22 kwietnia 2018 Kai, Leonii, Sotera

Młodzież z OSiW na II miejscu po biegach na orientację

dodał 2017-06-09
Młodzież z OSiW na II miejscu po biegach na orientację

W minioną niedzielę w lesie bażantarni w Elblągu odbyły się III Mistrzostwa OHP Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegu na Orientację. W zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących poszczególne jednostki : ŚHP – Elbląg, OSiW – Pasłęk, HP –Ostróda, HP – Olsztyn oraz OSiW w Mrągowie. Impreza o charakterze Sportowo – rekreacyjnym była adresowana do uczestników OHP ,zarówno chłopców jak i dziewcząt. Każda jednostka zgłaszała sześciu zawodników ,którzy podzieleni byli na trzy zespoły po dwie osoby. Poszczególna para miała do pokonania trzy trasy o długości 1,5 km, 2 km, 3km. Każdy startujący zespół otrzymał na linii startu kompas, mapę terenu, opis symboli, kartę do odbijania punktów kontrolnych, następnie zawodnicy startowali w odstępach czasowych.

O zwycięstwie zespołu decydowało odbicie wszystkich punktów kontrolnych w najkrótszym czasie. Trasę wśród malowniczo położonych terenów  Bażantarni w najkrótszym czasie pokonała na 3 km para z OSiW w Pasłęku w składzie: Tomasz Kamiński, Sebastian Jarmoliński  zajmując I miejsce, II miejsce na dystansie 2 km zajęła para w składzie: Adrian Żuk, Patryk Pałka, III miejsce tym razem na dystansie 1.5 km zajęli : Marcin Kuberski, Grzegorz Sobociński  wszyscy reprezentujący OSiW Pasłęk.
Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: I miejsce – ŚHP Elbląg, II miejsce OSiW Pasłęk, III miejsce HP Ostróda. Zwycięscy otrzymali z rąk przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Niny Kowalewskiej puchary i nagrody rzeczowe. Rywalizacja sportowa zakończyła się wspólnym ogniskiem
info, foto: OSiW Pasłęk


Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski...


12 maja 2018 roku rozegrany zostanie VIII Memoriał Henryka Hucza oraz XI Regionalne...


Talent po raz XV

Pozostało47 dni

Organizatorem XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WOKALNEGO „TALENT 2018" jest...