12 grudnia 2018 Dagmary, Aleksandra, Ady

Zebranie OSP w Drulitach

dodał 2018-03-05
Zebranie OSP w Drulitach

W dniu 2 marca br w Drulitach zebrali się druhowie z miejscowej OSP w celu podsumowania działalności za 2017 rok. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Wiesław Śniecikowski, sołtys i radny Piotr Wojciechowski, przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu Jan Skawroń, Komendant Gminny Mirosław Czyszejuk, oraz strażacy z miejscowej jednostki

Po podsumowaniu działalności przez Prezesa OSP Tomasza Dłuskiego za rok sprawozdawczy oraz przedstawieniu planu działalności na 2018 rok członkowie udzielili absolutorium Zarządowi OSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Drulitach w ubiegłym roku nie wyjeżdżała do działań ratowniczo gaśniczych. Jednostka w Drulitach liczy 18 członków czynnych. Kończąc swoje wystąpienie Prezes podziękował druhom za dotychczasową działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Burmistrz Pasłęka podziękował wszystkim strażakom za dotychczasową pracę na rzecz lokalnej społeczności. Przedstawił również budżet gminy z przeznaczeniem na działalność wszystkich OSP działających na terenie Gminy Pasłęk. Na rok 2018 r Rada Miejska w Pasłęku uchwaliła budżet na funkcjonowanie jednostek OSP w wysokości ponad 200 tysięcy złotych.

Obecny na zebraniu Jan Skawroń przypomniał wszystkim zebranym o obowiązku czyszczenia przewodów dymowych i wentylacyjnych w mieszkaniach, oraz niebezpieczeństwie wynikającym z pożarów sadzy w kominie i sankcjach karnych t tego tytułu, oraz zagrożeń wynikających z ulatniającego się czadu.

mc

 

0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...