14 sierpnia 2022 Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Reklama Heops

Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

dodał 2020-04-23
Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Gmina Godkowo przystąpiła do realizacji projektu grantowego pn.

„Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

w systemie kształcenia zdalnego”

sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

            Przyznany grant, w wysokości 44.883 zł, został przeznaczony na zakup 14 wysokiej jakości laptopów z pełnym oprogramowaniem. Sprzęt postanowiono przekazać dla dwóch szkół funkcjonujących na terenie Gminy i już 17 kwietnia laptopy trafiły do: Szkoły Podstawowej w Godkowie oraz Szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie tj. Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Bielicy.

            Podziału laptopów pomiędzy uczniów, którzy nie posiadają komputerów/laptopów niezbędnych do zdalnej nauki, dokonali Dyrektorzy Szkół. Laptopy trafią do 14 uczniów w celu zapewnienia im możliwości zdalnego kształcenia. Po zakończeniu okresu tzw. zdalnego nauczania, sprzęt zostanie wykorzystany w działalności edukacyjnej szkoły.

            Działanie realizowane jest w okresie od 16 kwietnia do 16 października 2020 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”,działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 

0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :PIS

Komentarze

 • on
   1970-01-01

  Ja musialem wziasc laptopa na raty chociaz mnie nie stac,teraz przez 4 lata bede go splacal

  • ciekawy on
    1970-01-01

   A z jakiej Ty gminy?

  • Adam on
    1970-01-01

   Kupiłeś na raty? .... dobrze - zainwestowałeś w dziecko. . Powoli spłacisz te raty bo masz 500 +, 300 + itd. ... Gdybyś nie zainwestował, nie kupił laptopa dla dziecka z pieniędzy otrzymanych od Państwa to byś je rozhulał i przepił

  On
   1970-01-01

  Gmina Godkowo

  Roman
   1970-01-01

  Nikt, a szczególnie Ministerstwo Edukacji, nie bierze pod uwagę zdań lekarzy rodzinnych i okulistów, że ślęczenie ciągłe dziecka przed ekranem komputera przynosi nieodwracalne szkody. Niby produkowane są osłony... . Czemu osoby pracujące przy komputerach, już średnio po czterech latach ciągłej pracy, mają kłopoty z ostrością widzenia. Mowa o osobach dorosłych. A co dziećmi? Czy p. poseł Kaczyński nie mógłby ministrowi zalecić ostrożności w intensyfikacji obecnej metody nauczania? Pytanie: czy zły wynik egz. maturalnego abiturient będzie mógł wytłumaczyć odblaskami od ekranu?

  On
   1970-01-01

  Wczoraj dodalem komentarz i go nie ma ,amba fatima bylo i nima

kocham jarka
gp reklama