21 lipca 2018 Daniela, Diany, Wawrzynca

Minął weekend

dodał 2017-10-30
Minął weekend

Sporo pracy mieli strażacy w miniony weekend. W sobotę wyjeżdżali do Marianki, gdzie wypompowywali wodę z jednej z zalanych piwnic. Usuwali też powalone drzewa w Borzynowie i w Pasłęku na ul. Zamkowej. W niedzielę już od godz. 10-tej pracowali przy budowie wałów przeciwpowodziowych w okolicy ul. A. Steffena, na terenie parku ekologicznego i w Stegnach. Wczoraj usuwali gałęzie przy kościele przy ul. Kopernika, później powalone drzewo na serpentynie, a w jednym z budynków przy ul. Piłsudskiego zabezpieczali oderwaną blachę na dachu. W wiele akcji zaangażowali byli także strażacy ochotnicy. W Anglitach i w Skowronach przy powalonych drzewach pracowali członkowie OSP Godkowo, z kolei OSP Rychliki wyjeżdżała do wypompowania wody z zalanej drogi i do usunięcia gałęzi w Śliwicy. OSP Młynary odnotowali wyjazd do Nowego Monasterzyska. Strażacy ochotnicy z Jelonek również pomagali w akcji usuwania powalonych drzew. Wczorajszy wypadek na przejeździe kolejowym w Zielonce Pasłęckiej zabezpieczały jednostki z Małdyt, Elbląga, Pasłęka i Zielonki Pasłęckiej. Dziś w nocy JRG Pasłęk usuwała powaloną brzozę przy ul. Boh. Westerplatte.

Policjanci z pasłęckiego komisariatu odnotowali 26 interwencji, w tym 6 domowych. W weekend doszło też do 3 kolizji: dwa pojazdy zderzyły się w Robitach, kolejna kolizja miała miejsce podczas cofania w Pasłęku, a w Zastawnie kierująca autem kobieta przy omijaniu konara drzewa, zjechała do rowu i dachowała. Funkcjonariusze nałożyli w sumie 37 mandatów na łączną kwotę 6.200 zł (w tym dwa za zakłócanie porządku). Jeden mandat otrzymał pieszy, który poruszał się poza terenem zabudowanym po zmroku bez elementów odblaskowych. Policjanci zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne niesprawnych technicznie pojazdów.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zenio   2017-10-30

Usuwanie gałęzi w Śliwicy? Tam wisiało drzewo nad drogą przewrócone przez wiatr i oparte o drzewo po drugiej stronie drogi. Więc akcja była zdecydowanie większa niz usuwanie gałęzi.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Końskie Lato w Rzecznej

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 15:00 

Od 16 do 21 lipca w Rzecznej potrwa plener rzeźbiarski. Będzie to już druga edycja...


Wędkarzom planującym swój pobyt na wodą podajemy datę kolejnych zawodów...


Trwa Artystyczne Lato

Pozostało1 dzień

Najbliższy koncert w ramach projektu Artystyczne Lato, jaki realizuje Pasłęcki...