Reklama Heops

Zdewastowano miejsce wokół Dębu Papieskiego

dodał 2020-11-15
Zdewastowano miejsce wokół Dębu Papieskiego

Minionej nocy zdewastowano miejsce wokół Dębu Papieskiego rosnącego w Parku Ekologicznym. O zdarzeniu poinformowano policję. Obecnie trwa sprawdzanie zapisów z monitoringu. Osoby mogące udzielić informacji na temat sprawców proszone są o kontakt z policją.

Trwająca m.in. w mediach krytyczna dyskusja na temat miejsca i roli kościoła w naszym życiu codziennym nie upoważnia nikogo do dewastacji mienia i profanacji miejsc związanych z papieżem Polakiem i instytucją kościoła.

jp

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

 • optymista
   1970-01-01

  Trzeba odróżnić wiarę w Boga i poczynania jego sług, czyli kapłanów. Wiara jest jedna i niezmienna a słudzy są rozmaici. Są bardzo dobrzy, dobrzy, średni, źli, bardzo źli. Mocno wierzącego zły kapłan nie odstręczy od kościoła ale średniaka i powierzchownego katolika odstręczy jak najbardziej, bo ludzie oceniają po tym co widzą. A niektórych nawet nie tylko odstręczy ale napełni ich nienawiścią do KK. Jezus o takich złych powiedział, że lepiej by sobie tacy słudzy przywiązali kamień młyński do szyi i rzucili się do morza, niż mieli by gorszyć ludzi. Nie uważał takich za sługi boże i nie widział dla takich miejsca w niebiesiech. Ale nawet niewierzący ale uczciwi nie zwalczają religii, bo przecież świeckie prawo moralne pokrywa się z religijnymi nakazami.

  • bogdan dziaslo optymista
    1970-01-01

   to wytlumacz dlaczego kosciol wpieprza sie do panstwa ,nie wystarczy tej pazernej instytucji ,ze panstwo lozy na jego utrzymanie?

  • proste optymista
    1970-01-01

   Poszperaj w necie leniuszku.

  Wero
   1970-01-01

  Widocznie część katolików uznała to miejsce za kiczowate!

  Ten ktos
   1970-01-01

  Panie redaktorze Przedpełski, właśnie dzięki takim pismakom jak Pan, wyszydzającym władzę katolicką i tradycjonalistów, którzy chcą Polski opartej na wartościach tak się dzieje. Może uderzy Pan się w pierś i zacznie zastanawiać się nad swoim stronniczym warsztacie

  • bogdan dziaslo Ten ktos
    1970-01-01

   przedpelski to pikus ,popatrz na ta szujnie pisowska , co tam sie dzieje ...

  • dobra rada Ten ktos
    1970-01-01

   To po co oglądasz i się niezdrowo nakręcasz?

  • szkoda słów Ten ktos
    1970-01-01

   Za dużą moc przypisujesz jp. Gdyby nie było czego krytykować, to tzw. redaktor mógłby tutaj codziennie pisać te swoje tendencyjne artykuliki, a i tak nikomu by nie zaszkodził. A że świat dawnych wartości oraz mitów na ten temat niechybnie się chwieje, więc nie zatrzymacie tego i na jp. nie ma co zwalać.

  jaja
   1970-01-01

  Pasłęk się obudził.Jak nie macie co robić tylko wylewać wiadra fekaljów na siebie przy okazii gówniarskich wybryków To liście zamiatać zasrani patrioci

  Papamobile
   1970-01-01

  Bestia z Wadowic ,Karol W. Wiedział o wszystkim I nic z t5m noe robił

  • Katolik Papamobile
    1970-01-01

   Niedługo święta. Napisz list do św. Mikołaja o rozum. Szacun że jeszcze ktoś cię toleruje ćwoku bez czci i wiary. Idź na nintendo pograć smarkaczu!

  • elo Papamobile
    1970-01-01

   pysk katolu

  • Santa Claus Papamobile
    1970-01-01

   Niestety już za późno. Wszystkie rozumy zarezerwowane dla pissiorków.

  Karac tak żeby bolało
   1970-01-01

  No to mają "grubo". Nigdy nie byłam za usytuowaniem tam "świętości" ale jestem mocno zbulwersowana tym bestjalskim wandalizmem. Jestem dla przykładu za surową karą z podaniem wizerunku i nazwisk - to będzie bardziej bolało po za tym naprawieniem co zniszczyli i obciążyć karą pieniężną lub pracami ulicznymi na rzecz miasta,niech rodzice teraz cieszą się że swych latorośli - współczuję im.

  santo subito he he
   1970-01-01

  Zniszczone drzewko i połamane sztachety w miejscu upamiętniającym gościa, który krył w korporacji której szefował krył pedofilię. A nad zniszczonym i złamanym życiem ofiar cisza. Jakie to typowe dla tego zakłamanego kościoła.

  szkoda słów
   1970-01-01

  Wandalizm jest wandalizmem i tyle.

  donVasyl
   1970-01-01

  Typowa pijacka impreza małolatów nie związana z polityką! Tylko czekać aż TVPis pokaże to na pasku.

  bnm
   1970-01-01

  To bardzo brzydko, że zniszczono płotek. Wandalizm, jak to w Pasłęku. I tak za rok, dwa, może trzy, płotek byłby zdemontowany w cywilizowany sposób. Dobrze, że chociaż drzewko oszczędzono. Jest ładne i niewinne, że dano mu taką a nie inną etykietkę. Wróćmy do faktów Dziwisz wiedział, JPII wiedział. Płaczecie nad płotkiem, zamiast chwilę zastanowić się nad cierpieniem ofiar i tym, komu oddawaliście latami cześć.

  Lągą
   1970-01-01

  https://www.glospasleka.pl/artykuly/uwaga-kolejna-kamera,a,47788.html artykul z tego roku. Zobaczymy na co poszly nasze pieniadze. Mam nadzieje ze paslecka policja spisze sie i sprawcy beda w zoltych kamizelkach zamiatac miast i kazdy bedzie mogl ich opluc.

  • elo Lągą
    1970-01-01

   Opluć to ja mogę ciebie

  Gregory
   1970-01-01

  Co się dziwić Dziwisz wiedział nie powiedział.... Starsze pokolenie odchodzi, młodych odpycha od kościoła, zresztą w naszych parafiach pasłęckich brakuje kapłanów pokroju ks.Towarka, Cyryla, Jarka czy ks.Andrzeja z Rogajn ..

  • dał przykład własny i ma efekty Gregory
    1970-01-01

   Jacek jest świętszy od biskupa i z nim nie pogadasz bo szatana zobaczy i zacznie egzorcyzmować. Ale Jarka w Strużynie możesz odwiedzić. Zobaczysz jak pięknie kościół na parafii liczącej 700 osób wyremontował. I dalej remontuje.

  • Psychoprosiak Gregory
    1970-01-01

   Zaiste niesamowity wyczyn. Wyremontować kościół nie własnymi rękoma, nie swoje pieniądze :)

  • skąd się biorą bezmózgie istoty jak psycho coś tam Gregory
    1970-01-01

   Kretyn jesteś i tyle. Dołożyłeś złotówkę do tego remontu? Remontowałeś kiedyś zabytek? Przejdź 4 razy przez dokumentację na każde zadanie i zdobądź pozwolenie na budowę to zobaczysz co z czym i do czego. Tylko po co ja jakiemuś potomkowi pijanej świni to tłumaczę jak on i tak niczego nie pojmie

  • Stefan Gregory
    1970-01-01

   Wyczyn !!! Nie marnuje pieniędzy nie swoich!!! Inni zbierają , ciągle proszą i śladu nie ma po kasie...

  • Renia Gregory
    1970-01-01

   Jaki Jacek?

  Pasłęczanin
   1970-01-01

  Przedpelski przecież to twoja wina ze sa niszczone takie miejsca. Sam zamawiasz i promujesz akty wandalizmu i przeciwstawienie się przeciwko kościołowi na tzw strajkach kobiet , lgbd (d od dewiantow) itp. Jaki dwulicowy jestes i zaklamany.... Co do monitoringu nad jeziorkiem -czy prawda jest ze nie działał i nie można zidentyfikować sprawcę? Powinieneś oddać pieniądze ze ten monitoring o który nie dbasz. Przedpelski i jeszcze jedno. Zapinaj pasy i odzywaj się kulturalnie do ludzi bo jesteś zwykły _______. Sam bylem swiadkiem jak się odzywasz do ludzi.Jak tam można....

  • Lud Pasłęczanin
    1970-01-01

   O i mamy na poczekaniu starą esbecką zasadę, znaleźć jakiegoś winnego i skierować na niego gniew ludu, prokurator Piotrowicz to pewnie twój przyjaciel a może były współpracownik?

  • Pasłęczanin Pasłęczanin
    1970-01-01

   Co boli prawda? Piotrowicz to pikus przy przedpełskim.... LUD a czy Ty taki głupi jestes czy tylko udajesz?

  • Pax Pasłęczanin
    1970-01-01

   Oj boli jak esbeckie siurki próbują swoich wybielać, jakoś Przedpełskiemu nikt orderu nie dał za wsadzanie opozycji do więzienia.

  Wierni
   1970-01-01

  Sprawa nie może zostać zamieciona "pod dywan"! Będziemy przyglądać się tej sprawie. Czekając, na miejmy nadzieję szybkie odnalezienie sprawcy!

  Jan
   1970-01-01

  Ciekawe czy to nie Ukraińcy którzy często w tamtej okolicy chleją

  • xyz Jan
    1970-01-01

   A powiedział ci ktoś, żeś idiota? Nie? To ja ci to mówię.

  • optymista Jan
    1970-01-01

   Tu narodowość nie ma znaczenia. Tu znaczenie ma, czy się jest normalnym człowiekiem, czy zmanipulowaną kukiełką bez moralnego kręgosłupa.

  • Jan Jan
    1970-01-01

   Ty condonie może chcesz mi to powiedzieć w oczy a nie przez internet ?

  • Wujek Stefan Jan
    1970-01-01

   Jan jesteś zwykłą parówą która pręży się tylko na forum. Mam powiedzieć ci to w oczy?? Podaj miejsce gdzie i kiedy to jeszcze kopa w dupę dostaniesz .

  wnerwiony
   1970-01-01

  To jest logiczne następstwo ataku zachodniej "postępowej", "europejskiej" "kultury" na nasz polski charakter wartości, opartej na chrześcijańskim podłożu. Do tej pory Pasłęk omijały duże ekscesy tej zachodniej zgnilizny ale po słynnym już "pochodzie" niedorostków, z "nauczycielkami" i ochroną policji z "atrakcją" niespotykanych u nas publicznych wulgarnych wrzasków, takie wybryki będą się powtarzały i nasilały, jeśli nie napotkają na zdecydowany odpór normalnych pasłęczan. Wypowiedziano nam wojnę, co publicznie ogłosiły warszawskie męty.

  • he he wnerwiony
    1970-01-01

   Ktoś tu wcisnął 9 minusów. Nie jest źle, mogło być więcej jak na ilość wrzasków na pasłęckim spędzie.

  • he he wnerwiony
    1970-01-01

   He, he, pasłęcka żulia się sprężyła, bo mój wpis o minusach podziałał na nią jak pokrzywy na gołego.

  • Haha wnerwiony
    1970-01-01

   Nikt tu się niev sprężał minusy są z powodu że jesteś wyjątkowym idiotą.

  • bogdan dziaslo wnerwiony
    1970-01-01

   wnerwiony, czytajac cie mnie samego nachodzi ochota dokopac ci do dupy . jestes glupi jak te paski w tvp

  • do kulturoznawcy jełopa wnerwiony
    1970-01-01

   Nie pasuje ci zachodnia kultura to bierz przykład ze wschodniej gdzie w pewnym okresie kościoły na magazyny zamienili a wódz religię nazwał opium dla mas. Jest jeszcze dalsza, południowa , ale tam chrześcijanom łby ucinają.

  lol
   1970-01-01

  Jestem osobą wierzącą i tak jak moge zrozumieć ,że księża są jak zwykły człowiek grzeszni tak nie rozumię nagonki i ataku na miejsce święte,kościoły,kaplice,krzyż czy pomnik-jak tak można co za bydło,jakim trzeba być potworem ,żeby tak postąpić!!!Dla mnie taki typ zatracił wszelkie oznaki człowieczeństwa!

  • xyz lol
    1970-01-01

   A możesz mi powiedzieć jakie to święte miejsce? Już dawno temu kult oddawania czci drzewom na tym terenie upadł.

  • stefan lol
    1970-01-01

   Wiara czy niewiara , nie ma tu nic do rzeczy. Nie reagujemy na śmiecenie , zrywanie kwiatów z klombów itp w publicznych miejscach...bo ktoś może nam "nawrzucać". Szanujmy innych (ateistów, wyznawców innej religii, o innym kolorze skóry, niepełnosprawnych,miejsca wspólne ,uczmy kultury od małego i przede wszystkim nasze zachowanie niech będzie przykładem,przestrzegajmy prawa, to nie będzie takich zachowań i dewastacji.... A napewno dużo mniej...

  xc
   1970-01-01

  Przybył kolejny powód-wydarzenie do okładania się słownego forumowiczów. Na razie dominuje jedna opcja, pewnie druga lubi w niedzielę dłużej pospać.

  Dr prawa
   1970-01-01

  Niestety ale te miejsce kultu religijnego jest strasznie zaniedbane wystarczy się przyjrzeć jest więc okazja do posprzątania oraz do wymiany prowizorki.

  • Ciekawski Dr prawa
    1970-01-01

   Jakiego kultu religijnego, są u nas jacyś Prusowie, odprawiający kult drzewa, zdaj się oni do kamieni i ognia bardziej się modlili.

  Abc
   1970-01-01

  To jest zachęta tłustej zboczonej baby ze strajku do dewastacji miejsc ważnych dla katolików. Osoba wierząca wierzy w Boga a ksiądz, biskup ...... jest tylko człowiekiem , każdy za swoje czyny kiedyś odpowie, no chyba że ktoś wierzy w księdza to może być zawiedzionym...

  • Noniewiem Abc
    1970-01-01

   To się w końcu określ czy wierzysz w Boga, czy gusła, podrobione relikwie, obrazki do których pozowały prostytutki, a może w Rydzyka odszczepieńca Kościoła Katolickiego.

  • ciekawy Abc
    1970-01-01

   Skąd wiesz, kto pozował, może ktoś z twojej najbliższej rodziny?

  • Stefan Abc
    1970-01-01

   Zobaczyłeś tylko " tłustą zboczoną babę"... I ona wszystkiemu winna!!! Współczuję Twojej babie! Ciekawe jak Ty wyglądasz "przystojniaku".

  • elo Abc
    1970-01-01

   Tłusta to jest twoja stara

  StyX
   1970-01-01

  Okaże się jak dobrze zostały wydanie pieniądze na monitoring. Mam nadzieję że zostanie wyłapane towarzystwo. A w małym miasteczku szybko się rozniesie kto to zrobił.

  • lągą StyX
    1970-01-01

   uprzedziles mnie z komentarzem. Dokladnie to samo chcialem napisać. Jak nie zostana ustalone twarze sprawców profanacji. Zaloże cywilny pozew o zmarnowanie srodków publicznych przez zakup nic nie wartego systemu monitoringu.

  • Ochroniarz StyX
    1970-01-01

   Jeśli monitoring działał to jest to kwestia czasu by znaleźć sprawcę....

  • Dr prawa StyX
    1970-01-01

   Tak działa na pewno będzie tak samo jak z wandalami którzy uszkodzili przewody elektryczne w slynnym sraczu i co i nic monitoring nie pomógł sprawa umorzona

  marco
   1970-01-01

  Łapy upier..... przy samej dupie i sypać solą!!! Skandal. Po ujawnieniu sprawców czekamy na zdjęcia twarzy w oddzielnym artykule!!!

  twg
   1970-01-01

  Kara musi być!

Żwirownia 1140 px
nasza2