19 lutego 2019 Arnolda, Konrada, Marcelego

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co? Gdzie? Kiedy?
#MarekChrapan

  2018-04-07

"Czołem Wielkiej Polsce! Dostępny jest już kolejny, długo oczekiwany, Narodowy Horyzont! Narodowy Horyzont Nr.2 Wiosna 2018 Zapisy na konkretną liczbę egzemplarzy, odbędą się w Brygadach"


#MarekChrapan

  2018-04-07

Zamów "Narodowy Horyzont" (www. narodowyhoryzont.pl), "Kierunki" (www.kierunki.info.pl)


#gazeta polska

  2018-04-07

przeciez to klamliwe scierwo


#Shoah

  2018-04-09

"Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" to dwutomowe dzieło pod redakcją Barbary Engelking i Jana Grabowskiego z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Badania dotyczą lat 1943-45 roku, po likwidacji gett, gdy nielicznym Żydom udało się uniknąć wywózki do obozów i szukali ratunku w rodzinnych wsiach i miasteczkach. Wymowa liczb jest nieubłagana: dwóch spośród każdych trzech Żydów poszukujących ratunku – zginęło. 

Badacze przytaczają nie tylko liczby, ale przede wszystkim konkretne ludzkie dramaty. Kobiety, która oddała wszystko znajomemu chłopu, a ten następnego dnia zastrzelił ją i niemal całą jej rodzinę czy 13-osobowej grupy, która wyskoczyła z pociągu do Treblinki, a wzdłuż torów czekali "wolontariusze", polujący na Żydów.
Grupy czyhające przy torach i warty chłopskie, które strzegły nocami wejść do wiosek były "jednym z zasadniczych ogniw w niemieckim systemie poszukiwania żydowskich zbiegów
Czytamy też o rewidowaniu zwłok w powiecie biłgorajskim, gdzie szewc Franuszek po egzekucjach wskakiwał do dołów i "zawijając rękawy, grzebał palcami w łonie, szukając złota", o tym, jak Polacy zrywali z martwych ubrania i wyrywali im złote zęby, dlatego nazywano ich "dentystami", czy o Żydzie, który od swojego oprawcy usłyszał, że "będzie z niego dobre mydło".
 

 


#Shoah

  2018-04-09

W lutym, elbląski Sąd uniewinnił Roberta Kolińskiego, działacza partii Razem, od zarzutów zniesławienia, jakie postawił mu Jacek Gierwatowski, działacz Obozu Narodowo-Radykalnego. Uznał, że posty oskarżonego na temat tej organizacji mieszczą się w granicach publicznej debaty. - Pańska organizacja niestety sama na siebie ukręciła ten bicz. Nawiązujecie do organizacji przedwojennej, która była jawnie organizacją faszystowską, stosujecie te same symbole i nazwy – mówił do oskarżyciela po ogłoszeniu wyroku sędzia Maciej Rutkiewicz.

Koliński w lutym ubiegłego roku zamieścił w mediach społecznościowych (na Facebooku) i lokalnych portalach szereg wpisów dotyczących ONR. Napisał też do prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej, protestując przeciwko temu, by ONR współorganizował w Elblągu Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. „Organizatorem tego haniebnego wydarzenia są m. in. Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska, organizacje w sposób jawny odwołujące się do swych przedwojennych, faszystowskich, antysemickich, rasistowskich i ksenofobicznych korzeni” - napisał Robert Koliński w jednym z komentarzy

 

 


#Shoah

  2018-04-09

Te i inne wpisy tego rodzaju nie spodobały się 47-letniemu Jackowi Gierwatowskiemu, współzałożycielowi Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci i członkowi ONR, który był głównym organizatorem marszu. Skierował do sądu prywatny akt oskarżenia, domagając się przeprosin i wpłacenia 2 tysięcy złotych na cele społeczne.

