9 kwietnia 2020 Marii, Dymitra, Heliodora

  FORUM

Przeglądasz wpis w dziale Towarzyskie
#wyborca

  2018-05-24

SPOTYKAMY SIĘ DZISIAJ W CZWARTEK 24.05 POD AMBASADĄ STANÓW ZJEDNOCZONYCH ABY ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO USTAWIE 447! Aleje Ujazdowskie 29/31. Dotychczas ani polski rząd, ani polskie i polskojęzyczne media nie wykazały żadnego zainteresowania Ustawą 447. My, jako społeczeństwo, musimy się zatem o to upomnieć! Że też ja muszę o wszystkim pamiętać. Aaa...Obuwie z gumowymi podeszwami wskazane, synoptycy zapowiadają burze z piorunami. To tup tup.


#Nick

  2019-02-15

Już przegłosowana. Amerykańce chcą nas wydymać na bilion złotych. 


#spokojny

  2019-02-15

Obywatele USA niezależnie czy żyd czy nie-żyd już dostali swoje odszkodowania na mocy ugody międzypaństwowej jeszcze z komuchami a Żydzi mogą jak wszyscy, dochodzić swoich roszczeń spadkobierczych przed sądami. A mienie, które nie ma spadkobierców, przechodzi na własność Skarbu Państwa. takie jest prawo i żaden Żyd czy urzędnik amerykański nie ma tu żadnych praw do wściubiania swojego nosa. To powinien jasno i twardo powiedzieć polski rząd każdemu zainteresowanemu. Koniec, kropka. A obywatele też to powinni głośno publicznie poprzeć a nie demonstrować antypolsko - jak to niektórzy czynią - za przywróceniem tego co było.


#wyborca

  2019-02-15

Mylisz się. To mienie zostało utracone na skutek zbrodni wojennej, Holokaustu. Nie ma w tym przypadku takiego lekkiego przełożenia, że nie ma spadkobierców. Jest Gmina Żydowska. którą równie dobrze można uznać za spadkobiercę. I powiem ci, że po ostatniej amerykańsko – izraelskiej konferencji w Warszawie (bo przecież nie polskiej) jest to bardzo prawdopodobne. Szef amerykańskiej dyplomacji powiedział w Warszawie, że zachęca swoich polskich kolegów, by wprowadzili prawo, które pozwala na zwrot majątków tym, którzy je stracili podczas Holokaustu. Przypadek.

Polska Kaczyńskiego odgrywa taką rolę w sojuszu z USA jak Łukaszenka z Rosją. Dyplomatołki pisowskie chciały zrobić psikusa UE, a zapędziły się w kozi róg.


W przedstawionym w piątek z okazji MSC raporcie „70 lat NATO: Sojusz w kryzysie” Polskę, Węgry i Turcję wymieniono jako kraje stanowiące potencjalne wewnętrzne zagrożenie dla demokratycznych wartości. „Trzy sojusznicze rządy – Polska, Węgry i Turcja podkopują swoje własne systemy demokratyczne w różnym stopniu, wywierając presję na wolność słowa i wolne media oraz ograniczając niezależność sądów” – czytamy w raporcie.


O tym, że zakończony już szczyt w Warszawie okazał się naszą porażką świadczy fakt, że nawet przedstawiciele rządu i zaprzyjaźnione z nim media nie próbują czarować rzeczywistości. Bo i trudno tutaj o magię, która nagle wybawiłaby polskie władze od konsekwencji właśnie zakończonej konferencji. Strona polska poniosła całą serię prestiżowych porażek – na płaszczyźnie obronności (zakup systemu HIMARS, deklaracja sekretarza stanu ws. amerykańskich baz w Polsce), na płaszczyźnie dyplomatycznej (odnowiony konflikt z Izraelem, uderzenie w spójność stanowiska Unii Europejskiej ws. Iranu, zaangażowanie w konflikt bliskowschodni) czy wreszcie na płaszczyźnie wizerunkowej (w świat znów poszły informacje, że Polacy mordowali Żydów i kolaborowali z nazistowskimi Niemcami).
 


#kolejny sukces

  2019-02-16

Optymiści liczyli, że warszawski szczyt przyniesie jakiś przełom ws. budowy w Polsce „Fortu Trump”, czyli stałej amerykańskiej bazy wojskowej. Tak się jednak nie stało. Co więcej, nawet na tym polu zrobiliśmy kilka kroków wstecz. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo dał nam bowiem jasno do zrozumienia, że dopóki na naszym rynku telekomunikacyjnym operuje chiński gigant Huawei, którego Waszyngton podejrzewa o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu, żadne amerykańskie bazy nad Wisłą nie powstaną. – Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje – zaznaczył podczas konferencji prasowej z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.
 


eszcze większy szok wywołały słowa sekretarza stanu USA. Podczas konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem Mike Pompeo obsypał pochwałami Franka Blajchmana – stalinowskiego zbrodniarza, którego Instytut Pamięci Narodowej podejrzewa o mordowanie członków polskiego ruchu oporu.

– Życie Franka Blajchmana było świadectwem odporności polskiego narodu oraz świadectwem amerykańskiego ideału. Ideału, który mówi że każdy, kto ma duże marzenia, może wznieść się na wyżyny – przekonywał jeden z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa. – Blajchman był jednym z wielu dzielnych żydowskich partyzantów w Polsce, którzy ryzykowali życie, stawiając opór nazistowskiej machinie wojennej – podkreślił.

Polscy politycy, dziennikarze i komentatorzy byli po tych słowach w szoku, a na Pompeo spadła olbrzymia fala krytyki. Amerykański polityk jednak się z nich nie wycofał ani za nie nie przeprosił. Jego wystąpienia nie sprostowała też administracja Białego Domu.
 


eraz nieoczekiwanie Polska – członek Wspólnoty i państwo pretendujące do miana jednego najważniejszych unijnych graczy – w bardzo otwarty sposób stanęła po stronie Ameryki w sporze z Unią. Nie wróży to poprawy stosunków z państwami tzw. starej Unii. Można było się o tym przekonać chociażby patrząc na składy delegacji z tych państw podczas warszawskiej konferencji. Delegacji albo nie było, albo przyjeżdżały w składzie sugerującym – powiedzmy najdelikatniej – umiarkowany entuzjazm wobec antyirańskiej inicjatywy.

Pójście w poprzek unijnym partnerom można by jeszcze zrozumieć, gdyby szły za tym wymierne i będące nie do przeceniania korzyści, które Polska w ten sposób miałaby uzyskać. Tyle że o takowych – jeśli w ogóle są – nic nie słyszeliśmy. Każe to przypuszczać, że Stany Zjednoczone zrobiły interes życia – za jednym zamachem uderzyły w Iran i poróżniły Unię Europejską. A za wszystko to cenę zapłacą nie oni, tylko Polska. Dyplomatyczny majstersztyk.
 


#po co wam to było

  2019-02-16

Netanjahu zachowywał się w Warszawie jak na wiecu wyborczym w Tel Awiwie. Ta konferencja była też po to, żeby mu pomóc w wyborach – ocenił Marcin Bosacki, były ambasador Polski w Kanadzie i były rzecznik MSZ. W opinii Bosackiego tłumaczenia Izraela są niewystarczające. - Jeśli Polski rząd przyjmuje takie wyjaśnienia Izraelczyków i to nie skierowane na cały świat, tylko na rynek polski, to to jest niegodne naszego kraju – powiedział dyplomata.

Przypomniał też historię z 2012 roku, gdy ówczesny prezydent USA Barack Obama w przemówieniu w Białym Domu użył sformułowania "polski obóz śmierci". - Po kilkudziesięciu godzinach Biały Dom sprostował i przeprosił. Kiedyś tak funkcjonowaliśmy, a obecna władza tego kompletnie nie potrafi – przyznał Marcin Bosacki.

Zdaniem byłego ambasadora konferencja o Bliskich Wschodzie była "największą porażką w historii polskiej dyplomacji po 1989 roku". - Źle wymyślone, fatalnie przygotowane i jeszcze gorzej przeprowadzone. A na końcu współorganizator i najważniejszy gość Polaków i Polskę po obrażali. Rytualne okrzyki i pomruki radości władzy to propagandowy pic – powiedział Bosacki.
 


#Nelson

  2019-02-17

Błaszczak odniósł sukces podpisując umowę z Trumpem na zakup złomu zwanego rakiety. Nie porozumiał się z generałami , których usunął Macierewicz , ale ,, zaciągnął " języka od miernoty wojskowej z WOT. Pół miliarda dolców poszło na zabawki, które nigdy nie będą użyte przez nasze wojsko. Babcia kupiła takie zabawki wnukom z okazji Dnai dziecka.Postaw sobie pytanie Błaszczak w jakim momencie trzeba ten złom wystrzelić  w przypadku agresji ruskiej z Kaliningradu lub Braniewa ? 8 km za Braniewem stacjonują Iskandery. Polski wywiad wyszkolony przez Macierewicza nic o ty nie wie ?


#wyborca

  2019-02-17

Od pażdziernika PiS notuje spektakularne porażki: przegrane wybory w miastach, KNF, NBP, SKOK, zamieszanie z kosztami energi, SN, ASF, aresztowany asystent/pupil Macierewicza, afera mięsna, taśmy Kaczyńskiego i agent Kujda u jego boku, teraz ten antyirański event, z którego świat poszła informacja, że Polska kolaborowała z nazistami. 

Warto jeszcze wspomnieć co powiedział Sekretarz stanu USA Mike Pompeo na konferencji z Czaputowiczem. Dał jasno do zrozumienia, że dopóki na naszym rynku telekomunikacyjnym operuje chiński  Huawei, żadne amerykańskie bazy nad Wisłą nie powstaną. – Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli hakować informacje. Wyglada na to, że Duda niepotrzebnie klęczał przy biurku Trumpa.

Jak jeszcze mało, jutro ma się odbyć szyt Grupy Wyszehradzkiej.... w Jerozolimie, na który Mateusz Morawiecki serdecznie zapraszał.

Patrzcie, nawet miejscowa flanka PiS-u zamilkła:)

 

 


#wyborca

  2019-02-17

PS Mateusz jednak do Izraela nie leci. Obraził się. Teraz pytanie, czy pojedzie Orban i inni premierzy. Jesli tak, to sie okaże, że Polska Kaczyńskiego to osamotniona wyspa i wasal USA. 


#ale jaja

  2019-02-18

Kukliż wczoraj na pean Jakiego powiedział, że Polska to nawet nie kelnerzy tylko frajerzy. Bo kelner to przynajmniej napiwki bierze. A my daliśmy lokal i caterimg na tą konferencję, zablokowaliśmy granice, pół Polski i całą Warszawę a Amerykanin kazał nam trzy roczne budżety przeznaczyć na reparacje dla Żydów.


#wyborca

  2019-02-18

Ło matko bosko. Kolejny kryzys polsko - izraelski z admisnistrcją Trumpa w tle. A mówili im, Mateuszu, Andrzeju, Jacusiu, po co wam ta konferencja. Na forum UE Polska Kaczyńskiego też na spalonym. Wokół sami wrogowie jak w XX leciu międzywojennym. Brawo PiS. Kogo wyście ludziska do rządzenia wybrali..


#julek

  2019-02-18

> ale  jaja < Fakt , że Warszawa urządziła ,,picknic " (pic i nic) , tgo jeszcze Trump interes zrobił na zbrojeniówce polskiej. Błasiak mocarz w porównaniu do Macierewicza zapłacił 0,5 mld dol za rakiety , które przybędą do nas za 5 lat. Nasze rakiety już pojechały do Libanu bezpłatnie. Interes w telewizji Kurskiego przez kilka dni był pieszczony. Zawodnik z wojskowości również wielkiego kalibru , ale psychiatra niejaki KLICH z PO był szefem MON i też narobił w armii bałaganu takiego , że nawet gen Skrzypczak wykształcony w dziedzinie wojskowej , doświadczony w misjach bojowych został obezwładniony. Ten Klich oczekuje ,, każdego amerykańskiego buta " na naszym terenie. Czy nie widać , że jego pogląd na zdolność bojową polskiego wojska jest psychicznie obezwładniony ?


#Shoah

  2019-02-18

Israel Katz

ראשונה ל על המשבר הפולני: "זכר השואה הוא דבר שאין להתפשר איתו. לא נשכח ולא נסלח. בדיפלומטיה מנסים לא להעליב, אבל אף אחד לא ישנה את האמת ההיסטורית. פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים. איך אמר יצחק שמיר? 'הם ינקו את האנטישמיות מחלב אמם'


#xxxx

  2019-02-19

Pisz normalnie, jesteś na polskojęzycznym portalu i nie popisuj sie durnymi wklejkami, ktorych sam nie rozumiesz. Inaczej bedziesz robić za wioskowego glupka jak tych kilku ktorrzy już tu sa.
    Formularz odpowiedzi


    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Akceptuję Regulamin
    Akceptuję Politykę prywatności