16 października 2019 Gawla, Ambrozego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#wyborca

  2018-12-16

16 grudnia mija 96 rocznica zamordowania (dla przypomnienia - po endeckiej nagonce) prezydenta Gabriela Narutowicza.


#wyborca

  2018-12-16

         Pogrzeb Prezydenta Narutowicza

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

Julian Tuwim


#Shoah

  2018-12-16

9 grudnia 1922 r. w dniu wyboru prezydenta Narutowicza grupa posłów Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej ogłosiła komunikat informujący, iż będą walczyć przeciwko objęciu urzędu Prezydenta przez Gabriela Narutowicza.

Gazety prawicowe podgrzewały nacjinalistyczne nastroje, a endeckie opublikowały oświadczenie Komisji Parlamentarnej ChZJN zapowaidające przeciwstawienie się legalnie i zgodnie z konstytucja wyborowi.

Nie szczędzono epitetyów i inwektyw nowemu wybranemu prezydentowi, nazywając go masonem, niewierzącym emigrantem, nie znającym stosunków w Polsce żydowskim elektem, złodziejem i żydowskim pachołkiem. 

Ten ostatni epitet podkreślam do refleksji, jednemu z tutejszych userów


#wiem

  2018-12-17

Lech Kaczyński zapoczątkował palenie świec chanukowych.


#julek

  2018-12-17

Lech Kaczyński ma pomniki , nazwy ulic , skwerów.... O ho ho co będzie jeszcze miał. Jarosław wyjdzie ze zdrowym kolanem i szpital dostanie imię jego BRATA.  Świece , to małe piwo . Światło oślepiające pamięć Lecha pozostanie po śmierci Jarosława ! Chyba , że on niesmiertelny ?


#Shoah

  2018-12-17

    W tym roku święto Chanuki przypadało na 9 grudnia. To prawda, Lech Kaczyński zapoczątkował zapalanie świec na dziewięcioramiennym świeczniku zwanym chanakiji, w 2006 i szczęśliwie ta tradycja została już w Pałacu Prezydenckim na stałe.

     9 grudnia Prezydent Andrzej Duda podczas tegorocznych uroczystości zapalenia świec chanukowych powiedział: - Bardzo dziękuję, że możemy się w to święto Chanuki - w stulecie odzyskania niepodległości - spotkać jako wspólnota ludzi mieszkających w Polsce. 

.    Chanukiję należy postawić w drzwiach lub na oknie i przez osiem kolejnych dni każdego wieczoru zapalać jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku.

     Może warto przeniesć tę piekną tradycję zapalania świec do magistratów, do szkół, by razem cieszyć się w to jedno z najradośniejszych świąt. Święta  oczyszczenia i ponownej konsekracji Świątyni Jerozolimskiej.

 

 

 


#spokojny

  2018-12-17

Ależ się żydowski parobek rozpędził - chce żydowskie święto wprowadzać do szkół, magistratów, .... A wont stąd na cztery wiatry! To, że prezydent Lech Kaczyński obchodził to święto w prezydenckim pałacu, to jego największy błąd, tak jak błędem było posłuchanie żydowskiego rabina, by zaniechać ekshumacji w Jedwabnym. Takim błędem było też sprowadzenie Krzyżaków przez księcia Konrada Mazowieckiego, czy sprowadzenie Żydów i pozwolenie im na handel i udzielania kredytów na bardzo wysoki procent przez króla Kazimierza Wielkiego. W Polsce żyją od wieków różne narodowości i wyznawcy różnych religii, dlaczegoż więc tylko Żydzi mają być tak wyróżniani? Tym bardziej, że przedstawiciele Izraela wykazali się ostatnio wyjątkową podłością wobec Państwa Polskiego a Żydzi na przestrzeni wieków też nie grzeszyli lojalnością wobec godpodarza - Polskiego Narodu.


#bogdan dziaslo

  2018-12-17

 jak mozna bys takim podlym czlowiekiem ?


#spokojny

  2018-12-17

Młodzi ludzie nie mają o tym pojęcia, jak przed wojną Żydzi na prowincji mieli handel i dużą część rzemiosła i usług w swych rękach i stosowali zmowę cenową. Taki rolnik nie miał wyjścia i musiał oddać swój towar za pół ceny, bo ceny skupu ustanawiali sami Żydzi, oczywiście jakie chcieli, nikt ich nie kontrolował. Teraz też, wbrew polskiemu i ogólnoeuropejskiemu prawu, chcą ściągnąć z Polski gigantyczny haracz, coś chyba 300 miliardów dolarów (sami tak sobie wyliczyli) za pożydowskie mienie, które nie ma spadkobierców. Bezczelnie i bezprawnie. Choć Niemcy wymordowali kilka milionów ich współbraci, to do Niemców nie mają pretensji, bo Niemcy im sowicie zapłacili, to teraz myślą z nas, Polaków zedrzeć skórę, choć myśmy ich nie mordowali. A tu taki zapaprany żydowski parobek, jeszcze im służy, jeszcze wypisuje bzdury na ich temat.


#bobi x

  2018-12-17

bzdury to ty wypisujesz . poprostu jestes antysemita . nie pomyslales ze moze maja glowe na karku i sa pracowici ?


#jontek 22

  2018-12-17

Ten  DZIĄSŁO , to jakiś niezrównoważony obatel ? Pisze: jak mozna być tak podłym człowiekiem ?   No i bądż mądry ustal do kogo on pluje ? Do Kaczyńskiego ?


#tak było

  2018-12-17

Chłop sprzedał świnię, połowę pieniędzy przepił, a babie powiedział że dostał tylko tyle, bo żydki sie zmówiły, zarzekając się przy tym na najjaśniejszą panienkę, że świetą prawdę gada.


#bogdan dziaslo

  2018-12-18

do ciebie debilu ,radio maryjna ciemnoto


#spokojny

  2018-12-19

Żydowską  chciwość i pazerność na cudze pieniądze opisał nie kto inny ale amerykański Żyd, Norman Finkelstein w swojej książce "Przedsiębiorstwo Holokaust". Napisał w niej, że amerykańscy Żydzi, którzy w czasie gdy Niemcy masowo mordowali europejskich Żydów, wcale się tym nie przejmowali ale gdy po wojnie nadarzyła się okazja, by wyciągnąć od Niemców odszkodowania za te morderstwa, natychmiast zażądali od Niemców ogromnych pieniędzy, by rzekomo dać te pieniądze ocalałym z Holokaustu. Większość jednak tych sum przywłaszczyli sobie a ocalałym zwrócili mniej. Potem wycyganili 1 200 000 od Szwajcarów. Przypuszczał, że w przyszłości zażądają też i od krajów Europy Wschodniej. Niestety, nie pomylił się, bo właśnie amerykańscy Żydzi zażyczyli sobie od Polski owe 300 miliardów(!) dolarów. Tej książki nie ma w pasłęckiej gminnej bibliotece, ale może ona na prośbę czytelnika sprowadzić ją z Olsztyna. Ja tak zrobiłem i przeczytałem ją.


#spokojny

  2018-12-19

Dopisek - ... wycyganili od Szwajcarów 1 200 000 DOLARÓW.


#zniesmaczony

  2018-12-19

...wycyganili. Mało że antysemita, to jeszcze rasista. Cyganie/Romowie czym zawinili kanalio


#wiem

  2018-12-19

Co to za kwota milion dwieście tysięcy dolarow? Co czwarty Amerykanim ma droższy dom


#spokojny

  2018-12-19

Niestety, zgubiło mi się jedno zero. Oczywiście jeden miliard dwieście milionów dolarów amerykańskich.


Jak ci ucieklo jedno zero to bedzie 12 mln, niedouku! Uciekły ci trzy zera a z twoim wlasnym cztery. Chyba, że jesteś tak denny, że swoje zero liczysz za trzy + jedno.

 


#nick

  2018-12-19

ty od idiotów sie cieszysz, że miliard dwieście?  To nie ważne ile jedynek i zer naliczysz, oni  sobie i tak mnożą dowolnie te sumy, na końcu będziesz płacić jak dług od mafii. Tyle ile masz i do końca życia.  Właź im dalej w 4 litery lewacki głupku.  


#wiem

  2018-12-19

Miliard dwieście nawet dolarow to też żadna kwota w USA. Budżet Chigao /4 mln populacja/ to 10 miliardów.


#spokojny

  2018-12-19

No z tymi zerami to rzeczywiście pomyłka ale nie z sednem wpisu. Jakiś człeczyna nie mając kontrargumentów na treść wzburzył się ogromnie na drugorzędną pomyłkę - ale jednak pomyłkę, przyznaję - używając przy tym całego arsenału inwektyw. 


