27 stycznia 2020 Przybysława, Anieli, Jerzego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-02-21

Już w sobotę 02.03.2019 godz. 15,00 przy pomniku na skwerze rtm. Pileckiego start do Marszu. Po Marszu wykład na temat "Żołnierzy Wyklętych" 09.03.2019 godz 17,00 ul. Św. Ducha 26 (pensjonat FM) w Elblągu wyświetlony będzie film "Podwójnie "wyklęty" o "Burym" w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie spotkanie z reżyserką.


#MarekChrapan

  2019-02-21

Ruch Narodowy inspiruje akcję - "Stop bezprawnym roszczeniom żydowskim"  -


#spokojny

  2019-02-22

Potrzebą chwili jest natychmiastowa i twarda ale nie słowna tylko czynna odpowiedź polskiego rządu izraelskiemu państwu. Dość już żydowskiej buty.


#jontek 22

  2019-02-22

> spokojny < Masz na myśli ,, w mordę i nożem " ? To ty  jesteś ,,żulik " , a nie spokojny. Izrael  ma broń jądrową podobnie jak Korea płn , ale jest pod opieką Trumpa.


#Marek Chrapan

  2019-02-22

"jontek", "jontek", to Trump jest pod opieką żydowską - Bank Rezerw Federalnych jest konsorcjum syjonistyczno-żydowskim 9 stowarzyszonych banków będących własnością Rothschildów, a którego prezesem nie może być nikt z innej narodowości niż żydowska, obecnie jest to Jerome Powell.
 
1. Rothschild Banki w Londynie i Berlinie.
 
2. Lazard Brothers Bank Paryża.
 
3. Israel Moses Seif Banks of Italy.
 
4. Warburg Bank of Hamburg i Amsterdam.
 
5. Lehman Brothers of NY.
 
6.Kuhn, Loeb Bank of NY (Now Shearson American Express).

7. Goldman Sachs w Nowym Jorku.
 
8. National Bank Commerce NY / Morgan Guaranty Trust (J. P. Morgan Bank - Equitable Life - Levi Morton  główni akcjonariusze).
 
9 Hanover Trust of NY (William i David Rockefeller & Chase Narodowy Bank NY główni akcjonariusze).
 


#wynalazek

  2019-02-22

Ty bolszewicki pomiocie w czasie jak ostatni "wyklęty" był sądzony, na ochotnika poszedłeś go gomułkowskiej i stukałeś butami z nogami  w śmierdzących onucach przed komuszymi żydowskimi oficerami.


#śmieszek

  2019-02-22

wynalazek, daj spokój tym epitetom i emocjom bo żyłka pierdząca pęknie. A tak na  marginesie to że Twoje onuce śmierdziały to nie znaczy że innym też. Moje w latach 70-tych utrzymywałem w czystości.


#spokojny

  2019-02-22

Słuchaj no ty, jontku - Izrael swoimi bombkami może straszyć Arabów ale nie nas. Od zakończenia wojny Niemcy i Żydzi kombinowali razem. Niemcy chcieli i chcą nadal zmyć z siebie piętno morderców, więc wymyślili, że to mordowali "naziści" a o Niemcach cisza. Żydom dobrze zapłacili, by ci zgodzili się na tę bajkę na którą świat się nabrał i nawet niektórzy Polacy. Żydom wciąż mało kasy, więc robią z Polaków współodpowiedzialnych wraz z "nazistami" za te zbrodnie. Więc jak są współwinni, to niech płacą. I stąd te pozaprawne roszczenia wobec nas. Teraz jest okazja by im jasno powieedzieć - wara od nas, idźcie do NIemców jak wam mało. Rząd powinien zaognić stosunki z Izraelem - niech świat zobaczy, że coś nie tak z tymi Żydami, skoro Polska tak ostro wystąpiła. 


