23 października 2018 Marleny, Seweryna, Igi

Melioranta zatrudnię

dodał 2018-01-04
Melioranta zatrudnię

W realnym socjalizmie funkcjonowały przedsiębiorstwa melioracyjne, które dbały o drożność urządzeń drenarskich na polach oraz lokalne cieki wodne. Nie było problemu z nadmiarem wody czy zarośniętym strumieniem. Ja sam odbywałem praktyki wakacyjne przy czyszczeniu rzeczki Sirwy. Dzisiaj nikt się tym nie przejmuje. Zaorane są śródpolne i przydrożne rowy, a o cieki wodne dbają tylko bobry. Dochodzi do tego, że woda wylewa się na drogi stwarzając zagrożenie dla kierowców i pasażerów. Owszem w minionym roku padało ekstremalnie, ale wystarczy, że wszystkie instytucje powołane do administrowania rzekami i ciekami będą wykonywały swoje obowiązki, a będzie bezpiecznie. Czasami warto tez skorzystać z rad starych meliorantów.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Trochę taktu   2018-01-06

"Czasami warto tez skorzystać z rad starych meliorantów". "Starych", czy doświadczonych, albo z wieloletnim stażem? Znam takich, nie chcieliby być nazwani starymi...


#Wnerwiony   2018-01-05

Nie lubisz kretynów a sam nim jesteś, jeśli Balcerowicz, ten co "schładzał" polską gospodarkę jest twoim idolem.


#Abc polityki   2018-01-05

Dlaczego zlikwidowano meliorację? Mozna spytać Pawlaka, byłego premiera, Millera, byłego premiera i kumpli od Mazowieckiego na przykład Balcerowicza- grabarza polskiej gospodarki.


#Jak ja nie lubię kretynów#Abc polityki  2018-01-05

Żeby nie Balcerowicz to siedziałbyś w czarnej dziurze przed czarno-białym telewizorem.


#Edi#Jak ja nie lubię kretynów  2018-01-12

Tak przed czarno białym ale ... Polskim telewizorem a nie chińskim badziewiem.


#Ja nie mogę   2018-01-04

Jak ktoś nie dba o swoje urządzenia drenarskie i rowy to sam jest sobie winien. Zresztą rolnicy to tylko ostatnio potrafią krzyczeć i wyciągać kasę. Jak jest susza to od Państwa chcą kasę bo plony za słabe, za dużo wody to od Państwa kasę bo wszystko zgniło, a rowy dalej stoją zarośnięte 20 letnimi samosiejkami. A przez ostatnie 5 lat to akurat na konserwację rzek poszły miliony złotych, więc pretensje tylko do siebie a nie do wszystkich wkoło


#Abc gopodarki#Ja nie mogę  2018-01-05

a dlaczego meliorację mają przeprowadzac rolnicy?? W Pasłeku sam sobie rów koło posesji kopiesz i sam burzówkę czyścisz? Nie, to robi urząd miasta,.... a własciwie nie robi i dlatego takie podtopienia z byle deszczyku.


#Akcja#Abc gopodarki  2018-01-07

Prawo nakłada obowiązki na właściciela gruntu, każdy ma na swoim terenie na własny koszt zrobić drenaż, najlepiej tylko żądać i drzeć się że mi się należy,


#Akcja#Ja nie mogę  2018-01-05

Nareszcie ktoś prawdę powiedział


#Przyszly pracownik   2018-01-04

Polecam Pana Zbigniewa z firmy Primbud ktorego woda sie boi sama ucieka nawet pod gore


#Jp   2018-01-04

Kiedyś prędzej meliorant się zalał niż rów melioracyjny.


#Radca   2018-01-04

Jedyny sposób, pozwy do sądu, róbcie nawet zbiorowe cywilne za każdą szkodę, karne na zarządców


#My z dawnego Melo   2018-01-04

Kiedyś za komuny jak była w Pasłęku Melioracja na ul. Westerplatte to nie było takich problemów wszystkie rowy i przepusty były czyszczone na biezaco wiec po co było likwidować ???????


#Polityczne abc #My z dawnego Melo  2018-01-05

spytaj Pawlaka, byłego premiera, Millera, byłego premiera i kumpi od Mazowieckiego na przykład Balcerowicza- grabarza polskiej gospodarki.


#Ja   2018-01-04

Jak napiszesz do gminy, że woda z działek gminnych zalewa twój grunt, to odpisują, że to nie jest działanie celowe, a naturalny spływ wody. A to, że woda się leje, bo chodniki i drogi gminne nie mają odwodnienia z prawdziwego zdarzenia , to już g... kogo obchodzi.


#Piotr   2018-01-04

A co robi władza gminy i zarząd dróg w tym temacie? Może by tak chociaż raz przedstawili swoje stanowisko w temacie na łamach gazety. Chyba że tereny o których się pisze do nikogo nie należą. Ważniejsze są nasadzenia przy rondach. Czas chyba na duże zmiany na stanowiskach zarządzających.


#Nick#Piotr  2018-01-04

Napoleon juz raz to tłumaczył i bedzie powtarzał ciągle wody i rzeki nie są własnościa gminy lecz państwa to tam nalezy kierowac skargi i zażalenia


#Bud   2018-01-04

Starzy melioranci - tacy prawdziwi- już dawno nie żyją.


#Dawno   2018-01-04

Była Melioracja i powodzi nie było/a wszystko było -nie ma nic (rowy pozarastane,pozapychane śmiećmi itd-ale to byla firma nie potrzebna tak jak reszta,a dziś ludzie za pracą pouciekali)żałosne!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Wojtek Strażak

Pozostało14 12 minut

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...


Uwaga wędkarze. Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II rozegrane zostaną w...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na premierę przedstawienia z okazji...