20 października 2019 Ireny, Kleopatry, Jana

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Co w trawie piszczy
#MarekChrapan

  2018-03-03

Szanowni Państwo! Istnieją w debacie historycznej obszary tabu, których nie pozwala poruszać kaganiec politycznej poprawności. Nie służy to zrozumieniu i krytycznemu a zarazem twórczemu podejściu do naszych dziejów, zwłaszcza najnowszych. Dlatego czas zacząć owe obszary tabu przełamywać. Najwyższy również czas wprowadzić symetrię i zasadę wzajemności w relacjach polsko-żydowskich. Od dekad dyskusja historyczna, polityczna i kulturalna w tym zakresie jest bowiem zdominowana przez słabo tajony antypolonizm oraz, z drugiej strony, przez omijanie tematów niewygodnych z żydowskiego punktu widzenia. Dlatego Fundacja Piastowska przygotowuje wystawę poświęconą jednej z najciemniejszych, a zarazem najbardziej przemilczanych kart stosunków polsko-żydowskich. Chodzi o mroczne czasy stalinizmu, naznaczone przez brutalną sowietyzację Polski. Pełne mordów, prześladowania i nękania Polaków a zwłaszcza aktywnych polskich patriotów. Olbrzymią, zupełnie nieproporcjonalną rolę w tym strasznym okresie odegrali komuniści pochodzenia żydowskiego. Wystawa, którą przygotowujemy, ma za zadanie przypomnieć o tym fakcie i sprowokować szerszą debatę na temat omawianego zjawiska. Odpowiednie przepracowanie problematyki różnych aspektów stalinizmu w Polsce przyczyni się również do uczynienia dialogu polsko-żydowskiego pełniejszym i bardziej zrównoważonym. Szanowni Państwo! Bardzo prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Wystawa będzie mobilna, chcemy ją również przygotować w dwóch wersjach językowych - po polsku i po angielsku. Liczy się każdy grosz. Już dziś wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Fundacja Piastowska ul. Noakowskiego 10/12 00-666 Warszawa Bank PKO BP nr 83 1020 1068 0000 1602 0319 1525 Wystawę przygotowujemy we współpracy z Ruchem Narodowym. https://www.facebook.com/FundacjaPiastowska/posts/... RODZENIA POLSKI


#Shoah

  2018-03-03

Większość nie uważała walczących Żydów za bohaterów. Ci sami sąsiedzi, teraz pełni patriotycznych uczuć [w czasie powstania warszawskiego - S.Z.], wówczas z szyderstwem powtarzali: "Żydki się biją, Rywki, Mońki idą strzelać do Niemców". Zastanawiając się nad tymi dwoma warszawskimi powstaniami, ze smutkiem myślałam o Żydach, którzy ginęli wówczas samotnie, zmagając się z niemiecką potęgą bez nadziei na zwycięstwo. Ich bohaterska walka nie spowodowała braterskiej wspólnoty z polskim narodem, mimo że walczący wywiesili biało-czerwona chorągiew. Zmagania żydowskich powstańców nie wzbudziły uznania i szacunku. O wywieszeniu polskich sztandarów przez żydowskich bojowników antysemici mówili, jak następuje: "Chcą się przypodobać Polakom".

Obraz warszawiaków, z podziwem kibicujących tłumiącym powstanie w getcie Niemcom, utrwalił na gorąco w swoich Dziennikach Adolf Rudnicki:

Kanonierzy na Krasińskich i Bonifratrach ładowali i odpalali wśród życzliwości tłumu. Dzieci głaskały wrogów po rękawach. Wzrok kobiet towarzyszył brawurowym podjazdom SS-ów pod mury. Patrzyło się na to i nie chciało wierzyć. Nazbyt bolało.

 

 


#oburzony

  2018-03-03

Co za dużo, to niezdrowo. Jakieś nędzne indywiduum pod nazwą Shoah, które tu usiłuje przedstawić Polaków jako strasznych antysemitów, przekroczyło wszelkie granice. Pisze oto, że podczas likwidacji przez NIemców żydowskiego getta w Warszawie, polskie dzieci "głaskały wrogów po rękawach". Co za bezczelne łgarstwo! W czasie okupacji Polacy powszechnie uwazali, że "dobry Niemiec to martwy Niemiec" a tu takie łgarstwo. Oczywiście, że wśrod Polaków byli szmalcowniny, jak w każdym narodzie są różne typy z pod ciemnej gwiazdy ale tu łgarstwo przekroczyło już wszelkie granice.


#Januszko

  2018-03-03

Chrapan >  W związku z apelem o dokonywanie wpłat na tzw Fundację Piastowską proponuję , aby na wzór towarzystwa działającego w latach  1817- 1822  zbierać fundusze na niezmiernie potrzebne  dzisiaj w Polsce TOWARZYSTWO SZUBRAWCÓW. Wikipedia określa jak pożyteczną była ta organizacja . Historia kołem się toczy. Przepuść też przez swój mózg dzisiejszy artykuł na onecie  ,, Putin może dokonać inwazji na pełną skalę już za 2 lata ". Pytanie - w jakim położeniu wtedy znajdzie się Polska ?


#czy chrapan ma mozg

  2018-03-03

Jak chrapan może to przepuscic jak jego mozg zlasowany?


#wyborca

  2018-03-03

Oj Januszko. Towarzystwo zwane narodowcami, u którego chrapan chodzi na pasku będzie wniebowzięte. Rosja putinowska jest dla nich wzorem do naśladowania. I nie wymagaj cudu. Co może wyjść z wyprasowanego z fałd przez komunistyczną armię  mózgu. 


#wyborca

  2018-03-03

Nie oburzaj sie oburzony. Widząc jakie skrywane antyżydowskie i antyniemieckie fobie uaktywniła obecnie rządząca partia, można dojść do wniosku, że dobry Niemiec to martwy Niemiec, ale najlepszy to jest martwy Żyd. Niestety.


#oburzony

  2018-03-03

Wyborco, nie przeszkadza Ci tak paskudne obrzucanie błotem Polaków przez jakąś kłamliwą wywłokę? Koniecznie musisz skręcać w inną stronę, zamiast odnieść się do konkretnego kłamstwa?


#ab

  2018-03-04

Wyborco. Partia rządząca pokazała jakie mechanizmy rządzą w polityce i gospodarce miedzynarodowej i krajowej. Pokazała też antypolskość w krajach Zachodu tylko dlatego , że Polacy wybrali PIS a nie uległą PO. A fobię to masz tylko Ty na punkcie M.Chrapana.


#abc

  2018-03-04

Szkoda cieplego moczu żeby go olać a ty o fobiach piszesz


#Roman

  2018-03-06

 Nigdy IPN nie zapodał, ilu faszystów niemieckich, tych umundurowanych, morderców hitlerowskich, "żołnierze przeklęci" (czy jakoś tak) NSZ zabili w walce na terenach Polski. Tak ogólnie, jakiemu rządowi NSZ podlegały?


#ab

  2018-03-06

Roman, masz braki historyczne takie same jak niektórzy posłowie z Nowoczesnej.


#jedynak

  2018-03-06

# ab   > tylko tyle jesteś w stanie napisać ?  Napisz jaką wiedzę uzyskałeś na ten temat. Chrapan takiego tematu nie odpuści. A z Nowoczesnej , to kto są ci ,, niektórzy "


#ab

  2018-03-07

Dla mądrego wystarczy, resztę sobie dopowiedz.


#jedynak

  2018-03-08

Mądrych na tym portalu nie lubią i tekstów ich nie puszczają . Jeden Chrapan ma pełny zakres publikacji głupot , wichrzycielskich upodobań , konfabulacji........


#wsk

  2018-03-08

Bo chrapan nie mieści się w żadnych ramach. Przekroczyl dawno zarówno granicę rozumu jak i glupoty. Dinozaury niby wygineły ale jeden sie ostał.


#spokojny

  2018-03-09

Na tym portalu króluje antypolska tępota. Jeśli pojawi się jakiś propolski tekst, natychmiast rzuca się na niego jak wygłodzony pies wszelka hołota z pod szyldu o nazwie HOMOSOWIETIKUS. Z tą hołotą jakikolwiek dyskurs jest wykluczony. Co ciekawe, nawet osobniki pokroju Romana, wydawające sie jakimiś chlubnymi wyjątkami, tymi wyjątkami nie są, co potwierdzają od czasu do czasu.


To po co tu włazisz jak ci towarzystwo nie pasuje, nedzna katopolska kreaturo?


#gepard

  2018-03-09

Jw >Tylko tyle masz do napisania ? Na tym ma polegać POLSKA WOLNOŚĆ  i SPRAWIEDLIWOŚĆ ? Co jutro powie Przywódca Narodu Kaczyński na temat katastrofy smoleńskiej ? Przeciągać będą sledztwo do czasu aby Macierewicz miał limuzynę gabinet ministerialny ogromne dochody ,,zewsząd " i glupich wyborców ?


#ab

  2018-03-09

Na tym polega DEMOKRACJA!!! magiczne słowo, które wykrzykują osoby podważające demokratycznie wybrane rządy. Zresztą najwięcej krytykują osoby, które nie głosowały na PIS. Ja głosowałem i w większości nie zawiodłem się na działaniach dobrej zmiany.


#bogdan dziaslo

  2018-03-09

podobno  co piaty czlowiek ma problemy psychiczne , to by tlumaczylo wynik wyborczy z 2015 roku


#Shoah

  2018-03-09

Brawa dla Pani Ambasador za celną wypowiedź:

8 marca Anna Azari wygłosiła przemówienie na Dworcu Gdańskim z okazji 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 roku. – Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie, nawet kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski – powiedziała ambasador. Dodała, że o ile Związkowi Radzieckiemu i innym krajom z bloku wschodniego można przypisać zakończenie stosunków dyplomatycznych z Izraelem, to Marzec'68 zdarzył się tylko w Polsce. – Ciekawe jest to, że wyrzucenie Żydów z Polski nie pomogło Gomułce i partii w rozwiązaniu problemów społecznych – dodała Azari.


#gazeta matołska

  2018-03-09

celna wypowiedz


#Demokracja

  2018-03-09

Tygodnik "The Economist" opublikował raport Wskaźnik Demokracji podsumowujący rok 2017. Według prestiżowego, corocznego badania, Polska spadła o cztery pozycje, plasując się na 53. miejscu. Oznacza to, że nasz kraj zajął najgorsze jak dotąd miejsce w publikowanym od 2006 roku rankingu. Wyprzedzają nas takie kraje, jak: Filipiny, Indonezja, Jamajka, Timor Wschodni czy Trynidad i Tobago.

Indeks Demokracji tygodnika to coroczny raport na temat stanu demokracji na świecie. Badanie, które od 2006 roku opracowuje dla tygodnika zespół specjalistów, opiera się na kilkudziesięciu wskaźnikach pogrupowanych w pięciu różnych kategoriach. Są to m.in.: swobody obywatelskie, proces wyborczy i pluralizm, a także kultura polityczna oraz funkcjonowanie administracji publicznej.

 Twórcy raportu zauważają, że żadne z państw Europy Wschodniej - do której zaliczana jest w rankingu Polska - nie osiągnęło statusu "pełnej demokracji".Gorzkie słowa wypowiedziano, wspominając o PiS-ie i Jarosławie Kaczyńskim. PiS określono jako nacjonalistyczną, prawicową i konserwatywną partię, która demontuje instytucje demokratyczne. Wspomniano o zniszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, kontroli mediów publicznych, sytuacji w służbie zdrowia, ograniczeniu prawa do zgromadzeń oraz zmianach w mianowaniu sędziów. Przypomniano o uruchomieniu artykułu 7.  Aby uzupełnić obraz Polski roku ubiegłego dodano informację o wycince Puszczy Białowieskiej, ograniczanie dostępności antykoncepcji oraz faszystowskie symbole na marszu 11 listopada.


#bogdan dziaslo

  2018-03-09

BRAWO PIS 


#ab

  2018-03-09

Tygodnik nie podaje źródeł informacji . Ich ocena to jakbym słyszał wypowiedź przedstawiciela totalnej opozycji.


#oburzony

  2018-03-10

Azari, ta Litwaczka już po pierwszym swym haniebnym wystąpieniu powinna być pogoniona z Polski. Nie pojmuję czemy rząd PiS-u jeszcze jej nie wyrzucił.


do oburzony: Bo masz doopku za ciasną główkę zeby cokolwiek pojąć. Szkoda ci  tłumaczyć bo i tak nie pojmiesz a będziesz powtarzać bezrefleksyjnie to co powiedział Żaryn.


#hi hi

  2018-03-10

Przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej, który przeprowadził ustawe degradacyjną jest gośc, który roił karierę w Ludowym Wojsku Polskim. Pracował dla Jaruzelskiego kiedy opozycjoniści siedzieli w więzieniu a dziś chce go degradować


#oburzony

  2018-03-10

A ty Jw widocznie masz rozdętą makówkę przez wodogłowie, jeśli sądzisz, że swoją opinię opieram na słowach pana Żaryna.Ty widocznie kierujesz się opiniami żydowskich geszefciarzy z USA, których dokładnie opisał pan Norman Finkelstein, żydowski historyk i opinią Netanjacha, żydowskiego kryminalisty pełniącego obowiązki premiera Izraela.


#Januszko

  2018-03-10

Przeczytałem  5 ostatnich komentarzy. Wszystkie opracowane przez SZUBRAWCA, Bezsensowne wypociny półgłowków . Piszcie co robić dziś i jutro ,,aby Polska nie zginęła "
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 06:30 

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało16 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...