#ojojoj ajajaj

  2018-12-19

Czytaj nick ze zrozumieniem tekstu., oczywiście o ile to nie przekracza twoich mżliwości. Gościu napisal o jednym milionie dwustu tysiącach. I tyle w temacie. Twoje dośpiewywanie tekstu na nic tu przydatne.


#spokojny

  2018-12-19

Nawet gdyby to było 12 (słownie dwanaście) dolarów, to problem jest w tym, że amerykańscy Żydzi starają się jak najwięcej zarobić na śmierci swoich braci. Geszeft jest u nich najważnieszy, uczciwość i  etyka w pogardzie. I to jest opinia uczciwego Żyda. To nie ja to opisałem, ja tylko przypomniałem.


#bywalec po świecie

  2018-12-19

Spotkałeś choć jednego Zyda? Ja dla wielu wykonywałem prace i żaden mnie nie oszukał. Targowali sie jak cholera ale zaplacili co do joty. Podobnie z Arabami.


#nick

  2018-12-19

no to teraz im oddasz to co zarobiłeś  chłopino.....  w "odszkodowaniach" za to, że niemcy zrobili im niemiecki holokaust.   O twoje wyimaginowane "prace dla zydów " nie pytam,  bo  papier jest cierpliwy i klawiatura też. Po prostu kłamiesz. 


#spokojny

  2018-12-19

"Mądej głowie dość dwie słowie" a wolno myślącemu to i dwie godziny nie wystarczy. Nie piszę, że wszyscy Żydzi to nieuczciwi i zdziercy ale wśród tej nacji istnieje widoczna nadreprezentacja pazernych wydrwigroszy, którzy przecież w KAŻDYCH narodowościach też występują. "Okazja czyni złodzieja" i to przysłowie też tyczy wszyskich nacji ale akurat Żydzi w przedwojennej Polsce znakomicie wykorzystali tę okazję, że mieli niemal monopol na handel i wiele gałęzi rzemiosła i łupili bezlitośnie swoich klientów, często bardzo biednych np. chłopów. Tak było w Polsce Centralnej, tak też było na wschodnich terenach Rzeczypospolitej. Amerykańscy Żydzi też wykorzystali okazję i to znakomitą dla nich, by obłowić się na tragedii Żydów europejskich. Niestety, tego im mało, chcą WIĘCEJ! 


#spokojny

  2018-12-19

A tu taki "bywalec po świecie"  - śmiechu warte - opowiada, jak to on pracował u Żydów i żaden go nie oszukał. Swym jednostkowym przypadkiem chce polemizować z opinią Żyda, który napisał tę książkę, świetnie zorientowanym w poruszanej przez siebie materii.


#bogdan dziaslo

  2018-12-19

 zydow nienawidzisz bo jestes antysemita i rasista przy okazji ,ale co napisal zyd pasuje ci i to jest prawda tak? a co powiesz o ksiazkach tomasza piatka? 


#spokojny

  2018-12-20

O żydowskich zwyczajach pisał nie tylko Norman FInkelstein, pisała też niemiecka żydówka Hannah Arendt. Oboje byli odsądzani od czci i wiary przez żydowskich ortodoksów, którzy nie dadzą jednego złego słowa powiedzieć o Żydach. Pisała też Polka, prof. Ewa Kurek, tyle tylko że ona pisała wyłącznie na podstawie żydowskich dokumentów. Ale i tak nie ustrzegła się napaści od fundamentalisów żydowskich.  To nie znaczy, że wśród Żydów nie ma ludzi uczciwych. Owszem, są ale ich próbują zakrzyczeć żydowscy szowiniści. Co tu dużo mówić, wsród Polaków też są ludzie,  którzy szkalują Polaków i gloryfikują Żydów, choćby nasz pasłęcki żydowski parobek, występujący tu pod nickiem "Shoah". O niejakim bogdanie to nawet nie warto wspominać, bo to zwykły głąb zamulony, który powtórzy wszystko, co usłyszy od wrogów polskości.  


#bogdan dziaslo

  2018-12-20

najekszy weog poskosci to koltun i ciemnogrod ,ktorego jestes reprezentantem zawszony antysemito i rasisto w jednym 
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

PUTW zaprasza

Pozostało1 dzień

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza sympatyków i wszystkich członków...


Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Pozostało4 dni

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało20 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...