych lub wypowiedzi ówczesnych polityków lub celebrytów, które były tak samo nierzetelnie pisane jak i teraz , zależały od tego kto z kim i za ile.


#Ja to wiem#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

No to gdzie twoje nazwisko pisowcu


#Przejrzyj na oczy katopolaczku#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Nie było podziałów przed wojną? Tylko debil mógł tak napisać. Słyszałeś o zabójstwie Narutowicza? Słyszałeś o Berezie? Słyszałeś o tarciach narodowców z socjalistami? Słyszałeś o uwięzieniu Witosa przez dziadka w procesie brzeskim i kazaniu mu czyścić kible? Słyszałeś o uwięzieniu w tym samym procesie Korfantego, którego tak zniszczyli, że nie chodził o własnych siłach a kiedy zmarł jego syn bogojebliwi "polacy" nie pozwolili mu uczestniczyć w pogrzebie a potem go jeszcze raz zamknęli doprowadzając do jego śmierci? Słyszałeś o gettach ławkowych? Sanacja to jeden z upiorniejszych okresów dla Polaków i polskiej biedoty.


#Kumaty#Raczej  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Jak rzetelnie prawda jest opisana można się dowiedzieć po wysłuchaniu na YOU TUBE relacji pt PIĄTEK O PRZEKOPIE MIERZEI WIŚLANEJ. Ciekawe i bulwersujące ale poparte dokumentami


#Katolik#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Najlepiej będzie kiedy ty jako > optymista wyciągniętą ręką


#Katolik#Katolik  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Pisałem o ,,brudnej łapie " podpisującej dokumenty do realizacji wbrew Konstytucji nie puściłeś cenzorze . To jest właśnie przykład ,, pasłęckiego komucha " w wydaniu PISowskim . Opublikujesz ?


#Katolik#Katolik  Ponad tydzień temu, 2020-08-02

No to piszemy dalej na temat podziału kraju 10 mln/10 mln. Liczba robi wrażenie CO NIE ? A perspektywy rozwoju kraju nie ma . Premier z Prezydentem na Mierzei Wiślanej ? A CPK Baranów ? Hańba ! Ani jedna ani druga inwestycja nie produkuje. Skąd pieniądze bez inwestycji w nowoczesne technologie ? Węgiel leży na hałdach i czeka na wybuch dynamitu, górnicy również czekają , pandemia nie milknie a farmazony o dobrobycie fruwają.... do czasu. Gdzie program rozwoju gospodarczego w okresie kryzysu totalnego ? Bałamucić propagandą do czasu.


#Xyz   Ponad tydzień temu, 2020-08-02

Holandia nie wyda Polsce podejrzanego. "Polskie sądy nie są już niezależne"


#Pasłęk   Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Chwała Bohaterom!!


#Można być z tego dumnym   Ponad tydzień temu, 2020-08-01

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po Powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.


#I po temacie   Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Umberto Eco: Najokropniejszą nietolerancją jest ta u biedaków. Wśród bogatych nie ma rasizmu


#Raczej#I po temacie  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

U bogatych jest rasizm ekonomiczny albo jesteś jednym z nich albo jesteś nikim.


#Shoah   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Pierwsze wygnanie Żydów z Warszawy nastąpiło w 1527 r. dekretem „Non tolerantis judeis”. Od tamtego czasu aż do XIX w. krążyli przez wieki wokół Warszawy. Warszawa od pokoleń była ojczyzną Żydów mieszkających tam, i traktujących to miejsce jako swoje. A takie ulice jak Nalewki czy Krochmalna przestały być zwykłymi ulicami, stały się mitami, częścią opowieści, genesis.


#Marek Chrapan#Shoah  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

"Pierwsze wygnanie Żydów z Warszawy nastąpiło w 1527 r. dekretem „Non tolerantis judeis”. Od tamtego czasu aż do XIX w. krążyli przez wieki wokół Warszawy. Warszawa od pokoleń była ojczyzną Żydów mieszkających tam, i traktujących to miejsce jako swoje." - A nie chcieli wrócić tam skąd znależli się w Warszawie i wokół jeżeli im było tak źle? Była wolna droga, a ziemia Polska należy do Polaków, a nie przybłędów.


#Taka historia panie dzieju#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Sam jesteś przybłęda zza ruskiej granicy. Widocznie dobrze wam tak było skoro dopiero w 1955 roku zdecydowaliście się wyjechać i to nie do polskich ziem a na Ziemie Odzyskane, Pasłęk co najwyżej chciał należeć do Polski ale w czasie zawierania pokoju toruńskiego został przehandlowany za Sztum i dalej rządzili tu Krzyżacy.


