21 stycznia 2022 Agnieszki, Jaros?awa
Reklama Heops

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Hydepark
#wyborca

  2017-11-21

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Papiez_Franci...


#dobra zmiana

  2017-11-22

W Polsce dramatycznie rośnie spożycie alkoholu. Rok do roku 2016-2017 import wina ze Stanów Zjednoczonych wzrósł o 42,5 proc. Z Włoch o ponad 50 proc. Polacy rocznie spożywają 8 litrów mocnych alkoholi i 99,5 litra piwa.

Prognozy długoterminowe też nie napawają optymizmem. Od wielu lat spożycie alkoholu dramatycznie rośnie, o czym niedawno informowało Ministerstwo Zdrowia. O tym, czy Polacy mają problem z alkoholem, mówił w Pierwszym Śniadaniu Tomasz Woźniak, lekarz psychiatra z Kliniki Uzależnień Medox.

- Na picie bardzo często mają wpływ decyzje polityczne - mówił gość Piotra Maślaka. - Do 2015 roku byliśmy w środku Europy, nawet chyba poniżej średniej. Teraz jest 500+, jest za co pić - dodał.


„Ksiądz Rydzyk jest notorycznym antysemitą. To nie Żydzi są wrogami Polski, lecz ludzie tacy jak on, którzy sieją niezgodę swymi ohydnymi wypowiedziami” – pisał jeszcze w 2011 r. Ronald S. Lauder ze Światowego Kongresu Żydów, skarżąc się na toruńskiego redemptorystę. Siedem lat to jednak szmat czasu i dziś, m.in. za sprawą znanego lobbysty, Rydzyk zupełnie zmienił swoje poglądy.

To nie powolny proces, to prawdziwa rewolucja! Z mediów ojca Tadeusza Rydzyka zniknęli goście bez przeszkód głoszący antysemickie poglądy. Nie usłyszymy, ani nie zobaczymy tam więcej prof. Jerzego Roberta Nowaka, znacznie złagodził retorykę Stanisław Michalkiewicz. Słuchaczom, którzy w trakcie rozmów zdradzą się z antysemityzmem, bezpardonowo się przerywa. Co stoi za taką zmianą w toruńskich mediach?


#a jadnak to deal

  2017-11-22

Chodzi o PR-owca i lobbystę, doradcę deputowanych z izraelskiego Knesetu, Jonnyego Danielsa. 30-letni angielski Żyd zasłynął niedawno z zawiadomienia prokuratury o propagowaniu rasizmu i dyskryminacji podczas Marszu Niepodległości 11 listopada.

Zapytano Danielsa o powody przemiany toruńskiego zakonnika. – Jeżeli zauważyliście taką zmianę, to jest mi bardzo miło, choć na pewno nie tylko ja się przyczyniłem. Przede wszystkim wielką pracę wykonał sam o. Rydzyk. Uważam, że to człowiek, który ma największą szansę zmieniać antysemickie nastawienie małej, ale niewątpliwie istniejącej części polskiego społeczeństwa. Lobbysta dodał, że „metamorfoza Rydzyka jest autentyczna i ma szczere, religijne podłoże”.

Inne powody metamorfozy o. Rydzyka i entuzjazmu Jonny'ego Danielsa dostrzega jednak autorka żydowskiego magazynu „Chidusz”. Relacje o. Tadeusza Rydzyka z Jonnym Danielsem nazywa „merkantylnymi” – zdjęcie antysemickiej łatki z duchownego w zamian za ułatwienie kontaktów z rządzącymi. „Wyborcza” zauważa, że wśród klientów firmy PR Jonny'ego Danielsa znalazły się ostatnio państwowe linie lotnicze LOT.


Koszt miesięcznego utrzymania Radia Maryja i Telewizji Trwam to ponad 2,5 mln zł. - To jest bardzo dużo. Jednak czy to jest dużo dla milionów? - pyta w apelu redemptorysta. - Prosimy każdego o systematyczną pomoc.Choćby nawet odmawiając sobie miesięcznie paczki papierosów czy czegoś innego. Wtedy damy radę, jeśli chociaż tylko taką ofiarę złożycie na te dzieła. Sprawa jest bardzo poważna. Liczymy na zrozumienie. Prosimy też o modlitwę i tę przyrzekamy. Od każdego zależy, czy te dzieła będą istnieć. A może warto sobie zrobić rachunek sumienia: Czy nie spycham tego na kogoś innego? Czy czuję odpowiedzialność za te dzieła? 

Czyżby skończyły się już pieniądze "na stocznię", a trudno pokryć nowe wydatki, nawet swobodnie przerzucając fundusze między RM a prywatnymi fundacjami i firmami. 

 


Jeden z najbardziej znanych duchownych w Polsce o. Tadeusz Rydzyk nie zawsze był w kościele mile widziany. To nie żart. Autor książki o Rydzyku ujawnia, że mały Tadeusz był nieślubnym dzieckiem, a to nie podobało się proboszczowi parafii, w której mieszkała rodzina Rydzyka.

– „Wtedy u nas proboszczem był ksiądz Marchewka. On był niedobry, bo powinien to jakoś inaczej... a ten Tadeuszkowi robił przez to trudności, że on jest nieprawowity... proboszcz to potępiał. A co Tadeusz był winny”? – powiedział autorom książki pt. „Imperator" znajomy ojca Rydzyka z dawnych lat. – „Wtedy u nas proboszczem był ksiądz Marchewka. On był niedobry, bo powinien to jakoś inaczej... a ten Tadeuszkowi robił przez to trudności, że on jest nieprawowity... proboszcz to potępiał. A co Tadeusz był winny”? – powiedział autorom książki pt. „Imperator" znajomy ojca Rydzyka z dawnych lat. 

Tadeusz Rydzyk postanowił wyrwać się z rodzinnego Olkusza i mimo, że kościół go nie chciał, właśnie w nim upatrzył swoją przyszłość. Wstąpił do zakonu, w którym problem powrócił. Przełożonym nie podobało się, że jego rodzice żyją w nieformalnym związku. Rozwiązał się jednak sam, gdy ojciec Rydzyka wyprowadził się z domu. 

Co ciekawe oprócz praktyki religijnej Rydzyk zaczął stawiać pierwsze kroki wbiznesie. Jego znajomy - ojciec Jerzy Gliński opowiedział autorom książki jak młody duchowny zarabiał pierwsze pieniądze. Rydzyk handlował samochodami wystawiając fałszywe akty darowizny posługując się pieczątkami zakonnic.


#od mawiajmy różaniec

  2018-01-26

– Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Bardzo ciekawa postać. Po AWF-ie. Nie chciałbym o tym mówić, wygrał milion trzysta tysięcy złotych. Codziennie mówił różaniec. Sierota, wychowany przez ciocię, tak go wychowała, codziennie różaniec był z Radia Maryja – mówił Rydzyk.

– Wy robicie dobrą robotę, dlatego proszę bardzo (tak miał powiedzieć do o. Rydzyka pan Stanisław). Często, jak jadę tym samochodem, to odmawiam "Wieczny odpoczywanie" za niego. Za samochody. Drugi taki czerwony. Takie małe volkswageny – podsumował.    Aby dodać komentarz musisz się zalogować

    Formularz logowania

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj

    kocham jarka
    nasza