17 stycznia 2018 Antoniego, Rościsława, Jana

Miasto „BLISKO” z mieszkańcami

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-29
Miasto „BLISKO” z mieszkańcami
Informowaliśmy już o tym, że w gmina podpisała umowę z firmą Samorządowy Informator SMS na świadczenie usług polegających na informowaniu mieszkańców gminy Pasłęk o zagrożeniach bezpieczeństwa poprzez komunikaty i ostrzeżenia pogodowe, wysyłanych na telefony komórkowe w formie krótkich wiadomości. Jak informują pracownicy urzędu - obecnie trwają prace wdrożeniowe, polegające między innymi na zbieraniu danych mieszkańców z terenów zagrożonych powodziowo. To jednak nie wszystko.

 

Oprócz tego systemu, uruchomiona zostanie bezpłatna dla mieszkańców miasta i gminy Pasłęk aplikacja „BLISKO” dedykowana dla każdego posiadacza smartphona. Za jej pomocą każdy z mieszkańców naszej gminy, (oczywiście po wcześniejszym zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie) będzie miał możliwość otrzymywania informacji w ramach różnych, dowolnie wybranych kategorii. Wśród nich znajdzie się : Regionalny System Ostrzegania, aktualności i wydarzenia, inwestycje, komunikaty dla mieszkańców, kultura, sport i promocja. Aplikacja przekazywała będzie również informacje o planowanych wyłączeniach prądu i awariach, o jakości powietrza, czy informacji o osobach zaginionych.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Qwerty   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-30

Strona Facebook infometeo elbląg i wszystko co potrzebne łącznie ostrzeżeniami. W tym roku o nawałnicach informowali dzień wcześniej min w borach t.


#Klimat   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-29

ile to kosztuje i dla ilu procent mieszkańców stworzona ta aplikacja ? ? Jesli to cos kosztuje, to pieniądze te są wyrzucone , nomen omen ... w błoto! A dług znowu zaciągnięty 5000000 zł na przyszły rok więcej. Co za typki, że nas zadłużają bez pojęcia!


#Nick#Klimat   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-30

teraz pewnie napoleon bedzie informował kiedy i o której otworzy jakiś plac lub postawi jakiś kamień w mieście lub ze jest gala albo impreza dla lamusów


#Duff   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-29

Ja pierdziele. Prawie kazda aplikacja pogodowa na smartfona.. darmowa zaznaczam posiada alerty pogodowe... ile zaplaciliscie ze to samo tylko płatne?


#Good   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-29

Bardzo dobry pomysł.


#Twoj nick   Ponad 2 tygodnie temu, 2017-12-29

to ze bedzie padac to wiadomo wieczorem w pogodzie w TVN i nie uchroni od kolejnych zalań chyba ze aplikacja powie uciekaj bo popłyniesz lub załóż czapke bo bedzie wialo to ile za ten bubel zapłaci gmina


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Zaproszenie na Jordan

Pozostało2 dni

Parafia kościoła greckokatolickiego w Pasłęku zaprasza w piątek 19 stycznia 2018...


Ferie w bibliotece

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci w okresie ferii zimowych na...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z krawcem piszącym...