#Pasłęczanin   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Niemcy wymordowali większość europejskich Żydów, których wówczas amerykańscy Żydzi mieli w nosie i nie zamierzali im w niczym pomóc. Teraz zorientowali się, że mogą na tej tragedii zrobić świetny interes i to robią. Opisał to amerykański, uczciwy Żyd w swojej książce "Przedsiębiorstwo Holokaust". A tu jakiś szabesgoj, żydowski parobek pod ksywą Shoah, od dłuższego czasu zamieszcza opisy krzywd Żydów z rąk "wrednych" Polaków aby usprawiedliwić żydowskie żądania horrendalnego haraczu od Polski dla amerykańskich żydowskich bandytów. Ze wszystkich stron słyszymy o powszechnym antysemityzmie, który trza Żydom wynagrodzić. Już słuchać tego nie mogę, tego nachalnego, żydowskiego, bezczelnego bełkotu.


#Ale jaja#Pasłęczanin  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Przecież ty pasłęczanin, też powiesiłeś jednego Żyda! Na ścianie i do niego się modlisz.


#Shoah   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Przedstawiciel brytyjskiego rządu w Izbie Lordów ujawnił, że w wyniku nacisków brytyjskiego ambasadora w Warszawie PiS zarzuci prace nad jedną z ustaw, która byłaby poważną przeszkodą dla restytucji. Presja ma sens. Dziękujemy.


#ObŻydzenie człowieka ogarnia#Shoah  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Ten bydlak Shoah cieszy się że Angole naciskają na Polaków aby wypłacili żydowskim bandytom haracz. Taki haracz zazwyczaj nakładają zwykli bandyci drobnym przedsiębiorcom za "ochronę".


#Normalny#ObŻydzenie człowieka ogarnia  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Czy ty jesteś ObŻydzany z swoje ObŻezanie?


#Marek Chrapan#Shoah  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Ani PiS ani żydoPiS nigdy nie podjął żadnych prac nad żadną ustawą przeciwko "just 447", a deklaratywne zapewnienia nie mają wartości "funta kłaków" kiedy odejdą z rządów co nastąpi prawdopodobnie za trzy lata. Jedyna nadzieja, że w tym czasie Ruch Narodowy zajmie ich miejsce.


#Fun#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

chrapcio, zejdź na ziemię. Zanim pis się skończy to was zdelegalizuje. A poza tym jak ten ruch jest oparty na takich działaczach jak ty, co to po polsku pisać nie potrafią a ukształtowała ich komuna, to pogratulować.


#Shoah   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

W 1939 r. mieszkało w Warszawie 360 tys. Żydów. 1/3 mieszkańców ówczesnej stolicy. Warszawa była wtedy największym centrum żydowskiej kultury w Europie, a na świecie drugim takim miejscem po Nowym Jorku. Dla przypomnienia, w całych Niemczech żyło 400 tys Żydów.


#Trudny Temat#Shoah  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Oficjalne dane podają że w latach 1933-39, żyło w Niemczech 512 tys Żydów, raczej liczba mocno zaniżona w samym maleńkim ok 5 tysięcznym Pasłęku była oficjalnie ponad setka, choć w 1939 nie było już ani jednego. Z Niemiec masowo uciekali już przed 1933, niektórzy pechowo do Polski.


#Marek Chrapan#Shoah  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Więc o czym to świadczy - o "antysemityźmie"? A może jednak o żydowskiej przewrotności witającej kwiatami tak niemieckich agresorów na Polskę jak i sowieckich. ZA ZDRADĘ KAŻE SIĘ SZUBIENICĄ!


#Ortofob#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Kolejny ciemniak - chrapcio. Tak ciebie uczyli w bo-lszewickim wojsku, że nie odróżniasz odmiany "karać" od "kazać". Ale jak ty najpierw 4 lata za ruską granicą się uczyłeś a potem w kacapii u Nalazków to czemu się dziwić.


#Jan   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Bohaterowie nie mieli żadnych szans w starciu z niemiecką machiną wojenną.


#Marek Chrapan#Jan  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Mieli przy założeniu, że sowiecka ofensywa pójdzie przez Wisłę, a nie celowo zatrzyma się dając Niemcom czas na "rozprawienie się z polskimi panami". Powstania nie dałoby się powstrzymać, młodzi ludzie przez lata przygotowywani do walki samowolnie podjęliby nie koordynowany zryw.


#Fun chrapcia#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-07-31

A tak to był skoordynowany! Jaja sobie chrapcio robisz i z tą koordynacją i z tymi ruskimi i z tymi panami.


#Ryba#Marek Chrapan  Ponad tydzień temu, 2020-08-01

Masz rację tak to właśnie było


#WyNalazek   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Sierżant LWP daje upust swojej nienawiści do Żydów.Gdyby u mnie też zaraz po narodzinach jakiś tam rabin ,,majstrowałby,, przy fajfusiku to miałbym taki sam problem.


#Mit   Ponad tydzień temu, 2020-07-31

Chwała bohaterom.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności