19 października 2018 Ziemowita, Jana, Pawla

A mury runą

dodał 2017-12-05
A mury runą

Trwają starania władz o środki niezbędne do wykonania remontu murów obronnych. Potrzeby są ogromne i przerastają możliwości gminy. Koszt remontu wyceniany jest na kwotę 12 mln złotych. Jest już gotowy projekt, który kosztował około 100 tys. złotych. Wnioski składane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przegrywają o kilka punktów z wnioskami w sprawie remontów zamków i obiektów sakralnych. Stan murów jest w niektórych miejscach fatalny. Zresztą część murów na wysokości oratorium (od strony skarpy zamkowej) runęła. Wczoraj burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski rozmawiał m.in. w sprawie remontu murów obronnych z Dariuszem Bartonem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków z Olsztyna. Wcześniej D. Barton był konserwatorem zabytków w Malborku i Elblągu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Stanek   2017-12-06

Jak już zmurszałe to co tu ratować ,gdzie przez tyle lat były włdze, w tej chwili jak zagraża plebanowi to robi się dopiero larum.Pleban niech zwruci się do Watykanu- bogaty kraj - pomoże a nie znowu my.Zniszczone zostało stare miasto przez koszmarne bloki a teraz raptem ubolewanie nad rozpadajacymi się murami.


#Trzeba szukać   2017-12-06

Dawni mieszkańcy grodu nad Wąską nie żałowali grosza. Ale jest już ich bardzo mało - 72 lata minęło od zakończenia wojny. Ale jeszcze sporo ich żyje za Odrą. Musi jednak Pan Burmistrz się do nich zwrócić - może pomogą ? - Wcześniej dużo pomogli przy Bramie Kamiennej, murach i Bramie Młyńskiej.


#Ja#Trzeba szukać  2017-12-06

Zwrócić się można, ale to wstyd aby przez te 72 lata tak zaniedbac temat. Żadnego pomysłu, planu - robi się cokolwiek dopiero kiedy się coś zawali


#Dominik tarczynski   2017-12-05

obiekty sakralne powinien remontowac watykan


#Stefan II   2017-12-05

Zrobiła się trudna sprawa . Unia już bezpośrednio na zabytki funduszy nie przydziela. Cele powiązane można przemyśleć. Może np. z Młyńską Górą (wspólnie z powiatem) albo z najstarszym kościółkiem. O kant stołu : komentarz - mistrzostwo :)


#ONA   2017-12-05

Wiadoma sprawa - historia jest bardzo ważna ale szkoda kasy bo one i tak kiedyś runą ,priorytetem byłoby za te pieniądze odrestaurować stare piękne kamienice ,które należą do starego miasta.


#Nivea   2017-12-05

ile lat napoleon w zamku siedzi? nie ma ot tak 12 mln, mogl co roku po kawalku. raz w roku milion znalezc. no ale to trzeba pomyslec , a nie tylko pucharki wreczac.


#O kant stołu   2017-12-05

no runie runie przy takim ruchu na serpentynie , latarnie przywiążcie do drzew bo niedługo spadną ze skarpy paranoja


#Qwerty   2017-12-05

Trzeba było dbać. W domu burmistrz też czeka aż mu się wszystko rozpier....i ?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Biblioteka Publiczna w Młynarach zaprasza za spotkanie z jesienną nostalgią zawartą w...


Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych...


W niedzielę 21 października o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku...