22 października 2019 Halki, Filipa, Salomei

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Hydepark
#Marek Chrapan

  2017-08-02

Podpisujemy się i zbieramy podpisy o radykalną zmianę systemu sądowniczego w Polsce od góry do dołu, OPCJA "0"! - http://www.klubygp.pl/formularz-do-pobrania-apel-o...


#

  2017-08-09

A co z terenem wokół dworca? Tam wszystko aż do Westerplatte , Dworcowej i stacji Orlen jest własnością kolei.
#wyborca

  2017-08-08

Nie wiem czy czytałeś cały wywiad z Edkiem Orzechowskim Romanie, ale wśród wielu bzdur które wygadywał, napisane jest tam, że narodowcy maja służyć potrzebującym. Nie potrzebujesz tam jakiegoś brygadiera do wypasu krów?
#wyborca

  2017-08-08

Wonczas za pierwszej to dziecięciem byłem Romanie. Ale gdybym tak hipotetycznie wstąpił do brygady ONR i powiedział, że zabijali nas Niemcy, tępili lewacy, to jak by to wyglądało. Słabo. A jak wygląda typ, który ochoczo (nie z przymusu jak większość) wstąpił do komunistycznego wojska, a teraz w butach oeneru wymachuje flagą. No komicznie. I jeszcze daje linka do zdjęcia, byśmy zobaczyli jaki on fajny, z tą swoją miną numer 9 :)))
#

  2017-08-08

nie napinaj się..
#

  2017-08-08

Wake up!
#

  2017-08-07

ziew....
#Roman

  2017-08-07

Do wyborca: Mam mieszane uczucia dotyczące Twej wypowiedzi. Ja także, jak i miliony innych, jedni ochotniczo, drudzy z poboru, służyliśmy w LWP. Tym samym, służyliśmy Polsce. A Ty, gdzie byleś wonczas, lub teraz? Gdzie byłeś w czasie pierwszej Solidarności? Zarówno żołnierze dawniejsi, jak i działacze Solidarności, służyli społecznie.
#He, he, he, ...

  2017-08-06

Nie czyżby, tylko na pewno.
#ab

  2017-08-06

...97 i wyborco- czyżby resztki rozumu opuściły wasze półkule mózgowe?
#wyborca

  2017-08-05

Tak tępili ich lewacy, że ten pan ze zdjęcia w ciemnych okularach, zgłosił się na ochotnika do Ludowego Wojska Polskiego i przysięgał stać nieugięcie na straży władzy ludowej w braterskim przymierzu z Armią Radziecką. I gdzie tu miejsce na wiarygodność.
#

  2017-08-05

Jakoś dziwnie zabijali, że nie zabili. Tak to jest jak się używa ogólników.
#Roman

  2017-08-03

Do Marek Chrapan: Chodzi o radnego gminy z PiS wywodzącego się. Mieszka w sąsiednim obrębie, czyli wsi i kokosi się. Jego syn nosi buciory, co okazuje niejednokrotnie, idąc [maszerując] schetynówka, do naszego sklepu, gdzie margaryna i masło są tańsze, niż u nich. Cie Florek... .
#Roman

  2017-08-03

Do Marek Chrapan.: Nasz Zygmunt wciąż się martwi nie otrzymaniem terminu sprawy, jaką wytoczył radnemu gminnemu PiS za nielegalne wjeżdżanie i użytkowanie jego drogi. Droga Zygmunta leży na jego działce Jeden ze świadków, proboszcz, wycofał się twierdząc, że w sprawy polityczne wtrącał się nie będzie. W ciągu 2-ch niedziel na tacę proboszcz otrzymał ok. 2000 zł mniej, niż zwykle Można? Można!
25 VII Komenda Główna AK ogłosiła gotowość do powstania i podjęła zabiegi o poparcie akcji przez wojska zachodnie. Władze Wielkiej Brytanii odrzuciły prośbę uzasadniając, że Warszawa należy do strefy operacyjnej Związku Radzieckiego. Ostatniego dnia lipca, (po informacji, że wojska sowieckie dotarły już do Pragi), AK podjęła decyzję o wybuchu walk nazajutrz o godz. 17.00 (godzina „W”).w wielu punktach miasta do starć doszło przed godziną „W”. To odebrało powstaniu jego atut zaskoczenia
Stalin to polityk bezwzględny, socjopata, ofiary się dla niego nie liczyły. Decyzja o powstaniu była po stronie polskiej, a nie po stronie Stalina. Jak można było liczyć na „sumienie Stalina” po Katyniu? Nasi dowódcy i politycy w Warszawie liczyli, że Zachód zmusi Stalina, żeby przeszedł Wisłę. I się przeliczyli. Nie można obwiniać tego dyktatora o spowodowanie upadku powstania. Oczywiście prawdą jest, że nie pomógł Warszawie; Ale liczenie na pomoc Stalina było naiwnością.
650.000 ludności cywilnej zostało wywiezione z Warszawy do obozu przejściowego w Pruszkowie a stamtąd 150.000 do przymusowej pracy w Niemczech a 50.000 do obozów koncentracyjnych,10.000 poległych, 7.000 zaginionych, 9.000 rannych.uległo zniszczeniu około 85% budynków


  Formularz odpowiedzi


  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Akceptuję Regulamin
  Akceptuję Politykę prywatności

  Klub Miłośników Poezji zaprasza

  Pozostało14 dni

  Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


  Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

  Pozostało14 dni

  Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


  IV Pasłęckie Biegi Niepodległości

  Pozostało17 dni

  8 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się IV...