14 grudnia 2018 Alfreda, Izydora, Jana

Zielona Droga w gminie Rychliki

dodał 2016-11-08
Zielona Droga w gminie Rychliki

To nazwa programu, który od 2014 roku realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, a polega on m.in. na wykonaniu nowych nasadzeń przydrożnych drzew. W ramach tego projektu wytypowano cenne odcinki alei w ciągu dróg wojewódzkich, które wymagają prac umożliwiających dalsze ich przetrwanie. W ubiegły piątek dyrektor ZDW Waldemar Królikowski, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Marcin Kuchciński, wicestarosta Zbigniew Lichuszewski i wójt gminy Rychliki Henryk Kiejdo wspólnie z drogowcami posadzili 200 sztuk drzewek przy drodze nr 527 na odcinku Rychliki – Dymnik. Nowe nasadzenia mają nie tylko rolę współtworzenia naturalnego środowiska, ale też są elementem poprawiającym przydrożną estetykę. Poza tym nowe drzewka sadzone są w bezpiecznej odległości od drogi.    

Celem programu jest powrócenie do tradycji wykonywania przez drogowców działań na rzecz tworzenia i pielęgnacji zieleni przydrożnej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego transportu samochodowego. Tego typu spotkania są też okazją do wymiany spostrzeżeń samorządowców z przedstawicielami zarządców dróg na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak podkreśla ZDW: województwo warmińsko-mazurskie wyróżnia się pod względem liczby zachowanych alej przydrożnych, składających się w zdecydowanej większości ze starych liściastych drzew gatunków rodzimych, w których dominuje lipa, klon, jesion oraz dąb. Aleje przydrożne, które występują na Warmii i Mazurach wyróżniają się unikatowymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi.

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Miejscowy   2016-11-15

Ludzie podlejszych stworzeń nie widziałem tyle jadu niby jesteście inteligentni przecież wszystko można sprawdzić ten opluty przez Was człowiek właśnie się stara o poprawę waszych dróg .


#Szacun   2016-11-09

Wójt Kiejdo dopiął swego i słowa dotrzymał. Doprowadził do remontu głównych dróg w gminie.Powstały piękne ścieżki rowerowe dla mieszkańców i innych miłośników dwóch kółek. Chwała mu za to.


#No, no   2016-11-08

Jak ktoś nie może pochwalić się swoimi sukcesami, to podszywa się pod sukcesy innych. A jak parę słów prawdy to nazwać ich jak poniżej. Jakiż to sukces odcinek drogi Jelonki - Śliwica za projekt zapłacić 250 tys. i wyrzucić do kosza? Dodajmy - kosztorys 19,5 mln złotych za 4 km., ale tym chwalić się ?


#Rady   2016-11-08

Ponad milion złotych nas podatników, podobno biedna gmina, dołożyła do tej drogi. Teraz kolej na kolejne drogi. Pomysłów niegdy dosyć. Tylko za czyje pieniądze. Pewnie zaraz a na pewno w roku wyborów wójt i starosta dołożą do wielu innych dróg. Może osiedlowa w Rychlikach też się doczeka bo tyle razy obiecywano. W 2018 to dopiero będziemy mieli cuda a drogi przepiękne w całej gminie powiecie i województwie


#Pisdzielce ujadają.   2016-11-08

akurat o kundlach z pisu jest w ostatnim Glosie P.


#Oho   2016-11-08

A czy przy drodze powiatowej Lichuszewski coś posadził? Czy chociaż posprzątał tę i inne drogi powiatowe? Brud, hańba, wstyd! Czy powycinał krzaki? Czy załatał dziury? No, bo chwalić się pracą przy drodze wojewódzkiej a nie dbać o powiatowe to typowe dla platformy skundlenie.


#P;)   2016-11-08

Wicestarosta powiatu sadzi drzewa przy drodze wojewódzkiej, żart dobry. A przy drogach powiatowych brudno, na drogach dziurawo... Co tam dziurawo, często to drogi polne albo kocie łby. Ścieżka rowerowa jest szersza przy tej drodze niż niejedna droga powiatowa. Do prawdziwej pracy trzeba się brać - panie starosto, a nie do zdjęć pozować.


#.   2016-11-08

Czyli każdy 50 sztuk. Z wykopaniem dołków to całkiem niezły wynik. Ci pomarańczowi też coś posadzili czy tylko przytrzymywali wyżej wymienionym?


#Podpis   2016-11-08

a stare drzewa w sam raz przy samej krawędzi drogi jak nie trafisz przy jezdni to na pewno drugie ciebie zatrzyma


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...