21 stycznia 2022 Agnieszki, Jaros?awa
Reklama Heops

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2020-02-24

29.02.2020 (sobota) - godz. 15,00 - przy pomniku Żołnierzy Państwa Podziemnego (naprzeciw szkoły muzycznej)


#MarekChrapan

  2020-02-24

Po Marszu wykład Jarosława Kłosowskiego o zgrupowaniach "Żołnierzy Wyklętych"


#fun

  2020-02-24

Chwilę po tym jak zginął ostatni żołnierz wyklęty ty zaciągnąłeś sie na ochotnika do bolszewickiej armii. Jakby ci kazali do nich strzelac to pewnie byś to robił. A teraz głupa walisz.


#świadek naoczny

  2020-02-25

A ten Kłosowski to też był wyklętym , czy dorobił się tego przymiotnika za komuny ? Macierewicz i Kaczyński też dorobili się wykształcenia u komunistów , a taki Karczewski to nawet doktorem został pracując dla idei . Ot ty Chrapan prowadzisz politykę obłudną wśród młodzieży. Nie możesz mówić i  pisać w języku polskim pytając żyjących ludzi w okresie kiedy wyklęci wychodzili z lasów podpasłęckich ? Co robili ? Widziałem jako 6-letnie dziecko jak splądrowali nasz dom i pobili ojca , bo szukali jedzenia a w domu sami byliśmy głodni. Wstydzisz się takiej prawdy Chrapan ? Pozdrów Kłosowskiego od wielu takich jak ja żyjących.Chamstwo nie puszcza prawdziwych treści ?


#znak zapytania

  2020-02-25

czort jeden wie co to za ciurak


#pasłęcki obserwator

  2020-02-25

Każdy może mówić co chce, byle mówił prawdę i nie obrażał przyzwoitych ludzi. Tylko jedna uwaga - mówienie prawdy o przestępcach nie jest obrażaniem przyzwoitych ludzi. Powtarzam - PRAWDY a nie zmyśleń.


#kocham chrapcia

  2020-02-29

Siusiu chrapcio zrobiłeś? Muszla i wokól niej sucho? A co z kupką?


#neofita

  2020-02-29

Wizja Polski w stylu sowieckim była nie do pomyślenia przez każdego uczciwego Polaka, a szczególnie żołnierza, który przysięgał walczyć o wolną ojczyznę

Już dla tego jednego zdanioa powinieneś zamknąć jadaczkę. Oto twoja przysięga zaciężny ochotniczy parobku komuny:

cyt, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej.

 


#wyborca

  2020-02-29

neofita .> Niewiele się zmieniło w treści przysięgi Chrapana. Postaraj się  dostosować tylko zwrotki tego wiersza i zamiast armii radzieckiej wstaw armii żandarma światowego USA , zamiast władzy ludowej wstaw PISowskiej zgrai przestępczej .....itd. Możesz rozszerzyć jeszcze  współczesne dokonania PIS w części afer finansowych , kadrowych , przestrzegania konstytucji , demontaż struktur państwa....... będzie z tego podręcznik dla obecnego pokolenia. Patrz do przodu gościu . Chrapan drugi raz się nie narodzi , armii radzieckiej już nie ma , a Polska zmierza ku katastrofie. Dokonaj przeglądu historycznego w jakich okolicznościach dochodziło do rozbiorów ?


#neofita

  2020-02-29

Patrz no jak mnie oświeciłeś, aprzy okazji wsparłeś chrapcia. Na całe szczęście nie będzie III wojny światowej  a w razie rozbioru to nasze tereny nie wiem komu by się należały? Chyba bardzieju Niemcom niż Rosji. Co wybrać?


#pasłęcki obserwator

  2020-02-29

Wybierz sznur wisielczy, który z mocy prawa NALEŻY SIĘ każdemu, kto się zastanawia, komu by się NALEŻAŁY  nasze tereny.


#wyborca

  2020-02-29

Ty  ,,pasłęcki obserwator "  , to komu ten sznur doradzasz ? Może sam byś pomyslał , gdzie jest piesek pogrzebany ? Ja nie piszę o rozbiorze Polski w obecnej sytuacji . Ja  mam na myśli upadek Polski na skutek wewnętrznej wojny  , która na dobre jest już prowadzona przez PISowców z dorobkiem całego pokolenia społeczeństwa. Kaczyński zebrał wokół siebie grupę Macierewicza z Misiewiczami , Jannigerami i rozwalił wojsko. Ziobro zebrał grupę  ,, trampkarzy " i uznał , że autorytety europejskie i polskie trzeba lekceważyć i budować swoje. Gowin zebrał również grupę entuzjastów do rządzenie. Przeczytałem jego wypowiedz , że do polityki moze wejść kazdy i wykształcenie nie odgrywa żadnej roli. Barbarzyństwo myślenia człowieka , który odpowiada w kraju za naukę. Dokąd zmierzamy ?


