21 kwietnia 2018 Anzelma, Bartosza, Feliksa

A mury runą

dodał 2017-12-05
A mury runą

Trwają starania władz o środki niezbędne do wykonania remontu murów obronnych. Potrzeby są ogromne i przerastają możliwości gminy. Koszt remontu wyceniany jest na kwotę 12 mln złotych. Jest już gotowy projekt, który kosztował około 100 tys. złotych. Wnioski składane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przegrywają o kilka punktów z wnioskami w sprawie remontów zamków i obiektów sakralnych. Stan murów jest w niektórych miejscach fatalny. Zresztą część murów na wysokości oratorium (od strony skarpy zamkowej) runęła. Wczoraj burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski rozmawiał m.in. w sprawie remontu murów obronnych z Dariuszem Bartonem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków z Olsztyna. Wcześniej D. Barton był konserwatorem zabytków w Malborku i Elblągu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Stanek   2017-12-06

Jak już zmurszałe to co tu ratować ,gdzie przez tyle lat były włdze, w tej chwili jak zagraża plebanowi to robi się dopiero larum.Pleban niech zwruci się do Watykanu- bogaty kraj - pomoże a nie znowu my.Zniszczone zostało stare miasto przez koszmarne bloki a teraz raptem ubolewanie nad rozpadajacymi się murami.


#Trzeba szukać   2017-12-06

Dawni mieszkańcy grodu nad Wąską nie żałowali grosza. Ale jest już ich bardzo mało - 72 lata minęło od zakończenia wojny. Ale jeszcze sporo ich żyje za Odrą. Musi jednak Pan Burmistrz się do nich zwrócić - może pomogą ? - Wcześniej dużo pomogli przy Bramie Kamiennej, murach i Bramie Młyńskiej.


#Ja#Trzeba szukać  2017-12-06

Zwrócić się można, ale to wstyd aby przez te 72 lata tak zaniedbac temat. Żadnego pomysłu, planu - robi się cokolwiek dopiero kiedy się coś zawali


#Dominik tarczynski   2017-12-05

obiekty sakralne powinien remontowac watykan


#Stefan II   2017-12-05

Zrobiła się trudna sprawa . Unia już bezpośrednio na zabytki funduszy nie przydziela. Cele powiązane można przemyśleć. Może np. z Młyńską Górą (wspólnie z powiatem) albo z najstarszym kościółkiem. O kant stołu : komentarz - mistrzostwo :)


#ONA   2017-12-05

Wiadoma sprawa - historia jest bardzo ważna ale szkoda kasy bo one i tak kiedyś runą ,priorytetem byłoby za te pieniądze odrestaurować stare piękne kamienice ,które należą do starego miasta.


#Nivea   2017-12-05

ile lat napoleon w zamku siedzi? nie ma ot tak 12 mln, mogl co roku po kawalku. raz w roku milion znalezc. no ale to trzeba pomyslec , a nie tylko pucharki wreczac.


#O kant stołu   2017-12-05

no runie runie przy takim ruchu na serpentynie , latarnie przywiążcie do drzew bo niedługo spadną ze skarpy paranoja


#Qwerty   2017-12-05

Trzeba było dbać. W domu burmistrz też czeka aż mu się wszystko rozpier....i ?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało48 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...