20 kwietnia 2018 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Działasz w stowarzyszeniu i masz pomysł na realizację zadań publicznych? Zgłoś się!

dodał 2017-08-30
Działasz w stowarzyszeniu i masz pomysł na realizację zadań publicznych? Zgłoś się!

Pasłecki samorząd zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie Miasta i Gminy Pasłęk do zgłaszania propozycji, dotyczących przedsięwzięć, które będą chciały przeprowadzić wspólnie z Urzędem Miejskim w przyszłym roku. Propozycje te mogą dotyczyć kultury fizycznej, sportu, promocji zdrowego stylu życia, kultury, zadań z zakresu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, przedsięwzięć o charakterze oświatowym i poznawczym, przeciwdziałania uzależnieniom, organizacji imprez masowych i środowiskowych, ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego oraz działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym itp. Propozycje do budżetu Miasta i Gminy Pasłęk na 2018 rok należy złożyć w formie pisemnej do 15 września 2017 roku w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Pasłęku. info: UM


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-09-03

@Marek Chrapan - i to jest rzeczowa argumentacja a nie jakieś dziecinne wyzwiska jakiegoś bogdana.


#Marek Chrapan   2017-09-03

Masz rację wyborco - w Elblągu żeglarstwo ledwie zipie po przejęciu go przez POlszewickiergo szefa Jerzego Wcisło (osobny temat). Ale idzie przekop Mierzei Wiślanej i Pasłęk na drodze tego szlaku wodnego nie powinien odstawać. To wstyd dla miasta położonego w takich warunkach i nie mającego zaplecza wodniackiego, nie ujmując niczego w zasługach innych sportów, jak np. w jeździectwie. Szkolenie żeglarskie daje też możliwości zawodowe - wystarczy tylko egzamin praktyczny manewrówki na pchaczach


#Bogdan dziaslo   2017-09-02

dla was matolki radomaryjne zadna propozycja nie pasuje


#He, he, he,   2017-09-02

Bogdan i jakaś rozsądna propozycja? To sprzeczność sama w sobie.


#Podpis   2017-09-02

pierdy nie pierdy, zawsze jest to jakiś pomysł. A co ty bogdanie masz społeczeństwu do zaproponowania?


#Bogdan dziaslo   2017-09-02

panie chrapan j piszesz takie pierdy ,ze aż komentować sie tego nie chce . Wizjoner ,czy idiota ? Czy ktos odpowie na to pytanie?


#Zażenowany   2017-09-02

To, że pan Chrapan proponuje rozwój innej dziedziny sportu niż dominującej w Pasłęku, to tylko przyklasnąć. Ale zapiekłe półgłówki tego nie rozumieją, więc próbują obśmiewać ten pomysł. Smutne to ale niestety, prawdziwe.


#Wyborca   2017-09-02

W Elblągu wodniactwo ledwo zipie, a ty Chrapan w Pasłęku chcesz otwierać. To nie jest POLSKI SPORT NARODOWY, ja mam tobie tłumaczyć. POLSKIM SPORTEM NARODOWYM jest jeździectwo/koniki/kucyki itd.I taki klub w Pasłęku mamy. Dodatkowo nasze Amazonki w razie czego, mogą wesprzeć obronę terytorialną. Przykro mi, ale do szkolenia młodzieży nadajesz się tak, jak wilk do pilnowania owiec. A tylko o to tobie chodzi, a nie o wodniactwo, mam rację.


#Marek Chrapan   2017-09-02

@wyborca inaczej - pieniędzy wystarczy na pływającą wannę - zdanie typowe dla lewactwa - wodniacy nigdy nie mieli podanego na tacy - wiosną można było kupić nawet pełnosprawny jacht morski dł. 8, 70 m, a więc o bezpiecznej zegludze nawet do 9 stopni B za 7 tyś zł. Z własnym wkładem pracy wanien śródlądowych za pieniądze wyrzucone w błoto przez UMiG można by było kupić setki, a do zorganizowania ośrodka szkoleniowego w Pasłęku na początek wystarczyłyby trzy - ok. 10 tyś. zł.


#Marek Chrapan   2017-09-02

Żadnych projektów nie będę pisał. ja tu wykazuję marnotrawstwo publicznych pieniędzy organizowaną przez tzw. samorządy i indolencję oraz olewanie podstawowych obowiązków przez ludzi biorących pieniądze od nas za organizację życia sportowo-turystycznego wg usytuowania terenowego gminy. Zrzucanie odpowiedzialności na organizacje po za rzadowe jest ewidentnym łamaniem podstawowych swoich obowiązków. A to, że być moze powstanie sekcja wodniacka w Pasłęku nie będzie zasługą władz.


#Wyborca   2017-09-02

Nie zniechęcaj Marka .167. Jak nasz białoruski marynarz ma pomysł, niech napisze projekt i startuje. Tylko obawiam się, że z tych pieniędzy które ma samorząd wystarczy jedynie na pływającą wannę, może trzy. No, ale przecież nie od razu Kraków zbudowali.


#Podpis   2017-09-01

Co ty jołopo wypisujesz? Jak można porównywać duże miasta na Śląsku gdzie każda kałuża cieszy do malej miejscowości na Mazurach gdzie wody pod dostatkiem. O zasobności mieszkańców i ich ilości z litości nie wspominam.


#Marek Chrapan   2017-08-31

@77...154 - tam w tych Katowicach - 20 km (z Mysłowic dociera komunikacja miejska ogólnośląska) Zalew Dziećkowice z potężną ogólnodostępną bażą wodną Huty Katowice, z drugiej strony 30 km do zalewu Przeczyce z klubami wodnym (m.inn. i moim), no i morze żywieckie , a jednak głównie na tych malutkich akwenikach miejskich tetniło codzienne życie wodniaków, podstawowe szkolenia, treningi, wykłady, prelekcje pozostawiając zalewy na soboty i niedziele.


#Podpis   2017-08-31

Zapomniałeś dodać Narie i Kiersyty gdzie sporo pasłęczan ma własne dacze.


#Podpis   2017-08-31

Tyle że tam w tych Katowicach jaką mają alternatywę? Od nas w pól godz jesteś w Ostródzie albo nad zalewem... Z tym chcesz konkurować?


#Marek Chrapan   2017-08-31

@mieszkaniec - w Sosnowcu Stawik o połowę mniejszy od jeziorka (głębokość ok. 1,5 m) do dzisiaj tętni życiem zerglarskim w którego rozpoczęciu uczestniczyłem, a tu są trzy o wiele większe akweny z idealnym na tego typu działalność zapleczem MOSiRu. W Katowicach na osiedlu 1000-lecia parę oczek wodnych o powierzchni nie przekraczającej 500 m2 - rozwinięto potężną bazę szkoleniową dla dzieci od 7 lat. Małe akweny lepiej zdają egzaminy w szkoleniach zeglarskich niż duże.


#Podpis   2017-08-31

Za to z Pasłęka pochodzą kapitanowie żeglug wszelkich, czyli gdzieś się uczyli fachu. Trzeba nam raczej sprawnych przewodników turystycznych i organizatorów turystyki ze znajomością języków obcych, co by zabiegali i dbali o turystów.


#Mieszkaniec   2017-08-31

Gdzie ty chcesz to w Pasłęku organizować. Nasze jeziorko jest zbyt male i płytkie.... trzeba by zrobić zalew na calym tym terenie, może wtedy miałoby to jakiś sens.


#Marek Chrapan   2017-08-31

Miasto leżące w pobliżu jednego z najpiękniejszych szlaków wodnych na świecie, mające idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i turystyki tej branży, nie ma żadnego ośrodka wodnego np. organizującego szkolenia żeglarskie, nurkowania swobodnego, windsurfingu itp zapełniającego przez cały sezon przybyszami z całej Polski, a przy okazji szkolącego własną kadrę, a robi się szum za spore pieniądze na jakieś jednodniowe spędy motocykli które też mogą być ale jako uzupełnienie, a nie cel sam w s


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało49 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...