22 stycznia 2018 Anastazego, Wincentego

„Gąsienice Tour 2017” - dziś w Pasłęku

dodał Ponad miesiąc temu, 2017-12-14
„Gąsienice Tour 2017” - dziś w Pasłęku
Gąsienice pożerające wielki, soczysty liść demokracji będzie można zobaczyć w najbliższy czwartek, 14 grudnia na parkingu przy ul. Ogrodowej w ramach ogólnopolskiej akcji „Gąsienica Tour 2017”.

 

Podczas tej akcji kolejne polskie miejscowości odwiedza niezwykła instalacja zaprojektowana przez Jacquesa Tilly’ego, przedstawiająca wielki liść pożerany przez szkodniki. Instalacja symbolizuje demokrację, którą niszczą odradzające się w całej Europie ruchy populistyczne.

Celem organizowanych przez aktywistów z różnych środowisk prodemokratycznych i wolnościowych happeningów jest edukowanie obywateli i budowa społeczeństwa demokratycznego, uświadomienie obywatelom, że szerzące się w ostatnim czasie ruchy populistyczne to problem zagrażający bezpieczeństwu międzynarodowemu i stabilności Unii Europejskiej.

Organizatorzy mają nadzieję, że akcja przyczyni się też do uświadomienia obywatelom wagi uczestnictwa w wyborach oraz podniesienia frekwencji wyborczej.

Ogromną instalację w formie liścia zaprojektował na paradę w Dusseldorfie Jacques Tilly, artysta znany z wyrazistych satyr politycznych. Instalacje takie są zazwyczaj wykorzystywane jednorazowo, a po paradzie palone, ale czescy aktywiści z grupy Kaputin ocalili tę pracę Tilly’ego, by pokazać ją swoim rodakom.

Akcja Housenky Tour to zorganizowany na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w Czechach przejazd przez miasta i miasteczka alegorycznego wozu, który przedstawia czeskich i europejskich populistów Babiša, Zemana, Okamura’ego, Putina, Kaczyńskiego, Orbana i Fica jako gąsienice pożerające wielki, soczysty liść demokracji.

W polskiej trasie „Gąsienica Tour 2017” nacisk – ze względu na już dokonujący się demontaż państwa prawa w Polsce – został położony na uzmysłowienie Polakom konieczności masowego udziału w nadchodzących wyborach samorządowych oraz zjednoczeniu w walce o demokratyczne, europejskie wartości i utrzymanie ładu konstytucyjnego.

 

W Pasłęku happening organizowany jest przez KOD Elbląg. Odbędzie się on w czwartek, 14 grudnia na parkingu przy ul. Ogrodowej ok. godz. 15:00.

informacja nadeslana

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#OstatniMyślącyPolak   Ponad miesiąc temu, 2017-12-15

Od Putina proszę się grzecznie odczepić, nie ma silnego regionu wschodnioeuropejskiego bez silnej Rosji. A Władimir Władimirowicz bardzo sprawnie kontroluje sytuację polityczną na świecie, dbając nie tylko o interes naszego regionu, ale i o zachowanie równowagi w kluczowych regionach. Gdyby nie on, już dawno owładnęli i ogłupili by nas wszyscy zachodni "wyzwoliciele"... Aha, a demokracja to mrzonka, czysty idealizm, zero w niej realnej polityki czynu...


#Wyborca   Ponad miesiąc temu, 2017-12-15

Kiedy czytam komentarze dobrej zmiany, ma się wrażenie że jest rok 1981 - gdyby nie to, że jest internet. Swoją drogą objęty ustawą inwigilacyjną z 15 stycznia 2016, czyli trzy miesiące po dobrej zmianie i chwilę po przejęciu i zmarginalizowaniu Trybunału Konstytucyjnego.


#Specnaz   Ponad miesiąc temu, 2017-12-15

prezydent Rosji p.Putin dzieki Bogu że Jest inaczej amerykanie nasi >>bracia >>rozgrabili by europe na kawałki szczycą sie demokracją a co robią w imie wolności niewolą słabsze kraje i mordują niewinnych ludzi


#Znudzony ujadaczami   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Nikt Ci nie pomoże, bo obecnie w Polsce nikt niczyjej wolności nie łamie. Takie czasy już minęły i daj Boże nie wrócą. A na skowyty odsuniętych od koryta nie zwracaj najmniejszej uwagi, bo na nią nie zasługują.


#Qwerty   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Komentarzy przybywa a moja proźba o przykłady łamania mojej i Waszej wolności brak. No proszę o pomoc, może ktoś z KODu pomoże ?


#Siostra Basen#Qwerty  Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

na pewno słownik ort pomoże


#Qwerty#Siostra Basen  Ponad miesiąc temu, 2017-12-15

Oj pedantka z Ciecie ;)


#Antyleming   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Dla ciebie aż za dobra.


#Dominik   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

a teraz w górników sa pompowane miliardy i wegel drożeje ,no super dobra zmiana


#Konstatacja   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Ani ślepota, ani głupota. To podłota.


#MB   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

No faktycznie za czasów PO liść demokracji był tylko lekko przestrzelony gumowymi kulami skierowanymi w Górników ślepota czy tylko głupota?


#Spokojny   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Spokojnie - to w Polsce już się kończy. Nie mają poparcia większości Polaków i umrą w cichych konwulsjach pogardy i zapomnienia.


#Widzący   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Zakodowani przez elity sterowani :) #Ruch11Listopada


#Niemazmiany   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

To że ktoś kradł, nie usprawiedliwia tych co teraz kradną


#Sprytny   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Jak PO-paprańcy żarli Polskę KOD nie protestował


#Kris ogrodowa   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

koryto się skończyło okradanie nas to się styki jarają nigdy więcej złodziei z po teraz niby KOD Tuskolandy


#Polak   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Znowu kwik świń będzie?


#Rolnik#Polak  Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Masz na myśli, te świnie przy korycie


#Widzący#Polak  Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

niezmiennie od dwóch lat oderwani od koryta Polecam IPPTV :) usuwanie komentarzy pod postami jest masowe JP gdzie wolność słowa ?? Hipokryta ! Bóg będzie sprawiedliwy Pamiętajcie


#Qwerty   Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Próbuję sobie przypomnieć które z moich wolności posiadanych np w 2013 r. zostały zlikwidowane i jakoś nie mogę sobie nic przypomnieć. Pomożecie?


#Wyborca#Qwerty  Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

Bo twoja wolność ogranicza się do koryta. Więc nic dziwnego..


#Qwerty#Wyborca  Ponad miesiąc temu, 2017-12-14

właśnie tego typu przykładów spodziewałem się.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Ferie w bibliotece

Pozostało3 godziny 50 minut

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci w okresie ferii zimowych na...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z krawcem piszącym...


Wiosna Teatralna

Pozostało57 dni

Od 20 do 29 marca 2018 odbędzie się "VII Pasłęcka Wiosna Teatralna". W programie...