Zdalne nauczanie - smutne realia

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-03-30
Zdalne nauczanie - smutne realia

Od minionej środy nauka zdalna jest obowiązkowa. W rozporządzeniu MEN napisano, że to dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za zapewnienie wszystkim odpowiednich warunków do nauczania zdalnego. Tyle tylko, że jest to praktycznie nierealne. Brakuje sprzętu komputerowego i internetu. I to po stronie uczniów (nie każdego stać na laptop), jak i nauczycieli. Do tego ciągle są awarie systemów obsługujących dzienniki elektroniczne. Nauczyciele i rodzice oraz przedstawiciele ZNP mówią o chaosie. A jak wygląda sytuacja na naszym gminnym podwórku? Zapraszamy Państwa do dyskusji.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ale Się Porobilo   Ponad miesiąc temu, 2020-04-02

Nie podoba mi się to zdalne nauczanie. Całe szczęście mam już dorosłe dzieci i mnie to nie dotyczy. Teraz gdy nauczyciele siedzą sobie w ciepłych domkach,ucząc przez komputery, powinni mieć zmniejszone pensje. Też mają dzieci i dostają 500+. A rodzice nie dostali na dzieci 500+ żeby kupować laptopy dzieciom.


#Zmartwieni rodzice   Ponad miesiąc temu, 2020-04-01

witam, dziecko mamy w 3 klasie i już problem: pomimo programu nauczania w tej klasie, to nie dziecko siedzi przy laptopie ale rodzice razem z nim i to nie jest chwila zabawy. dziecko w tym wieku niestety samo nie poskanuje i nie powysyła załączników bo po prostu jeszcze nie potrafi. Pracujemy oboje więc nasz czas pracy to już nie praca tylko zabawa w nauczycieli (brak skończonej pedagogiki pomijam : )) Komputer potrzebny, pakiet office potrzebny, drukarka konieczna i skaner- za wszystko płacimy my nie MEN gdzie nauka jest obowiązkowa i środki do pracy/szkoły powinien zapewnić nasz rząd. w domu jest sporo krzyków, nerwów i niepotrzebnych spięć przez to wszystko. Przez to całe zdalne nauczanie dzieci raczej nie zmądrzeją : ) WIĘC NIECH KTOŚ NIE TWIERDZI ŻE TO DOBRE ROZWIĄZANIE!!!


#Również rodzic szkolnych dzieci#Zmartwieni rodzice  Ponad miesiąc temu, 2020-04-01

Witam. Z Państwa wypowiedzi wnioskuję, że do tej pory nie poswięcaliście zbyt wiele czasu na wspólną naukę z dzieckiem. Tu nie ma różnicy czy jest czy też nie ma laptopa. Reszta wypowiedzi jest jak dla mnie listą roszczeń i pretensji. Rząd, MEN, nauczyciele są źli. Może na początek trzeba spojrzeć na siebie? Czasy są inne i wszyscy musimy się przestawić, zmienić swoje postępowanie. Życzę Państwu duzo cierpliwości i zdrowia.


#Oldcopper1952   Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Bez problemu można kupić na raty 0% na 3 lata.Miesięcznie to około 80 zł .Macie przecież 500+ ,tak? To czego jojczycie.A jak się ma nawet pięcioro dzieci,to za jedno 500+ można wszystkim zafundować nowiutkie laptopy.No,to nie pie@#$%&ć mi tu


#Ixi   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Moj syn przez obowiazek ciaglego siedzenia przy laptopie dostal goraczki,mam tez problem bo jest jeden laptop w domu a 3 dzieci i maja w tym samym czasie lekcje,jak nie sa obecni w tym czasie co musza to maja nieobecnosc a i dostaja jedynki ,jakas paranoja,czy ktos ma podobnie?


#Gumiś#Ixi  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Troje dzieci tj. 1500 zl miesięcznie, czyż nie starczy na zakup jednego laptopa na kwartał ???? chyba że kasa idzie na inny cel


#Piotr W#Ixi  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

To w jaki sposób są obecnie realizowane lekcje świadczy wyłącznie o samych Nauczycielach. Żaden przepis czy zarządzenie nie mówi aby przy jego wykonywaniu nie myśleć. Tępo i ślepo wykonywane przepisy mają też przełożenie na uczniów, którzy nawet w szkole podstawowej widzą przypadki beznadziejnego "nauczania". Nauczyciele niech się nie burzą to czytając tylko niech wpłyną na Swoje Koleżanki i Kolegów, którzy pańszczyznę przyszli odrabiać. Bo temat nauczania nie jest łatwy i efekty złej pracy zaraz widać.


#Mama#Ixi  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Na pewno szkoła zrozumie, że przy 3 dzieci, jest trudno. Trzeba do nauczyciela napisać. Teraz widać ile dzieci robią na lekcji, bo takich prac domowych nie było jak chodziły do szkoły. A i dzieciaki chcą do szkoły już.


#Nick#Ixi  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nauczyciele przeszarżowali. To ma być kontakt ze szkołą, drodzy nauczyciele a nie orka przez internet! Rodzice za was pracy nie powinni wykonywać. Nauka ma być odpowiednia dla warunków. Nie przeciążajcie uczniów w tych trudnych dla nich dniach.


#Uważam Rze   Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

A wszystko to wina Tuska!!!


#Meg   Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Teraz uczę w Niemczech, tam mamy prykas zadzwonić do rodziców i zapytać, jak się mają. Na okres kwarantanny mieliśmy dać dzieciom 5 kserówek, nie 20. Reszta należy do rodziców. I tu np. gry i zabawy edukacyjne. Jeszcze raz to samo, zdalnie świata nie zwojujemy, szczególnie z nowym materiałem.


#Krawiec   Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Nie zdarzyło się aby jakiś nauczyciel na platformie grupie fb czy itd itd zapytał dzieci co u wa jak się czujecie jak sobie radzicie z tą sytuacją. Może pośmiejemy się porozmawiamy poopowiadamy sobie ciekawostki Nie tylko zadane wykonać zakuwać. Niestety nauczyciele i szkoła u mnie egzamin oblany


#Meg   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Zdalne nauczanie oraz wszystko, co z tym związane zniosę, ale to że szkoła sprawdza dzieciom codziennie obecność oraz, że dzieci zasypywane są materiałem tego nie rozumiem. Dzieci są nieobecne to fakt, a nawałem materiału świata nie zwojujemy, tylko dlatego, że zdalnie. Była nauczycielka.


#Nick#Meg  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

o, to to to!


#Optymista   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Z tych wielu tu wpisow wyziera madrosc zbiorowa ludzi, rozparcelowwna w wielu komentarzach. Dobrze byloby by nasi rzadcy czytali takie komentarze a i wielu rodzicom przyda sie zderzenie z innymi pogladami, niz sami maja. 1. Wielu rodzicow dopiero teraz pozna swoje dzieci, ich potrzeby, pragnienia i problemy, bo MUSZA z nimi pobyc, musza miec na to czas. Poznaja tez koszmar z dzieckiem, ktore zadna miara nie moze pojac sensu tego, czego ma sie nauczyc.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Rodziny borykajace sie finansowo z zakupem laptopow, przeczytajcie link podany tu przez "Bodo" i moze Wasze problemy sie skoncza.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Rzad ma teraz swietna okazje i powinien wreszcie gruntownie zreformowac zasady ksztalcenia. Odrzucic system testowy a wiedze ucznia sprawdzac jak kiedys. Ta "nowoczesnosc" nic nie unowoczesnila, tylko zamulila wiedze pedagoga o stanie wiedzy jego ucznia. Odchudzic programy z tych tresci, ktore uczniowie i tak zapomna natychmiast po ukonczeniu szkoly. To balast, zabierajacy teraz cenny czas, ktory nigdy potem nie bedzie uczniowi do niczego potrzebny.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Tyle tylko, ze te nowa reforme trzeba uzgadnia z praktykami a nie tylko teoretykami i nie moze to byc "dzielo" jednej osoby z klucza partyjnego. Tak sie zaczelo od Handkiego i tak szlo dalej wraz ze zmianami ekip rzadzacych az doszlo do dzisiejszego fatalnego stanu. Ze szkol wypuszczane sa roczniki, ktore nic nie umieja za wyjatkiem zdolnych naprawde chcacych sie uczyc, nie ogladajacych sie tylko na programy, zawierajace sporo bzdurnych elementow.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Przedmioty scisle musza miec priorytet. Matematyka (nie ma zmiluj sie) i pochodne. Dodac nalezy nowe przedmioty, przydatne w praktycznym zyciu. Np. przystepna nauka o polityce i jej nastepstwach, by wyborca byl swiadomym wyborca i wiedzial za czym glosuje. Bo dzisiaj jest tak, ze pojedynczy jakis fakt medialny zmienia preferencje zdezorientowanego wyborcy, ktory nie ma podstawowej wiedzy o polityce. Najjaskrawszym przykladem sa ludzie mowiacy - ja nie interesuje sie polityka. To najgorszy wybor. Polityka ma niemal najwiekszy wplyw na jego zycie a on sie nia nie interesuje. To tak jak kierowca, ktory by sie nie interesowal kodeksem drogowym.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-03-31

Jest wiecej usprawnien do omowienia ale dzisiaj juz pozno. Moze innym razem dodam cos wiecej. Ale jedna rzecz jest najwazniesza. Spoleczenstwo, ktore PATRZY TYLKO co do garnka wlozyc albo jeszcze gorzej, co wypic i czym zakasic, skazane jest na ciemnote a ciemnota latwo jest manipulowac. Jeszce pol biedy jak narod ma madra elite. Ale nam ja wyrznieto, dopiero z trudem sie odradza. a to trwa.


#Xc   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Trzeba zacząć od istoty rzeczy. Piontkowski z rozkazu Kaczyńskiego przeprowadza akcję pt. Zaklinanie rzeczywistości. Realizacja podstawy programowej ma być, egzaminy się odbędą. Pod ten adres proszę kierować swoją frustracje. W innych krajach takiej napinki z edukacją nie ma, bo zdrowie obywateli najważniejsze!


#Ab#Xc  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Dzieci mają siedzieć w domu i przez pierwszą część dnia zająć się nauką. Co do nawału nauki to uważam że wszystko jest w ręku pedagogów. MEN daje wytyczne a realizuje nauczyciel. Przecież teraz nie ma nawet jak sprawdzić jakości i ilości pracy zarówno ucznia jak i nauczyciela. Trochę zrozumienia ze wszystkich stron, nas rodziców również i razem damy radę. I gorący apel - trzymajcie dzieci w domu, pilnujcie bo później może być rozpacz !!!!! Obecnie 30% zarażeńto młode osoby !


#Lol   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nie stać na laptopa-mając taką pomoc od państwa ,trochę przesadzacie.A i rodzice niech nie narzekają,bo jak slychać niektóre są już zmęczone przebywaniem z dziećmi,Sytuacja jest jaka jest i trzeba zrozumienia-jest problem bo dużo zadają i nie zawsze się pliki otwierają,to minus taki.


#Lu   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Powinno być odwołane wakacje. Trzeba nadrobić zaległy materiał, wakacje niech będą teraz a w lipcu i sierpniu do szkoły, ale przecież szanowni Państwo nauczyciele się nie zgodzą bo muszą mieć 2 miesiące przerwy na regenarecje po 4 godz pracy dziennej


#Idioci wszędzie idioci#Lu  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Żałosne jest to piszesz #Lu... Nie masz nawet pojęcia ile czasu poświęca nauczyciel, żeby przygotować się do zajęć, sprawdzić klasówki, sprawdziany, napisać opinie o uczniach, porozmawiać z rodzicami, zaplanować wycieczkę, przygotować występ, zajęcia dodatkowe i wyrównawcze, itd. A jeszcze trafia się coraz więcej takich roszczeniowych osób jak Ty, które nie widzą własnych zaniedbań względem dzieciaków, ale do krytykowania oczywiście w pierwszym rzędzie stoją. Mam nadzieję, że podczas epidemii dzieciaki tak dadzą w kość tym wszystkim przemądrzałym, że docenią w końcu pracę nauczycieli.


#Pasłęk#Idioci wszędzie idioci  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Hej Ty, ciało pedagogiczne, samych idiotów wypuszczasz ze szkoły? Nieładnie, oj nieładnie.


#Nick#Idioci wszędzie idioci  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Występy, projekty i wycieczki nie zastąpią nauczania. A więc do pracy, bo coraz mniej nauczania a coraz więcej zajęć pozaklasowych robicie w szkole. Zapomnieliście o głównym celu szkoły, czyli o NAUCZANIU. Wiedza i umiejętności uczniów się liczą a nie wasze zajęcia pozalekcyjne.


#Realista#Lu  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Ty się jeszcze łudzisz, że to wszystko się skończy do wakacji? Trzeba wprowadzić lepszy system zdalnego nauczania, bo na jesień już zapowiadają kolejną falę. Świat będzie sparaliżowany na co najmniej rok. Co ty chcesz nadrabiać w wakacje? Może będzie miesiąc względnego spokoju.


#Rodzic#Lu  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

LU Totalny idiota


#Marta#Lu  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

A skąd wiesz, że się nie zgodzą. To by dla wszystkich wielka ulga była. Zresztą jak myślisz, że ktoś się nauczyciela o coś pyta to jesteś naiwny. Nauczyciel nawet do łazienki w czasie lekcji nie może wyjść bo są na to paragrafy a tuktos myśli że o strukturze roku szkolnego decyduje ha ha


#Do LU#Lu  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

idiota


#Ooo   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Czy osoby tu piszace moglyby nie mierzyc ludzi jedna miara?mam 500 + na jedno dziecko a uczy sie dwojka bo jedno juz jest pelnoletnie,nie stac mnie na to zeby kupowac laptopa,ciezko wyzywic w tych czasach dzieci a co jeszcze jak by kupic laptopa


#Adelajza   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

U mnie wszystko funkcjonuje bardzo dobrze! Dzieci i rodzice pracują już od 13 marca. Jesteśmy w stałym kontakcie. Brakuje jednak tego rytmu szkolnego, tempa pracy klasowego, spotykanych ludzi ... Pozdrawiam wszystkich serdecznie


#Bodo   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

dofinansowanie na sprzęt dla nauczycieli i uczniów. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/180-milionow-zlo...


#Ss   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

maja 500 plus a na laptop nie stać ale na papierosy i piwo maja na co idą te pieniadze


#Gregory #Ss  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Taniej można kupić nawet albo w dobrym stanie używany w lombardzie ,ale lepiej zmieniać auta lub nowe meble kupować nos do góry bo teraz mam 500+ zasiłki i jestem "ktoś" a słoma z butów jak wystawała tak wystaje .


#Swoje wiem#Gregory   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

W lombardzie spotkasz te, które kiedyś gmina za darmo rozdawała i dostęp do internetu na pięć lat z góry zapłaciła. Teraz jak nie ma internetu bo trzeba samemu zapłacić to komputer za rogi i na rynek


#Janosik#Ss  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Laptopa czy komputer do nauki można już kupić za około 1500zł, to 3 miesiące pobierania 500+, a program jest dłużej co Ci rodzice robią z tą kasą? Teraz dostaną za darmo komputer, internet.


#AK   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Te całe naucznie nie jest az takie złe pod warunkiem że dzieci nie są zawalane zadaniami .Największym problemem jest intetnet a zwłaszcza jak ma sie na niego limit.W szkole mojej córki narazie jest spoko maja zadawane prace które nie wymagaja ślęczenia caly dzien przy ksiazkach czy laptopie zadania zrobione wyslane do nuczycieli i cześć a jezeli maja byc pytani to uczen jest informowany indywidualnie i wtedy łączą sie przez rozne aplikacje.Pozdrawiam i zycze wytrwałości nam rodzicom i naszym dzieciom.


#Nick#AK  Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nauczyciele mają nauczać a nie zawalać ucznia materiałem. Tu chodzi bardziej o kontakt i niewypadanie uczniów z rytmu a nie wprowadzanie nowego materiału.


#Matka   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nie każdego stać na laptop. Na przykład mnie. Ale stać mnie na telefon i Internet, kartkę i długopis, do zdalnego nauczania wystarczy. Wiadomo, że nikomu nie jest teraz łatwo. Trzeba posiedzieć z dzieckiem, zorganizować mu pracę, wytłumaczyć, pomóc. Od tego są rodzice. Spędzenie z dzieckiem czasu, krzywdy wam nie zrobi, wręcz przeciwnie może poprawicie i wzmocnicie wasze relacje. Wolę siedzieć z synem choćby cały mój wolny czas nad książkami, niż przed szpitalem, czekając aż będę mogła go zobaczyć. To trudny okres dla wszystkich, ale musimy przez to przebrnąć, trochę cierpliwości. Panu redaktorowi życzę więcej kreatywności do pisania artykułów, bo ostatnio próbuje Pan tylko napuszczać na siebie ludzi.


#BezdomnyMurarz#Matka   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

To z 500plus nie masz na laptopa. Żal. Na co poszły Ci pieniądze?


#Mama 2 #Matka   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Zgadzam się. Ale ciężko jest podzielić czas jak ktoś ma więcej dzieci.Uwierzcie telefon wystarczy do nauki, gorzej z internetem, który ostatnio często nie działa i to nie z powodu rodzica, tylko obciążenia.


#Swoje wiem#Matka   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

A jak pomogą dziecku rodzice, którzy sami ledwo przez osiem klas przeszli a na koniec szkoła się ich pozbyła, żeby statystyk nie psuli albo już z obowiązku szkolnego wypadli. Wiecie ile jest takich dzieci? Myślę, że w podstawówkach 30%


#ZP   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nauczyciele starają się realizować podstawę programową, niestety z nauczaniem ma to niewiele wspólnego. Sytuacja jest kiepska dla każdej ze stron. To nie pierwszy raz gdy ministerstwo kombinuje a cierpią ludzie. Rok szkolny powinien być w tym momencie zakończony i powtórzony ( dzieci ledwo ogarnęły zaległości z zeszłego roku spowodowane strajkiem i rozpoczęły naukę bieżącą).


#Dynks   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

taka jest prawda, że nauczyciele nawalaja materiału jak szaleni i każa sie samemu nauczyc.. parodia...


#Uczeń   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Nie każdy też ma warunki w domu żeby taką naukę prowadzić, o tym akurat nikt nie pomyślał. Nie każdy ma dom 200m2 z własnym zakątkiem w nim.


#As   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Polacy to w dużej mierze naród skłonny do narzekań Obecna sytuacja jest trudna wszystkim. Też jestem rodzicem i są czasami jakieś drobne probleblemy z wysłaniem zadanych prac. Nauczyciele wysyłają zadania na odrobienie ,których jest prawie tydzień. Uważam że należy wykorzystać ten czas ,aby lepiej poznać swoje dziecko.


#Janusz   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Kiedyś kurla to bylo, do szkoły się chodziło.


#Wiktor   Ponad miesiąc temu, 2020-03-30

Przeciez taka polityka byla juz od czasow rzymskich. Dziel i rzadz. Najpierw sklocic naròd, podzielic a potem do obu obozow wsadzic swoich agentow, ktorzy od srodka rozwala kazda organizacje. Polacy sa super narodem. Zyczliwym, bohaterskim, pomocnym itd a jednoczesnie tsk zawistnym i niejednorodnym. Takimi masami o wiele latwiej sie kieruje..


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności