19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Zlot miłośników aniołów, czyli sielska zabawa w Aniołowie

dodał 2018-07-15
Zlot miłośników aniołów, czyli sielska zabawa w Aniołowie
Wczoraj mieszkańcy Aniołowa i ich goście bawili się na XIV zlocie miłośników aniołów. Ta cykliczna impreza co roku jest doskonałą okazją do obejrzenia rękodzieła, spróbowania specjałów lokalnej kuchni oraz poznania działalności stowarzyszeń i organizacji, działających w sąsiedztwie.

 

Imprezę rozpoczął tradycyjny korowód wokół anielskiej wioski. W części oficjalnej przedstawiciele samorządów mówili o potrzebie integracji wśród mieszkańców, o korzyściach, jakie płyną ze współpracy ze stowarzyszeniami oraz dziękowali Halinie i Zbigniewowi Cieśli za podejmowanie licznych inicjatyw, mających wpływ na atrakcyjność życia w Aniołowie. Burmistrz Wiesław Śniecikowski podkreślał, że Aniołowo w gminie Pasłęk jest liderem wśród sołectw. Z kolei wicestarosta Zbigniew Lichuszewski przy okazji zlotu wspomniał, że niebawem rozpocznie się drugi etap remontu drogi prowadzącej do anielskiej wioski. Zadanie to możliwe jest dzięki poparciu gminy Pasłęk. Wicestarosta zapewnił także, że odcinek drogi Aniołowo - Rogowo będzie tematem rozmów.

Warto dodać, że w tym roku zlot miłośników aniołów był także okazją do świętowania 10-lecia współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo z mieszkańcami Saint Thelo we Francji. W ramach projektu "Aktywni we wspólnej Europie” do Aniołowa przyjechała trzydziestoosobowa grupa Bretończyków, która podczas sześciodniowego pobytu poznaje naszą historię i kulturę. W tym roku do projektu dołączyła także kilkuosobowa delegacja z Anheliwki - wioski na Ukrainie.

Po części oficjalnej, gospodarze zaprosili do wspólnego biesiadowania. Wśród kilkunastu stoisk można było znaleźć przeróżne specjały kulinarne, od znanych już w całej Polsce ruchańców (pączki zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi) po tradycyjną grochówkę i tajemniczo brzmiące "uszy plebana", przygotowane przez mieszkańców Marianki. Najmłodsi mieli okazję, by spróbować swoich sił w dawnych grach,  chodzeniu na szczudłach, czy też w młóceniu zboża. Tę ostatnią atrakcję przygotowali mieszkańcy gminy Rychliki, którzy na swoim stoisku piekli anielskie podpłomyki. 

To był udany zlot!

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Historia   2018-07-18

Mówicie że jest coraz gorzej ,wiadomo na co kase wydali na zagraniczników, za niedługo nikt tam nie pojedzie bo i po co oglądać francuskie tupanie kiedy mamy swoje doskonałe zespoły.


#Orangutan#Historia   2018-07-29

Cienko bylo


#Rozżalony uczestnik   2018-07-20

Impreza w porządku, szkoda tylko, że organizatorzy nie myślą już w ogóle o dzieciach, bo dla najmłodszych atrakcji niestety nie było żadnych... Może zamiast wydawać publiczne pieniądze na zagranicznych gości lepiej zainwestować w "swoich"? Skoro nagłaśnia się wydarzenie w ogólnopolskim radiu i przyjeżdżają potem tłumy gości z okolic ze swoimi pociechami, to chcieliby się pobawić, nie tylko napić napojów wyskokowych. Wystarczyłoby wynająć jakiś dmuchany zamek i stoisko chociażby z watą cukrową i dzieci byłyby szczęśliwe. A tymczasem jedyną atrakcją było bieganie między stolikami z pijącymi dorosłymi...


#Mama#Rozżalony uczestnik  2018-07-25

trzeba było wybrać się z dziećmi w dzień.były fajne atrakcje.moi poznali stare gry oraz chodzili na szczudłach.nawet sami młócili zboże, mielili je, wyrabiali ciasto i piekli potem z niego podpłomyki.nawet zabawy były z nagrodami.a jak wybraliście się póżnym wieczorem to wiadomo ,że impreza była bardziej dla dorosłych.


#Rozżalony uczestnik#  2018-07-29

Nie wiem, czy godzinę 16stą można nazwać późnym wieczorem. Impreza zaczęła się o 14stej, a w sobotę też ludzie pracują. Jeśli chodzi o wymienione przez Panią "atrakcje", to były one zaoferowane przez przedstawicieli różnych sołectw, które przyjechały zaprezentować swoje wyroby. Przyznam rację, że gdyby nie te stoiska, to w ogóle nie byłoby po co iść z dziećmi. Ale i tak jestem zdania, że to organizatorzy powinni zapewnić dzieciom rozrywkę.


#Kazik#  2018-07-29

Dokładnie.troche się przereklamowali.Co roku to gorzej.


#Tancor   2018-07-15

Przy " Pasłęczanach" wiara fajnie się bawiła,brawo folk.


#Nietancor#Tancor  2018-07-21

A ja nie ,,tacor,, ja je...ka.No i bylo cienko w temacie z janiołami.


#Duff#  2018-07-22

To tak jak ja ;)


#Hehe#Tancor  2018-07-18

Teraz to przywaliłeś


#Matka z dzieckiem   2018-07-21

Paczątki były fajniejsze,byly "anielskie ruchańce ",żarełko do wyboru i koloru nie koniecznie na kartki, teraz - jak se kupisz to se zjesz i też bez wyboru. .Spęd dla zagraniczników bo wiadomo o co chodzi a wieś tańczy i śpiewa.


#Nick   2018-07-16

Typowa impreza 50+ powoli tradycja zamiera jeszcze ze 2 zloty i po imprezie


#Bolo   2018-07-15

Cienko, coraz cieniej.


#Lepiej#Bolo  2018-07-15

To podejmij wyzwanie i zrób lepiej


#Pyta   2018-07-15

Kto tego przaśnego buraka ćwikłowego na scenę wpuścił?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 11:00 

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...