27 stycznia 2020 Przybysława, Anieli, Jerzego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2019-09-23

28.09.2019 Elbląg 1. - godz, 12,00 Św. Msza w intencji żołnierzy NSZ w Katedrze św. Mikołaja 2. - godz. 15,00 Ratusz Staromiejski (ul. Stary Rynek 25) - wykład Kajetana Rajskiego pt. "mity wokół historii NSZ" - wywiad z Andrzejem Stryjewskim, synem sierżanta W. Stryjewskiego ps. "Cacko" - wykład Jarosława Kłosowskiego - "Wybitne postacie NSZ": - film dokumentalny "Kochankowie lasu" - - koncert patriotyczny grupy "Tomasz Kuś i Przyjaciele" -


#MarekChrapan

  2019-09-23

Wstęp wolny -  ZAPRASZAMY!

 


Jakbyś się wcześniej urodził to byś w komuszej armii ścigał tych boChaterów. A tak tylko buty zdzierałeś bez potrzeby jako ochotnik małolat ciura.


#Roman

  2019-09-23

Do Marek Chrapan: czy wiesz, jakim uzbrojeniem dysponowali NSZ-owcy? Otóż niemieckim, a później także pepeszmi, zdobytymi na zabitych żołnierach Armii Czerwonej i żołnierzach polski, także zabitych. Przyjrzyj się zdjęciom, jakie od czasu do czasu, pokazywane są w TV Republika i TVP. Ej Marku Chrapan, przynajmniej "tych" nie chwal. Nie oni zakładali ruchy narodowe, zarówno przed wojną, jak i po wojnie. Oni służyli do zabijania w/w, a ich mocodawcy, gdzie w onych czasach byli?


#Marek Chrapan

  2019-09-23

 Romanie nie pomyślałeś o tym, ze Polska pod okupacją tak niemiecką jak i sowiecką w fazie początkowej, nie mogła produkować broni i zdecydowana większość żołnierzy armii podziemnej uzbrajała się rozbrajając okupantów lub zdobywając ich broń w walce. Tak też postępowali żołnierze NSZ i takie mieli uzbrojenie jak ich wrogowie bo tylko do tej broni  mogli zdobyć na wrogach amunicję. Masz rację, że nie oni zakładali Ruchy Narodowe bo to właśnie Ruchy Narodowe organizowały Narodowe Siły Zbrojne walczące o rzeczywistą Niepodległość naszego Państwa. Przyjdź i posłuchaj historyków specjalizujących się w tych sprawach, nikt Ci tam nie powie złego słowa za zdanie przeciwne w dyskusji, jeżeli oczywiście będzie merytoryczne.


#Roman

  2019-09-23

Marku Chrapan: napisałeś, cytuję: "uzbrajała się rozbrajając okupantów... ." Niemieckich też? Dajmy zresztą temu spokój. Moje zdanie, dotyczące nacjonalistów, szumnie zwących się narodowcami i to najbardziej patriotycznymi, znasz i z niego nie zrezygnuję, podobnie, jak i Ty, zapewne, ze swego. Swym komentarzem pragnąłem jedynie wskazać młodszym i przypomnieć, że przede wszystkim nacjonaliści doprowadzają do wojen, na co wskazuje np obecna postawa nacjonalistów niemieckich, ukraińskich, afrykańskich, azjatyckich. Dlatego USA są zaniepokojone wzrostem tendencji nacjonalistycznych w naszym kraju.


#Polak

  2019-09-23

Nacjonalizm nacjonalizmowi nie równy. O ile niemiecki nacjonalizm zawsze był agresywny a nawety wywołał dwie wojny światowe, to polski nacjonalizm starał się wzmacniać siłę Polski w obronie przed dwoma odwiecznymi naszymi wrogami.  NSZ odznaczały się większym  realizmem, niż stająca się być normalnym, cywilizowanym wojskiem AK, bo nasi wrogowie najczęściej nie przestrzegały tych wartości. Dobitnym przykładem była naiwność AK, współpracująca z AC przy wyzwalaniu Wilna. Po wyzwoleniu Rosjanie aresztowali swoich polskich współpracowników. NSZ nigdy by nie wykazała takiej naiwnośći. Widzę, ze niektórzy uwierzyli wieloletnim komunistycznym kłamstwom na temat NSZ, trzeźwej polskiej patriotycznej organizacji.


#Marek Chrapan

  2019-09-25

Zmiana lokalizacji weykładów - nie w "Starym Ratuszu", a w Szkole Muzycznej ul. Traugutta (skrzyżowanie) . Czas spotkań pozostaje bez zmian.


