20 września 2018 Filipiny, Eustachego, Euzebii

IPN konsultuje nazwy ulic

dodał 2017-04-26
IPN konsultuje nazwy ulic

W związku z ustawą o dekomunizacji nazw ulic i placów Urząd Miejski zwrócił się do Instytutu Pamięci Narodowej o wyrażenie opinii na temat niektórych nazw ulic z Pasłęka. Okazuje się, że może dalej funkcjonować nazwa ulicy Partyzantów i Sprzymierzonych. W przypadku ul. Zwycięstwa sugeruje się dodanie członu „ z 1920 roku”. Na pewno zmienić trzeba będzie patrona Szkoły Podstawowej nr 2. Obecnie jest nim Władysław Broniewski, po II wojnie ulubiony poeta władz komunistycznych, a wcześniej uczestnik wojny polsko - bolszewickiej, legionista i żołnierz armii Andersa. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-04-26

ha ha haaa... a bodzio musiał oczywiście spalić... głupek.... chciał napisac o ulicy Dworcowa a napisał o Dworcowej. Dworzec stoi , chociaz zafajdany, ale jednak stoi to i ul. Dworcowa jest.


#Podpis   2017-04-26

że napoleon skubie?


#żyleta   2017-04-26

Ot mają dylemat,gdzie by tu wydać kasę i skubnąć troszeczkę. Przecież to są również koszta ,pomyślał kto nad tym?.


#Obserwator   2017-04-26

Doprawdy, śmieszny jest ten bełkot, którym się tu niektórzy popisują.


#J.h   2017-04-26

A moze wszczepic tak ul.Nowodrocka do Pasleka


#Podpis   2017-04-26

Przeciez pod Grunwaldem poganie pokonali najwierniejsze slugi chrystusowe z calej Europy. No to kto tam byl bohaterem? Obecnie panujacy lubia czcic przegranych a tu jeszcze przegrani katolicy.


#Roman   2017-04-26

Do wszystkich: czyż nie trzeba uznać za bohaterów tych, którzy ongiś nazwali , a raczej przyznali imię Bohaterów Grunwaldu pasłęckiemu Liceum? Pod Grunwaldem wszak walczyli Polacy, Litwini, Czesi Zaciężni, rycerze spod znaku krzyża, z różnych nacji się wywodzących! Zaiste, bohaterami nazwać trzeba tych, którzy nie mianowali Liceum inaczej w trudnych, dla Polski, czasach. Tak w sumie, panie Marku Chrapan, kto tam był bohaterem, jeżeli Prusowie, raniej tam mieszkający, byli już wyrżnięci do cna?


#Roman   2017-04-26

Do: to cytacik: To fragmencik z pracy p. L. Kaczyńskiego. Powinieneś o tym napomknąć. W innym przypadku, nawet nieżyjący już Bogusław Kaczyński mógłby się przyznać, a nawet nie przyznać.


#Specnaz   2017-04-26

podpis no właśnie jak by cie tu nazwać ..................nic mi nie przychodzi do głowy ty jesteś poprostu głup i


#Roman   2017-04-26

Niechże ten IPN cholera weźmie, albo inna febra. jeszcze dostrzegą, że harcmistrza stopień i kaprala także za PRL otrzymałem. Cie Florek... .


#Bogdan dziaslo   2017-04-26

niech pisiory nie zapomną o ul.dworcowej


#Tak pisze jaro w swojej ksiazce   2017-04-26

Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat. On jest niezależny od wykształcenia. Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone 9 klas


#To cytacik z pracy   2017-04-26

została dostrzeżona już przez Lenina. Odegrała ona pewną rolę w kształtowaniu leninowskiej koncepcji związków zawodowych . Kaczyński pisze też: Może ona służyć zasadzie socjalistycznej sprawiedliwości społecznej nakazującej przyznawać równe uprawnienia za równe obowiązki


#Podpis   2017-04-26

Ty podpis zacytuj kaczora, ktory w swojej pracy doktorkiej powolywal sie na Lenina i udowadnial, ze socjelistyczne prawo pracy jest the best.


#Podpis   2017-04-26

co do Zwyciestwa, to PIS i IPN nie uznaje ze ówczesne władze , koalicja antyhitlerowska zwyciezyła Niemcy? Negują to? To moze jeszcze jestesmy w stanie wojny z Niemcami , no bo to komunisci zwyciezyli i podpisali pokój. Historii sie nie nie zmieni, ale powinno czasem zmienic ludzi którzy bzdury uchwalaja.


#Biuro   2017-04-26

Może dokonać zmiany na Ul. Zwycięstwa 27:1


#Ze Zwycięstwa   2017-04-26

Mam nadzieję, że sugestia dotycząca Zwycięstwa nie zostanie uwzględniona. A tak w ogóle, Zwycięstwa to jest ulica czy aleja?


#Podpis   2017-04-26

Słowo o Stalinie Władysław Broniewski SŁOWO O STALINIE III Rewolucja - parowóz dziejów ... Chwała jej maszynistom! Cóż, że wrogie wiatry powieją? Chwała płonącym iskrom! (...)Wszędzie na świecie, gdzie sięga przemoc pieniądza, bagnet żołdaka i pałka policjanta, ludzie walczą i będą zwyciężali z imieniem STALINA. Setki milionów ludzi wołają: STALIN! STALIN! STALIN!


#???   2017-04-26

Dokładnie tak pomyślałam-chyba każdy pamięta ten wiersz(co jeszcze przyjdzie nam przeżyć-tak się zastanowilam po przeczytaniu?)


#Basia   2017-04-26

Ludzie a co macie do Broniewskiego. Moze warto zapoznac sie z jego historia. Sa na ten temat opracowania i to bardzo dobre .Prosze poczytac.I chyba zapomnieliscie o tak pieknym wierszu jak Bagnet na bron


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało7 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...