21 kwietnia 2018 Anzelma, Bartosza, Feliksa

Minął weekend – święta pod znakiem nietrzeźwych kierujących

dodał 2017-12-27
Minął weekend – święta pod znakiem nietrzeźwych kierujących
Aż pięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali pasłęccy policjanci w miniony, świąteczny weekend.

 

Wśród nich znalazł się 52-letni mężczyzna, jadący motorowerem na ul. Boh. Westerplatte (0,4promila), 50-letni rowerzysta (zatrzymany także na ul. Boh. Westerplatte, miał 2promile) i 30-latek jadący oplem w okolicy stacji Lotos (1 promil). Kolejny nietrzeźwy mężczyzna to 26-latek z gminy Pasłęk, którego policjanci zatrzymali w Marzewie (jego wynik to 0,6 promila). Jeden z nietrzeźwych kierujących spowodował kolizję na ul. Gdańskiej. Badanie wykazało u 61-letniego mężczyzny 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W sumie policjanci z pasłęckiego komisariatu interweniowali 36 razy, 9 wezwań to interwencje domowe. Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 16 mandatów na łączną sumę 5.400 zł. Był też jeden mandat porządkowy na kwotę 100 zł za zaśmiecanie. Policjanci odnotowali także włamanie do jednej z piwnic przy ul. Spółdzielczej, skąd skradziono rower.

W poniedziałek w Krośnie kierująca bmw 28-letnia kobieta uderzyła w drzewo (zdjęcia). Autem podróżowały 3 osoby, w tym 9-miesięczne dziecko. Wszyscy zostali zabrani do szpitala. Kierująca doznała pęknięcia kości nosa. Natomiast 28-letni pasażer trafił do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, stłuczeniem płuc oraz wątroby. Żadnych obrażeń nie odniósł 9-miesięczny chłopiec. Wypadek ten zabezpieczali strażacy z JRG Pasłęk, którzy w miniony weekend monitorowali także stan rzeki Wąskiej i mierzyli poziom tlenku węgla w mieszkaniu na ul. A. Mickiewicza.

jp

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-12-27

Do licha, coś trzeba z tym zrobić. W ubiegłe Święta coś chyba ponad czterdzieści trupów na drogach. Przecież to nie tylko policyjna statystyka, to tragedia wielu rodzin. Sejm powinien tym zająć się na poważnie i uchwalić takie przemyślane prawo aby te tragedie ograniczyć do minimum. Precz odrzucić międzypartyjne swary a zająć się tym problemem i to pilnie. My, wyborcy winniśmy zacząć naciskać na swych posłów, bo widać,że sami na to nie wpadną.


#Wyborca#Grab  2017-12-28

My, wyborcy winniśmy zacząć naciskać na swych posłów, bo widać, że sami na to nie wpadną - to jedź grab do Elbląga do biura poselskiego bardzo aktywnego posła Leonarda Krasulskiego. To ten wąsaty pan pierwszy za Kaczyńskim w sejmie. Albo pisz na biuro@leonardkrasulski.pl Ten pan pomoże. W 2005 został skazany za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, co nie przeszkodziło w uzyskaniu mandatu posła. Czyli wie, co i jak.


#Geriatra#Grab  2017-12-27

Siedź w domu, nie prowokuj, śmierć sama przyjdzie jak będzie czas. A wiesz ile w tym czasie było samobójstw? Prawie dwa razy więcej. A ile zabójstw? tych tylko dziesięć. poczytaj:W 2016 roku Komenda Główna Policji odnotowała 9 tys. 861 prób samobójczych; 5 tys. 405 osób odebrało sobie życie. W tym samym czasie w wypadkach drogowych zginęło ponad 3 tys. osób. Te dane są jednak niepełne. Statystyki nie uwzględniają bowiem wszystkich prób samobójczych, gdy interweniuje pogotowie ratunkowe, oraz wielu sytuacji, kiedy w wyniku podjętej próby samobójczej dochodzi do ciężkiego kalectwa lub zgonu w szpitalu. Policjanci podkreślają, że takimi nieoczywistymi sytuacjami są np. wypadki, w których ktoś z niewyjaśnionych przyczyn zjeżdża na przeciwny pas ruchu i uderza w inny samochód.


#Uwaga Pirat   2017-12-27

Tylu pijanych na naszych drogach.A gdzie akcja trzeźwy poranek np.dzisiaj ranoPanie Komendancie ??????


#Pieszy   2017-12-27

Karać pijanych kierowców i to bardzo


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję regulamin serwisu

Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało48 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...