#Roman

  2019-09-25

Do Polak: I cóż mam Ci odpowiedzieć? Niech odpowie historia Polski. Polskę naród odbudował, po zniszczeniach wojennych, jakoś bez pomocy NSZ-wców, którzy, w większości, nawiali wraz z armią niemiecką i kryjąc się wśród uchodźców niemieckich, także nawiewających, porzucając broń. Czy tak nie było? Były zwarte oddziały NSZ udające się na emigrację? Mam prośbę: nie kombinuj hasłowo, znaj historię i to niekoniecznie podaną przez komunistów. Tą normalną. Teraz ocaleli NSZ-owcy i ich potomkowie, w odbudowanym, wbrew ich zakusom, Kraju odbierają medale,a nawet Krzyże Zasługi. Istnieje powiedzenie: "Jaki Pan, taki kram" Cie Florek... . Ale się porobiło.


#Roman

  2019-09-25

Do Polak: tutaj Ci wkleję coś z Encyklopedii: "Otton III był zwolennikiem idei odnowienia Cesarstwa Rzymskiego, w której polityka podporządkowania Kościoła państwu wiązała się z koncepcją jedności chrześcijańskiej. Uniwersalnej władzy cesarskiej miały być poddane: Germania, Italia, Galia oraz Sclavinia (Słowiańszczyzna). Podczas swojego panowania kilkakrotnie rozprawiał się z rzymską opozycją Krescencjuszów, mianował na papieży Grzegorza V i Sylwestra II." Raniej Niemcy najeżdżali nasze ziemie także celem szerzenia chrrzścijaństwa, a także, wele mnie, celem wzięcia naszych dziewczyn do niewoli. Porównaj urodę naszych blondynek z urodą niemieckich, czy nawet duńskich, czy innych niderlandzkich. Panoszenie się Niemców w Europie juz w onych czsach świtało w głowach Germanów.


#Roman

  2019-09-25

Do Polak: piszesz o dwóch odwiecznych wrogach. No cóż, wedle historii powszechnej, my pierwsi zaatakowaliśmy Wschód, poczynając od Rusi Czerwonej, zahaczjąc o Ruś Halicką, zdobywając Kijów, skąd polscy rycerze w jasyr wzięli sporo czarnobrewych dziewcząt, przeważnie dziewic (bo także z ichnych klasztorów, a chrześcijaństwo w Rusi Czerwojej istniał wcześniej niżli u nas), a nasz Bolesław Chrobry, zagarnął sporo złota wyszczerbiając swój miecz na bramie klasztornej. To my zaczęliśmy tworzyć sobie wrogów na wschodzie (wspomnij Batorego, który zaatakował istniejącą już Rosję). Przybrałeś nick Polak. No cóż... . Jako normalny Polak, znaj przynajmniej historię Polski, także tę dawną"


#Polak

  2019-09-25

@Roman - Widać z Twoich wypowiedzi, zwłaszcza obraźliwych wobec żołnierzy NSZ, że zaszkodził Ci przeciąg ze Wschodu i dalej jesteś nim zawiany a ja nie jestem  lekarzem, więc dysputa z Tobą  byłaby stratą czasu.


#bogdan dziaslo

  2019-09-27

chrapan matole jescze zyjesz ?


#Roman

  2019-09-28

do bogdan dziaslo: omgiś z Tobą korespondowałem, zgadzaliśmy się przeważnie. Chwaliłem Ciebie za elokwencję, za wyrobinie w wypowiedziach i chętnie plus do góry był, Teraz obniżyłeś loty? Czemu wulgarnie odnosisz się do respondenta, nawet tego, którego poglądów nie podzielasz? Chcesz odnieść się do Jego poglądów, to się odnieś. Nasz Internet i tak jest pełen wulgaryzmów. Czy tak musi być? Wedle mnie, niekoniecznie. Podobnie jak Ty, mam w nosie poglądy nacjonalistyczne, a nawet je zwalczać pragnę, lecz nigdy wulgaryzmami, bo po co? Czy one dodają powagi wypowiedzi Twej? Wątpię. Tak, poza tym, trzymaj się!


Po co Romaszka ćwierćgłowkowi tłumaczysz? Im bardziej na gorze agresywnie tym bardziej ci maluczcy, nic nie znaczący na dole przebierają nogami.

Tamci mają profity z ci wielkie g. za szczekanie.

Co będą pisać jak kiedyś pis odejdzie w niebyt? Pochlastają się gumką myszką.


#nick

  2019-09-30

Ja głosuję na Chrapana. W końcu jest z Pasłeka, na swoich trzeba głosowac.


Ten wychowanek bolszewickiej armii usadowił się na ostatnim miejscu na liście. Myśli, że to zadziała.

Tyle szumu doopki podnoszą a własnego kandydata do senatu z naszego okręgu nie mają


#Roman

  2019-10-04

Do " w cholerę... . Nikt nie nie odpisał Tobie, zatem jesteś zwyciezcą. Gratulacje. Niemniej jednak spytam Cię: czym, lub też co to jest bolszewizm? Wedle różnorakich danych, pojęcie to, po uwzględnieniu jęz. rosyjskiego, oznacza rządy większości, czyli bolszewii.Dlatego obecnie rządzi p. poseł Kaczyński i można także wstępować do wojska zawodowego. Chociaż pytanie do Ciebie: czy rządy p. posła Kaczyńskiego, to rządy bolszewii, czy dyktatura? A może odpowiesz, bez wyzwisk, bez nieprzyjemnych słów? Poza tym, nie obrażaj, a poglądy zwalczać możesz, Także Chrapana, te narodowe, ja ja to czynię.


#taki tam normalny

  2019-10-04

" rządy bolszewii czy dyktatura " , może jednak w świetle ostatnio opublikowanych słów Neumanna są to normalne, demokratycznie wybrane rządy.


#Pasłęk

  2019-10-04

głosuję na Chrapana


Cham, choć historii nie zna, czuje się jednak patriotą. Bolszewickim patriotą. I Jarosław Kaczyński to wie. Dlatego tego chama dopieszcza, kokietuje, schlebia mu, stawia wyżej od niedawnych towarzyszy broni i wykreowanych w opozycji do łżeelit, służalczych wobec wodza i rewolucji, elit „patriotycznych”. Tak samo chama kokietowali pierwsi sekretarze PZPR, stąd skojarzenie Jarosława Kaczyńskiego z Władysławem Gomułką;

Prawo i Sprawiedliwość zawarło wiele lat temu sojusz z polskim chamem. Nie z przedstawicielem polskiego ludu, który ma określone aspiracje i tak samo, jak za Kościuszki, jak w czasie powstania styczniowego, czy w międzywojennej Polsce, łaknie modernizacji, oświaty dla swoich dzieci-po prostu zasobniejszego bytu, ale sojusz właśnie z polskim chamem.

Cham, czyli prymityw niezdolny do rozumienia czegokolwiek i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni (popełniający od stuleci ten sam grzech wobec chama, grzech zaniechania i pogardy). Cham nienawidzący wszystkich elit i spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. Ten cham stanowi właśnie o sile bolszewików polskiej prawicy.

https://liberte.pl/bolszewicy-polskiej-prawicy/


#Marek Chrapan

  2019-10-05

https://www.tvp.inf o/44676278/brudna-polityczna-gra-po-tvp-info-ujawnia-tasmy-neumanna


#Shoah

  2019-10-05

5.10.1939 Nadburmistrz i Komisarz Miasta Piotrkowa - kat Drechsel, podpisał rozporządzenie, na mocy którego, niemieccy oprawcy utworzyli 8.10.1939 w Piotrkowie_Trybunalskim, pierwsze na ziemiach Polski, getto dla ludności żydowskiej - oficjalnie zamknięte 11.12.1941


#Shoah

  2019-10-05

7.10.1943 1196 dzieci z Polski i 53 Opiekunów, odmówiło swoją ostatnią modlitwę...Szema... w komorach gazowych w Auschwitz


#Shoah

  2019-10-05

5.10.1939 niemieccy oprawcy zmusili Żydów do opuszczenia Długosiodła - próbujących ukrywać się mordowano

Większość z wypędzonych Żydów Długosiodła, udała się na wschód, między innymi do Zambrowa Łomży i Białegostoku


#Shoah

  2019-10-05

82. lata temu wprowadzono getto ławkowe na Uniwersytecie  Warszawskim. Wczoraj odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tych regulacji. Rektor Uniwersytetu nie wziął w niej udziału i odmówił patronatu. Niezrozumiała decyzja. Znak czasów


#Shoah

  2019-10-05

W reakcjach na powołanie Hitlera na stanowisko kanclerza Rzeszy, uderzające są słowa szefa głównej niemieckiej organizacji żydowskiej: „Spokojnie czekajmy”. Nie ma go za co winić - zło nigdy nie ogłasza wszem i wobec, że właśnie przychodzi.

Spokojnie czekajmy. Czyżby? Historia zatacza koło, idzmy na wybory. 

 

 

 


#Shoah

  2019-10-05

Niemal wszystkim - politykom, działaczom związkowym, oficerom, biznesowi i innym wydawało się, że naziści (niemający przecież większości w Reichstagu) będą pod ich kontrolą, że przyszłość jest przewidywalna. Przestroga


#Shoah

  2019-10-06

:„Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków, Unii Europejskiej.- Demokracji mówimy nie!”Takie hasła pojawiały sie w Polsce w kampanii do europarlamentu


#Shoah

  2019-10-06

“Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły” – ten cytat z bajki Ignacego Krasickiego to najbardziej zwięzłe, a jednocześnie najbardziej trafne podsumowanie sytuacji Żydów w okupowanej Polsce. Dobranoc
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności