6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

Znamy już datę wyborów samorządowych

dodał 2018-08-14
Znamy już datę wyborów samorządowych
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października – tak wynika z opublikowanego wczoraj rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Głosowanie potrwa w godzinach 7.00-21.00. Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia rusza kampania wyborcza. W wyborach będziemy głosowali na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, radnych gmin, powiatów oraz sejmików województw. W związku z ogłoszeniem przez premiera decyzji o jesiennych wyborach samorządowych partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze.

Dla osób startujących w wyborach ważną datą w kalendarzu wyborczym jest 27 sierpnia. Do tego dnia komitety będą musiały zgłosić komisarzom kandydatów na radnych. To umożliwi im zbieranie podpisów i rejestrację list. Termin minie 17 września o północy. Do 26 września można zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Wszelkie niezbędne informacje na temat wyborów samorządów (w tym dla kandydatów) można znaleźć na stronie http://wybieramwybory.pl/


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2018-08-14

Czas na zmiany napoleon do wymiany zegar juz tyka


#Wyborca świadomy#Nick  2018-08-14

Wystarczy, że obecny Burmistrz Pasłęka zgodzi się kandydować i kolejną kadencje ma w przedbiegach. Kogo miejscowe pisomatołectwo może wystawić? Psychicznego miłośnika a może wiecznego nieudacznika niby z opozycji czy innych oszołomionych faszystowskim sosem chrapoidalnych ciećwierzy bez pojęcia o bożym świecie za to z zadęciem katopolskim?


#Nick#  2018-08-14

Zawsze to Henio kancelista może kandydować już raz go wsadzili ale niestety dyplomu nie miał


#Pajdokracja#  2018-08-14

Ale żeby być burmistrzem nie trzeba dyplomu. W Pasłęku ostatnio za wickiem teczkę nosi kopidoł i szambonurek w kusym gajerku za 5 PLN/kg


#Nick#  2018-08-14

No niestety, kilkadziesiąt lat na stołku pozwoliło stworzyć system powiązań - kliki, które stale utrzymują się u władzy. To patologia w demokracji.


#Kątem oka#  2018-08-15

Kontrkandydaci to cieniasy.


#Pytanie#  2018-08-15

Kto startuje?


#Sprawiedliwy   2018-08-15

Pamiętajmy,że od nas zależy czy dalej pozwolimy napoleonowi robić co chce na ustawkach,czy też zmądrzał naród pasłęcki i wybierze świeżą krew na stanowisko burmistrza. Głosują na niego emerytki,nie mające pojęcia o dzisiejszym życiu,konszachtach i spekulacjach. Mam nadzieję,że w tym roku pan Janusz Otręba stanie do kandydatury. Kiedy przegrał wybory,pan burmistrz pozamykał mu wszystkie drzwi,taki to człowiek! Nie można już patrzeć na jego rządy,aktor ,który pomyli sie z powołaniem.Ja już nie dam mu się nabrać na jego piekny uśmiech,a wy ,drodzy wyborcy,czy dalej macie klapki na oczach?Nie widzicie jak ten człowiek manipuluje nami??? Obudzcie się !!! Czas na nowe !!!


#Spokojny#Sprawiedliwy  2018-08-15

Otręba nie wygra. Tylko Kopański może odebrać fotel obecnemu burmistrzowi pod warunkiem, że siły opozycyjne wobec burmistrza nie rozdrobią się na kilku kandydatów. Trzeba działać z głową a nie ambicjonalnie. Chcecie zmiany - głosujcie gremialnie na Kopańskiego, jeśli nawet jesteście mu niechętni. Inaczej wszystko zostanie po staremu. Jeśli Kopański się nie sprawdzi, można go będzie wymienić w następnych wyborach ale wreszcie zostanie przerwany fatalny wieloletni układ.


#Wyborca#  2018-08-15

Wszyscy/każdy tylko nie Śniecikowski. To może konia wystawcie spokojny. W myśl powiedzenia: koń ma wielki łeb niech się martwi. Znając ciebie z miałby twój głos:)


#Ważne#Sprawiedliwy  2018-08-15

Pan Otręba przecież już startował i raczej odebrał głosy Kopańskiemu niż Sniecikowskiemu. Po co powtarzać to jeszcze raz? No chyba, że to ustawka.


#Obiektywna #Sprawiedliwy  2018-08-15

Nie pozamykał wszystkie drzwi, tylko załatwił ciepłą posadę w pracy na której się nie zna


#Wystarczy sprawnych inaczej w sejmie#Sprawiedliwy  2018-08-15

Otręba jako radny pierwszej kadencji przejął z drugim radnym mleczarnię w Zielonce. Mało? Dzis z opowiadań wiem, że jeden nawiedzony a drugi półprzytomny


#Zalane archiwum z badaniami starowki#Sprawiedliwy  2018-08-15

Przestań promowac tego przegrańca! Co on dobrego dla Pasłęka zrobil? Co on robi teraz? Kto o nim cokolwiek slyszl i wiie kto zacz?


#śmieszek#  2018-08-15

Cytuję - Co obecny Burmistrz zrobił dla Pasłęka przed objęciem tej posady? Taki zarzut można każdemu postawić.


#Pasłęczanin   2018-08-15

Nic w Pasłęku się nie zmieni, jeśli burmistrz nie zostanie zmieniony. To fakt oczywisty. Odsyłam do wpisu Spokojnego poniżej.


#Pasłęczanin   2018-08-15

Powinien byc ktoś nowy


#Obserwator   2018-08-15

Do zwolenników i przeciwników obecnego burmistrza - za dużo układów i układzików zawiązało się przez te wszystkie lata. Zmiana jest konieczna dla dobra Pasłęka. Bez zmiany będziemy dalej tkwić w marazmie.


#Ja#Obserwator  2018-08-15

Ul Steffena to podsumowanie rządów Wiesława. Tyle lat i nic


#Spokojny   2018-08-15

A powiat to już zupełnie nie potrzebny pasożyt na finansach samorządowych. Przechowalnia niepotrzebnych nikomu urzędasów.


#Zuza   2018-08-15

Nie zagłosuję na Romanowskiego do powiatu bo on nic dla Pasłęka nie robi.


#Niezadowolony   2018-08-15

A pani Jankowska z lodziarni dowiedziała się po fakcie,że mogła sprzedawać swoje lody na Placu(zaznaczę,że burmistrz to rodzinka!). Zapraszał gości do lodziarni,p.Jankowska serwowała darmowe lody elicie,a burmistrz nawet nie raczył powiadomić jej o przetargu.Wnioski???


#Jak ja nie cierpię idiotów#Niezadowolony  2018-08-15

Nie zauważyłeś doopku, że twój wpis jest przeciwskuteczny? Zresztą skąd taka ameba ma to wiedzieć?


#Nick#  2018-08-15

Powtarzasz sie i zapamietaj napoleon musi odejsc


#Proste#Niezadowolony  2018-08-15

Wniosek jest jeden- pan Burmistrz postąpił słusznie. Prawo Mu tego zabrania.


#Niezadowolony   2018-08-15

sprawiedliwy masz zupełną rację. Wypalił się na Napoleon i zmiany są potrzebne. Pamiętam jak burmistrz próbował przypisać sobie za własne zasługi przygotowanie Jarmarku . A i pasłęckiemu Mikołajowi dał się we znaki. Trzeba mieć tupet,żeby nie robiąc nic , przyjśc na gotowe i udawać,że to jego zasługa ! Wiele takich sytuacji, dzięki którym dał się poznać manipulator . Głosuje na niego przedszkole , pracownicy UMiG oraz emeryci i renciści,którzy nie mają już nic do stracenia. My musimy myśleć o nas i naszych dzieciach, o ich przyszłości. To miasto nie ma niczego prócz plastikowego placu zabaw w miejscu,gdzie kiedyś odbywały się honorowe uroczystości. Samochód p.Koroblewskiej na Pl.1000-Lecia też był bez konkursu przetargowego,bo koleżeństwo z p.burmistrzem.


#Janosik   2018-08-14

Niedziela handlowa czy nie?


#Erever#Janosik  2018-08-14

Nie handlowa będzie 28 października


#Blenston#Janosik  2018-08-14

Zależy


#Nie głosuję na pierwszego   2018-08-14

Termin już znamy i domyślamy się kto wygra. Chyba, że wyborcy zmądrzeli i nie będą tak jak dotychczas głosowali na tych kandydatów, którzy się wpisali na pierwsze miejsca list wyborczych.


#Nick nick#Nie głosuję na pierwszego  2018-08-14

Sami się wpisali na pierwsze miejsca, bo niestety, kilkadziesiąt lat na stołku pozwoliło stworzyć system powiązań - kliki, które stale utrzymują się u władzy. To patologia w demokracji.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności