22 września 2018 Tomasza, Maurycego, Joachima

Kolejne dobre wieści z toru rajdowego

dodał 2017-09-29
Kolejne dobre wieści z toru rajdowego
Krzysztof Samulewicz i Kamil Sierocki mogą już się cieszyć z dwóch Mistrzowskich tytułów Rajdowych na jedną rundę przed końcem sezonu. W zakończonym w miniony weekend Rajdzie 1001 Jezior załoga Skorpion Rally Team zajęła 2 miejsce w swojej klasie i tym samym bezpiecznie umocniła swoją przewagę w klasyfikacji rocznej Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza oraz Rajdowym Samochodowym Pucharze Warmii i Mazur.

Mimo że do zakończenia sezonu w obydwu cyklach został jeszcze jeden Rajd Bytowska Gonitwa to Lidzbarsko- Pasłęcka załoga może się cieszyć ze zdobycia tytułu Mistrza w Klasie K-4 w obu cyklach. K. Samulewicz i K. Sierocki wygrali szutrowy Rajd Nowomiejski oraz Rajd Warmiński, a w asfaltowym rajdzie Ziemi Nowomiejskiej i Rajdzie Kwidzyńskim zajęli 2. miejsce.

Rajd 1001 Jezior już za nami. Kolejna asfaltowa impreza i ponownie kończymy na 2 miejscu. Naszym celem było cało dojechać do mety i ukończyć te zawody. Wiadomo, ze zwycięstwo smakuje najlepiej jak stajemy na najwyższym stopniu podium, ale priorytetem było to, by ukończyć te zawody i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji rocznej. I to się udało, mamy tytuł mistrza. Do końca sezonu został jeszcze jeden rajd, na który tak naprawdę nie musimy już jechać, ale dobrze będzie zdobyć kolejne doświadczenia na asfaltowych odcinkach.

– relacjonuje K. Sierocki. Jego kolega K. Samulewicz dodaje, że po kolejnym rajdzie asfaltowym są coraz bardziej przekonani do tej nawierzchni:

Mamy kolejne zebrane doświadczenie, ale jeszcze dużo nauki przed nami. Musimy nabrać zaufania do opony i znaleźć granice jej przyczepności. Oczywiście jesteśmy zadowoleni ,że nie popełniliśmy żadnego błędu i udało się stanąć na mecie. Rajd 1001 Jezior przeszedł już do historii, a my nie możemy się doczekać następnych zawodów, które już w połowie listopada.

Trzymamy kciuki i życzymy utrzymania dobrej passy.

aw

0
1
2

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kubica   2017-09-29

Brawo. Polska mistrzem Polski.


#Pytam   2017-09-29

Co to jest ten "tor rajdowy"?


#Kibic#Pytam  2017-09-29

obiekt, na którym odbywają się m.in. wyścigi samochodowe


#Pytam#Kibic  2017-09-29

Drogi, dróżki, wertepy i bezdroża a czasem nawet pustynie po których odbywają się rajdy nazywasz torem?


#Wiem#Pytam  2017-09-30

Zróbcie coś fachowcy od siedmiu boleści żeby komentarze się nie dublowały!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na otwarcie...


We wtorek 25 września o godz. 12.00, podczas ślubowania przedszkolaków, oficjalnie...


Spektakl dla dzieci

Pozostało5 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...