6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Towarzyskie
#wyborca

  2018-05-24

SPOTYKAMY SIĘ DZISIAJ W CZWARTEK 24.05 POD AMBASADĄ STANÓW ZJEDNOCZONYCH ABY ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO USTAWIE 447! Aleje Ujazdowskie 29/31. Dotychczas ani polski rząd, ani polskie i polskojęzyczne media nie wykazały żadnego zainteresowania Ustawą 447. My, jako społeczeństwo, musimy się zatem o to upomnieć! Że też ja muszę o wszystkim pamiętać. Aaa...Obuwie z gumowymi podeszwami wskazane, synoptycy zapowiadają burze z piorunami. To tup tup.


#Nick

  2019-02-15

Już przegłosowana. Amerykańce chcą nas wydymać na bilion złotych. 


#spokojny

  2019-02-15

Obywatele USA niezależnie czy żyd czy nie-żyd już dostali swoje odszkodowania na mocy ugody międzypaństwowej jeszcze z komuchami a Żydzi mogą jak wszyscy, dochodzić swoich roszczeń spadkobierczych przed sądami. A mienie, które nie ma spadkobierców, przechodzi na własność Skarbu Państwa. takie jest prawo i żaden Żyd czy urzędnik amerykański nie ma tu żadnych praw do wściubiania swojego nosa. To powinien jasno i twardo powiedzieć polski rząd każdemu zainteresowanemu. Koniec, kropka. A obywatele też to powinni głośno publicznie poprzeć a nie demonstrować antypolsko - jak to niektórzy czynią - za przywróceniem tego co było.


#wyborca

  2019-02-15

Mylisz się. To mienie zostało utracone na skutek zbrodni wojennej, Holokaustu. Nie ma w tym przypadku takiego lekkiego przełożenia, że nie ma spadkobierców. Jest Gmina Żydowska. którą równie dobrze można uznać za spadkobiercę. I powiem ci, że po ostatniej amerykańsko – izraelskiej konferencji w Warszawie (bo przecież nie polskiej) jest to bardzo prawdopodobne. Szef amerykańskiej dyplomacji powiedział w Warszawie, że zachęca swoich polskich kolegów, by wprowadzili prawo, które pozwala na zwrot majątków tym, którzy je stracili podczas Holokaustu. Przypadek.

Polska Kaczyńskiego odgrywa taką rolę w sojuszu z USA jak Łukaszenka z Rosją. Dyplomatołki pisowskie chciały zrobić psikusa UE, a zapędziły się w kozi róg.


W przedstawionym w piątek z okazji MSC raporcie „70 lat NATO: Sojusz w kryzysie” Polskę, Węgry i Turcję wymieniono jako kraje stanowiące potencjalne wewnętrzne zagrożenie dla demokratycznych wartości. „Trzy sojusznicze rządy – Polska, Węgry i Turcja podkopują swoje własne systemy demokratyczne w różnym stopniu, wywierając presję na wolność słowa i wolne media oraz ograniczając niezależność sądów” – czytamy w raporcie.


O tym, że zakończony już szczyt w Warszawie okazał się naszą porażką świadczy fakt, że nawet przedstawiciele rządu i zaprzyjaźnione z nim media nie próbują czarować rzeczywistości. Bo i trudno tutaj o magię, która nagle wybawiłaby polskie władze od konsekwencji właśnie zakończonej konferencji. Strona polska poniosła całą serię prestiżowych porażek – na płaszczyźnie obronności (zakup systemu HIMARS, deklaracja sekretarza stanu ws. amerykańskich baz w Polsce), na płaszczyźnie dyplomatycznej (odnowiony konflikt z Izraelem, uderzenie w spójność stanowiska Unii Europejskiej ws. Iranu, zaangażowanie w konflikt bliskowschodni) czy wreszcie na płaszczyźnie wizerunkowej (w świat znów poszły informacje, że Polacy mordowali Żydów i kolaborowali z nazistowskimi Niemcami).
 


#kolejny sukces

  2019-02-16

Optymiści liczyli, że warszawski szczyt przyniesie jakiś przełom ws. budowy w Polsce „Fortu Trump”, czyli stałej amerykańskiej bazy wojskowej. Tak się jednak nie stało. Co więcej, nawet na tym polu zrobiliśmy kilka kroków wstecz. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo dał nam bowiem jasno do zrozumienia, że dopóki na naszym rynku telekomunikacyjnym operuje chiński gigant Huawei, którego Waszyngton podejrzewa o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu, żadne amerykańskie bazy nad Wisłą nie powstaną. – Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje – zaznaczył podczas konferencji prasowej z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.
 


eszcze większy szok wywołały słowa sekretarza stanu USA. Podczas konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem Mike Pompeo obsypał pochwałami Franka Blajchmana – stalinowskiego zbrodniarza, którego Instytut Pamięci Narodowej podejrzewa o mordowanie członków polskiego ruchu oporu.

– Życie Franka Blajchmana było świadectwem odporności polskiego narodu oraz świadectwem amerykańskiego ideału. Ideału, który mówi że każdy, kto ma duże marzenia, może wznieść się na wyżyny – przekonywał jeden z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa. – Blajchman był jednym z wielu dzielnych żydowskich partyzantów w Polsce, którzy ryzykowali życie, stawiając opór nazistowskiej machinie wojennej – podkreślił.

Polscy politycy, dziennikarze i komentatorzy byli po tych słowach w szoku, a na Pompeo spadła olbrzymia fala krytyki. Amerykański polityk jednak się z nich nie wycofał ani za nie nie przeprosił. Jego wystąpienia nie sprostowała też administracja Białego Domu.
 


eraz nieoczekiwanie Polska – członek Wspólnoty i państwo pretendujące do miana jednego najważniejszych unijnych graczy – w bardzo otwarty sposób stanęła po stronie Ameryki w sporze z Unią. Nie wróży to poprawy stosunków z państwami tzw. starej Unii. Można było się o tym przekonać chociażby patrząc na składy delegacji z tych państw podczas warszawskiej konferencji. Delegacji albo nie było, albo przyjeżdżały w składzie sugerującym – powiedzmy najdelikatniej – umiarkowany entuzjazm wobec antyirańskiej inicjatywy.

Pójście w poprzek unijnym partnerom można by jeszcze zrozumieć, gdyby szły za tym wymierne i będące nie do przeceniania korzyści, które Polska w ten sposób miałaby uzyskać. Tyle że o takowych – jeśli w ogóle są – nic nie słyszeliśmy. Każe to przypuszczać, że Stany Zjednoczone zrobiły interes życia – za jednym zamachem uderzyły w Iran i poróżniły Unię Europejską. A za wszystko to cenę zapłacą nie oni, tylko Polska. Dyplomatyczny majstersztyk.
 


#po co wam to było

  2019-02-16

Netanjahu zachowywał się w Warszawie jak na wiecu wyborczym w Tel Awiwie. Ta konferencja była też po to, żeby mu pomóc w wyborach – ocenił Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie i były rzecznik MSZ. W opinii Bosackiego tłumaczenia Izraela są niewystarczające. - Jeśli Polski rząd przyjmuje takie wyjaśnienia Izraelczyków i to nie skierowane na cały świat, tylko na rynek polski, to to jest niegodne naszego kraju – powiedział dyplomata.

Przypomniał też historię z 2012 roku, gdy ówczesny prezydent USA Barack Obama w przemówieniu w Białym Domu użył sformułowania "polski obóz śmierci". - Po kilkudziesięciu godzinach Biały Dom sprostował i przeprosił. Kiedyś tak funkcjonowaliśmy, a obecna władza tego kompletnie nie potrafi – przyznał Marcin Bosacki.

Zdaniem byłego ambasadora konferencja o Bliskich Wschodzie była "największą porażką w historii polskiej dyplomacji po 1989 roku". - Źle wymyślone, fatalnie przygotowane i jeszcze gorzej przeprowadzone. A na końcu współorganizator i najważniejszy gość Polaków i Polskę po obrażali. Rytualne okrzyki i pomruki radości władzy to propagandowy pic – powiedział Bosacki.
 