#jontek 22

  2019-02-22

Słuchaj no ty mocno spokojny . A kto u nas jest taki mądry , że poprowadzi politykę taką która ujarzmi niemców i żydków ? Macierewicz widzi grozbę w Rosji, ale nie uzasadni gdzie są przejawy zagrożenia. Krym i Donbas Putin zabrał , bo nie były to tereny ukraińskie historycznie. Gdyby pozostawił , to TRUMP  forty by budował własnie tam . A tak musi w Polsce. Rakiety , które kupujemy , to wzmacnienie przemysłu zbrojeniowego ,,trumpów ". Żadna wojna nam nie grozi, bo Putin jest zbyt słaby , aby ją rozpocząć . Ukraina , to tylko wojenka propagandowa , która może się zakończyć pozytywnie dla Putina. Łukaszenko z Putinem na nartach w Soczi ustalili, że mimo głodu nie dadzą się w zbrojenich. Polacy wspierają USA , dla dobra USA.


#spokojny

  2019-02-22

Nie chodzi o "ujarzmianie niemców i żydków" (to się pisze dużą literą), tylko żeby się od nas odczepili. Rosja nie jest taka dobroduszna i jeśli jej będzie potrzebne to zaatakuje a "ustalanie" między Łukaszenką a Putinem wygląda tak: Putin - sdiełajesz eto i eto, Łukaszenka - tak toczno. W polityce nikt nikogo nie wspiera bezinteresownie, tylko jeśli wspierajacemu tak jest korzystnie. Polska wskutek wieloletniej polityki jej sprzedajnych rządów ( a to Moskwie a to Berlinowi) jest słaba i jest między młotem i kowadłem i musi główkować co w danej chwili jest korzystne czy z kim w danej chwili trzymać. Teraz wychodzi, że trzymać trzeba z USA a to niestety kosztuje a Żydzi pod ochroną USA chcą nas oskubać. I Żydom mimo ochrony USA możemy się postawić. Czy kiedykolwiek choć raz ktoś nam pomógł bezinteresownie?   


#spokojny

  2019-02-22

Właśnie zaraz zacznie wakować stanowisko szefa warszawskiego żydowskiego muzeum Polin, na którego następcę musi się zgodzić trzy podmioty - warszawski magistrat, polski rząd i ktoś tam trzeci, nie pomnę kto. Rząd ma okazję dokopać Żydom - na nowego szefa powinien wysunąć kandydaturę pani profesor Ewę Kurek, znakomicie znającą stosunki polsko-żydowskie. I postawić warunek nie oglądając się na nikogo - albo akceptujecie tę kandydaturę albo zamykamy muzeum. Ma do tego swoje prawo, bo całość funkcjonowania tego muzeum jest na kosz polskiego podatnika. I nie trzeba wojny, trzeba tylko zachować stoicki spokój a niech sobie inni krzyczą, plują, płaczą, złorzeczą.  


#Marek Chrapan

  2019-02-22

Niestety. na to nie pójdzie ani "Juda" ani Premier wychowujący swoje dzieci w duchu żydowskim poprzez żydowską szkołę. Terazniejsza "kłótnia" jest tylko ustawką przedwyborczą tak w Israelu jak i w Polsce. Tam rządzący chcą pozyskać zatwardziały elektorat antypolski, a polskie "zagrywki" rządzących tracących nawet swój twardy elektorat wasalną polityką wobec żydów, chcą pokazać, że "mogą" się postawić Israelowi w imię Polskiej Racji Stanu, tyle, że po wyborach w Israelu wszystko powróci do "normy" - minister zostanie odwołany, w międzyczasie po cichu ustalą jak zedrzeć z Polaków haracz (tak jak podpisano "Umowę stowarzyszeniową" z Wspól. Eur. pod przykrywką harmideru o lustrację). W Polsce nie rządzi już PiS, a ŻydoPiS. Tylko Ruch Narodowy prezentuje polski kierunek.


#Shoah

  2019-02-22

Marcus Eli Ravage - osobisty biograf klanu Rothschildów, tak pisał o chrześcijanach i chrześcijaństwie:

"Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji.
- Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci.

- Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa i dziewictwa. 

- Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach.

- My zlikwidowaliśmy waszych bogów, odstawiliśmy waszą rasową spuściznę i zastąpiliśmy ją naszym bogiem i naszymi tradycjami.

 Żaden podbój w historii nie może być nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!" 

Nic dodać, nic ująć. Co najlepszego może zrobic polski rząd, to siedzieć już cicho. 
 


#Shoah

  2019-02-22

Prof. Dariusz Stola to jest odpowiedni człowiek na tym miejscu. Muzeum Polin pod jego dyrekcją stało się miejscem ważnych debat i wydarzeń kulturalnych. Zyskało wystawę stałą, odbywają się wystawy czasowe. Jak np, "Obcy w domu. Wokół Marca ’68", na której pokazano m.in. przykłady mowy nienawiści publicystów rządowej m.in.TVP,  Magdaleny Ogórek o ojcu Borowskiego, Ziemkiewicza o parachach, jakby żywcem wzięte z '68 roku.

W samym tylko 2018 roku odwiedziło je 670 tys. zwiedzających. To chyba o czymś świadczy. Wystarczy już, że Gliński najlepsze sceny teatralne w Polsce rozłożył.


#Marek Chrapan

  2019-02-22

Wejdz lub skopiój link i podpisz petycję (przewiń nizej bo tam trzeba podać Imię, Nazwisko i adres email): http://podpiszapel.pl/petycje/roszczeniazydowskie/...


#śmieszek

  2019-02-22

Zagłada, tam są wystawy przedstawiające relacje naszych narodów od chwili gdy mój kraj Was przyjął pod swój dach. Dlatego to wybiórcze ujadanie na swoją drugą Ojczyznę  to nic innego jak delikatnie mówiąc to niewdzięczność. A tak na marginesie to co Tobie do polskich teatrów? Zajmij się mową " miłości " w wykonaniu premiera i ministrów izraelskiego rządu.


#spokojny

  2019-02-23

 Żydowski parobku, nie cytuj tu żydowskiego butnego rasisty z jego obłąkańczą plemienno-rasistowską teorią ani nie wychwalaj pokornego wobec Żydów szabesgoja, obecnego dyrektora Stoli. To niby muzeum Polin jest niczym innym tylko żydowską V kolumną w Polsce, na domiar złego opłacaną przez polskiego podatnika.


Stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej". ==========pewno po cichu ze wstrętem powiedzial: Tak mi dopomóż Bóg....jajca!


#jontek 22

  2019-02-24

Jeżeli CHrapan składając przysięgę tej treści i potraktował poważnie , to nie ma możliwości , żeby rozum nie uciekł do pięt. Z tego się nie wyleczy do końca zycia. Dyrdymały będą mu  się śniły i on je będzie publikował. Szkoda czasu na czytanie. Lepiej poznawać oblicza naszych przywódców ostatnich lat. Jeden twórca Amber Gold , drugi SREBRNEJ . Jeden zna cudze języki , drugi kompletny....


Nasz popapranieć nie mógł w tamtych czasach nawet tego co robi Gowin - głosuje ze wstrętem i się nie cieszy. On do tego kac.apskiego woja poszedł na ochotnika jako małolat i nawet tu na FORUM się chwalil jaka to była jego dobra, przemyślana decyzja. Pisał, że jak jego rocznik szedł  wojska to on już był ho ho ho...i pewno mógł kotów-rownolatków  ganiać i swoje kompleksy i deficyty leczyć.


#zzzzzz

  2019-02-24

Samobójcze deklaracje. Nadprodukcja lekarskich zaświadczeń. A nawet łamanie kończyn. Potencjalni rekruci byli gotowi na wszystko, byle wymigać się od poboru. Co działało najlepiej, a co nie mogło się udać… ale i tak tego próbowano?

