23 września 2018 Tekli, Boguslawa, Linusa

Aktywna Familia z sukcesami po zawodach w Gdańsku

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2018-09-03
W sobotę 1 września grupa Aktywna Familia, tym razem w aż 14-osobowym składzie (7 dzieci i 7 dorosłych), wzięła udział w I Mistrzostwach Gdańska w Nordic Walking.

Nasz klub był najliczniejszy spośród wszystkich startujących teamów. Wszyscy mieliśmy do pokonania dystans 5km. Były to niezwykłe zawody z wielu powodów: aż 4 dzieci i jedna osoba dorosła rozpoczęły na tych zawodach swoją przygodę z kijami. Najmłodszy Kuba ma 4 lata, Kasia 5, Zuzia 7 i Marek 15. Miło było patrzeć jak nasi debiutanci radzą sobie na trasie, która nie należała do najłatwiejszych.Łącznie wywalczyliśmy 6 pucharów, z czego 4 wywalczyli nasi najmłodsi klubowicze - informują członkowie grupy.

Fenomenem jest fakt, że całe podium w kategorii wiekowej chłopców do lat 9 zajęli członkowie Active Family Pasłęk. Odkryciem klubu jest nowy zawodnik Marek Janiszewski, który debiutując na zawodach zajął 1 miejsce w kategorii 13-15 lat, osiągając bardzo dobry czas.
Kolejnym sukcesem jest wywalczone przez Tomka 2 miejsce OPEN w kategorii mężczyzn. Jest to duże wyróżnienie, wskazujące progres tego zawodnika. Szósty puchar za I miejsce zdobył Andrzej Zwierz w kategorii 60-69 lat.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego startu, debiutantom życzymy dużo zapału i kolejnych sukcesów!

Osiągnięcia dorosłych:
Ewa Olszewska 23 miejsce w kategorii 30-39lat (Ewa towarzyszyła swoim dzieciom na trasie)
Agnieszka Rębowska 5 miejsce w kategorii 30-39lat
Ania Burlińska 7 miejsce w kategorii 30-39lat
Andrzej Zwierz 1 miejsce w kategorii 60-69lat
Andrzej Formela 4 miejsce w kategorii 50-59lat
Rafał Depczyński 5 miejsce w kategorii 40-49lat