- Pańska organizacja niestety sama na siebie ukręciła ten bicz. Nawiązujecie do organizacji przedwojennej, która była jawnie organizacją faszystowską, stosujecie te same symbole i nazwy – mówił do oskarżyciela po ogłoszeniu wyroku sędzia Maciej Rutkiewicz, odnosząc się do zapisów deklaracji założycielskiej ONR i organizowanych przez to stowarzyszenie wydarzeń.
     - Piszecie w deklaracji, że jesteście przeciwnikami wszystkich ustrojów totalitarnych, w następnym zdaniu piszecie, że również demokracji i w kolejnym, że jesteście zwolennikami ustroju hierarchicznego. Cóż to jest ustrój hierarchiczny? To jest właśnie ustrój totalitarny, to dokładnie to samo tylko inaczej nazwane. Nazywajmy rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu – mówił sędzia, nawiązując nawet do jednej z piosenek zespołu „Raz, dwa, trzy”. - Nie mówię, że jesteście faszystami czy nazistami, tak jak mówił oskarżony w debacie publicznej, korzystając z wolności słowa. Ja tylko mówię, że oskarżony miał prawo tak uważać na podstawie tego, co wy sami o sobie piszecie, jak się zachowujecie na własnych demonstracjach, jakie głosicie hasła, jak się nosicie. Tego nie można zinterpretować inaczej, jest to jednoznaczne. W ten sposób ubierały się bojówki nazistowskie i faszystowskie przed drugą wojną światową lub w czasie wojny – kontynuował sędzia. - Przed wojną było mnóstwo bojówek, zasadnicze pytanie, czy chcemy, by te czasy wróciły. Kiedy po ulicach biegają bandy ogolonych na łyso przebierańców i się nawzajem naparzają. Ja nie chcę. Jeżeli pan chce, może pan głosić takie poglądy i właściwe organy powinny się tym zająć – powiedział do oskarżyciela.

BRAWO PANIE SĘDZIO


#Marek Chrapan

  2018-04-10


Właśnie rozpoczynają się obchody Dnia Pamięci o Shoah, ustanowionego 12 kwietnia 1951 r. przez izraelski parlament. Jak co roku tysiące młodych Izraelczyków przejdą w Marszu Żywych przez teren byłego obozu Auschwitz–Birkenau. Dla młodych Żydów Polska jest krajem, w którym dokonał się Holokaust ich przodków. Są też przeświadczeni, że Polacy brali w nim udział, bo taki obraz serwowany jest im w szkołach. W okupowanej przez Niemców Polsce Żydzi kolaborowali znacznie częściej niż Polacy. Robili to nawet wtedy, gdy rozpoczął się Holokaust

Przekaz, że Polacy są wspólnikami Niemców, jest zabiegiem świadomym. Ma zasłonić obraz postaw samych Żydów wobec niemieckiego okupanta. A te, jak pokazują wyniki badań historycznych, nie były monolitem. Wielu Żydów, zanim zostało ofiarami Zagłady, dopuściło się zbrodni największej: kolaboracji i współpracy z oprawcami.

Już we wrześniu 1939 r., gdy w Polsce toczyła się jeszcze kampania wojenna, żydowscy mieszkańcy wielu polskich miast i miasteczek witali uroczyście wkraczające oddziały Wehrmachtu. Tak było m.in. w Łodzi i Pabianicach, gdzie z inicjatywy miejscowych Żydów zbudowano nawet ukwiecone triumfalne bramy, a delegacje witały niemieckich żołnierzy chlebem i solą.

Jeszcze wyraźniej widoczna była postawa antypolska żydów na Kresach Wschodnich, 17 września 1939 r. zajętych przez Sowietów. W wielu kresowych miasteczkach równie triumfalnie Żydzi witali okupantów sowieckich. W ich zachowaniu była niejednokrotnie nie tylko radość z upadku polskiego państwa, ale i drwina z samych Polaków. Według relacji świadków mówili: „Już się wasza zasrana Polska skończyła" albo „chcieliście Polskę bez Żydów, a macie Żydów bez Polski". Ale na Kresach radość sporej części Żydów nie skończyła się tylko na powitaniu wkraczającej Armii Czerwonej. Jesienią 1939 r. setki kresowych Żydów zaangażowały się w kampanię propagandową przed zaplanowanymi na 22 października sowieckimi wyborami do Zgromadzeń Narodowych Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi, które miały zadecydować o przyłączeniu tych terenów do Związku Sowieckiego. Zdecydowana większość ludności żydowskiej Kresów głosowała właśnie za ich przyłączeniem do Związku Sowieckiego.