#Nelson

  2019-02-17

Błaszczak odniósł sukces podpisując umowę z Trumpem na zakup złomu zwanego rakiety. Nie porozumiał się z generałami , których usunął Macierewicz , ale ,, zaciągnął " języka od miernoty wojskowej z WOT. Pół miliarda dolców poszło na zabawki, które nigdy nie będą użyte przez nasze wojsko. Babcia kupiła takie zabawki wnukom z okazji Dnai dziecka.Postaw sobie pytanie Błaszczak w jakim momencie trzeba ten złom wystrzelić  w przypadku agresji ruskiej z Kaliningradu lub Braniewa ? 8 km za Braniewem stacjonują Iskandery. Polski wywiad wyszkolony przez Macierewicza nic o ty nie wie ?


#wyborca

  2019-02-17

Od pażdziernika PiS notuje spektakularne porażki: przegrane wybory w miastach, KNF, NBP, SKOK, zamieszanie z kosztami energi, SN, ASF, aresztowany asystent/pupil Macierewicza, afera mięsna, taśmy Kaczyńskiego i agent Kujda u jego boku, teraz ten antyirański event, z którego świat poszła informacja, że Polska kolaborowała z nazistami. 

Warto jeszcze wspomnieć co powiedział Sekretarz stanu USA Mike Pompeo na konferencji z Czaputowiczem. Dał jasno do zrozumienia, że dopóki na naszym rynku telekomunikacyjnym operuje chiński  Huawei, żadne amerykańskie bazy nad Wisłą nie powstaną. – Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje. Wyglada na to, że Duda niepotrzebnie klęczał przy biurku Trumpa.

Jak jeszcze mało, jutro ma się odbyć szyt Grupy Wyszehradzkiej.... w Jerozolimie, na który Mateusz Morawiecki serdecznie zapraszał.

Patrzcie, nawet miejscowa flanka PiS-u zamilkła:)

 

 


#wyborca

  2019-02-17

PS Mateusz jednak do Izraela nie leci. Obraził się. Teraz pytanie, czy pojedzie Orban i inni premierzy. Jesli tak, to sie okaże, że Polska Kaczyńskiego to osamotniona wyspa i wasal USA. 


#ale jaja

  2019-02-18

Kukliż wczoraj na pean Jakiego powiedział, że Polska to nawet nie kelnerzy tylko frajerzy. Bo kelner to przynajmniej napiwki bierze. A my daliśmy lokal i caterimg na tą konferencję, zablokowaliśmy granice, pół Polski i całą Warszawę a Amerykanin kazał nam trzy roczne budżety przeznaczyć na reparacje dla Żydów.


#wyborca

  2019-02-18

Ło matko bosko. Kolejny kryzys polsko - izraelski z admisnistrcją Trumpa w tle. A mówili im, Mateuszu, Andrzeju, Jacusiu, po co wam ta konferencja. Na forum UE Polska Kaczyńskiego też na spalonym. Wokół sami wrogowie jak w XX leciu międzywojennym. Brawo PiS. Kogo wyście ludziska do rządzenia wybrali..


#julek

  2019-02-18

> ale  jaja < Fakt , że Warszawa urządziła ,,picknic " (pic i nic) , tgo jeszcze Trump interes zrobił na zbrojeniówce polskiej. Błasiak mocarz w porównaniu do Macierewicza zapłacił 0,5 mld dol za rakiety , które przybędą do nas za 5 lat. Nasze rakiety już pojechały do Libanu bezpłatnie. Interes w telewizji Kurskiego przez kilka dni był pieszczony. Zawodnik z wojskowości również wielkiego kalibru , ale psychiatra niejaki KLICH z PO był szefem MON i też narobił w armii bałaganu takiego , że nawet gen Skrzypczak wykształcony w dziedzinie wojskowej , doświadczony w misjach bojowych został obezwładniony. Ten Klich oczekuje ,, każdego amerykańskiego buta " na naszym terenie. Czy nie widać , że jego pogląd na zdolność bojową polskiego wojska jest psychicznie obezwładniony ?


#Shoah

  2019-02-18

Israel Katz

ראשונה ל על המשבר הפולני: "זכר השואה הוא דבר שאין להתפשר איתו. לא נשכח ולא נסלח. בדיפלומטיה מנסים לא להעליב, אבל אף אחד לא ישנה את האמת ההיסטורית. פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים. איך אמר יצחק שמיר? 'הם ינקו את האנטישמיות מחלב אמם'


#xxxx

  2019-02-19

Pisz normalnie, jesteś na polskojęzycznym portalu i nie popisuj sie durnymi wklejkami, ktorych sam nie rozumiesz. Inaczej bedziesz robić za wioskowego glupka jak tych kilku ktorrzy już tu sa.


#Atomek

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Ale przyjedzie do nas atom.Ruskie się zes...rają ze strachu.


#wizjoner

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Atoma nie będzie , bo Niemcy newsa odwołali i broń jądrową polubili. Stało się to po analizie sytuacji w Polsce. Kraj w stanie ruiny moralnej i politycznej nie może mieć takiej broni. 6 sierpnia kończy się prezydentura DUDY  i rozpoczyna nową kadencję. 9 sierpnia Łukaszenka wygrywa kolejne wybory na Białorusi , Putin wygrywa przy pomocy nowej ordynacji wyborczej. Trzy kraje słowiańskie Rosja, Białorus , Polska utworzą Związek Państw Słowiańskich i zabawki atomowe Rosji zabezpieczą nas przed imperializmem amerykańskim. To jest wizja i podstępne działania Macierewicza ukazane w kilku wydawnictwach przez red Piątka i innych. UE coraz bliżej rozpadu. Kto za a kto przeciw  takiej wizji ?


#żona wizjonera

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Schlałeś sie i bredzisz. Jak wytrzeźwiejesz - inaczej zaśpiewasz.


#wizjoner

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Jestem człowiekiem , który naśladuje Kaczyńskiego i mam tylko kota . Żony nie posiadam i nie wiem dlaczego nie chcę. Kot przy pomocy sierści przynosi mi ukojenie a zarazem jego owłosienie zastępuje anteny , które doprowadzają do głowy różne pomyślunki. Kaczyński od kota dostał instrukcje , że Polska pod jego przywództwem będzie krajem ,,od morza do morza ". I głosi to oficjalnie . Mój kot dostarczył mi informacje , które uwzględniają obecną sytuację. Uwzględnił rozpad Układu Warszawskiego , upadku ZSRR oraz powrót Krymu do Rosji. Teraz dostarcza mi informacje na bieżąco o wojnie Chin z USA za pomocą ,,wiarusa " niewiadomego pochodzenia. Zmiany w układzie geopolitycznym muszą być glębokie i będą. Polska jest na marginesie UE i nie odegra już żadnej roli . Wygrana Dudy umocni pozycję Polski jako kraju antystemowego , a przyjaciół za granicą nie ma. Grupa Wyszechradzka jest towarzyską organizacją do gry w brydża. Zostanie nam walka o byt bez sprecyzowanej wizji . Najbliższe m-ce pokażą. Podpowiada KOT.


#Polak mały

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Masz raję wizjonerze.Moja wróżka mówi,że lepiej dać małpie brzytwę niż Maliniakowi(w Pałacu cyngiel,a na Żoliborzu celownik) dostep do broni atomowej.Araby w stadninach głodują z biedy,radiowa ,,Trójka,, schodzi na psy(pissowskie),władza dostała zapalenia podpiź......a słysząc artystę Kazika.Gdzie my żyjemy?Białoruś to mały pikuś.


#Józek

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

www.sklave.manifo.com


#Ciekawe

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-17

Ciekawe-Kazik nie wymienił słowa ,,kurdupel,, a wszyscy wiedzą o kogo chodzi?


#Jeszcze ciekawsze

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Jeszcze ciekawsze, wymień słowo TARGOWICA a wszyscy wiedzą o kogo chodzi..


#wizjoner

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Jaka Targowica o której wszyscy wiedzą synku ? Jeden człowiek z Żoliborza trzyma w garści całą miernotę intelektualną , którą kupił za ostatnie grosze z budżetu. Przeczytaj artykuł ,, Korona bieda w Polsce. Ludzie się dowiedzą..... ". Czytam dużo opracowań historycznych w jednym z nich cytuję: ...,,było wiele podobieństw Hitlera i Stalina do siebie, obaj gardzili swoimi ojcami, obsesyjnie myśleli o matkach, rozpoczęli karierę od samgo dołu społecznego, poznali nędzę w jej najbardziej szkaradnej postaci. Przyszło im rządzić nie swoim narodem. ". Jest tu jakaś podobna zbieżnośc życiorysów ?


#Na Żoliborzu

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Na Żoliborzu, w małym domeczku 
pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, 
sam, bez teściowej, dzieci i żony, 
mieszkał staruszek pewien zmarszczony. 
Jako, że kotów hodował parkę 
pokrytą sierścią miał marynarkę. 
Do tego jeszcze w skarpetkach dziury 
co dopełniały obraz ponury. 
Cicho się jakoś po świecie plątał, 
ni prawa jazdy, ni w banku konta... 
Z rodziny został sam, z bratanicą 
- co wielokrotną była dziewicą. 
Miał ten staruszek do władzy parcie 
i o tę władzę walczył zażarcie. 
Wreszcie na przekór całemu światu 
zbudował sobie partię frustratów, 
która na skutek losu przekory 
w końcu wygrała w Polsce wybory 
i bez wątpienia za ich przyczyną 
okropnie nam się dziadek "rozwinął". 
Realizując swój pomysł śmiały 
podporządkował sobie Kraj cały. 
Rozdawał "stołki" i kasę dzielił 
tłumacząc reszcie obywateli, 
że choć jest kiepsko i gorzej będzie 
to on ich dobro wciąż ma na względzie, 
nie czerpiąc z tego korzyści żadnych 
- sam skromny, biedny i nieporadny. 
Aż nagle szarym styczniowym świtem 
w świat poszły wieści niesamowite, 
że to nie tylko dom i dwa koty 
lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... 
tak pomalutku do grosza grosik... 
biedny dziadunio Polsce "zakosił". 
WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM 
NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE 
I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY 
- POZORY MYLĄ!!


#Optymista

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Uśmiałem się, bo wierszyk dowcipny i rozśmieszający. Ma tylko jedną wadę - jego końcówka jest kłamliwa. Ot, taki drobny felerek.


#wizjoner

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Wiersz byłby śmieszny gdyby był kłamliwy. Ten wyzwala u normalnego człowieka gorycz i żałość. Jedyny SUŁTAN w Europie z ogromną obstawą zbrojną , który nie ma kontaktów z prawdziwymi przywódcami państw o różnych systemach ustrojowych. Sułtan bezwzględny i mściwy jak donoszą jego znajomi. Zbudował podwaliny ustroju  reżimowego . Zamienił ,,dyktaturę proletariatu " na ,,dyktaturę miernoty intelektualnej " , która za wypracowne przez społeczeństwo pieniądze pieści swoje żądze kosztownymi wydatkami ( przeloty samolotowe , dotacje , nagrody , wille. limuzyny, luksusowe sekretarki za 50 tys miesięcznie i stanowicha w spólkach). Drwiny w programach radiowych i TV z prostych ludzi i radości z sukcesów rządzących. Tak już było i powróciło.


#optymista

  Ponad miesiąc temu, 2020-05-18

Nie rozpłacz się 'wizjonerze jak Hołownia bo wyjdziesz na mazgaja a jeśli twoje kassandryczne wizje się sprawdzą, to źle dla Twoich kumpli "zdradzieckich mord" a dobrze dla nas Polaków, "miernot intelektualnych", jak byłeś łaskaw nas nazwać. Opisujesz tu jakoby bizantyjskie obyczaje rządzących, co do których nie będę się wypowiadał, bo KAŻDA władza ma takie ciągoty a ta najmniej a czy za rządów PO też jojczyłeś czyś był w grupie uprzywilejowanych, hę? A co do goryczy i żałości a nawet wścieklicy, to występują te zjawiska głównie u oderwanych wyborami od pełnych żarcie koryt świnskich ryjów, które same nazwały się totalnymi i ich kwik rozlega się na całą  Polskę a nawet Europę.
Formularz odpowiedzi


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności