20 października 2018 Ireny, Kleopatry, Jana

Minął weekend – święta pod znakiem nietrzeźwych kierujących

dodał 2017-12-27
Minął weekend – święta pod znakiem nietrzeźwych kierujących
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali pasłęccy policjanci w miniony, świąteczny weekend.

 

Wśród nich znalazł się 52-letni mężczyzna, jadący motorowerem na ul. Boh. Westerplatte (0,4promila), 50-letni rowerzysta (zatrzymany także na ul. Boh. Westerplatte, miał 2promile) i 30-latek jadący oplem w okolicy stacji Lotos (1 promil). Kolejny nietrzeźwy mężczyzna to 26-latek z gminy Pasłęk, którego policjanci zatrzymali w Marzewie (jego wynik to 0,6 promila). Jeden z nietrzeźwych kierujących spowodował kolizję na ul. Gdańskiej. Badanie wykazało u 61-letniego mężczyzny 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W sumie policjanci z pasłęckiego komisariatu interweniowali 36 razy, 9 wezwań to interwencje domowe. Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 16 mandatów na łączną sumę 5.400 zł. Był też jeden mandat porządkowy na kwotę 100 zł za zaśmiecanie. Policjanci odnotowali także włamanie do jednej z piwnic przy ul. Spółdzielczej, skąd skradziono rower.

W poniedziałek w Krośnie kierująca bmw 28-letnia kobieta uderzyła w drzewo (zdjęcia). Autem podróżowały 3 osoby, w tym 9-miesięczne dziecko. Wszyscy zostali zabrani do szpitala. Kierująca doznała pęknięcia kości nosa. Natomiast 28-letni pasażer trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, stłuczeniem płuc oraz wątroby. Żadnych obrażeń nie odniósł 9-miesięczny chłopiec. Wypadek ten zabezpieczali strażacy z JRG Pasłęk, którzy w miniony weekend monitorowali także stan rzeki Wąskiej i mierzyli poziom tlenku węgla w mieszkaniu na ul. A. Mickiewicza.

jp

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-12-27

Do licha, coś trzeba z tym zrobić. W ubiegłe Święta coś chyba ponad czterdzieści trupów na drogach. Przecież to nie tylko policyjna statystyka, to tragedia wielu rodzin. Sejm powinien tym zająć się na poważnie i uchwalić takie przemyślane prawo aby te tragedie ograniczyć do minimum. Precz odrzucić międzypartyjne swary a zająć się tym problemem i to pilnie. My, wyborcy winniśmy zacząć naciskać na swych posłów, bo widać,że sami na to nie wpadną.


#Wyborca#Grab  2017-12-28

My, wyborcy winniśmy zacząć naciskać na swych posłów, bo widać, że sami na to nie wpadną - to jedź grab do Elbląga do biura poselskiego bardzo aktywnego posła Leonarda Krasulskiego. To ten wąsaty pan pierwszy za Kaczyńskim w sejmie. Albo pisz na biuro@leonardkrasulski.pl Ten pan pomoże. W 2005 został skazany za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, co nie przeszkodziło w uzyskaniu mandatu posła. Czyli wie, co i jak.


#Geriatra#Grab  2017-12-27

Siedź w domu, nie prowokuj, śmierć sama przyjdzie jak będzie czas. A wiesz ile w tym czasie było samobójstw? Prawie dwa razy więcej. A ile zabójstw? tych tylko dziesięć. poczytaj:W 2016 roku Komenda Główna Policji odnotowała 9 tys. 861 prób samobójczych; 5 tys. 405 osób odebrało sobie życie. W tym samym czasie w wypadkach drogowych zginęło ponad 3 tys. osób. Te dane są jednak niepełne. Statystyki nie uwzględniają bowiem wszystkich prób samobójczych, gdy interweniuje pogotowie ratunkowe, oraz wielu sytuacji, kiedy w wyniku podjętej próby samobójczej dochodzi do ciężkiego kalectwa lub zgonu w szpitalu. Policjanci podkreślają, że takimi nieoczywistymi sytuacjami są np. wypadki, w których ktoś z niewyjaśnionych przyczyn zjeżdża na przeciwny pas ruchu i uderza w inny samochód.


#Uwaga Pirat   2017-12-27

Tylu pijanych na naszych drogach.A gdzie akcja trzeźwy poranek np.dzisiaj ranoPanie Komendancie ??????


#Pieszy   2017-12-27

Karać pijanych kierowców i to bardzo


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dzień dawcy szpiku w Pasłęku

Wydarzenie odddbyło się 6 godzin temu 

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych...


Ostatni koncert Festiwalu

Pozostało1 dzień

W niedzielę 21 października o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku...


Wojtek Strażak

Pozostało3 dni

Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki w Pasłęku zaprasza wszystkie dzieci i...