19 czerwca 2018 Gerwazego, Protazego

Kolejne dobre wieści z toru rajdowego

dodał 2017-09-29
Kolejne dobre wieści z toru rajdowego
Krzysztof Samulewicz i Kamil Sierocki mogą już się cieszyć z dwóch Mistrzowskich tytułów Rajdowych na jedną rundę przed końcem sezonu. W zakończonym w miniony weekend Rajdzie 1001 Jezior załoga Skorpion Rally Team zajęła 2 miejsce w swojej klasie i tym samym bezpiecznie umocniła swoją przewagę w klasyfikacji rocznej Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza oraz Rajdowym Samochodowym Pucharze Warmii i Mazur.

Mimo że do zakończenia sezonu w obydwu cyklach został jeszcze jeden Rajd Bytowska Gonitwa to Lidzbarsko- Pasłęcka załoga może się cieszyć ze zdobycia tytułu Mistrza w Klasie K-4 w obu cyklach. K. Samulewicz i K. Sierocki wygrali szutrowy Rajd Nowomiejski oraz Rajd Warmiński, a w asfaltowym rajdzie Ziemi Nowomiejskiej i Rajdzie Kwidzyńskim zajęli 2. miejsce.

Rajd 1001 Jezior już za nami. Kolejna asfaltowa impreza i ponownie kończymy na 2 miejscu. Naszym celem było cało dojechać do mety i ukończyć te zawody. Wiadomo, ze zwycięstwo smakuje najlepiej jak stajemy na najwyższym stopniu podium, ale priorytetem było to, by ukończyć te zawody i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji rocznej. I to się udało, mamy tytuł mistrza. Do końca sezonu został jeszcze jeden rajd, na który tak naprawdę nie musimy już jechać, ale dobrze będzie zdobyć kolejne doświadczenia na asfaltowych odcinkach.

– relacjonuje K. Sierocki. Jego kolega K. Samulewicz dodaje, że po kolejnym rajdzie asfaltowym są coraz bardziej przekonani do tej nawierzchni:

Mamy kolejne zebrane doświadczenie, ale jeszcze dużo nauki przed nami. Musimy nabrać zaufania do opony i znaleźć granice jej przyczepności. Oczywiście jesteśmy zadowoleni ,że nie popełniliśmy żadnego błędu i udało się stanąć na mecie. Rajd 1001 Jezior przeszedł już do historii, a my nie możemy się doczekać następnych zawodów, które już w połowie listopada.

Trzymamy kciuki i życzymy utrzymania dobrej passy.

aw

0
1
2

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Kubica   2017-09-29

Brawo. Polska mistrzem Polski.


#Pytam   2017-09-29

Co to jest ten "tor rajdowy"?


#Kibic#Pytam  2017-09-29

obiekt, na którym odbywają się m.in. wyścigi samochodowe


#Pytam#Kibic  2017-09-29

Drogi, dróżki, wertepy i bezdroża a czasem nawet pustynie po których odbywają się rajdy nazywasz torem?


#Wiem#Pytam  2017-09-30

Zróbcie coś fachowcy od siedmiu boleści żeby komentarze się nie dublowały!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do Młynar na Ogólnopolski Przegląd Kultury...


W niedzielę 1. lipca o godz. 17:00 zapraszamy na koncert inaugurujący Artystyczne Lato...


To tytuł wyjątkowego koncertu, na który zaprasza Państwa już teraz burmistrz...