Zasadnicza służba wojskowa w PRL kojarzyła się z przymusem, bezmyślnością i ideologicznym praniem mózgu. Rozpoczynało się ono już od przysięgi, której rota obejmowała między innymi ślubowanie podtrzymywania braterskich stosunków z Armią Radziecką. Oczywiście, była też „fala”. W efekcie dwa lata służby w wojskach lądowych i trzy lata w marynarce jawiły się wielu młodym ludziom jako czas kompletnie zmarnowany. Aby nie iść w kamasze chwytano się najróżniejszych sposobów. Niekiedy dość desperackich


#zzzzzzzzzzzzzz

  2019-02-24

Najbardziej popularną metodą uniknięcia służby w ludowym Wojsku Polskim było symulowanie poważnej choroby. Fantazja poborowych była wielka. Wspierali ją zaprzyjaźnieni lekarze, wystawiający potrzebne zaświadczenia. Niekiedy wystarczyło powiedzieć: „Panie doktorze, jestem całkiem normalny, tylko nie chcę iść do wojska. Bardzo się boję, mam takie straszne lęki i nocami nie śpię z tego powodu”. Prośbę wspierało się oczywiście odpowiednim prezentem.

W taki właśnie sposób poboru uniknął lider Czerwonych Gitar Krzysztof Klenczon. Jak zdradza wdowa po muzyku, Alicja Klenczon, w książce Krzysztof Klenczon. Historia jednej znajomości, ojciec muzyka załatwił mu odroczenie wykorzystując swoje znajomości w WKU. Lekarz przyznał chłopakowi kategorię zdrowia D. Wszystko przez to, że Krzysztof zaszantażował ojca, mówiąc, że jeśli go wezmą w kamasze, to popełni samobójstwo


Pobyt na uczelniach możliwie wydłużano. Funkcjonowali na nich wieczni studenci, kształcący się siedem, osiem lat, a czasem i dłużej. Po zakończeniu jednych studiów natychmiast rozpoczynano drugie lub podejmowano studia doktoranckie. Wszystko po to, by wrażliwy okres po prostu przeczekać. Najbardziej wytrwałym, jak wyznał w jednym z wywiadów obecny minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, udawało się studiować aż do osiągnięcia wieku zwalniającego z powołania do wojska. „Robiliśmy wszystko, stawialiśmy na głowie, żeby uniknąć służby wojskowej” – wyznał polityk.


#zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  2019-02-24

Ci pechowcy, którym nie udało się uniknąć wcielenia, za wszelką cenę starali się wydostać z wojska. Tu również nie przebierano w środkach. Niektóre sposoby opisał Antoni Pawlak w swojej głośnej niegdyś „Książeczce wojskowej”:

Uciekają. Wszyscy możliwymi sposobami starają się stąd wydostać . Od prymitywnych, obliczonych na krótką metę prób przeskoczenia przez mur, po sposoby bardziej wyrafinowane. Najczęściej przez zakład psychiatryczny.

MAREK Pół roku służby. Z jakichś powodów nie chcą go puścić do domu na przepustkę. W nocy, w świetlicy demonstracyjnie tnie się żyletką, a raczej – jak sam mówił – mojką. Tnie się po przegubach, piersiach, brzuchu i policzkach. Staczamy z nim szaloną walkę o żyletkę, bo ma ochotę pokiereszować także i innych. Miesięczna obserwacja i do domu


#zzzzzzzzzzzzzzzzzz

  2019-02-24

Autorem tej, skandalizującej wówczas, publikacji był młody poeta i prozaik z Gdańska, Antoni Pawlak.

Właśnie on był gościem "Trójkowego wehikułu czasu", w którym wspominał m.in. jak wyglądał poranek w jego jednostce wojskowej. - Zaraz po pobudce była tak zwana zaprawa poranna, czyli bieg chyba na 3 kilometry. Nie pamiętam już dokładnie, bo zawsze kładłem się w krzakach, ponieważ nie bardzo byłem w stanie tyle przebiec. Potem mycie na które była, jak krzyczał oficer, minuta osiem. Dalej apel poranny, gdzie sprawdzano np. czy żołnierz się ogolił. A jeśli się nie zdążył ogolić, to musiał zrobić to na sucho, czyli żyletką bez mydła - opowiadał gość Jerzego Sosnowskiego.

W wojsku Antoni Pawlak trafił na środowisko kompletnie mu obce, ponieważ byli to głównie ludzie "z głębokiej wsi, z wykształceniem podstawowym", a on był już wtedy po maturze. - Oficer mi powiedział, że tacy żołnierze to najlepszy materiał, bo nie dyskutują, jak dostaną rozkaz. Nasz oddział to było takie pierwsze mięso armatnie, bez dyskusji - wspominał pisarz.

Bezwarunkowe podporządkowanie się przełożonym zapewniała, w sposób nieoficjalny, także tzw. "fala". - Żeby nie myśleć żołnierze musieli wykonywać najbardziej absurdalne zadania. Właśnie po to, żeby nie przyszło im do głowy, że jakiś rozkaz jest bez sensu. Te wszystkie anegdoty o szorowaniu korytarza szczoteczką do zębów, czy zamiataniu schodów pod górę, są prawdziwe. Tak to właśnie wyglądało i spełniało swoją funkcję - przyznał Antoni Pawlak.


Od końca lat 60. Rosjanie nie byli już bezpośrednio kierowani do LWP. W dalszym ciągu jednak delegowano do Polski Ludowej rosyjskich doradców wojskowych, którzy w ramach sojuszu wojskowego, a później tzw. Układu Warszawskiego współpracowali z polskimi wojskowymi. Wchodzili oni jednak już w skład korpusu oficerskiego Armii Czerwonej stacjonującej w latach 1945-1993 na terenie PRL, nie pozostając na etatach Ludowego Wojska Polskiego. Jedyną grupą Rosjan w LWP stanowili radzieccy oficerowie, którzy przyjęli polskie obywatelstwo w latach 50.[15][16]

W Wojskowym Biurze Historycznym w Warszawie w 2016 odnaleziono kartotekę około 20 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, oddelegowanych do służby w Ludowym Wojsku Polskim[18]. Do dokumentów tych nie było wcześniej dostępu, ponieważ nie ujmowano ich w ewidencji[19]. Są one opracowywane przez historyków, dygitalizowane oraz przygotowywane do publikacji[20].


#jontek 22

  2019-02-24

Z tego co napisał ,,zzz. " wynika , że ni z tego i owego LWP ukształtowało obywateli bohaterskich. Nie poszedł do wojska udając wariata- BOHATER! Ilu dziesiaj takich bohaterów i poetów ( jak Pawlak ) zasiada na najwyższych stołkach ? Można odszukać w IPN ? Nie był w komunistycznym wojsku - GIEROJ !  I stanowicho prezesa lub dyrektora. Podobnie dzisiaj produkcja bohaterów do Europarlamentu. Nie zna angielskiego ? Jechać , bo są zasługi partyjne. Co druga ,, niemota " jak mówi Belka jedzie do Brukseli ze znajomością języka polskiego w podstawowym wymiarze. Bez względu na partię ! Miernota będzie ustalać prawo europejskie. Obalić pomnik Jankowskiego ? A jak ! Postawić tam przy Kościele Brygidy o którym słyszał cały świat pomnik Brata Lecha . Tak ,,produkuje " historię Polski miernota bohaterska w postaci Cenckiewicza itp   No piszcie więcej o tamtych czasach. Należy znać biografię Tuska , Nowaka , Arabskiego , Cichockiego jak rozwalali w Gdańsku komunę. Należy poznać prawdziwą twarz Macierewicza, albo posadzić autora PIĄTKA razem z Misiewiczem. Radośc ze zniesienia pomnika Jankowskiego będzie miała garstka bohaterów , których wymieniłem. A co z historią chwalebnego czynu jakiego dokonali Wałęsa z Jankowskim  ? Nie było ?


#śmieszek

  2019-02-24

jontek, Twój post wygląda jak bigos " na winie ". Przeskakiwanie z tematu na temat. Po pierwsze - z wojska najczęściej wymigiwali się synowie partyjnieków na stanowiskach. Po drugie - nieznajomość języka nie jest przeszkodą w wyborze do Europarlamentu / np. p.Tusk /. Po trzecie - znajomość języka obcego nie jest równoznaczna z działalnością takiej osoby na rzecz kraju w Europarlamencie / np. patrz wyżej plus polityce skupieni we frakcji Ludowców /. Po czwarte - co do życiorysów polityków to wszystko wyjdzie na jaw wcześniej czy później, teczki i taśmy wypłyną. Nie każdy jak np. Wałęsa miał okazję swoją teczkę " wyprostować ". Po piąte - spokojnej nocy.


#jontek 22

  2019-02-25

> śmieszek < Problemy , które poruszyłem dla twojego mózgu sa zbyt trudne , abj je zrozumieć i odnieśc się do nich z rozwagą . Pisząc ten tekst spożywałem bigos i popijałem winem z owoców działkowych. Tusk nie jest z mojej bajki , ale akurat językami to on włada doskonale.Nawet ukrainskim gdzie ostatnio się popisał. Niemota wyjeżdżająca za granicę , to nie jedzie na zmywak, ale brać czynny udział w dyskusji nad problemami poważnymi .Nawet taki ,,obatel " zna ,,coś tam coś tam ". Poeta i pisarz prozaik Pawlak , to tylko prymitywny obśmiewacz rzeczywistości i nic więcej. Przez pewien okres zarabiał na zycie jako rzecznik prasowy prezydenta Gdańska. Macierewicz jest problemem poważnym , którego wszyscy boją się ruszyć.A ON ruszył wojsko z ,,posad bryły świata " , które długo się nie podniesie.Jego szef gabinetu jest przykładem ludzi pracy z nowej zmiany. Nazwisko Misiewicz stało się synonimem wiedzy i zaangażowania nowej zmiany. Pomnik braci Kaczyńskich w postaci 2 wież K- Tower miał być symbolem mocy  i potęgi Polski ( jak Stalin i Lenin w Moskwie ), ale stały się hańbą korupcyjną. Wałęsa i Jankowski zawsze pozostaną dla mnie i całego swiata przykładem jak w drodze pokojowej można było obalić komunizm. Za pedofilię w kościele niech odpowiada Episkopat. Moje wykształcenie ( elektromonter sieci i podstacji )  , które uzyskałem w ZSE-E w Elblągu przy ul Blacharskiej wystarczyło abym pracował długie lata za granicą i poznał języki obce. Dlatego wiem co piszę. Miłego dnia. Dalej dyskusji z tobą nie mam zamiaru prowadzić.


#ab

  2019-02-25

Tusk jak szedł do eu nie umiał wydukać słowa po angielsku. Tak szybko zapominamy oczywiste fakty?


#jontek 22

  2019-02-25

Co bredzisz ! A jak porozumiewał się bez tłumaczy ? A z  Putinem po niemiecku swobodnie rozmawiali na molo sopockim ? A z innymi premierami w telewizji nie widziałeś ? Jeżeli masz małą wiedzę , to ne zabieraj głosu. Kempa ani Szydło tym bardziej Elżbieta Kruk , która umie coś tam coś tam jak popije w tym wieku już nie opanują języka w piśmie tym bardziej.Głosuj na Kaczyńskiego , który nie umie nic potrzebnego do zycia codziennego oprócz tego , że mieni się patriotą. Mędzrzec Macierewicz lata do USA i tam tłumaczem jego jest młodziutki Janniger. Mają o czym rozmawiać z kardynałem wyrzuconym ze stanu duchownego za pedofilię. Czytaj prasę może nabierzesz dystansu do samego siebie
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności