28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Złamał zasady kwarantanny i został ukarany. Musi zapłacić 5 tys. zł grzywny

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-10
Złamał zasady kwarantanny i został ukarany. Musi zapłacić 5 tys. zł grzywny

Elbląscy i pasłęccy policjanci codziennie sprawdzają czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostawia w wyznaczonym miejscu stosują się do tego. Każda osoba objęta kwarantanną domową, musi być odpowiedzialna by nie narażać innych na ryzyko. Niestety, nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji.

Mieszkaniec gminy Pasłęk złamał zasady domowej kwarantanny, gdyż nie przebywał we wskazanym przez siebie miejscu. Mężczyzna jeździł samochodem po terenie gminy. Na tej podstawie inspektor sanitarny, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na tego nieodpowiedzialnego mężczyznę grzywnę w wysokości 5.000 zł. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Z podobnymi konsekwencjami musi liczyć się inny mieszkaniec Pasłęka, który dzisiaj (09 kwietnia) został zatrzymany w trakcie policyjnej kontroli. Był w początkowej fazie kwarantanny. Również zdawał sobie sprawę z konsekwencji mu grożących. Ten mężczyzna z kolei wybrał się na rower.

Przypominamy!
Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny są wyciągane surowe konsekwencje!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Ciekawe z czego zapłacą ???


#Dipsi#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Ciebie to nie powinno interesowac


#Oziii#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

nie wiem po cholerę oni teraz wszyscy wracają ??? zarabiają za granicą to niech tam siedzą i tam się leczą wielkie cwaniaki , i tragedia im się w kraju dzieje , ani grosza im nie dawać !!!


#Optymista#Oziii  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Spójrzmy na to prawnie i finansowo. Prawnie - każdy mający polskie obywatelstwo ma pełne prawo wrócić do Polski, kiedy tylko zechce i nikt nie ma prawa mu tego wytykać. Finansowo - przebywając w Polsce będzie tu kupował, co mu do życia potrzebne i tu wydawał zarobione za granicą pieniądze. w Dodatku LOT, w czasie kiedy linie lotnicze straciły wielu pasażerów, przywożąc do Polski ileś tam tysięcy Polaków, też zarobił.A czy przywieźli nam przy okazji zarażonych? Zapewnie tak ale jeśli przestrzegają kwarantanny, to też nic złego się nie stanie. Jestem optymistą w tej sprawie. Bądźmy rozsądni, nie popadajmy w panikę.


#MAN#Oziii  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Ja przyjechałem dlatego bo mam tutaj rodzinę i pracuje w systemie 4 na 1 za granicą więc to że chce jakieś pieniądze od jakiegoś rządu partii prawo i s.k.u.r.wy.sy.n.st.wo. Nie chce nic poza bycia ze swoją rodziną A Ty mówiąc nie dawać...a kto od Ciebie by chciał dziadzie parchaty.


#Optymista#MAN  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Oczywiście, że nikt nie ma prawa wtrącać się do Twojego prywatnego życia ale dlaczego odpowiadając "Ozii", Tak brzydko nazwałeś Prawo i Sprawiedliwość? Coś złego Ci uczynili?


#Skąd się biorą tacy frajerzy#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Zgłoś naruszenie uczuć religijnych pisoidalny poj.bie


#MAN#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

A co dobrego czynią?? 5 dobrych rzeczy wypisz,ale dla ułatwienia 2 dobre które zrobili. Tylko nie pisz 500 plus bo to dla.patologii i będziemy za to płacić długie lata oraz nie nie pisz o 13 emeryturach bo oni akurat dostali....obietnice


#Optymista#MAN  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Co dobrego czynią? Mógłbym Ci co nie co wyliczyć ale nie jestem propagandzistą PiS, nawet do niego nie należę. Co do 500+ to nie pisz, że to dla patologii, ta jest niewielkim procentem, większość trafia tam, gdzie trzeba, sam widzę wiele takich sytuacji. Nie słucham bzdurnych zarzutów opozycji, która chce za wszelką cenę wrócić do koryta i wszystko krytykuje.


#MAN#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Podaj te swoje wyliczenia skoro są takie cudowne i wspaniałe, ułatwilem ci zadanie proszac o dwa,A.co do 500+ każdy wie że patole na tym najbardziej skorzystali oraz to że ludzie za 500 plus pracują na czarno . Tak właśnie oszukują i kombinują. Ale prawo i sk.u.r.wy.sy.ns.tw.o uczy takiego oszukiwania bo sami tak postępują,A o do zarzutu opozycji bojkotujacej obecną władze-koleguniu ja mam wywalone kto rządzi bo każdy z nich to jedna i ta sama klika byłych komuchow. Ale dla Was pisiorow jak coś się na obiecuje to wy zafascynowani jesteście bardziej niż można.


#Optymista#MAN  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Jak widać, dyskusja z Tobą to rzucanie grochem o ścianę. Szkoda grochu i czasu. Nie mam zamiaru przekonywać Cię do czegokolwiek. Myśl sobie co chcesz, mnie to nie obchodzi. Dopóki nikomu NIE SZKODZISZ, wszystko w normie. Ja również swoje wiem i nie musisz mi tu niczego ułatwiać.


#MAN#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Ciezko się pogodzić z myślą że nic poza fascynacja pisem nie masz nic do zaoferowania. Ani jednego Z DWÓCH argumentów nie podałeś tylko mówisz że groch o ścianę starta czasu... Chyba za bardzo nie masz czym się obronic i ślepo wierzysz w swoje poglądy.za kilka lat Pisiorowe rządy3zostsna poddane weryfikacji i oby tacy ludzie jak TY musieli najwięcej płacić za ich błędy.


#Optymista#MAN  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Nic nikomu nie oferuję, bo nie jestem decydentem, tylko zwykłym obywatelem. Nie jestem zafascynowany PiSem, bo widzę również jego ujemne strony - co nic dziwnego, bo ideałów w praktyce nigdy nie było, nie ma i nie będzie - ale w porównaniu z przeciwną mu hołotą, to tylko PiS jest do strawienia. I niech rządzi nadal, bo gdyby rządy przejęła dzisiejsza opozycja - przepadlibyśmy z kretesem i to szybciej, niż się niektórym wydaje. A za WSZYSTKIE BŁĘDY KAŻDYCH RZĄDZĄCYCH zawsze odpowiadają obywatele. Nie ciesz się więc, że za błędy PiSu będą najbardziej odpowiadać tacy jak ja. Indyk też się cieszył a chyba wiesz jak skończył.


#Zibi#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

500 plus polega na tym, że zabierają ci 600 w podatkach, z tego 600 biorą 100 na urzędnika i program komputerowy i wnioski i potem oddają ci 500 też mi interes. Po co niby wprowadzają nowe podatki jak np na paliwo? W USA benzyzna kosztuje między 2.10 a 2.20 za galon czyli nieco ponad 2 zł za litr.


#To fakt#Zibi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Nie odkryłeś ameryki Zibi. Najpierw płacisz podatki a później jest dzielenie i zwrot ich części w postaci różnych programow.


#Optymista#Zibi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

A czemu Ty akurat do mnie z tym 500+? Nic na ten temat nie mówiłem. Ale jak już zacząłeś, to Ci odpowiem. Te 600 zł "PO" TEŻ BRAŁA, tyle tylko że NIC NIE ODDAWAŁA. PiS te 600 zł BIERZE ale 500 zł ODDAJE i taka jest między nimi różnica. i po co wciąż mielić, że 600 biorą a tylko 500 oddają. Wybierzcie sobie PO i będziecie mieli problem z głowy z różnicą między 600 i 500. Wezmą 600 i koniec. Będzie spokój. A jak Ci chodzi o różnicę ceny paliwa w Polsce i USA, to zawsze tak było, jest i będzie, kto by w Polsce nie rządził. Pomyśl w końcu i się uspokój, bo Święta już jutro.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

W tej pisaninie zapomniałem o najważniejszym - mimo róznicy zdań między nami - życzę Ci spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i optymistycznego spojrzenia na przyszłe wydarzenia.


#Zibi#To fakt  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

I co z tego? Wolę płacić mniejsze podatki i mieć więcej w kieszeni, bo sam lepiej wiem na co wydać swoje pieniądze. Podatki powinny być jak najmniejsze, a państwo nie powinno być zbytnio rozbudowane, wtedy koszty życia są niskie i ceny w sklepach, dlatego USA choć jest bogatym krajem rozwija się w tempie grubo powyżej 3%, a Zachodnia Europa w tempie od minus 1 do plus 1-2%. No a bogatym krajom trudno jest osiągać wysoki wzrost PKB, bo mają wysoką bazę, ale jak widać w USA się to udaje.


#Zibi#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Nie zawsze tak musi być bo u nas ponad połowa ceny paliwa to podatki. Poza tym, gdzie ja napisałem, że wolę PO? To, że PO brała nie znaczy, że PiS ma tak samo robić. ja wolę skromne państwo z małą liczbą urzędników i niskimi podatkami, wtedy do kraju przychodzą inwestycje, gospodarka się kręci a wpływy z podatków rosną dzięki korzyści skali, tak zrobiła Rumunia- obniżyła podatki, a wpływy do budżetu tam wzrosły dzięki temu.


#Optymista#Zibi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Z tym co teraz napisałeś zgadzam się i dlatego napisałem, że PiS ma swoje wady, które mi się nie podobają. Zresztą tych wad ma on więcej ale gdy mam wybierać, wybieram PiS a nie jego przeciwników, bo są nie do zaakceptowania. Gdy pojawi się partia lepsza od PiS, zagłosuję na nią ale na teraz takiej partii nie ma. Myślałem o Konfederacji, ze to coś lepszego, ale po przyjrzeniu się jej, nie widzę tam nic lepszego. A szkoda.


#Zibi#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-12

O.K. ;)


#Optymista#Zibi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-12

No to i dobrze, że OK. Nie jest nam tu potrzebne wzajemne zaciekłe żarcie się, spowodowane polityką na górze, na którą i tak nie mamy wpływu za wyjątkiem jednego dnia raz na 4 lata. Bardziej powinniśmy się skupiać na publicznych rzeczach lokalnych, na które możemy mieć wpływ nie tylko w dniu wyborów ale w każdym dniu za pomocą referendów. Ale z tego narzędzia korzystamy bardzo rzadko, co jest na rękę różnym ewentualnym lokalnym patologiom.


#Zibi#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-13

Tak, zgadzam się z tym poglądem. Pozdrawiam.


#Optymista#Zibi  Ponad miesiąc temu, 2020-04-13

Odwzajemniam pozdrowienia. Dobrze byłoby stworzyć jakąś grupę ludzi, którym zależy na wspólnym działaniu dla polepszania naszej lokalnej społeczności a być może także wywierania wpływu na lokalną władzę. Ale bez wywyższania się ponad innych. Bo już czasem słuchać nie można tego wzajemnego obrzucania się wyzwiskami. Przecież można spierać się po ludzku.


#Spostrzegawczy#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-13

Żeby cokolwiek się zmieniło to trzeba - cytując fragment z kabaretu Ani Mru-Mru - kogoś wielkiego w d..ę kopnać. A na to niestety naszego lokalnego społeczeństwa nie stać. Pozdrawiam.


#Optymista#Spostrzegawczy  Ponad miesiąc temu, 2020-04-14

Może by się nasze lokalne społeczenstwo zaczęło ruszać i bez gwałownego kopa w d... kogoś wielkiego, gdyby zaczęły działać jakieś drożdże, zauważalne na tyle, że wzbudziłyby jakieś zainteresowanie. Pod warunkiem, że inicjacją tych drożdzy nie byłaby czyjaś chęć, by wylansować się na czyichś plecach a autentyczna troska o poruszenie zastygłej skorupy. Również pozdrawiam.


#Niemożebyć#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Jak wrócili z bogatej zagranicy i kasy nie mają ?


#MAN#Niemożebyć  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Nie każdy jest takim dziadem jak Ty


# Sasiadka   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Tyle się bembni, trąbi jaki ten wirus jest niebezpieczny a ludzie mają to gdzieś bo co rozumniejsi to potrafią się stosować, reszta to olewa. Przecież wirus nie będzie trwał wiecznie jeśli będziemy się trzymać zasad, ponieważ od nas wszystko teraz zależy. Pytam znajomej, która pracuje przy osobach starszych czy chodzi w maseczce i rekawiczkach więc usłyszałam głupia odpowiedź "a po co?" że ja jakieś bzdury wymyślam więc niema się co dziwić że lepią dla takich mandaty.


#Niech nikt# Sasiadka  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

A dzisiaj Kaczyński z elitą i gromadą ochroniarzy zorganizował zgromadzenie narażające zdrowie i życie, fakt ma wprawę lot smoleński też organizował


#Zniesmaczony#Niech nikt  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Czy koniecznie musisz się obnosić ze swoją głupotą?


#Roman#Niech nikt  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Kaczyński z elitą i gromada ochroniarzy, napisałeś. Dawno już pisałem, że Oni, bez ochroniarzy, należą do innego plemienia, może nawet są kosmitami, gdyż wszystko dają Polakom, dbają o Polaków, a nawet Polakom wytyczają odpowiednią drogę. Nazwali się Prawo i Sprawiedliwość, mając w nosie prawo i sprawiedliwość, a nawet Konstytucję. Prawo i sprawiedliwość (w paragrafach ustanowionych przez siebie) oraz naszą Konstytucję wykorzystuję jedynie dla siebie. No cóż, przeżyliśmy najazd szwedzki itd.. .


#Przeżyliśmy najazd szwedzki#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

przeżyjemy i Romecki, choś pisze głupoty.


#Mieszkaniec Pasłęka# Sasiadka  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Głupich nie brakuje.


#Pogodny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Do Zielonki zjeżdżają się całe rodziny z Elbląga a w tym jeszcze jedna z nich pracuje prawdopodobnie w szpitalu i nikt takich osób nie kontroluje.


#Janosik#Pogodny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

W Pasłęku też już się pozjeżdżali z innych miast, człowiek siedzi w domu a reszta ma w dupie.


#Rozśmieszony#Pogodny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

No widzicie ludziska. Wirus wirusem ale rodzina potęgą jest i basta!


#Rozśmieszony#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

"Grunt to rodzinka, grunt to rodzinka, bo kto rodzinkę fajną ma - to komu bieda, komu potrzeba, to mu rodzinka zawsze, zawsze da!!!!" Piosenka powojenna, gdy bez wsparcia rodziny mogło być naprawdę niezwykle ciężko.


#Korona #Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Jakbyś wiedział jakie podglądy miał autor tej piosenki to byś się o nim nie zająknął, propagatorze pisiorkowej nicości.. Ale zostało ci się jeszcze wyspowiadanie za głoszenie propagandy pepeerowskiej, tyle, że musisz przeżyć koronawirusa.


#Rozśmieszony#Korona   Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Bidnyś Ty Korona i niedouczony, bo nie wiesz że autorów było kilku od kilku zwrotek, była przerabiana, zależnie od czasu śpiewania. Najpierw się doucz a potem zwracaj komuś uwagę.


#Mix   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Pewnie Angielski Polak


#MAN#Mix  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Albo wieśniak jak Ty


#Xde   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

A ja wiem kto to jest .


#Nowe #Xde  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

To powiedz


#Rodo#Nowe   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Rodo jest nie Mogę :/ ale zapier**a po mieście samochodem ciagle policja przyjeżdża sprawdzić czy jest w domu a tam pusto .


#Dipsi   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Jest takie coś jak RODO jeśli wiesz co to wql oznacz


#Bla bla   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Imienia i nazwiska takich debi** (inaczej ich nazwać nie można )powinny być ujawniane !!!! Niech każdy wie co to za kretyn i skąd jest!!!! Nie odpowiedzialność ludzka nie zna granic!!!!!!


#Słownik nie gryzie#Bla bla  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

* imiona, *nieodpowiedzialność - słownik nie gryzie, można go używać normalnie


#Zainteresowana   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Zakazane zostały wyjścia z mieszkań z wyjątkiem drogi do pracy, sklepu, apteki, lekarza


#Aaa#Zainteresowana  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

powiedz to kaczynskiemu


#Ooo   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

A co zrobic jak ktos ma psa a musi byc na kwarantannie?


#Joseph Goebbels#Ooo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Nic, pies będzie po prostu s**ł na przedpokój zamiast na chodnik. Może dzięki temu wszystkie g***a będą posprzątane.


#Rozśmieszony#Joseph Goebbels  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

I to jest dobra odpowiedź.


#ADr#Ooo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Obowiązek spoczywa na gminie, aby zapewnić opiekę.


#Ona#Ooo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Oddać zwierzaka rodzinie/znajomym/sąsiadom na czas kwarantanny


#On#Ooo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Po chińsku-zjeść psa;)


#Bla bla   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Patologia !!!! Inaczej tego nie można nazwać!!! Siedzieć na dup** a nie narażać ludzi!!!!! Człowiek musi siedzieć w domu z dziećmi ,które nie rozumieją że nie mogą wychodzić i jest w domu płacz a takie coś ma to gdzieś i wyłazi !!!!! Czysty debilizm!!!!! 5 tys za nasze zdrowie to za mało!!!! Powinni dodatkowo zamykać takie osoby na 3 MSC to może to by ich tego czegoś nauczyło !!!! To jest narażenie zdrowia i naszego życia ,na to też jest paragraf!!!!


#Rozśmieszony#Bla bla  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Jak go zamkną - tak jak radzisz - to trzeba mu dać jeść, spać itd., a to kosztuje, a jak zapłaci to będzie zysk a nie strata.


#Janosik#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

To niech zamykają takiego cwaniaka, ale musi płacić za swoje utrzymanie.


#Rozśmieszony#Janosik  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Jestem za, pod warunkiem że takie prawo ustanowisz. Bo jak na razie, siedzą i mają wszystko za darmo. Takie mamy prawo od wieków a może i jeszcze od wcześniejszych.


#Piotr W   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Szkoda, że tak szybko jak egzekucja nałożonej kary 7 dni nie działa na udzielanie pomocy również w czasie 7 dni. Kochani Rządzący tylko to potrafią. Przez kilka tygodni ustalenia. Później kilka tygodni oczekiwań, składanie wniosków i ich rozpatrywanie.


#Jan Osik   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Debile!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności