12 lipca 2020 Jana, Brunona, Bonifacego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Polityka
#MarekChrapan

  2019-07-20

https://petitiongo.org/pl/petition/petycja-w-spraw... Najwyższy czas pokazać Polakom, oddanym obywatelom tego kraju, czemu w polskiej polityce jest tak, a nie inaczej.Czemu nasz kraj może być opluwany i wyśmiewany, szykowany i oskarżany o wiele rzeczy np o antysemityzm, rasizm. Dlaczego władze oddają odbudowane kamienice i inne rzeczy żydom za bezcen, pomimo iż podczas wojny zostały kompletnie zniszczone, gdzie nie zostal kamień na kamieniu? Dlaczego władza nie robiła z tym kompletnie nic. Powód jest prosty, dlatego że władze nigdy nie były polskie i nie działały w interesie Polski i Polaków. Działając w oparciu o fakty historyczne oraz dane i informacje różnych dokumentów, chcemy ujawnienia pełnej dokumentcji znajdującej się m.inn. w MSWiA oraz IPN na temat ludzi żydowskiego pochodzenia którzy zmienili nazwiska na polskie, aby następnie móc sprawować funkcje państwowe jako rodowici Polacy. Dlatego dążymy do uzyskania odpowiedzi kto naprawdę rządził Polską i w czyim interesie, bo na pewno nie naszym.


#Marek Chrapan

  2019-07-20

Podpisz petycję!


#fun

  2019-07-20

Jak będzie trzeba podpisać petycję żeby ujawnić komuszych sługusów i utrwalaczy systemu  z lat sześćdziesiatych to chętnie podpiszę i dopiszę twoje nazwisko. Narodowość nie ma nić do rzeczy bolszewicki sługusie dumny z tego, że przysięgałeś na wiernosć kacapom.


#pasłęczanin

  2019-07-20

Akurat w Polsce narodowość ma kolosalne znaczenie. Stalin wysłał do Polski przede wszystkim Żydów, każąc im zmieniać nazwiska na polskie, by zmylić Polaków. Zagnieździli się oni w Polsce i doskonale zamaskowali, udając Polaków. Ich dzieci żyją w Polsce, tu się wykształcili ale się do końca nie spolonizowali i polskiej racji stanu nie popierają. Szkodzą jej, ich serca są dalej żydowskie i zrobią wszystko, by zaszkodzić Polsce i przysłużyć się Izraelowi. Wykształcili się tu, pozajmowali wiele prominentnych stanowisk i mają dużo możliwości, aby ralizować swoje niecne, wrogie nam cele. Taka jest prawda, skrzętnie prze nich ukrywana. Nawet tu, w Pasłęku jakiś ich parobek na tym forum szkalował Polaków i wybielał Żydów. Pamiętacie go? Podpisywał się ksywą Shoah.


Jakiś ty biedny, bezwartościowy człeczyna a raczej kreatura o ludzkich kształtach skoro w Pasłęku widzisz Żydow u władzy i na dokładke ich sie boisz.


#pasłęczanin

  2019-07-21

Czy to ty żydowski pachołku tu się odezwałeś? Nie pochlebiaj sobie, nikt się ciebie nie boi, najwyżej tobą pogardza.


#agnostyk

  2019-07-21

Dzisiaj niedziela. Idż ko kościołka i dowiedz sie jak twoi paterze baranom wyjaśniają słowo "pogarda"


Siedmiu wybitnych Polaków, o których nie wiedziałeś, że byli Żydami

1. Jan Kiepura. Żydowski tenor, który zbeształ Göringa

2. Stanisław Lem. Najwybitniejszy żydowski pisarz science-fiction?

2. Stanisław Lem. Najwybitniejszy żydowski pisarz science-fiction?

4. Henryk Wieniawski. Wnuk żydowskiego cyrulika

5. Gustaw Herling-Grudziński. Polsko-żydowski świadek stalinowskich mordów

6. Jan Brzechwa. Żydowski ojciec Pana Kleksa

7. Krzysztof Kamil Baczyński. Poeta czasu wojny z żydowskim rodowodem


Jarosław i Lech Kaczyńscy - Kalkstein  Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman Leszek Moczulski - Robert Berman Karol Modzelewski - Samuel Mendel Jan Olszewski - Izaak Oksner Jan Parys - Haim Pufahl Bolesław Tejkowski - Benio Tejkower Piotr NAJMSKI Przew.Klubu Atlantyckiego J acek SERYUSZ-WOLSKI Integracja d/s Europejskich Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol. .................. Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2SUSW W-wa;Nr Rej:. 14750- 99;Data Rej.: 29.06.1969r.  Są listy z takimi nazwiskami: Jan Maria Jackowski, Andrzej Lepper Andrzej Milczanowski Jan Maria Rokita Aleksander Bentkowski Ryszard Czamecki Adam Glapiński Gabriel Janowski Romuald Szeremietiew Marek Markiewicz - Samuel Moritz


#rozśmieszony

  2019-07-21

Jedźcie tak dalej i wyjdzie wam, ze wszyscy jesteśmy Żydami. No, śmieszne to


#śmieszek

  2019-07-21

Frustracja potencjalnych opozycyjnych wyborców postępuje. Karawana zmian jedzie dalej  mimo ataków antypisowskich środowisk. Jako wyborca PIS-u jestem zaniepokojony brakiem merytorycznej opozycji. Władza deprawuje  a jeszcze jak brak właściwego nadzoru to tragedia. Od czterech lat w kółko te same miałkie teksty i argumenty. Do roboty lemingi o ile potraficie.Dajcie coś dobrego krajowi, pogońcie swoich niedorobionych polityków do myślenia.


#Polak

  2019-07-22

Dobrze prawisz, Śmieszku. Władza, choćby najlepsza, bez nadzoru w końcu się zdeprawuje i dlatego jako kontroler, potrzebna jest mądra opozycja, która dobre uczynki rządu chwali a złe piętnuje. Ale my mamy opozycję totalną, która gani wszystko jak leci - i dobre i złe. To znaczy, że nie zależy jej na dobrym rządzeniu - zależy jej wyłącznie na swoim dojściu do rządowego koryta. Wobec tego za opozycję robi sam Kaczyński - powściąguje swoich ludzi, gdy zaczynają zanadto brykać. Dlatego już niejeden pisowiec wyleciał z hukiem - choćby Hofman z kolegami za machlojki z dietami wyjazdowymi, nie mówiąc o innych.


Czołgi T-72 to najliczniejsze czołgi będące na wyposażeniu polskiego wojska. Ich produkcja zaczęła się dawno - w latach 70. i w dużej części odpowiadały wtedy za to zakłady Bumar-Łabędy w Gliwicach. Dziś gliwickie zakłady ponownie zajmą się czołgami T-72. 

Remont i modernizacja czołgów T-72. "To pudrowanie g**na"

W poniedziałek Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że zakłady mechaniczne Bumar-Łabędy będą odpowiedzialne za wyremontowanie i modernizację czołgów T-72. Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii - podkreślał premier. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej wynika, że kontrakt został oszacowany na 1,75 mld złotych, a modernizacja ma zakończyć się w 2025 roku. W ponad 300 czołgach zamontowane zostaną nowoczesne przyrządy celownicze i obserwacyjne oraz zainstalowany zostanie system nowej łączności cyfrowej. Minister Mariusz Błaszczak po podpisaniu kontraktu na remont T-72 podkreślał, że to działanie "pomostowe", ponieważ niedługo na potrzeby polskiej armii zostaną zbudowane nowe czołgi. 

Decyzję o remoncie T-72 nie podoba się m.in. gen. broni Waldemarowi Skrzypczakowi, emerytowanemu dowódcy Wojsk Lądowych. Generał Skrzypczak mówi w rozmowie z tvn24.pl, że już w 2008 roku zastanawiano się nad remontem czołgów. Generał Tadeusz Buk, ówczesny dowódca dywizji, nie podjął takiej decyzji nazywając remont T-72 "pudrowaniem g**na". Emerytowany dowódca mówi, że jego zdaniem rząd kierował się względami politycznymi, nie militarnymi. - Wojskowo nic [to] nie wnosi. Służy elektoratowi, a nie zdolności bojowej sił zbrojnych - ocenił. Dodaje, że choć to krok w dobrym kierunku, to T-72 na polu walki do powiedzenia "nie mają nic lub mają niewiele".

Generałowi wtóruje Mariusz Cielma z miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa", który zwraca uwagę, że zdecydowano się na dość powierzchowną i tanią modernizację, która zostanie zlecona polskim zakładom. - To pokazuje, że raczej starano się zrealizować duży program bardziej na potrzeby zakładów niż samego wojska. Największym zwycięzcą są Łabędy - mówi Cielma. 

Podczas poniedziałkowej konferencji premier Morawiecki podkreślał, że dzięki kontraktowi opiewającemu na 1,75 miliarda złotych gliwickie zakłady mechaniczne będą mogli zachować miejsca pracy. - Naprawa i modernizacja czołgu T-72, dadzą możliwość utrzymania miejsc pracy i rozwijania kompetencji w tym bardzo ważnym obszarze obronnym na najbliższe kilka lat - mówił szef rządu. 


Zanim Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji, piastował stanowisko posła. Już w 2016 roku, choć nie miał wówczas ani samochodu, ani prawa jazdy, pobierał dodatki na paliwo. Pobrał wówczas 35 542,38 zł, a rok później 27 907,34 zł.

- Ryczałt na paliwo przysługuje mi legalnie jak każdemu posłowi - tłumaczył wówczas poseł Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz i ryczałt za paliwo. W sumie pobrał prawie 90 tys. zł

Jak informuje "Super Express", z najnowszych sprawozdań finansowych za biura poselskie wynika, że w roku 2018 Andruszkiewicz znów pobrał dodatek na paliwo, tym razem w wysokości 24 463,85 zł, choć w jego oświadczeniu majątkowym na próżno szukać samochodu. Tym razem tłumaczenie było inne.

- Auta w oświadczeniu nie ma, bo był to samochód o wartości poniżej 10 tys. zł użytkowany na podstawie umowy użyczenia. (...) Od momentu, gdy Adam Andruszkiewicz został ministrem, nie pobiera już tego ryczałtu - w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział Marcin Zabłudowski z biura prasowego ministra.

Adam Andruszkiewicz w latach 2016 - 2018 pobrał w sumie blisko 90 tys. zł z tytułu ryczałtu na paliwo. Nie jest on jednak jedynym politykiem, który korzystał z takich dodatków, choć nie posiadał auta. Pomimo braku samochodu w oświadczeniu majątkowym, "kilometrówki" pobierała także Krystyna Pawłowicz (w 2018 roku było to 3 141,75 zł). Korzysta z nich także minister energii Krzysztof Tchórzewski, mimo że przysługuje mu służbowa limuzyna - wylicza "Super Express". 


MON bardzo stara się zachęcić do służby wojskowej. W tym celu rozpoczął akcję "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" i podniósł pensje żołnierzom i pracownikom cywilnym resortu obrony. Planuje również zrezygnować z obowiązku skończenia 55 lat, aby przejść na emeryturę. Zamiast tego wystarczyłoby przepracować 25 lat.

W 2018 roku ponad 5,5 tys. stanowisk w armii było nieobsadzonych

Jednak pomimo starań ministerstwa, liczba pracowników wojska nie wzrasta tak, jak zakładano. Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że "przeciętne zatrudnienie w przeliczeniu na pełne etaty w 2018 r. wyniosło 147 259 osób". To wprawdzie o 2,7 proc. więcej niż w 2017 roku, nadal jednak nie spełnia to oczekiwań resortu. Co więcej, nieobsadzonych zostało 5 688 stanowisk wśród żołnierzy zawodowych.

Trudna sytuacja jest również w Wojskach Obrony Terytorialnej. "Średnioroczny limit powołań żołnierzy do terytorialnej służby wojskowej ustalony na 2018 r. wynosił 17 142. W 2018 r. powołano do pełnienia TSW 10 525 ochotników, a zwolniono ze służby 2368 żołnierzy" - cytuje raport "Rzeczpospolita".

Były wiceminister obrony o powrocie do poboru

Do wyników kontroli NIK odniósł się były wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Według niego opieranie naboru na zachęcaniu uczestników przestaje się sprawdzać. Dodał też, że w wielu krajach wraca się do obowiązkowej służby wojskowej. - W naszej konstytucji ciągle jest przepis o obowiązku obrony ojczyzny - podkreślił.


Od 2008 roku zastanawiano się co zrobić z czołgami i tak przez następnych 7 lat aż w końcu społeczeństwo pogoniło te miernoty. Pobór do wojska oraz same wojsko też te sieroty od obronności zlikwidowali chyba tylko po to by teraz mielić jęzorem  na obecne rządy. A Czesi spokojnie zmodernizowali swoje czołgi.


#grunt to fachoFcy

  2019-07-23

Pacz pa, a pisiory z miejsca wzięli się za modernizacje......to nic, że po czterech latach.....ale przecież bosy anntek musiał śmigłowcow i innych karakanów nakupic wcześniej. Ta sierota nawet na samolot dla VIP-ów wydała ponad dwa razy tyle co potrzeba.


No i czemu tego nie zrobili ci fachoFcy jak rządzili w latach 05-07? Lemig szczeka? Słyszałeś?


W masowej kulturze w odniesieniu do lemingów funkcjonuje określenie „masowe samobójstwo”. Mit pojawił się wiele wieków temu w Skandynawii, gdzie w ten sposób starano się wyjaśnić nagłe zmiany liczebności populacji[18]. Lemingi miałyby instynktownie dążyć do samozagłady, aby zapobiec zbytniemu zagęszczeniu populacji[11].

Mit o „masowym samobójstwie” lemingów ma długą historię, a na jego popularność złożyło się wiele czynników. W roku 1955 Carl Barks, ilustrator w wytwórni Disneya, narysował do magazynu Uncle Scrooge Adventures komiks pt. „Leming z medalionem” (The Lemming with the Locket). Komiks powstał z inspiracji artykułem w magazynie The American Mercury z 1954 i przedstawiał ogromne ilości lemingów, skaczących z norweskich klifów do morza. Na podstawie tego komiksu z kolei powstał jeden z odcinków Kaczych Opowieści pt. „Ulubione zwierzątko Scrooge’a” albo „Ulubieniec Sknerusa”, w oryginale Scrooge’s Pet[19].

Duży udział w upowszechnieniu błędnej tezy miał także film wytwórni Disneya White Wilderness (1958), pokazujący lemingi skaczące na pewną śmierć do morza. Po 24 latach udowodniono jednak, że scena ta była sfałszowana, podobnie jak poprzedzające ją sceny przedstawiające masową migrację tych zwierząt. W maju 1982 kanadyjska telewizja CBC w cyklu The fifth estate (Piąta władza, program typu śledczego), wyemitowała film Cruel Camera (Okrutna kamera), przedstawiający okrucieństwa wobec zwierząt w przemyśle rozrywkowym[20]. W filmie wykazano, że sceny przedstawione w White Wilderness były zaaranżowane: film nie był kręcony w Norwegii, lecz w kanadyjskim stanie Alberta, gdzie nie występują lemingi; sfilmowane gryzonie kupiono nad Zatoką Hudsona i przywieziono do Calgary; przedstawiona wielka migracja była jedynie zręcznym montażem wielu ujęć wciąż tych samych kilkudziesięciu zwierząt[21][22], zaś w kluczowej scenie „masowego samobójstwa” lemingi nie zeskakiwały z urwiska, ale były z niego zrzucane[23][18].

W grze Lemmings z 1991 zadaniem gracza jest powstrzymanie i właściwe ukierunkowanie bezmyślnego marszu gromady tytułowych „lemmingów” (postaci z wyglądu nie mających wiele wspólnego z prawdziwymi lemingami), które bez tej interwencji spadłyby z urwiska, weszły w dziurę lub wpadły w inne pułapki.

Lemingi w Polsce nie występują.


#rozśmieszony

  2019-07-23

Ależ występują, występują, tylko że w zmodyfikowanej politycznej postaci i to akurat w PO. Do morza wprawdzie nie skaczą ale w inny sposób działają na szkodę swoją i sąsiadów. 


#swoje wiem

  2019-07-23

Przeczytaj pisomatolski jołopo dokładnie to co powyżej zostało wklejone a dowiesz się, że  skakanie lemingów do morza to bzdura wyssana z brudnego palucha disneya na użytek takiego matołectwa jakiego ty jestes wzorcowym przykładem.


#rozśmieszony

  2019-07-23

Tyle wiesz, co zjesz i jeszcze co popijesz.To cała Twoja wiedza i z tej wiedzy żyjesz.


Zabolało opozycyjny wrzodzie na czterech literach UE w/g Stuhra? Jesteście dla polityków antypisowskich jak mięso armatnie, tolerują Was tylko w okresie wyborów a później przez  cztery lata nawet splunąć na Was nie chca. Posłuchaj Palikota, idź na marsz LGTB i pozwól sobie przeorać facjatę. Przez chwilę będziesz na topie.


#rozśmieszony

  2019-07-23

Swego czasu Lenin pogardliwie mówił o kapitalistach - oni nawet sprzedadzą nam sznur. na którym ich powiesimy. Historia się powtarza i Schetyna z przyległościami wprawdzie na głos nie mówi ale widać ich intencje - niech ta nasza ciemnota nas wybierze a potem będziemy sobie wygodnie życ na koszt ciemnoty, której odbierzemy pisowskie plusy i podwyższymy wiek emerytalny. Kto nie ślepy - ten to widzi.


#REFERENT

  2019-07-24

Dawno mnie na tym portalu nie było. Poczytałem co nieco i stwierdzam jednoznacznie: szkoda czasu na takie głupie i beznadziejne inwektywy. Przecie to obraz rozpaczy polskiego intelektualnego dorobku oraz kompletny upadek wartości etyczno-moralnych. Taki obraz Polski prezentowany jest przez ekipę rządzącą oraz wybrańców narodu w Sejmie i Senacie . Jestem pewny , że pociągnie to wszystko jeszcze 3 lata i gruchnie gorzej jak stan wojenny Jaruzelskiego. Nie chcem , ale muszem w tym bagnie żyć.


#rozśmieszony

  2019-07-24

"Musi to na Rusi a w Polsce to jak kto chce", więc i Ty nie musisz  "w tym bagnie żyć". Możesz sobie wyjechać np. na świetlany Zachód i tam czekać aż u nas coś "gruchnie". Tylko, czy się doczekasz, męczenniku od siedmiu boleści?


#przeorany referenciku

  2019-07-24

Piszesz że szkoda czasu na inwektywy i co zrobiłeś wełniana istoto??? Kazdy ma swój punkt widzenia i inaczej odbiera rzeczywistość. Sejm i Senat są miejscem uchwalania ustaw i bardzo dobrze że czasami  tam dochodzi do ostrej merytorycznej, powtarzam , merytorycznej dyskusji. Gorzej jak argumenty typu "nie bo nie" są przenoszone na "zagranicę i ulicę". Co do słów - jeszcze 3 lata- to jest super. Razem to daje SIEDEM lat a nie jak najwyżej rok po wyborach gdy miał być koniec Polski.


#rozśmieszony

  2019-07-24

Nie ma co operować liczbami opartymi na "rachunkach" infantylnego referenta z geesowskiego biura. Chłopina nasłuchał się tefałenu lub naczytał się żydowskiej gazety dla Polaków i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał więc poucza nas mocherów i ciemnogrodziań. 


#ortofob

  2019-07-25

Was się nie da nauczyć. Macie za ciasne mózgi na dokładkę z moherowymi obejmami.

Ot choćby to:

 

mocher

Niepoprawna pisownia

 

moher

Poprawna pisownia

.....czy innyCH ciemnogrodziaŃ


#REFERENT

  2019-07-25

> rozsmieszony < to ty nie jesteś raczej zaniedbany umysłowo i emocjonalnie. Tego już się nie da wyleczyć. Prezentujesz inteligencję swojego guru Macierewicza , a wiedzę Misiewicza. Kiedyś ( prawdopodobnie szybko po wygranych wyborach ) gospodarka padnie. Czytaj co się dzieje w gospodarce niemieckiej i jej wpływ na nasze decyzje gospodarcze. Otrzymalem list z ZUS o emerytalnym świadczeniu. Ogarnęła mnie radość , ale nie zostałem ,, rozśmieszony ". Taka jest moja odpowiedz pożegnalna z tobą. Obrażaj wszystkich zgodnie z nauką Chrystusa i postępowaniem ojca Tadeusza.


#rozśmieszony

  2019-07-25

Cierpisz na rozstrój nerwowy? Weź tableteczkę i lulu do łóżeczka.
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności