17 listopada 2019 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-28

Zapraszamy na spotkanie z publicystą, dziennikarzem, prawnikiem (byłym Sędzią TS) - Panem Stanisławem Michalkiewiczem - dnia 08.09.2019 godzina 14,00 w Elblągu ul. Robotnicza 69 (Kościół Redemptorystów).


#na odpoczynek z tym idolem

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-29

Wstrętny liberal popierany przez żydostwo. Taki z niego prawnik: Od 1969 do 1970 był pracownikiem Miejskiego Zarządu Gospodarki Terenami w Gdańsku. W 1972 rozpoczął pracę w piśmie „Zielony Sztandar” w dziale łączności z czytelnikami (z pismem był związany do 1982). A taki patriota z odzysku -Zielony Sztandar: Stał się organem Naczelnego Komitetu Wykonawczego prokomunistycznego Stronnictwa Ludowego. Od 1949 roku był periodykiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W latach 1956-1988 wydawany dwa razy w tygodniu.

No ale ważne, że chrapcia rocznik - 1947 - 72 lata - sami młodzieńcy ukształtowani ptyzr komunę


#Jasienica i Jastrun to protektorzy lektora

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-29

W materiałach operacyjnych Służby Bezpieczeństwa dotyczących Pawła Jasienicy, jako jedną z jego słabości wymieniano kobiety[18]. Z ujawnionych w roku 2002 akt IPN wynika, że około roku 1965 wśród donoszących na niego osób pojawiła się agentka o pseudonimie „Ewa”[15] – Nena Zofia Darowska (primo voto O’Bretenny – pierwszego męża, Irlandczyka, poznała w obozie w Niemczech)[15]. Miała wówczas 40 lat, była młodsza od pisarza o 15 lat i pracowała w dziekanacie jednej z warszawskich uczelni. Atrakcyjnej tajnej współpracownicy, przy wydatnej pomocy SB, udało się stopniowo zbliżyć do pisarza przygnębionego niespodziewaną śmiercią żony w 1965 roku. Z upływem czasu „Ewa” zdobyła sympatię i zaufanie ofiary, a w końcu i serce – w grudniu 1969 roku zawarła z nim związek małżeński. Był to ewenement, bowiem nigdy wcześniej nie doszło do ślubu agentki z inwigilowanym. Przełożonych z SB zapewniła, że wejście w stosunek małżeński nie zmieni jej lojalnej postawy[19]. Zachowane dokumenty potwierdzają to. Po ślubie kobieta zmieniła pseudonim na „Max” i dalej gorliwie donosiła na męża. Raporty pisała w toalecie, a następnie funkcjonariusz prowadzący odbierał je jako jej dobry znajomy, który przyszedł pożyczyć książki.

19 sierpnia 1970 roku, osiem miesięcy po ślubie, wyczerpany pisarz zmarł na raka płuc[18]. Po jego śmierci Zofia Beynar kontynuowała współpracę z SB[15]. Zmarła w 1997 roku.


#nick

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-29

Ja lubię.  Często krytykuje PiS ( że niedokońca walczy o dobro Polaków) ale o PO ma jeszcze gorsze informacje (że to zdrajcy i szuje). Twierdzi, że w Polsce byłe tajne służby  chcą rządzić ale na czyjeś zelcenie. Dla pieniędzy. Może je kupic ten, kto więcej zapłaci. Płaci zagranica, niemiecka albo rosyjska . 


#Marek Chrapan

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-31

Czy znajdzie się ktoś odważny by zadać pytanie Panu  Michalkiewiczowi na temat dzisiejszej rocznicy?


#wyborca świadomy

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-31

Że buc i cham ze szkoły korwina to nie znaczy, że trzeba go się bać. Tylko po co z takim w ogóle sie spotykać?


#jak ja nienawidzę idiotów w wieku geriatrycznym

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-08-31

Aleś ty jest  jełop, aż wstyd!

Naucz sie pisać po polsku a potem wklejaj te durne teksty zwolenniku Gierka, czynny obrońco Gomułki. Tak, tak... GomUłki nie GomÓłki; nawet nie wiesz komu slużyłeś komuszy pomiocie.


#Marek Chrapan

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-03

KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość zarejestrowana w całej Polsce i  o godz. 20,10 dnia dzisiejszegow Okręgu naszym - 34 - też odebrałerm protokół rejestracji. Idziemy naprzód, Magdalenkę na Madagaskar albo w kosmos! Czekam na hejt.


#nie brzydzisz się tych pieniędzy od magdalenkowców

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-04

Po co cię hejtować sieroto po komunie? Do zobaczenia przy urnach, 1% macie jak w banku. Oczywiście nie licząc twoich zarobków w komisji wyborczej.,,,,,, Pecunia non olet odpowiedział Cezar gdy jeden z jego doradców zwrócił mu uwagę, że wprowadzenie podatku od zbierania moczu jest "niegodne".


#zamienił stryjek

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-04

Czeska kandydatka Vera Jourová dostała propozycję objęcia funkcji szefa komisji praworządności - ustalił portal Politico. Miałaby zastąpić na tym stanowisku Fransa Timmermansa. Czeszka w przeszłości krytycznie wypowiadała się o wprowadzanych przez PiS reformach sądownictwa, a rząd Jarosława Kaczyńskiego nazywała "reżimem".


#toż to sędzia stanu wojennego

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-07

No i macie swego :komisarza":

Powodem takiego postępowania są rzekome nieprawidłowości przy zwrotach kosztów podróży - potwierdziła rzeczniczka OLAF. Zarzuty dotyczącą lat 2004-2014. Do Izby dostał się z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Anonimowe źródło "Der Spiegel" z Parlamentu Europejskiego podało, że chodzi o "pięcioliczbową" sumę, czyli kilkadziesiąt tysięcy euro.

Wojciechowski jest obecnie członkiem Europejskiego Trybunału Obliczeniowego w Luksemburgu oraz polskim kandydatem na unijnego komisarza ds. rolnictwa. W walce o unijną tekę zastąpił Krzysztofa Szczerskiego, który wycofał się z wyścigu.

Polityk przyznał w rozmowie z niemieckim tygodnikiem że w okresie 2009 – 2011 "z własnej inicjatywy" zwrócił 11 250 euro za "niewystarczająco udokumentowane" koszty podróży. Z informacji "Spiegla" wynika jednak, że postępowanie OLAF-u dotyczy innych przypadków.


#Marek Chrapan

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-07

"#nie brzydzisz się tych pieniędzy od magdalenkowców"  - Magdalenkowcy swoich pieniędzy nie mają, oni żyją z rabunku, m.inn. moich pieniędzy z obrabowanej ok,  1 tyś. zł miesiecznie ciężko wypracowanej emerytury. Żydokomuna pod zmienionymi na polskie nazwiskami - Berman na Borowski, Stolzman na Kwaśniewski itp.. jak pociotek NKWDisty i ŚMIERSZu W. Cimoszewicz (rodzić urodzony w słynnym Uljanowsku) dobrze wiedząc, ze po rozwaleniu gospodarki państwo nie będzie w stanie wypłacać w pełnej wysokości należne emerytury, wprowadziło w kwietniu 1997 roku bandycką ustawę emerytalną rabującą "prawnie" wypracowane ciężką pracą godne emerytury ludziom urodzonym przed 1949 rokiem. Nie mam więc najmniejszych powodów "brzydzić się:, tym bardziej, że nie otrzymuję je za darmo. Niemniej w tych wyborach pieniędzy nie tylkom nie wezmę ale i dopłacę do wyborów.


#one way ticket

  Ponad 2 mieiące temu, 2019-09-07

A jak ikomu można dopłacić? No chyba, że za piwo będziesz głosy kupować.....
  Formularz odpowiedzi


  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Akceptuję Regulamin
  Akceptuję Politykę prywatności

  Kabaret Koń Polski

  Pozostało12 dni

  Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


  Bartosz Furman dla chorej Liwii

  Pozostało14 dni

  W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


  Pierniki i marcepany

  Pozostało23 dni

  Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...