10 kwietnia 2021 Michala, Makarego
Reklama Heops

FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Polityka
#Jerzy Przedpełski

Ponad miesiąc temu, 2021-03-08

Katolicka Agencja Informacyjna podała najnowsze dane dotyczące Kościoła w Polsce. W raporcie czytamy, że "w ciągu ostatnich 25 lat spadek deklaracji wiary w Boga u młodzieży wyniósł ok. 20 proc., a spadek praktyk religijnych aż o 50 proc.". Czy mamy do czynienia z kryzysem wiary wśród Polaków? - Wydaje mi się, że polski Kościół instytucjonalny w ciągu ostatnich kilkunastu lat zrobił absolutnie wszystko, żeby zlaicyzować Polskę, doprowadzić do tego, że ludzie będą tracili swoją więź z Kościołem. Jesteśmy w środku tego procesu - wyjaśnił gość programu WP "Tłit", Szymon Hołownia. Zdaniem lidera Polski 2050 "to się skończy tym, że polski Kościół jako wspólnota ludzi wierzących przetrwa, natomiast u góry to się rozpadnie".

#swoje wiem

Miesiąc temu

Czemu nie przyjmuje komentarzy na FORUM?
#swoje wiem

Miesiąc temu

Oooo! Po wielu próbach przyjęło!
#swoje wiem

Miesiąc temu

Jeden przyjęło, może dlatego, że w treści obojętny?
#Jerzy Przedpełski

Miesiąc temu

Komentarz można dodać, tylko trzeba się zalogować.
#swoje wiem

Miesiąc temu

czyżby udana próba?
#Jerzy Przedpełski

Ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-15

Arcybiskup Marek Jędraszewski, podczas sobotniej mszy w Kalwarii Zebrzydowskiej, ujawnił dane dotyczące liczby aktów apostazji w Archidiecezji Krakowskiej. Kapłani z archidiecezji zjechali tam na tradycyjną modlitwę pokutną. Krakowski metropolita poinformował, że średnio w skali roku w Archidiecezji Krakowskiej akt apostazji składało 50-60 osób. Od kilku lat ta liczba jednak rośnie. W roku 2019 było już takich aktów 123, a w 2020 r. aż 445.

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
    nasza2