Porzucenie Polski i entuzjazm dla jej okupantów nie wyrażali jedynie komunizujący jeszcze przed wojną Żydzi. Nową optykę przyjmowali nader często przedstawiciele przedwojennej żydowskiej elity. Jakub Wygodski – w latach 1922–1930 poseł na Sejm RP i prezes gminy żydowskiej w Wilnie – już w październiku 1939 r. poparł likwidację przez Niemców i Sowietów państwa polskiego. Jasno wówczas deklarował, że „większość społeczeństwa żydowskiego wyraża zadowolenie, że do Wilna wkroczyli Litwini". Wygodski szybko stał się z własnego wyboru obywatelem Litwy Jokūbasem Vygodskism. Podobne stanowisko zajął Icchak Giterman, pochodzący z Ukrainy


#aha

  2018-04-10

No niestety,  propaganda zydowska chce z Polaków zrobić sprawców. Niemcy dobrze zapłacili, żeby o nich nie wspominać. A winny musi być, no to wpadli na pomysl, żeby winą obiążyc Polaków.  Ta Engelking  to w radio" trójce" mówiła, ze jak umiera Polak, to zwyczajna rzecz.ale jak umiera żyd, to jest misterium i ból.   Zgadzacie się z tym? 


#spokojny

  2018-04-10

Żyd w obronie własnego życia może poświęcić życie nawet swoich bliskich - takie jest żydowske prawo talmudyczne. Śmierć Żyda to "jest misterium i ból, śmierć goja (nie Żyda, np. Polaka), to zwykła śmierć". Żydzi mają pretensje do Polaków, że za mało ich ratowali. Co to znaczy w praktyce? To znaczy, że za mało ryzykowali własnym życiem, ratując życie Żydów. Znajoma Żydówka prof. Ewy Kurek, powiedziała jej - gdyby to Żydzi mieli ratować Polaków, nie ocalał by żaden Polak. - A dlaczego? zapytała Ewa Kurek. - Nie mogę Ci powiedzieć, bo jestem Żydówką - odpowiedziała.Oto prawda, którą dla materialnych korzyści, amerykańscy Żydzi chcą ukryć.


#wyborca

  2018-04-10

-Już we wrześniu 1939 r., gdy w Polsce toczyła się jeszcze kampania wojenna, żydowscy mieszkańcy wielu polskich miast i miasteczek witali uroczyście wkraczające oddziały Wehrmachtu.

Może uwierzyli w to co pisała przedwojenna OEN-erowska Sztafeta, że nawet postać Gebbelsa jest niewątpliwie sympatyczna, i jakoś to będzie. A może wiedząc co się święci, wybrali mniejsze zło. Lepiej zginąć od. kuli, niż w męczarniach od chłopskiej kosy czy siekiery. Hmmm...

A co do Ewy Kurek, pewnie powiedziała jej to zamordowana Żydówka. Bo jak to sama powiedziała, obronią nas zamordowani polscy Żydzi. Taaa. Dobry Żyd to martwy Żyd. A skąd pochodzi ta Kurek, chyba z Kielc..Ło matko święta. Wszystko już jasne.


#rymło mi się

  2018-04-11

Ciemnyś wyborco, jak but z lewej nogi a mózg twój bardzo  w wiedzę jest ubogi. Nie wiedzieć kim jest profesor Kurek Ewa, to jakim niezmiernym ciemniakiem być trzeba. Jeśliś tylko czytał kłamstwa Grabowskiego i Grossem przyprawił swą wiedzę - lebiego,  to mózg twój podzielił te żydowskie losy, może od siekier, albo chłopskiej kosy.


#wyborca

  2018-04-11

- to mózg twój podzielił te żydowskie losy, może od siekier, albo chłopskiej kosy.

No i przyznałeś mi racje  Duch pogromów i antysemityzmu nosi sie w tym narodzie jak smog zimą. Wystarczy tu przyjechać i to czuć. Szczególnie teraz kiedy dobra zmiana podnosi jeszcze cisnienie. I najbardziej kuriozalnemj jest to, że w Polsce już praktycznie nie ma Żydów. 


#wyborca

  2018-04-11

- Nazywajmy rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu (...) to co wy sami o sobie piszecie, jak się zachowujecie na własnych demonstracjach, jakie głosicie hasła, jak się nosicie. Tego nie można zinterpretować inaczej, jest to jednoznaczne. W ten sposób ubierały się bojówki nazistowskie i faszystowskie przed drugą wojną światową lub w czasie wojny – kontynuował sędzia Rutkiewicz.

