14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Jana

Zebrania sprawozdawcze w OSP w Mariance oraz Aniołowie

dodał 2018-02-27
Zebrania sprawozdawcze w OSP w Mariance oraz Aniołowie

23 lutego br. odbyło się zebranie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mariance. Jednostka obecnie liczy 18 członków czynnych. W roku sprawozdawczym OSP uczestniczyła w obchodach Dnia Strażaka oraz zawodach sportowo pożarniczych, w ubiegłym roku jednostka OSP wyjeżdżała 3 razy do działań ratowniczo gaśniczych, oraz pomagała w dostarczaniu wody pitnej na terenie gminy Pasłęk. Natomiast 24 lutego br. podsumowania swojej działalności dokonała OSP w Aniołowie. Ochotnicza Straż Pożarna w Aniołowie liczy 28 członków czynnych, Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Chłopców i Dziewcząt. W roku sprawozdawczym OSP uczestniczyła w zawodach sportowych, zbiórkach szkoleniowych oraz prowadziła działania ratownicze podczas ubiegłorocznej powodzi w Aniołowie.

W zebraniach uczestniczyli: strażacy miejscowych OSP, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przedstawiciele Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu - Krzysztof Bogusławski oraz Przemysław Siagło, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Elblągu Ryszard Janusz i jego zastępca Tomasz Kwietniewski, Komendant Gminny OSP Mirosław Czyszejuk. Burmistrz Pasłęka podziękował wszystkim strażakom za dotychczasową pracę na rzecz lokalnej społeczności. Przedstawił również budżet gminy z przeznaczeniem na działalność wszystkich OSP działających na terenie Gminy Pasłęk. W roku bieżącym na funkcjonowanie jednostek OSP przeznaczono ponad 200 tysięcy złotych.

Obecni na zebraniach przedstawiciele Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu przypomnieli wszystkim zebranym o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych w mieszkaniach oraz niebezpieczeństwie wynikającym z pożarów sadzy w kominie i sankcjach karnych z tego tytułu oraz zagrożeń wynikających z ulatniającego się czadu. W okresie zimowym Państwowa Straż Pożarna odnotowuje znaczny wzrost ilości interwencji wynikających z braku wykonywania przeglądów i czyszczenia przewodów dymowych przez osoby do tego uprawnione.

mc

0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Masakra   2018-02-27

Co to kutwa za umundurowanie na walnym zebraniu ???!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na jasełka

Pozostało4 godziny 40 minut

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...