#pasłęcki obserwator

  2020-02-29

Zgadzam się, że wewnętrzna wojna jest prowadzona ale przez siły wrogie Polsce, które chciałyby utrzymać Ją na poziomie słabości i podległości ościennym pańdtwom. Przekazanie władzy przez wyborców PiSowi, stanęło w poprzek ich pragnieniom i robią wszystko aby przywrócić stan poprzedni. Autorstwo tej wojny przypisujesz PiSowi, nie dostrzegając prawdziwego autora i nabierając się na wrogą, kłamliwą  propagandę. Wojna to wojna, nie da się jej prowadzić w białych ręklawiczkach ale trzeba mieć na tyle rozsądku, by rozpoznać, kto jest kim i rozróżnić prawdę od kłamstwa.


#wyborca

  2020-02-29

Wojna między Tuskiem a Kaczyńskim jest do ugaszenia ? Nienawiść jest tak głęboka , że przeniosła się na prostych ludzi . Ani jeden , ani drugi nie są z mojej bajki , ale widzę ich wkład w odrodzeniu nienawiści między partiami . Ma w tej wojnie udział Kościół , a szczególnie o Rydzyk. I tu jest dramat Polski - upadek moralny Kościoła, który w dotychczasowej historii odgrywał główną rolę w jednoczeniu społeczeństwa. Sytuacja ta spowodowała masowe spustoszenie w emocjach ludzi. Podział jest tak głęboki , że mój mózg nie ogarnia skutków. Kto , jaka siła zjednoczy ludzi , aby dziś można posłużyć się pojęciem Jedność Narodu. Tak rozbitym , zdemolowanym moralnie krajem na dłuższą metę nie da się rządzić . Bez względu na opcję polityczną , która zwycięży w przyszłych wyborach. Nie staram się doradzać , jak potoczy się nasza historia.


#będzie ubaw

  2020-03-01

Nabierz wyborco trochę dystansu do polityki. Przestań chociaż w Poście oglądać telewizję i słuchać radia. Wyluzuj. Dostaniesz trzynastkę,później czternastkę, podniosą Ci emeryturkę Idzie ciepło, wyjdź na spacer i przestań pisać na tych stronach swoje pesymistyczne przemyślenia. No i wcinaj , oczywiście popijając, popcorn .


#wyborca

  2020-03-01

Czynię to dla ciebie i wszelkiego rodzaju dyletantów , nieuków i ciemnoty religijnej. Wychodzi takie toto z komentarzem , którego treść zamyka się w kilku zdaniach , aby bluzgać na tego co pisze inaczej. Zajmuje się historią , a  nie dniem terazniejszym. Pasłęcki obserwator zamiast zajmować się miejscowymi problemami on poszukuje cudzych. Ja mieszkam nad pięknym jeziorkiem i marzę , aby moje wnuki mogły  żyć w kraju sprawiedliwym bez Banasiów. Post mnie nie obowiązuje , bo jego Bóg nie usankcjonował dekretem a Polski Episkopat ma swoje problemy. Jak jestem na dworcu PKS w Pasłęku ogarnia mnie rozpacz na widoki wokół. Jak słucham Morawieckiego , tez mnie ogarnia rozpacz.Spacery nie pomogą , modlitwa tez nie. Trzeba żyć jak jest.


#pasłęcki obserwator

  2020-03-01

Ktoś Ci tu wyborco doradzał wyluzowanie i dobrze doradzał ale Ty uparcie wciskasz tu swoje fobie i urazy. Niby jesteś bezstronny ale po stronie winnych wymieniłeś Banasia I Morawieckiego pomijając Gawłowskiego i tego z PO - zapomniałem nazwiska - który mówił o sędziach, trzymających stronę PO. Trwasz w stanie pomroczności poznawczej i masz pretensję do mnie, że "nie zajmuję się miejscowymi problemami". Nikt Ci nie broni nimi się zajmować. Jeśli czujesz się lepszym od innych - pokaż to w realnym działaniu a nie w mrocznym głędzeniu. To Cię wpędzi wreszcie do grobu a przeciez życie - mimo swoich wad - ma wiele cudownych stron, tylko je trzeba dostrzec. A co do wojny miedzy politykami - przeminie, prędzej czy później i znów będzie nieco spokojniej. Tylko pamiętaj - idealny spokój panuje tylko na cmentarzach, tam nie ma sporów. Tylko i z tym ostatnio bywają problemy - nowoczesna dzicz zaispirowana zarazą przywleczoną z Zachodu i na cmentarzach urządza pogromy, wyżywając się na niszczeniu nagrobków. 


#pasłęcki obserwator

  2020-03-01

Ktos ostatnio napisał - gdyby media przestały działać spór wygasłby szybko i wszystko wróciłoby do normy. Mądre słowa.


#wyborca

  2020-03-01

Banasia z Morawieckim połączyłem dlatego , że oni są kryształowymi kumplami do lat i zajmują podstawowe stanowiska w państwie. Tysiące innych znanych i mniej znanych gangsterów , oszustów , złodziei , obłąkańców wymieniał nie będę , bo oni przewijają się we wszystkich partiach. Przyjeżdżam do Pasłęka do biblioteki , aby dostarczyć swojemu mózgowi wiedzy historycznej. Karczewski wice Senatu wiedzę zdobywa podczas dyskusji z Kaczyńskim ( określa ,, uczta intelektualna ). ja wolę ksiażki . Dlaczego nie chcesz dyskutować o sytuacji w Polsce bezpośrednio przed kazdym rozbiorem ? Dlaczego nie chcesz podjąć tematu - różnica w budowie partii Lenina w Rosji i Kaczyńskiego w Polsce ?  Zniknie u ciebie pomroczność jasna.


#pasłęcki obserwator

  2020-03-01

Dyskusja z człowiekiem o przeciwnych poglądach, który ma otwarty umysł, może przynieść sporo pożytku. Ale dyskusja z osobą o umyśle narcystycznym,zamkniętym na jakiekolwiek argumenty i stosującą śliskie uniki, jakim ty się tu prezentujesz, nie ma żadnego sensu i jest tylko stratą czasu. A ja swój czas sobie cenię i nie myślę go tracić na pustą przepychankę słowną z jakimś umysłowym talibem.


#wyborca

  2020-03-01

Prostak udający inteligenta w obecnej Polsce  , to zakała i szkodnik. Takich narodziło się mnóstwo , szczególnie na wysokich stanowiskach. Ziobro stworzył grupę entuzjastów rządzenia państwem z trampkarzy . Pojęcie wstydu i skromności oni nie znają . 28 - letni trampkarz z Gdańska poucza profesorów z Komisji Weneckiej , lekceważy  ich wiek i doświadczenie oraz wykształcenie zdobyte w uczelniach zagranicznych. To dokąd zmierzamy ?  Mój umysł narcystyczny został ukształtowany w wyniku miłości do swojego kraju , a wiedzę zdobywałem do emerytury i czynię to dalej. Nic tu mi nie gra ,oprócz obserwacji kłamstwa , oszustwa , obłudy i oczekiwania na koniec tej gry Kaczyńskiego i Macierewicza. Oni dwaj w moim przekonaniu zbudowali ten archaiczny porządek w Polsce.


#będzie ubaw

  2020-03-01

Wyborco, czytaj co piszesz?! Sam sobie zaprzeczasz. Upominasz piszących że wspominają przeszłość a sam to robisz w drugim poście. Piszesz że trzeba się zająć miejscowymi problemami a bajdurzysz o polityce i politykach. Chyba sam nie wiesz czego chcesz i jakie masz poglądy. A już słowa o umyśle narcystycznym to ubaw po pachy :) mam wrażenie że bezwiednie przepisujesz czyjeś teksty i rżniesz mądrego przed lustrem. Dorzuć orzeszków do popcornu :)


#wyborca

  2020-03-02

Dzięki za mądre wskazówki. Nie bawię się w przepisywanie cudzych tekstów , bo potrafię myśleć w przeciwieństwie do tępaków. A tępak różni się od prostaka tym że prostak to cwaniak , a tępak to osoba odporna na wiedzę. Twierdzi , że czytał , ale po przeczytaniu bredzi. Otóż w państwie naszym kwitnie jedna i druga kategoria działaczy. Można ich dzielić na tępaków indywidualnych , grupowych , zbiorowych i masowych. Takie tępactwo grupowe ujawniło się w miejscowości wolnej od LGBT , która stała się słynna w całym świecie. Zbiorowe , to miesięcznice z okazji katastrofy smoleńskiej i rocznice urodzin o. Rydzyka. Tępactwo nie pojmuje celów tych imprez . Wódz takiej imprezy każdorazowo obiecywał wyjasnienie tego dramatu i nic a tępactwo czeka. Masowe tępactwo , to wiara w PISowskie obiecanki i obłudne rozdawnictwo ogromnych pieniędzy wypracowanych przez wszystkich


Z czego dostaną emeryci trzynastki? Z pienędzy, ktore są i tak dla nich przeznaczone na różnego rodzaju zasiłki.

Żeby było śmieszniej to prawie 1/5 tych pieniędzy i tak wróci do budżetu bo emeryci zapłacą podatki.


192 tys. zł prokuratorskiego dodatku dostał w ciągu trzech lat Zbigniew Ziobro. Choć konstytucja zabrania, by poseł był również prokuratorem, minister sprawiedliwości obszedł tę zasadę.

Konkretnie mowa o art. 103 pkt 2 konstytucji, który głosi: "Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego". A Ziobro łączy funkcję posła z ministerialną i prokuratorską.

o delikt konstytucyjny jak drut. Jeśli Zbigniew Ziobro pobiera dodatek dla prokuratorów, to przyznaje, że jest prokuratorem. A prokurator nie może być posłem. Ktoś, kto łączy te funkcje, łamie konstytucję - mówi prokurator w stanie spoczynku Wojciech Sadrakuła, ekspert ds. konstytucyjnych.

Łącząc wszystkie przychody Ziobry, jest on najlepiej zarabiającym członkiem rządu - ma miesięcznie ok. 19 tys. zł na rękę, a premier niespełna 15 tys. zł.


Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba z PiS na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że będzie zbierał podpisy dla kandydata w wyborach prezydenckich 2020 Andrzeja Dudy. Wszystkich, którzy chcieli poprzeć kandydaturę obecnej głowy państwa zapraszał przed Bazylikę OO. Franciszkanów w Panewnikach.

Na zamieszczonej przez polityka fotografii widać, że baner z wizerunkiem prezydenta zawieszono na płocie pobliskiego cmentarza.

- Ma pan zgodę na wywieszenie banneru? - pyta mężczyzna. - Nie wiem, o czym pan mówi - odpowiada Skiba. - A co pan teraz robi? To nie są podpisy, listy poparcia dla prezydenta Dudy? - nie odpuszcza osoba nagrywająca film. - Nie, to jest reklama firmy Nestle - mówi wiceprezydent Katowic.


#ale jaja

  2020-03-02

Szanowni państwo, to jeszcze gdybyśmy poćwiczyli – mówi do zebranych Izabela Domogała, członkini zarządu województwa śląskiego. Po chwili razem ze zgromadzonymi gośćmi skanduje: Andrzej Duda, Andrzej Duda, to się uda.

Domogała poucza też zebranych, by w czasie skandowania unosili w górę flagi i tablicę z nazwiskiem kandydata. – Zwyciężymy, zwyciężymy – ćwiczą zebrani.

– Fajnie się tak wami steruje, bardzo dziękuję. W takim razie jeszcze popatrzę, gdzie jest pan prezydent i zaraz wracamy – słychać jeszcze na nagraniu.

Na koniec, gdy przyszedł czas wręczania prezentów i pożegnanie, Izabela Domogała zachęciła jeszcze raz: Pobijcie trochę brawo dla pana prezydenta.


#rozśmieszony

  2020-03-02

Coś sobie popisał, toś sobie popisał. A teraz idź na obiad, bo wystygnie.


Wyborco. A w czym Ci przeszkadza te rzekome tępactwo? Chcą obchodzić miesięcznice i urodziny o.Rydzyka? Chcą mieć wolne od LGTB? Chcą by prezydentem został A.Duda? Chcą rządów PIS-u? Jest DEMOKRACJA ! Mają PRAWO !


#wyborca

  2020-03-02

Tępota o tak szerokim i głębokim obszarze ma wpływ na wybory , a wybory okreslają kierunki rozwoju Polski. Do władzy dostaje się tępota , której nawet języki obce przeszkadzają . Mój kraj w Brukseli reprezentowany jest przez tępotę pałetającą sie po korytarzach za grube euro. Niektórzy mają wstręt do języków ,,cudzych ". Jak może osoba usiąść w kawiarni przy kawie z inną nie znając języka podstawowego jakim jest angielski ? Nazwiska ? Wstyd.  Byłem nie raz za granicą , ale z własnymi dziećmi lub wnukami , którzy władają perfekt językami. Nie znam wielu , ale wtedy czuję się jak ,,tępak " i nie muszę rozmawiać . Komunistom nie zależało , aby uczyć , ale teraz ? Bez znajomości języka ,,cudzego " precz ze stanowiska rządowego Mówi to coś ?Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj

kocham jarka
nasza