16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-02-13

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe poświęcone żołnierzom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, po raz pierwszy uroczyście obchodzone 1 marca 2011 r... Święto poświęcone pamięci Żołnierzy Niezłomnych – tych, którzy Ojczyźnie poświęcili swoje najlepsze lata, szczęście osobiste, zdrowie, a niejednokrotnie i życie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z konkursami, którym przyświeca idea uczczenia bohaterów walki o wolną Polskę. 1. Konkurs fotograficzny „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w mojej miejscowości” 2. Konkurs plastyczny „Razem uczcijmy pamięć Bohaterów” 3. Konkurs literacki „Żołnierze Niezłomni w polskim kinie XXI wieku” Organizator konkursów: Stowarzyszenie im. gen. Bolesława Nieczuja–Ostrowskiego przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu http://dziecko.elblag.net/artykuly/wez-udzial-w-ko...


#MarekChrapan

  2019-02-13

Start-Skwer rtm.Pileckiego ( koło szkoły muzycznej) 02.03.2019 godzina 15,00.

Po marszu odbędzie się wykład pt.-"Żołnierze Wyklęci-prawdziwi bohaterowie",na który również serdecznie zapraszamy.


#zdziwko

  2019-02-14

A kiedy wykłady o komunistycznych parobkach, ochotniczych szwejach, sługach gadułki i wszelakiej bolszewii wczesnych lat sześćdziesiątych? To była ta ojczyzna w latch pięćdziesiątych, że za nią ginęli albo w latach sześćdziesiątych kiedy pasłęki ochotnik w onucach śmierdzących komuną człapał?

Jakiej Polsce ty wtedy służyłeś?


#Shoah

  2019-02-14

Ważna deklaracja sekretarza stanu USA Michaela Pompeo, wygłoszona na konferencji bliskoschodniej w Warszawie, wzywająca rząd polski do działań na rzecz zwrotu mienia ofiar Holocaustu. To właśnie  Stany Zjednoczone przejęły na siebie zobowiązania za majątek ich obywateli w 1960 roku. Czekamy na odpowiedż rządu Kaczńskiego. Kiedy, co, i ile.

Warto przypomnieć, że konferencja w Warszawie jest jednocześnie próbą wsparcia kampanii wyborczej prezydenta Beniamina Netanjahu, który wojenną antyirańską retoryką usiłuje przebić swojego największego konkurenta Avigdora Liebermana. 

 

 


#bogdan dziaslo

  2019-02-14

chlapan jestes skompromitowany , na twoim miejscu zaszylbym sie w kozia pi..e , a ty masz czelnosc tu wyzywac co nie ktorych od komunistow?


#Marek Chrapan

  2019-02-19

20.02.2919 (Jutro) godz.18,00 otwarte spotkanie Ruchu Narodowego Elbląg ul. Św. Ducha 26 (pensjonat "MF") po spotkaniu film "Synod w cieniu homoherezji" oraz wykład Łukasza Karpiela. Wstęp wolny, zapraszamy.


#precz z obłudą

  2019-02-19

Ostatni „leśny” żołnierz, sierż. Józef Franczak „Lalek”, ukrywał się do 1963 roku

To akurat wtedy kiedy ty komuszy pomiocie na ochotnika do gomułkowskiej armii wstąpiłeś i na wierność kacapom przysięgałeś.  Gdybyś się wcześniej urodził to pewno byś go ścigał. A dziś wielki z ciebie patriota. Co za obłuda!


#pytam

  2019-02-19

A kto rządził w 2011 roku i kto to święto ustanowil? Jakoś sie o tym nie zająkniesz. Pewno bose antki z innymi przygłupami.


#Shoah

  2019-02-19

Avi Pazner, rzecznik Icchaka Szamira krytykuje swojego dawnego szefa za słowa "o polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matek".

Przypomina jednak, że podczas Holocaustu to Polacy, nie Niemcy, zabili ukrywającego się ojca Szamira.


#ot zagwozdka

  2019-02-20

Nie odszczekniesz się chrapcio temu co pisze o obłudzie? Prawda to czy fałsz, że byłeś ochotnikiem w armii tlumiącej protesty robotników i tej, ktora najechala w 68 Czechosłowację? A może ty jak Krasulski?


#bogdan dziaslo

  2019-02-20

dokladnie ten sam typ co krasulski , godne pogardy
  Formularz odpowiedzi


  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Akceptuję Regulamin
  Akceptuję Politykę prywatności

  20 lat powiatu elbląskiego

  Pozostało5 dni

  Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


  Zaproszenie na Derby

  Pozostało28 dni

  Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...