21 maja 2018 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Kadeci z ZSEiT na „gorącym” obozie szkoleniowym

dodał 5 dni temu, 2018-05-16
Kadeci z ZSEiT na „gorącym” obozie szkoleniowym

„Żołnierskie szczęście” dopisało uczniom I klasy liceum z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w dniach 07-11.05.2018 r. mieli doskonałą pogodę podczas inauguracyjnego obozu szkoleniowego w 9 BBKPanc. w Braniewie.

Kadeci po raz pierwszy odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli: Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego. Spotkanie w Sali Tradycji z pełniącym obowiązki Dowódcy mjrem Ireneuszem Wilińskim rozpoczęło szkolenie. Program obejmował m.in.: trening musztry, poznanie różnych rodzajów broni strzeleckiej, składanie i rozkładanie „BERYLÓW”, strzelanie z karabinku pneumatycznego. Ważnym punktem szkolenia był marsz, czyli przemieszczenie plutonu na dużą odległość, do Fromborka. To drużynowy marsz na orientację, który w założeniu taktycznym miał na celu likwidację grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika.

Podczas pobytu w jednostce młodzież uczestniczyła w spotkaniu z p. Tomaszem Glinieckim

- autorem książek o tematyce wojennej. Pobyt na szkoleniu wypełniło także zwiedzanie Fromborka i cmentarza wojennego żołnierzy Armii Czerwonej z II Wojny Światowej.

To krótkie, ale intensywne szkolenie pozwoliło uczniom poznać zasady pobytu w jednostce i zadania służby wojskowej, wykształciło też w uczniach umiejętność przestrzegania regulaminów i zasad zgodnie z porządkiem dnia. Kadeci z niecierpliwością czekają na następny obóz. Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

INFO ZSEiT: mjr rez. Bolesław Czechowski

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Nn   5 dni temu, 2018-05-16

Od kiedy to uczniowie liceum to kadeci? Kadet to słuchacz szkoły podoficerskiej, czyżby po liceum dostawali podoficerski stopień wojskowy?


#Żołnierz #Nn  5 dni temu, 2018-05-16

Nn chyba gdzieś coś słyszałeś i chciałeś błysnąć i się nie udało bo Kadet to określenie uczniów szkół wojskowych dla małoletnich wieku 12-16 lat, zapewniających najczęściej oprócz podstawowego wyszkolenia militarnego, wykształcenie ogólne, najczęściej na poziomie szkoły gimnazjalnej. W Polsce szkoły takie funkcjonowały od XVIII w., przez okres międzywojenny XX w. i w PRL pod nazwą korpusów kadetów.


#Nn#Żołnierz   4 dni temu, 2018-05-17

Otóż od 2009 r. wg ustawy o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskie oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2009 r. Nr 161, poz. 1278) oraz wg rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2011 r. w sprawie tytułów wojskowych żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz. U. 2011 r. Nr 50, poz. 257): Od 2010 r. SŁUCHACZE SZKÓŁ PODOFICERSKICH otrzymują tytuł kadeta. Więc Żołnierzu, przestań błyskać i zacznij czytać obowiązujące akty prawne. Polecam się.


#Mat#Nn  4 dni temu, 2018-05-17

Tylko dodali grupę , która przedtem była elewami


#Spokojny   4 dni temu, 2018-05-16

Niech trenują. Przynajmniej nie będą wymoczkami.


#Bonus   4 dni temu, 2018-05-16

Jara mnie jak panienki trzymają gnata w rączce :)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Dni Rodziny

Pozostało11 dni

W piątek 1. czerwca Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci na plac zabaw,...


Talent po raz XV

Pozostało18 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...