No własnie oficjalnie to udają małe dziewczynki. Swoja droga, gdzie pójdzie po sprawiedliwośc Gierwatowski kiedy przegra w ewntualnej drugiej instancji (bo chyba nie ma watpliwości że odwołanie będzie, sprawa prestiżowa), Do Strasburga, czy gdzie jeszcze...   


#Marek Chrapan

  2018-04-11

"Kolaboranci żydowscy należeli do elity.

Przypomnijmy tu, z jak ostrym potępieniem tej kolaboracji elit żydowskich wystąpiła najsłynniejsza żydowska myślicielka XX w. Hannah Arendt w książce Eichmann w Jerozolimie. Napisała tam: „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii. Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę”. Arendt stwierdziła wprost: „O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano”. Arendt pisała, że bez pomocy judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów. Znamienne, że wśród policjantów żydowskich w getcie warszawskim dominowały setki adwokatów, niegdyś uważanych za poczciwych mecenasów. Ludzie ci bez skrupułów maltretowali wyciąganych na zagładę Żydów, a potem szabrowali ich mienie. Właśnie w 1942 r. w getcie warszawskim powstało na oznaczenie rabunku słowo „szaber” od żydowskiego słowa „szabrower”.

Wśród żydowskich kolaborantów znalazła się natomiast wcale niemała grupa bezwzględnych, okrutnych katów.

 

bardzo liczne przykłady bezwzględnych żydowskich oprawców, pozbawionych jakichkolwiek skrupułów. Oto niektóre z nich.

Joe Rosenblum we wspomnieniowej książce Defy the Darkness podaje wstrząsające dane o rozmiarach zbrodniczej działalności żydowskiego kata Żydów – kapo Rudyego. Oprawca ten zajmował niewątpliwie „wyróżniające się” miejsce wśród najokrutniejszych żydowskich katów własnego narodu. Rosenblum opisał w swej książce scenę, jak po wyzwoleniu obozu zagłady grupa przebywających w nim żydowskich więźniów zaczęła bić, a wreszcie powiesiła na wielkim sznurze jednego z najokrutniejszych żydowskich kapo – 25-letniego Rudyego. Rosenblum pisał o Rudym: „He was a German Jew who had been a Kapo, and he had whipped, beate, and even killed thousands of Lithuanian, Estonian and Latvian Jews”. (Czyli Rudy „był niemieckim Żydem, który jako kapo chłostał, tłukł, a nawet zamordował tysiące Żydów z Litwy, Estonii i Łotwy” [podkreślenie – J.R.N.] (tłumaczenie J.R. Nowak. Por.: Joe Rosenblum with David Kohn, Defy the Darkness. A Tale of Courage In the Shadow of Mengele, London 2001, ss. 286–297)".

 


#zo

  2018-04-21

Skończ chrapan z dzoadowaniem. Kobylański już nie daje?


#pytanko

  2018-04-22

Byliście tam psie syny?


#Marek Chrapan

  2018-04-26

Wczorajszy protest Narodowców przed ambasadą USA :

Po pierwsze [jesteśmy tu – przyp.red.], żeby zaprotestować przeciwko wyłudzaniu pieniędzy, polskiego majątku narodowego odbudowywanego po II wojnie światowej przez Polaków. Po drugie, zaprotestować przeciwko ingerencji innego państwa w nasze wewnętrzne sprawy. Jest to wyłącznie polską kwestią, jak załatwimy sprawę roszczeń reprywatyzacyjnych. Zwłaszcza, że te roszczenia są w Stanach Zjednoczonych artykułowane głównie przez organizacje, nie przez konkretnych ludzi – mówił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Na twitterowym koncie Ruchu Narodowego pojawiły się inne cytaty z Winnickiego: “Sprawa roszczeń to test na siłę polityczną polskiego państwa”, “Roszczenia chce wyłudzić od nas banda hochsztaplerów”, “Polskie władze były bezczynne wobec agresji Izraela. Dzisiaj nasz rząd pełza przed Tel Awiwem”, “Żydzi nie dostaną od nas ani złotówki”.


#Shoah

  2018-04-26

List kongresmenów USA ws. Polski. "Sponsorowana przez państwo negacja Holocaustu" .Wroli głównej Polska i Ukraina

https://khanna.house.gov/sites/khanna.house.gov/fi...


#zbrzydzony

  2018-04-26

Ty żydowski sługusie znowu tu eksponujesz propagandę swoich żydowskich panów? Ile ci płacą? W szeklach czy dolarach?


#gazeta polska

  2018-04-27

debile kur..mac


#zniesmaczony

  2018-04-27

Ten głąb zamulony (gazeta polska, bogdan dziaslo, pająk - to różne mutacje tego samego osobnika) wciąż się odzywa, choć nic sensownego nie ma do powiedzenia, jeno wyzwiska. Zresztą nic dziwnego - przeca on innych słów nie zna.


#gazeta polska

  2018-04-27

znam inne slowa , ale co z toba dyskutowac skoro ty w zamach wierzysz , cymbale radiomaryjny 


#julek

  2018-04-28

Idiota , który pilnuje poprawności tekstów musi być wyrazicielem mysli o. Rydzyka. Zwą go CENZOR.


#wyborca

  2018-04-28

Tylko jak akcja pod ambasadą ma się do rzekomych powiązań Winnickiego z Oparą? Opara działałby na niekorzyść Żydów. Hmm  Sieroty po USOPAL-e Janusza Kobylańskiego też tam były? Czy tylko wydziedziczony Winnicki


#Marek Chrapan

  2018-04-29

Do Trumpa pertycja o nie podpisywanie żydfowsdkiej ustawey 447 - wejdź i podpisz: https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-do... "Wyborca SBcji i WSIoków" - wieści na ten temat przecież bierzesz z publikacji E. Sendeckiego (WSIoki i SBcja wypięli się na ciebie nie dając aktuaslnych info?), a nie wiesz, że po wejściu do sejmu R. Winnicki urwał się Oparze? (Sendecki sugeruje, że nawet wcześniej ale nie jest to zgodne z prawdą, to Opara poradził Winnickiemu układ z Kukizem który też był, a może i nadal jest na pasku WSIoków prowadzących Schetynę. Klimat nie sprzeuyja więc co niektórzy kamuflują się strojąc w patriotyczne piórka. A kiedy ty owiniesz się białoczerwoną flagą?


#gazeta polska

  2018-04-29

chrapan ciolku po co te petycje?


#Shoah

  2018-04-29

Ivanka Trump córka Prezydenta USA wychowywana była w wierze prezbiteriańskiej. Przeszła konwersję na judaizm ortodoksyjny w lipcu 2009 roku, po ukończeniu nauki z rabinem Haskelem Looksteinem oraz Elie Weinstock ze szkoły nowoczesnej ortodoksji Ramaz School. Trump przyjęła hebrajskie imię Yael. Swoją konwersję opisała jako „niesamowitą oraz piękną podróż”, podczas której „od dnia pierwszego” wspierał ją jej ojciec, dodając iż ma on „ogromny szacunek” do żydowskiej religii. Potwierdziła, iż przeszła na dietę koszerną oraz przestrzega Szabatu, mówiąc w 2015 roku: „Przestrzegamy tego całkiem nieźle... była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu... naprawdę odnajduję się w judaizmie, tworzy niesamowity schemat więzi rodzinnych. Od piątku do soboty nie robimy nic innego oprócz spędzania wspólnie czasu. Nie wykonujemy telefonów”. W trakcie mieszkania w Nowym Jorku, Ivanka Trump posyłała swoją córkę do przedszkola w żydowskiej szkole, co wspominała następująco: „Było to dla mnie jak błogosławieństwo, kiedy przychodziła każdej nocy i opowiadała mi o wszystkich hebrajskich słowach których się nauczyła czy śpiewała mi piosenki w trakcie świąt”


#znudzony

  2018-04-30

No i co z tego, żydowski parobku?


#Shoah

  2018-04-30

Steven Spielberg przypomniał zdarzenie które miało miejsce podczas zdjęć do Listy Schindlera. Gdy Ralph Fiennes ubrany był w pełny mundur SS, podeszła do niego  postronna Polka  i powiedziała: "jak bardzo kochała te mundury i żałowała, że nie wróciliście tutaj, żeby chronić nas wszystkich ". Reżyser zauważył, że "prawdopodobnie zostanie aresztowany w Polsce, kiedy następnym razem będzie o tym mówił - skoro przyjęli to prawo". Spielberg odwoływał się do kontrowersyjnych przepisów niedawno uchwalonych w Polsce, które zakazują obwiniania kraju lub jego obywateli za jakiekolwiek zaangażowanie w Holocauście.
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało8 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało10 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało19 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...